דרוש מידע תינוק בן שנה וחצי שהתחיל ללכת לפני חודשיים, מתי לקנות נעלי צעד ראשון?

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אני בעד שילכו יחפים כמה שיותר ויבססו את ההליכה,
איתו מרגיש לי שהוא עדיין לא הולך עם רגליים יציבות,
גם כשהולך רצוף פעמים רבות נופל...
ויש לי תחושה שאני רואה O בין רגליו,
ששמתי לו נעלי בית כמו גרב עבה, הוא ממש הסתרבל ונפל והוציא מהר מרגליו,
כמה לחכות? כמה למהר?
ומתי ללכת לבדוק אם זה מרגיש לי קצת חריג מאחיו?

תמר פולק.

משתמש צעיר
הליכה יחפה היא ההליכה הכי טבעית, הכי נכונה והכי בריאה לפעוטות. היא תורמת להתפתחות של השרירים הקטנים הרבים שבכף הרגל ומסביב לה, ובכך מאפשרת לכף הרגל לגדול ולהתחזק בצורה הטובה ביותר. מומלץ שהפעוט יילך יחף בכל הזדמנות, גם מחוץ לבית ובמיוחד על משטחי דשא, אדמה וחול.

אלא שבמקרים מסוימים הליכה יחפה על המשטחים השונים שמחוץ לבית עלולה להיות מסוכנת ולא נעימה. זכוכיות, אבנים חדות, מסמרים, רצפה חמה ומזג אוויר קר הם חלק מהסכנות שאורבות שם בחוץ.

כדי להימנע מפגיעה בבריאות שלו, זקוק הפעוט - כמו כל אדם בוגר - לנעליים טובות ומתאימות, שיאפשרו לכפות הרגליים לגדול, לצמוח ולהתחזק בצורה הטובה ביותר

תמר פולק.

משתמש צעיר
נעלי צעד ראשון זה פייק שגורם להורים תמימים להוציא סכומי כסף גדולים על דבר שיכלו לקנות בנקסט בעשירית מחיר.
בעיקרון מסכימה מנצלים את העניין.
לגבי נאקסט מן הסתם גם האיכות זולה יותר...מה מחיר סביר בעינך?

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בעיקרון מסכימה מנצלים את העניין.
לגבי נאקסט מן הסתם גם האיכות זולה יותר...מה מחיר סביר בעינך?
הקטן שלי כבר תינוק הבורח מבית הספר, צריך לברר אצל יועצים כלכליים צעירים יותר.

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
אני מחכה להליכה יציבה שלא נופל הרבה לפחות חודש וכן אם המזג אוויר מאפשר הליכה יחפה בחוץ שווה לחכות עוד. כעת בטח יוצא בגשם אז צריך נעליים.
אין לי מידע על הליכת או במקומך הייתי הולכת לבדוק עם הרופא ילדים ליתר ביטחון או מברת קצת על זה

הודיה בושארי- ציירת

מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
תודה רבה על התגובות..
עזר לי מאד.

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הוא עבר בדיקה אצל רופא בגיל 9 חודשים-שנה?
אולי כדאי לשאול רופא ילדים

הודיה בושארי- ציירת

מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
הוא עבר בדיקה אצל רופא בגיל 9 חודשים-שנה?
אולי כדאי לשאול רופא ילדים
לא בדיקה מהסוג הזה.
השאלה אם רופא ילדים יודע בכלל לתת אבחנה או ששולח לפיזיוטרפיה?

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לא בדיקה מהסוג הזה.
השאלה אם רופא ילדים יודע בכלל לתת אבחנה או ששולח לפיזיוטרפיה?
אם הוא יחשוב שזה לא תקין הוא יתן הפניה להתפתחות הילד ושם יעשו לו אבחון
לפי מה שכתבת בהודעה הראשונה יש לך ניסיון מהאחים שלו ועדיין זה מרגיש חריג. אז אולי כדאי לשאול רופא.

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ילד בן שנה וחצי שלא הולך יציב או לא הולך בכלל צריך נעליים. הנעליים מיצבות את את הילד.
צריך נעליים עם סוליה קשיחה, וגבוהות. יש כאלו גם ב50 שקל, אין צורך לקנות במאות שקלים

Anunimus

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
אני גם בד"כ נותנת ללכת חודש-חודשיים לפחות בלי נעליים וברגע שמתחילים להתייצב וללכת בקלות יחסית אני קונה להם נעליים. לפעמים גם קניתי ולא שמתי להם ישר, ככה רק שיהיה לעת הצורך אבל בלי לחץ לשים להם.
וגם כשכבר שמה - אז ברגע שמגיעים הביתה מורידה להם. שלפחות בבית יהיו יחפים.

אני יכולה להגיד לך שאצל הבת האחרונה שלי ראיתי שהרגליים היו קצת מסובבות כלפי פנים בעת ההליכה (משהו שלא רואים לפני שמתחילים ללכת) ולכן התעכבתי עם קניית הנעליים עוד קצת וקבעתי תור לאורתופד ילדים (שניים, האמת) כי חשבתי שאולי כדאי לטפל בזה לפני ששמים נעליים (שמעתי על שיטה של נעליים הפוכות, או שתי נעליים של צד מסוים - למשל שתי נעליים ימניות ואז הרגל מתרגלת לסיבוב הקטן הזה וחוזרת לתלם). בסוף אמרו לי שאין צורך אבל לפחות הייתי רגועה שבדקתי את זה.

אני לא הייתי ממהרת עם הנעליים, לפעמים זה גם יכול להחמיר את הנפילות ואי היציבות.
אם הוא לא נמצא במעון שכולם סביבו עם נעליים ויכולים לדרוך עליו - הייתי מחכה. ובמקביל קובעת תור לבדיקת אורתופד.

הודיה בושארי- ציירת

מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

Yael Mor

משתמש מקצוען
כמו האות O באנגלית
כשהוא הולך זה קצת מזכיר ריקוד:)
בדיוק יצא לי לשמוע מאורתופד שתינוק בהתחלה יש לו o ואחכ נהיה x עד שזה מתאזן באמצע. אבל אולי כן כדאי שאורטופד יבדוק אותו ויגיד האם זה תקין או לא.

מחשבון מדעי

משתמש חדש
אני אצל כל הילדים הייתי ממתינה לפחות חודש כדי שההליכה תתבסס.
עד שאצל אחד הילדים הייתי בטיפול פיזיותרפיה וממש עם צעדיו הראשונים (עוד לפני ההליכה השוטפת) היא המליצה לי לרכוש נעליים ולא להמתין. מדובר בילד שחשש מאד ללכת למרות שכבר עשה מספר צעדים.

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תלכי לרופא התפתחותי
לי מאוד עזרה הרופאה של טיפת חלב בעניין הזה

באתי לחלום

משתמש מקצוען
1715026612437.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה