עזרה תיכנון דירה

יוגורט

משתמש מקצוען
קנינו דירה בתמ"א שיש בה הרבה אילוצים.
חשבנו שאפשר לשנות הרבה דברים אבל לא.
כרגע, אחרי שישבתי עם המעצבת - הצלחנו להגדיל את המטבח ומעט את הסלון על חשבון החדרים ולהוריד את הקיר הדף שמול הממ"ד.

יש לכם רעיונות? אשמח לחוות דעת.
תודה
(תתעלמו מהרהיטים )
דירה 2 זה אחרי השינויים

קבצים מצורפים

• דירה2.pdf
    KB 43.5 · צפיות: 214
  • דירה 12 בנין 25.pdf
    KB 127.4 · צפיות: 147

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי המקלחת הורים תעבירי את הכיור לצד של האסלה ותהפכי את הדלת לכוון השני כך יהיה מעבר וגם מרווח להתלבש וכו', יתכן שגם באמבטיה הראשית צריך לעשות אותו דבר, לא יודעת מה הרוחב שלה.
דלת ממד כמובן להפוך כוון. השינוי שעשיתם בהחלט חשוב.
לגבי החדר האמצעי תקרבו את הדלת שלו לחדר שינה(כלומר תחליפו בין הארון והדלת)
לגבי החדר הורים אולי כדאי לבחון שינוי כזה בחדר השינה, נותן הרגשה של חדר ארונות ופחות מסדרון בלי תכלית:

upload_2018-10-22_13-46-31.png
]

יוגורט

משתמש מקצוען
לגבי המקלחת הורים תעבירי את הכיור לצד של האסלה ותהפכי את הדלת לכוון השני כך יהיה מעבר וגם מרווח להתלבש וכו', יתכן שגם באמבטיה הראשית צריך לעשות אותו דבר, לא יודעת מה הרוחב שלה.
דלת ממד כמובן להפוך כוון. השינוי שעשיתם בהחלט חשוב.
לגבי החדר האמצעי תקרבו את הדלת שלו לחדר שינה(כלומר תחליפו בין הארון והדלת)
לגבי החדר הורים אולי כדאי לבחון שינוי כזה בחדר השינה, נותן הרגשה של חדר ארונות ופחות מסדרון בלי תכלית:
במקלחת הראשית, מה עדיף - להזיז את הכיור או את האסלה? המשמעות היא האם להזיז את הדלת או להשאיר אותה מוסתרת?
מעריכה כל מילה ומחשבה!

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
במקלחת הראשית, מה עדיף - להזיז את הכיור או את האסלה? המשמעות היא האם להזיז את הדלת או להשאיר אותה מוסתרת?
מעריכה כל מילה ומחשבה!
אני תמיד יוצאת מתוך נקודת הנחה שאי אפשר להזיז את האסלה, כי הרבה פעמים זה אכן כך (בפרט שיש לך 2 אסלות ונכון להסמיך אותן)
אם אפשר אז אכן עדיף להשאיר את הדלת ולהזיז את האסלה לקיר עם הכיור.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שימי לב שכל מי שעומד בפתח נמצא בתוך המטבח שלך.
יש כאלו שראיתי שהגדילו את המרפסת שרות על חשבון המסתור כביסה. השאלה אם זה מתאים לך.
יש לך אפשרות להזיז את המטבח למקום אחר, למשל לחדר שיש לו קיר משותף עם האמבטיה, ואת המטבח לסגור לחדר רגיל. (ואת המכונת כביסה הייתי מכניסה לאמבטיה.)?

נערך לאחרונה ב:

יוגורט

משתמש מקצוען
שימי לב שכל מי שעומד בפתח נמצא בתוך המטבח שלך.
השטח גדול והתכנון על סף גרוע, אני יודעת, אבל חתמנו וכרגע אנחנו מנסים להוציא את המיטב.
אני עובדת מול מעצבת פנים שעכשיו סיימה ללמוד, והקושי הוא שכמעט א"א לשנות כלום. אז אני נעזרת בשכנות ,חברות ובפרוג, קודם בשביל הקירות אחרי זה אני אחשוב המטבח (השרטוטים של השיש והשולחן הם סתם).

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לכזו דירה הייתי לוקחת מעצבת פנים ותיקה ותותחית. ולא חדשה. ואחת פרקטית. ממש חבל. 107 מ"ר לדירה של 4 חדרים זה הרבה מעבר ליפה.
כמו שכתבתי לך בהודעה, את יכולה להכניס אולי את המכונת כביסה לאמבטיה ולהגדיל על חשבון המרפסת שרות את המטבח.
לא מפריע לך שיש לך כניסה לחדר מהמטבח? וכל הכביסה המלוכלכת עוברת דרך המטבח?

יוגורט

משתמש מקצוען
את יכולה להכניס אולי את המכונת כביסה לאמבטיה ולהגדיל על חשבון המרפסת שרות את המטבח.
לא מפריע לך שיש לך כניסה לחדר מהמטבח?

זהו - אחד האילוצים שחייב מרפסת שירות א"א להוריד אותה.
ואני באמת בהתלבטות אם להעמיד קיר ממול הדלת או לא, אני רציתי להעביר את הדלת לסלון אבל גם את זה א"א ואין לי מושג למה.
האילוצים פה לא נותנים הרבה ברירות גם לתותחית שבמעצבות.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
את יכולה אפילו קיר קטן מאוד ברוחב הדלת שייתן לך מעט פרטיות.
מעצבת תותחית ומנוסה תדע לבדוק האם באמת א"א לשנות.
אני לתכנון תוספת בניה לקחתי מעצבת מנוסה מאוד, ואני יכולה לומר בוודאות שלא היה לי סיכוי להגיע לתכנית בלעדיה, למרות שאני קוראת שרטוטים מתוך הנאה מרובה ואוהבת את התחום, ( ושאלה כזו היא חוויה עבורי.) ואפילו התחלתי ללמוד את המקצוע (והמקום פשט רגל.)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בכל מקרה לא הייתי מותרת על חדר שרות. לדעתי הוא מספק אינספור שימושים מלבד המכונת כביסה.
אבל קריטי טפול מקצועי למטבח הזה. הייתי אומרת שלא בוער כי זה באמת שלב אחרי הקירות. אבל בשביל להחליט איפה הדלת לחדר שרות והגדל שלו חשוב לתכנן את המטבח.
שאר הדירה סבירה, כל חלל בפני עצמו בגדל טוב והיא מתפקדת.
למרות שלדוג' הקיר בין הסלון למטבח אפשר להזיז אותו, והייתי מנסה כמה אפשרויות. אני לא אוהבת את הפינה הזו. אולי תעשי נישה בעומק של ארון ספרים. בקיצור מעצבת תוציא לך יותר מושלם. אבל מבחינת חלוקה לחללים הסידור עובד.
המטבח כמו שפתחתי חיב טיפול מקצועי.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מעצבת תותחית ומנוסה תדע לבדוק האם באמת א"א לשנות.
אני לתכנון תוספת בניה לקחתי מעצבת מנוסה מאוד, ואני יכולה לומר בוודאות שלא היה לי סיכוי להגיע לתכנית בלעדיה, למרות שאני קוראת שרטוטים מתוך הנאה מרובה ואוהבת את התחום, ( ושאלה כזו היא חוויה עבורי.) ואפילו התחלתי ללמוד את המקצוע (והמקום פשט רגל.)
לא הייתי שמה קיר בלי לתכנן את המטבח, כי יש פה עכשיו כל כך הרבה אפשרויות למה לתחום אותם.
תמיד אפשר להוסיף קיר גבס אחרי הבניה. ובכלל מי אמר שצריך קיר אפשר לתחום גם אחרת.

יוגורט

משתמש מקצוען

זהו, שאני עוד לא החלטתי מה עדיף לי הקיר או החוסר פרטיות , אני נוטה יותר לתחושת המרווח שנכנסים לבית מאשר שהשכנה לא תראה כמה כלים יש לי בכיור או איך הילדים שלי לכלכו את השולחן בארוחת ערב. בכל מקרה יהי שם מקום ביום שאני אחליט להעמיד שם קיר\ קיר גבס

יוגורט

משתמש מקצוען
לא הייתי שמה קיר בלי לתכנן את המטבח, כי יש פה עכשיו כל כך הרבה אפשרויות למה לתחום אותם.
הו, שאני עוד לא החלטתי מה עדיף לי הקיר או החוסר פרטיות , אני נוטה יותר לתחושת המרווח שנכנסים לבית מאשר שהשכנה לא תראה כמה כלים יש לי בכיור או איך הילדים שלי לכלכו את השולחן בארוחת ערב. בכל מקרה יהי שם מקום ביום שאני אחליט להעמיד שם קיר\ קיר גבס

ברוך שכיוונתי..

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זהו, שאני עוד לא החלטתי מה עדיף לי הקיר או החוסר פרטיות , אני נוטה יותר לתחושת המרווח שנכנסים לבית מאשר שהשכנה לא תראה כמה כלים יש לי בכיור או איך הילדים שלי לכלכו את השולחן בארוחת ערב. בכל מקרה יהי שם מקום ביום שאני אחליט להעמיד שם קיר\ קיר גבס
רציתי לשאול מי אמר שחיבים לתחום, אבל חשבתי שאני אקבל כל כך הרבה תגובות שחיבים להחביא את המטבח וגם בגלל שהדעה כל כך רווחת בטח גם את חושבת כך. אבל אני רואה שטעיתי לגבייך..
לא חיבים לתחום. לא לכולם זה מפריע ולא לכולם יש כלים בכיור. מסוג הדברים שרק את יודעת איך נח לכם.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שלא חובה דווקא קיר, יכול להיות גם ארון דו צדדי, שמצד הדלת יש כמה מדפי נוי, ומצד המטבח יש ארון אחסון. ויש עוד הרבה רעיונות. רק באתי לומר בעיקר דבר אחד: דירה כזו חייבת טיפול מקצועי! המקצועניות יש להן ניסיון שלא נמכר בשום חנות, ורעיונות יצירתיים שאף אחת לא חשבה עליהן.
ובפירוש המטבח פה בעייתי בעיקר. שאר הדירה באמת בסדר.

יוגורט

משתמש מקצוען
למרות שלדוג' הקיר בין הסלון למטבח אפשר להזיז אותו, והייתי מנסה כמה אפשרויות. אני לא אוהבת את הפינה הזו. אולי תעשי נישה בעומק של ארון ספרים
איזה קיר? איזו פינה, איפה נישה?
אני מודה לך מאד.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי שהיא מתכוונת לקיר הקטן שבכניסה לסלון. אני הייתי מורידה אותו, זה היה נותן מרחב למי שנכנס. לטעמי הוא מיותר.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הקיר הזה:
upload_2018-10-22_15-32-36.png

יש לך שלוש פינות בולטות בסלון וזה מכוער, אפשר אולי להקטין את הנישה ולעשות ארון גבס כך שיהיה קיר ארוך ושלם. לא סמנתי את זה כי לא בטוח אם להזיז את הקיר המסומן ימינה ולהגדיל את החדר שינה או להזיז את הקיר מעליו שמאלה מה שיגדיל את הסלון, ואז בהתאמה להקטין את האמבטיות. אין מידות ואי אפשר ממש לתכנן בהתכתבות. אבל מעצבת תטפל בשבירה הזו יותר אסטטי. ויותר מתאים לצרכים שלכם (אני לא יודעת איזה ריהוט את רוצה להכניס בסלון, ומה דעתך על ארון גבס למשל.)

יוגורט

משתמש מקצוען
יש לך שלוש פינות בולטות בסלון וזה מכוער, אפשר אולי להקטין את הנישה ולעשות ארון גבס כך שיהיה קיר ארוך ושלם. לא סמנתי את זה כי לא בטוח אם להזיז את הקיר המסומן שמאלה ולהגדיל את החדר שינה או להזיז את הקיר מעליו ימינה מה שיגדיל את הסלון, ואז בהתאמה להקטין את האמבטיות. אין מידות ואי אפשר ממש לתכנן בהתכתבות. אבל מעצבת תטפל בשבירה הזו יותר אסטטי.
רציתי שהסלון יהיה מקסימום רחב, אם אני עשה שם ארון גבס אז שוב זה יהיה צר,
חשבתי דווקא ארון גבס בצד השני ולסתיר את הנישה שמה.

ר גן עדן

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עכשיו רק ירד לי האסימון מה המקורי ומה השינוי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה