דרוש מידע תינוקות מבינים?

ההוא סבא

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
מעבר לזה
שלכל מילה בלשון הקודש יש משמעות רוחנית סיבה ושורש לכל מילה ומילה
אז בטח שהם שומעים מילה הוא דיבור יש לזה משמעות
את צודקת לגבי דברי תורה (כמובא בגמרא), לא נראה לי שיש חשיבות שישמעו לשון הקודש.

2475

משתמש צעיר
לענ''ד העיקר הטון, כלומר- העיקר הכוונה של האומר
בטח אתם מכירים את האימהות/אחיות/דודות שבאות לתינוק בפרץ אהבה ונשיקות ואומרות-
אוחחחח, מכוער אחד שלי
כמובן שמתכוונות בלשון סגי נהור
ברור מכירות, וזה כל כך מרגיז, שאין לתאר.
תינוקות מבינים הרבה יותר ממה שנראה לנו, מניסיון עם תינוק מטריף שמדברים איתו עוד מהבטן, ועכשיו אפשר לראות בבירור איך מסבירים לו דברים והוא נרגע- במנגינה מותאמת, ומילים רכות, אבל תמיד כשאני מפרשת לו את הסיטואציה הוא נרגע יותר, וכל שינוי שקדמה לו הכנה מילולית - עובר יותר בטוב.
אבל מעבר למה שכן מדברים- באמת צריך לדעת מה לא לדבר
מה מרוויחים כל אלו שקוראים לתינוק 'מכוער' ו'טיפש'???? מה הטעם?
חסרות מילות חיבה שזה מה שנשאר לכן?
איזה הרגשה יש לאמא שלו ששומעת איך קוראים לילד המעלף שלה בתואר 'קוף'????
ולא, לא באמת מעניין שזה לשון סגי נהור או עין הרע. נגד עין הרע אפשר לשתוק. לא צריך לשון רעה כנגד.....
וק"ו לגבי מילות גנאי שכמתכוונים אליהם.
תינוק יכול להוציא מהדעת, אינספק, אבל בעיניי עדיף לשתף אותו 'קשה לאמא שאתה בוכה כל כך הרבה ואני לא מבינה למה' או כל דבר כזה, וכמה שפחות להשתמש במילים פחות יפות...
אבללללל
לזכור שגם אם זה קרה- זה אנושי. ולא אומר שאנחנו לא בסדר
או כמאמר ויניקוט- אמא טובה דיה. אין מושלמת. יש אמא טובה ככל שאפשר....
מחזיקה אצבעות לכל האימהות פה💖

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תינוקות מבינים דיבור איתם
כדאי לך לדבר איתה ולהסביר לה שאת מנסה למצוא מה מפריע לה, ואת גם יכולה להסביר לה למה את דואגת וכו'
אני ראיתי שהסבר לתינוקות ודיבור איתם ממש השפיע לטובה.

משה שאחא

משתמש פעיל
אני סתם מזועזע מהמחשבה שהורה מרשה לעצמו לדבר כך לבן שלו גם אם הוא לא מבין כלום ולא מרגיש כלום מעניין מה היה קורה אם הוא/היא היו שומעים מישהו אחר את הגננת לו או משהו דומה מדבר כך לבן שלו/ה (כמובן בלשון סגי נהור) מה הייתה התגובה

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ברור מכירות, וזה כל כך מרגיז, שאין לתאר.
תינוקות מבינים הרבה יותר ממה שנראה לנו, מניסיון עם תינוק מטריף שמדברים איתו עוד מהבטן, ועכשיו אפשר לראות בבירור איך מסבירים לו דברים והוא נרגע- במנגינה מותאמת, ומילים רכות, אבל תמיד כשאני מפרשת לו את הסיטואציה הוא נרגע יותר, וכל שינוי שקדמה לו הכנה מילולית - עובר יותר בטוב.
אבל מעבר למה שכן מדברים- באמת צריך לדעת מה לא לדבר
מה מרוויחים כל אלו שקוראים לתינוק 'מכוער' ו'טיפש'???? מה הטעם?
חסרות מילות חיבה שזה מה שנשאר לכן?
איזה הרגשה יש לאמא שלו ששומעת איך קוראים לילד המעלף שלה בתואר 'קוף'????
ולא, לא באמת מעניין שזה לשון סגי נהור או עין הרע. נגד עין הרע אפשר לשתוק. לא צריך לשון רעה כנגד.....
זה יותר פסיכולוגי
קצת מורכב להסביר
בכל מקרה אני אישית לא רואה טיפת בעיה.
תינוקות מרגישים. נקודה.

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני סתם מזועזע מהמחשבה שהורה מרשה לעצמו לדבר כך לבן שלו גם אם הוא לא מבין כלום ולא מרגיש כלום מעניין מה היה קורה אם הוא/היא היו שומעים מישהו אחר את הגננת לו או משהו דומה מדבר כך לבן שלו/ה (כמובן בלשון סגי נהור) מה הייתה התגובה
יש הרבה שלא היה אכפת להם.
זה תלוי בסיבה למה מדברים ככה, האם מייאוש שאז זה יהיה מאוד אכפת אם גננת/מטפלת וכו' היו מדברים ככה
או מצינויות או סגנון דיבור כללי שאז הם זה השפה ולא אכפת להם שאחרים גם מדברים בשפה הזו

משה שאחא

משתמש פעיל
יש הרבה שלא היה אכפת להם.
זה תלוי בסיבה למה מדברים ככה, האם מייאוש שאז זה יהיה מאוד אכפת אם גננת/מטפלת וכו' היו מדברים ככה
או מצינויות או סגנון דיבור כללי שאז הם זה השפה ולא אכפת להם שאחרים גם מדברים בשפה הזו
אז שלא יתפלאו שאחרי זה זה חוזר להם מהבן שלהם כבומרנג
או יותר נכון נשאל איך הורה ירגיש שהבן שלו ידבר אליו כך כמובן מציניות בלשון סגי נהור כמובן וכמובן כשהוא יהיה כמובן סנילי ולא יבין כלום (כמו תינוק)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז שלא יתפלאו שאחרי זה זה חוזר להם מהבן שלהם כבומרנג
או יותר נכון נשאל איך הורה ירגיש שהבן שלו ידבר אליו כך כמובן מציניות בלשון סגי נהור כמובן וכמובן כשהוא יהיה כמובן סנילי ולא יבין כלום (כמו תינוק)
מי אמר שהם מתפלאים? :)

מירי זוננבנד

משתמש רשום
התת מודע בטוח מבין
אם מים שאומרים להם מילים לא יפות הם קופאים בצורה לא יפה
אז ילדים לא יבינו?
זה בדוק הענין הזה של המים ? אני שוקלת ברצינות להביא את העובדים הערביים של נסטלה ושטראוס שיקפיאו לי את הילדים כמו הארטיקים שלהם. מהממם :p

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
ברור שהם מבינים הכל!
אני מדבר לאוזני תינוקות מגיל 0, שיחות רגילות ולא כמו אלו שמדברים לילדים קטנים בלשון ילדותית, אלא במנטליות של בן אדם מבוגר
יש מושג שנקרא דיבור מכוון ילד, ‏child directed speech:

מתוך מאמרים:
דיבור מכוון לילד (CDS)- הכוונה כאן היא לדיבור ה"מעצבן" הזה של הורים - הדיבור הזה מצוין, גורם להפניית הקשב של תינוקכם אליכם ומעודד תקשורת הדדית ביניכם. דבר המעודד התפתחות מלמול ואיתה שפה ותקשורת.
ממחקרים עולה כי ככל שנדבר אל התינוק יותר, אך לא כמו אל מבוגרים אלא כמו שמדברים לתינוקות – משפטים קצרים, אינטונציה משתנה, הנגנה של הקול, עוצמות קול משתנות וכו', כך ההתפתחות השפתית שלו תהיה מהירה יותר ובכך אנו עשויים למנוע עיכוב שפתי.
דיבור מכוון ילדים הוא מאפיין אנושי מובנה המאפשר למטפלים לתקשר עם תינוקות ופעוטות. מחקרים מרחבי העולם הראו שדיבור מכוון לילדים מתרחש בין תרבויות כאשר אמהות מקיימות אינטראקציה עם התינוקות שלהן. מחקר משנת 2017 דיווח שאפילו ילדים ברחבי העולם מתאימים את הטון והדיבור שלהם בעת אינטראקציה עם תינוק או ילד צעיר יותר.
חוקרים מאוניברסיטת סטנפורד, קליפורניה מצאו שילדים שנחשפו לרמות גבוהות יותר של דיבור מכוון ילדים בגיל 19 חודשים היו בעלי רמה גבוהה יותר של כישורי עיבוד שפה, כמו גם אוצר מילים, בגיל 24 חודשים.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
לכל המתנפלים עליי אני מציעה לקרוא את האשכול- הקאות ומרפאת אכילה, וגם- לא נורמלית שכמותי
תקשיבו אין לי מילה אחרת ממטורף, ואני מדברת ממקום שלא מאחלת לאף יהודי להיות בו

מחזיק מפתחות

משתמש מקצוען
לכל המתנפלים עליי אני מציעה לקרוא את האשכול- הקאות ומרפאת אכילה, וגם- לא נורמלית שכמותי
תקשיבו אין לי מילה אחרת ממטורף, ואני מדברת ממקום שלא מאחלת לאף יהודי להיות בו
מתפללת עליך שתגיעו למקום שליו ורגוע ותראו ממנו/ה הרבה נחת!!

דסי2

משתמש צעיר
חברה אל תצאו מפרופורוציה
אם הדרך של האימא לפרוק את התסכול זה בדיבור בשפה נעימה, עם חיוך ובמתינות גם אם התוכן לא הכי מושלם, הילד קולט את זה קצת יותר טוב אם תסנן בתיסכול "ילד מהמם"
ילדים מרגישים אהבה. חום. תראי איך הבן שלך צוחק מאושר כשאת מחבקת אותו ואומרת לו שהוא הכי מעצבן מכל הילדים, ותרגעי.
וכל הכבוד לך שזה המקום שלך... לא צעקות, לא כעס, לא איבוד עשתונות....
את אדירה!!!!

מירי זוננבנד

משתמש רשום
חבל שאין אפשרות של אימוג'י מעקם שפתיים הייתי שמה כזה על הפתטיות בסוף ילדים מרגישים אם אוהבים אותם וזה לא ממש קשור למילים אם זה ספונטני טבעי ומגיע מתוך חום ואהבה זה טוב עשרת מונים ממילים מתוקות מפלסטיק אותי בכל אופן דוחה לשמוע הורים שמדברים בהובר מתיקות זה מלאכותי וחסר כל חן וזה מרגיש לי קצת כמו גוש אבקת מרק שנתקע לך בפה באמצע האוכל

משה שאחא

משתמש פעיל
חבל שאין אפשרות של אימוג'י מעקם שפתיים הייתי שמה כזה על הפתטיות בסוף ילדים מרגישים אם אוהבים אותם וזה לא ממש קשור למילים אם זה ספונטני טבעי ומגיע מתוך חום ואהבה זה טוב עשרת מונים ממילים מתוקות מפלסטיק אותי בכל אופן דוחה לשמוע הורים שמדברים בהובר מתיקות זה מלאכותי וחסר כל חן וזה מרגיש לי קצת כמו גוש אבקת מרק שנתקע לך בפה באמצע האוכל
במחילה אבל אני כלל לא מבין מה הקשר בין הנאמר לתגובה טענו חיטים והודה לו בשעורים דיברו פה על הורים שמדברים לילדים שלהם איך שמדברים ואת מדברת על זן אחר של הורים את רוצה לדבר עליהם תפתחי אשכול אחר אבל לא לענות סתם בלי קשר בפרט שאף אחד לא חולק על זה

מירי זוננבנד

משתמש רשום
במחילה אבל אני כלל לא מבין מה הקשר בין הנאמר לתגובה טענו חיטים והודה לו בשעורים דיברו פה על הורים שמדברים לילדים שלהם איך שמדברים ואת מדברת על זן אחר של הורים את רוצה לדבר עליהם תפתחי אשכול אחר אבל לא לענות סתם בלי קשר בפרט שאף אחד לא חולק על זה
דווקא עושה רושם שאנשים הבינו למה אני מתכוונת אבל אם בכל זאת זה לא מספיק מובן אז אני אסביר אני דיברתי בדיוק על ההורים שכבודו "מזדעזע" מאיך שהם מדברים לילדים ובדיוק על זה כתבתי שזה עדיף עשרת מונים על הסוג השני שהזכרתי ומה דעתי על סגנון הדיבור שלהם ודווקא לפי הרבה תגובות שנכתבו כאן עושה רושם שיש הרבה שחולקים על מה שכתבתי

משה שאחא

משתמש פעיל
דווקא עושה רושם שאנשים הבינו למה אני מתכוונת אבל אם בכל זאת זה לא מספיק מובן אז אני אסביר אני דיברתי בדיוק על ההורים שכבודו "מזדעזע" מאיך שהם מדברים לילדים ובדיוק על זה כתבתי שזה עדיף עשרת מונים על הסוג השני שהזכרתי ומה דעתי על סגנון הדיבור שלהם ודווקא לפי הרבה תגובות שנכתבו כאן עושה רושם שיש הרבה שחולקים על מה שכתבתי
יכול להיות שהם הבינו ואכן גם זה מזעזע אבל בכל אופן אין קשר בין מה שכתבתי למה שהגבת וזה שיש הורים כמו שכתבת יתכן בכל אופן לא נפגשתי בהם ב"ה וגם אם יש ומן הסתם יש (אם את כותבת) זה לא סותר שיש כאלו ואני מבניהם שמזדעזעים ע"כ שיש הורים שמדברים במילות גנאי גם אם זה לשון סגי נהור ומותר להזדעזע וזה לא הופך את מי שמזדעזע שהמילות חיבה שלו לילדים שלו הם מפלסטיק וכל הדברים הנוראים שכתבת להפך אני מאמין שגם מי שמדבר לילדים שלו במילות גנאי (כמובן כשזה בלשון סגי נהור) שהאהבה שלו לילדים שלו לא מוטלת כלל בספק רק מה לעשות מתפלק לו אבל גם מותר להזדעזע ולהוקיע את זה מזה וגם יפה הניתוח שאת עושה להורים מי אוהב את הילדים שלו מי מדבר במילים מפלסטיק ובאהבה מאוסה

אולי מעניין אותך גם...