דרוש מידע תחליף לשוקו בבוקר

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
כמו תמיד הכי נכון דרך האמצע ולא להגזים לכאן או לכאן.
ברור שצריך ללכת בדרך האמצע, אבל צריך גם ידע.
לא נראה לי שיש עניין ב"דרך אמצע" בבריאות. אין דבר כזה בריא מדי.
מה שכן יש עניין זה לאזן בין הבריאות לצרכים ורצונות אחרים. (אבל מסכימה לגמרי שקודם כל צריך ידע, ואי אפשר לנהל סדרי עדיפויות בלי מידע)

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נו, ומה הנזק?

הילדים שלי כ"כ נרגעים בבוקר עם הבקבוק חלב. הם מתאוששים עם זה במיטה או על הספה לאט לאט.... חולמים להם עד שהם קמים לגמרי. זה ממש כיף. חלק מהטקס של הבוקר...
מתכון בדוק לעששת

מיכל הולנד

משתמש פעיל
לא נראה לי שיש עניין ב"דרך אמצע" בבריאות. אין דבר כזה בריא מדי.
נכון. בעקרון כמה שיותר, יותר טוב.
אבל עוגיות מקמח כוסמין מלא עם המתקה של דבש ונישנושים של שוקולד חרובים בשבת, בעיני זה הגזמה.
כשאני מביאה לחמותי עוגיות עם סוכר, שוקולדציפס וקמח לבן זה נגמר בצ'יק... (למרות שהעוגיות הנ"ל עם החמוציות אחלה!

צירקי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נו, ומה הנזק?

הילדים שלי כ"כ נרגעים בבוקר עם הבקבוק חלב. הם מתאוששים עם זה במיטה או על הספה לאט לאט.... חולמים להם עד שהם קמים לגמרי. זה ממש כיף. חלק מהטקס של הבוקר...
לא הבנתי מה את מנסה לומר
ולבן שלי מרגיע וכיף לקום עם מים ועוגיה
כל אחד מה שהוא רגיל....

חביבונת

משתמש מקצוען
מרגישה צורך ל"נרמל" את האשכול הזה...

רוב הילדים שותים שוקו על הבוקר, כיף להם לקום עם משהו חם ומתוק ולשתות לאט לאט...
לא חושבת שנרשמו נזקים לטווח ארוך, ושיש עצירות או אנגריות מיותרות (אם כבר שוקו משחרר עצירות ולא להיפך)
אם יש הורים שנותנים שוקו/ חלב לפני השינה (כדי לעזור לתינוק להירדם) ואח"כ רצים לצחצח לו שיניים- זה נדיר!!
רוב התינוקות שותים חלב עם דייסה בבקבוק ולא יושבים לאכול את זה עם כפית. לא נראה לי הם התבלבלו אח"כ בין אוכל לשתייה.

עכשיו תגידו שהיום הילדים גדלים באמת לא בריאים, אולי.
חושבת שהם גדלים ביותר בריאות הנפש, מהילדים שאין אף פעם ממתק, אין שוקו, אין שמן, אין סוכר, אין קמח לבן וכו', ויש קוואקר, תה ופירות.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אבל עוגיות מקמח כוסמין מלא עם המתקה של דבש ונישנושים של שוקולד חרובים בשבת, בעיני זה הגזמה.
עוגיות כאלו זה לא בריא מדי, זה סתם לא מועיל.
משקיעים המון כדי לקחת ממתק ולהפוך אותו לקצת פחות מזיק (במקרה הטוב, לפעמים זו סתם אשליה) ואז אוכלים ממנו כאילו זה בריא. כבר עדיף עוגיות נורמליות ולאכול מהן פחות.
בכל אופן, זה בדיוק עניין של סדרי עדיפויות מול צרכים אחרים, שכוללים גם את הרצון לאוכל טעים.
העיקרון שאני משתדלת שינחה אותי הוא "הכרה בחטא". ברור שאני עושה ויתורים על חשבון הבריאות לטובת הטעם, הנוחות, המחיר וכו'. אבל אני משתדלת לזכור שאלו ויתורים ולא המצב האופטימלי, כדי לא לזלוג משם לויתורים גדולים יותר. בגלל זה אני חושבת שחשובה ההבחנה בין "דרך אמצע", הווי אומר ויתור על רמת הבריאות לכתחילה בלי קשר לצרכים אחרים, לבין תעדוף צרכים.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען

לא חושבת שנרשמו נזקים לטווח ארוך, ושיש עצירות או אנגריות מיותרות (אם כבר שוקו משחרר עצירות ולא להיפך)
אם יש הורים שנותנים שוקו/ חלב לפני השינה (כדי לעזור לתינוק להירדם) ואח"כ רצים לצחצח לו שיניים- זה נדיר!!
רוב התינוקות שותים חלב עם דייסה בבקבוק ולא יושבים לאכול את זה עם כפית. לא נראה לי הם התבלבלו אח"כ בין אוכל לשתייה.

חושבת שהם גדלים ביותר בריאות הנפש, מהילדים שאין אף פעם ממתק, אין שוקו, אין שמן, אין סוכר, אין קמח לבן וכו', ויש קוואקר, תה ופירות.
זה לא חייב להיות בקבוק במיטה או בית נטול שמן וסוכר. אפשר גם לתת שוקו בכוס...
בסביבה שלי לא מקובל בכלל לתת דייסה בבקבוק, גם במשפחות שממש אין להם שגעון בריאות.
אפשר בהחלט לגדל ילד בריא בנפשו גם בלי הבקבוק הזה. שלא לדבר על היתרונות לנפש של הנקה, שנותנת את כל היתרונות של הבקבוק ועוד, וגם חוסכת חלק ניכר מהבעיות שלו.

(התינוק לא מבלבל בין אוכל לשתיה, מנגנון הרעב והשובע שלו כן. זה לא משהו שרואים את ההשפעות שלו מיד אלא בהמשך)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כי כל מי שכתבה פה באשכול שבבוקר היא מביאה לילדים מים, קווקר, תה ופירות
אז אין לילדים אף פעם ממתק, שוקו, שמן, סוכר, קמח לבן
דמגוגיה זולה.

תהילה גמליאל

מתמחית בצילום תינוקות לייף סטייל~
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני הרגלתי את הילדה שלי שבקבוק תה זה כמו ממתק,
מבחינתה היא קמה בבוקר ומבקשת תה.
שוקו היא פשוט לא יודעת מה זה למזלי.
היא בת שנתיים כרגע, עד שתגדל היא אולי תבין , אבל בינתיים אני שומרת לה על השיניים כמה שאפשר :)

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
לא חח
התכוונתי איזה תה בדיוק מומלץ לילדים?
איזה תה בלי קפאין?
הילדה שלי לא מעכלת טוב חלב גם ככה.. :)
תודה
לא חשבתי שצחקת, אלא לא אולי לא הבנת.
יש תה שומר לתינוקות בסופר פארם שהוא ממש טעים וטוב גם לכאבי בטן.
אפשר גם תה קמומיל שקונים בסופר.

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
מעניין כל אלה שהילדים שלהם (אולי לא כולם) אוכלים כל מיני ג'אנק פוד אחה"צ אבל הכפית של הבוקר מפריעה
פעם שמעתי מישהי שאף פעם לא מכינה חביתה לילדים כי לא בריא הטיגון.
נו, באמת.
כמו תמיד הכי נכון דרך האמצע ולא להגזים לכאן או לכאן.
סוכר על הבוקר הרבה יותר מזיק מסוכר במהלך היום
הוא גורם לרמות הסוכר בדם לקפוץ במהירות ואז הילד חסר מנוחה ואח"כ לצנוח במהירות ולגרום לעייפות וחוסר אנרגיה
אגב זאת ההשפעה גם אצל מבוגרים כמובן ומי שמרגישה חסרת אנרגיה בשעות הבוקר כדאי לה לבדוק מה היא מכניסה לפה מהרגע שקמה.

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai

נורמלי זה בעיני המתבונן ;)
אני למשל חושבת שהכי נורמלי לתת לילד בבוקר פרי וכוס מים קרים
הילדים שלי משוגעים על פירות! זה כמו עוגיות שוקולד בשבילם (גם על עוגיות הם משוגעים לא לדאוג...)
הם אוכלים גם ממתקים כשיש סיבה ושוקו בארוחת ערב, אין להם חסכים ב"ה
אבל אני רגועה כשהם יוצאים לגנים שבעים מפרי עם סיבים תזונתיים שנותן להם אנרגיה וויטמינים על הבוקר.

נ.ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
היא אמרה שיש בזה כל מה שהגוף צריך בשביל להתחיל את הבוקר, פרקטי ונח.
אם יש לך אפשרות לתת דייסת קווקר בבוקר, אולי זה עדיף- אני לא יודעת.
אני באופן אישי לא בבית בבוקר, חיפשנו משהו שקל לעשות אותו, ולא עכשיו להתחיל להושיב את הילדים.
אבל קיבלנו כזאת המלצה- כנראה שזה לא גרוע
כפית סוכר בטח אין שם נוכח העובדה ששמים כפית של שוקולית- ומסתבר שבכפית יש עוד דברים חוץ מסוכר.
פרקטי ונח, אני ממש לא מסכימה
שוקו בבוקר מתכון ליום שמתחיל על רגל שמאל, ככה כל המערכונים מתחילים... ;)
ועכשיו ברצינות, אפשר למצא אנרגיה בעוד דברים חוץ מסוכר לבן וריק
ואם חייבים- אז בשביל הפרקטיקה הייתי נותת קובית שוקולד מריר
לי אמרה דיאטנית במרפאת אכילה,
ששוקו בבוקר זה דבר מעולה בבוקר
וזאת ההמלצה שלהם.
דיאטניות ורופאים למיניהם, אף פעם אסור להקשיב להם בעיניים עצומות, מכירה מקרוב כ"כ הרבה שטויות שהם מליצים
אני מביאה חלב חם בלי סוכר
ובסקוויטים לדרך
לתת בבוקר רק מים? נראה לי הגוף צריך קצת אנרגיה כדי להתעורר
ככה שאני מבינה את השוקו בבוקר, לילדים נורמלים אין בעיה עם יכול של כפית סוכר ,
אנחנו כמבוגרים צריכים אנרגיה כדי להתעורר, ילדים לרב- מתעוררים עם פול אנרגיה, אני לא נותת כלום! גם לא מים, ילד צמא - שותה, כך הרופא אמר לי כי דאגתי בתור אמא שבקושי שותה האם לדאוג שהילדים ישתו מספיק, והם שותים!!
הרבה נחת ובריאות!

cyp

משתמש מקצוען
יש לי תינוקת בת שנה וחצי שמקבלת בבוקר בקבוק שוקו
אמרו לי שזה הורס את השיניים ולא בריא
מה אפשר לתת במקום?
(לא כוס חלב ולא דייסה)
ולא רק בגיל שנה וחצי
בכל גיל
מה אתם נותנות לילדים שלכם לשתות כשהם קמים?
מחכה לרעיונות
אצלנו רק מים בבוקר, והקטנים אוכלים גם חצי סנדוויץ או בננה

cyp

משתמש מקצוען

נורמלי? מי קובע מה נורמלי?
אצל ההורים שלי שתו בבוקר שוקו או קפה ואצל בעלי רק מים,
הילדים שלי כמעט לא אוהבים שוקו, והם מתוך הרגל מתעוררים ושותים מים,
מי שרוצה שוקו או קפה או תה עם עוגיות מתפנק לו בנחת שעת ערב, בבוקר אין חולק שהכי בריא לפתוח את הבוקר ב2 כוסות מים צלולים...
כולנו התרגלנו לזה, לא מסוגלים אחרת,

וילה

משתמש פעיל
מסכמת פה מה שהרבה אמרו: הכול עניין של הרגל.
הרגלת את הילדים לשוקו ועוגיות? זה מה שהם יבקשו,
הרגלת למים? זה מה שישתו.
וגם במצב שהם כבר רגילים לשוקו כל בוקר, אם זה חשוב לך ניתן להמיר בתרכיז בכל טעם שהוא וכמובן שהכי עדיף מים.

קלרינט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
לשתות אוכל זה לא הרגל טוב
קודם כל ממש מרתק ומחכים לקרוא אותך, תודה!

אז מה דעתך לגבי שייק פירות? נחשב "לשתות אוכל"?
והילדים שלי ממש אוהבים מרק בכוס, או לוותר על הכף ולשתות מהצלחת מה שנשאר לקראת הסוף...

בבוקר אצלי - מים
( האמת מקפידה ומזכירה להם, וגם אז שותים רק בערך רבע כוס...)
אח"כ יושבים ליד השולחן ואוכלים פירות
משתדלת לגוון בסוגים
בננות למשל הכי קל וזמין
בחורף - תפוחים וכד' בטמפרטורת החדר
בקיץ - נקטרינה, שזיף, קוביות מלון,
ענבים גם זמין וקל

לאחרונה אני מכינה ארטיקים
ממנגו / תות קפוא + בננה (בלי תוספת סוכר, ריצ' וכו')
טוחנת ומקפיאה בתבניות סיליקון
ואז זה זמין בבוקר לא צריכה לקלף ולחתוך
והילדים נהנים ללקק ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה