דרוש מידע תחליף לשוקו בבוקר

נועה :)

משתמש רשום
יש לי תינוקת בת שנה וחצי שמקבלת בבוקר בקבוק שוקו
אמרו לי שזה הורס את השיניים ולא בריא
מה אפשר לתת במקום?
(לא כוס חלב ולא דייסה)
ולא רק בגיל שנה וחצי
בכל גיל
מה אתם נותנות לילדים שלכם לשתות כשהם קמים?
מחכה לרעיונות
שייק פירות (תות, בננה, מנגו, תמר....)

שליח ציבור

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
מיים חמים חלב וקצת דבש או סוכר

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
אין קפאין בקקאו, יש משהו מהמשפחה שלו... לא זוכר איך קוראים לזה, וזה לא ממכר ובעייתי כמו קפאין.
בקקאו שלא עובר קלייה יש תאוברומין
אבל זה רק בקקאו איכותי מאוד שקונים בחנויות טבע וכו'
קקאו שעובר קלייה התאוברומין הופך לקופאין כך שברוב האבקות שוקו יש קפאין למעט אבקות מיוחדות ויקרות להחריד.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
קודם כל ממש מרתק ומחכים לקרוא אותך, תודה!

אז מה דעתך לגבי שייק פירות? נחשב "לשתות אוכל"?
והילדים שלי ממש אוהבים מרק בכוס, או לוותר על הכף ולשתות מהצלחת מה שנשאר לקראת הסוף...

בבוקר אצלי - מים
( האמת מקפידה ומזכירה להם, וגם אז שותים רק בערך רבע כוס...)
אח"כ יושבים ליד השולחן ואוכלים פירות
משתדלת לגוון בסוגים
בננות למשל הכי קל וזמין
בחורף - תפוחים וכד' בטמפרטורת החדר
בקיץ - נקטרינה, שזיף, קוביות מלון,
ענבים גם זמין וקל

לאחרונה אני מכינה ארטיקים
ממנגו / תות קפוא + בננה (בלי תוספת סוכר, ריצ' וכו')
טוחנת ומקפיאה בתבניות סיליקון
ואז זה זמין בבוקר לא צריכה לקלף ולחתוך
והילדים נהנים ללקק ;)
אני אכן חושבת ששייק זה לא הכי מוצלח. זו שיטה לדחוף אוכל, ולדחוף אוכל זה לא טוב.
אבל יש הבדל בין שייק מדי פעם , או מרק בכוס מדי פעם, להרגל קבוע. יש הבדל גם בכמות - בקבוק דייסה לתינוק זו ארוחה שלמה. מנת שייק בגודל המקובל זו גם ארוחה שלמה למבוגר ואולי אפילו יותר. לשתות ארוחה שלמה זה פחות מוצלח מאשר לשתות כוס מרק כחלק מהארוחה, או לשתות כוס קטנה של שייק.
אני פשוט משתדלת לשמור את השייקים והארטיקים בתור צ'ופר. זה בטוח עדיף על פני גלידה, גם אם בתור ארוחה זה לא שיא הבריאות.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אנחנו כמבוגרים צריכים אנרגיה כדי להתעורר, ילדים לרב- מתעוררים עם פול אנרגיה, אני לא נותת כלום! גם לא מים, ילד צמא - שותה, כך הרופא אמר לי כי דאגתי בתור אמא שבקושי שותה האם לדאוג שהילדים ישתו מספיק, והם שותים!!
הרבה נחת ובריאות!
זה לא מדויק, גם ילדים יכולים לאכול במקום לשתות, או להתרגל לצמא ולא לשתות מספיק
ב"ה ששלך שותים אבל זה ממש לא גורף.
אני אכן חושבת ששייק זה לא הכי מוצלח. זו שיטה לדחוף אוכל, ולדחוף אוכל זה לא טוב.
אבל יש הבדל בין שייק מדי פעם , או מרק בכוס מדי פעם, להרגל קבוע. יש הבדל גם בכמות - בקבוק דייסה לתינוק זו ארוחה שלמה. מנת שייק בגודל המקובל זו גם ארוחה שלמה למבוגר ואולי אפילו יותר. לשתות ארוחה שלמה זה פחות מוצלח מאשר לשתות כוס מרק כחלק מהארוחה, או לשתות כוס קטנה של שייק.
אני פשוט משתדלת לשמור את השייקים והארטיקים בתור צ'ופר. זה בטוח עדיף על פני גלידה, גם אם בתור ארוחה זה לא שיא הבריאות.
אני יכולה להבין את ההגיון אצל מבוגר שכבר יש לו הפרדה בין בקבוק/כוס לצלחת ובין דייסה לאוכל אחר
אבל לא אצל תינוק שזה צורת ההאכלה שהוא מכיר.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני יכולה להבין את ההגיון אצל מבוגר שכבר יש לו הפרדה בין בקבוק/כוס לצלחת ובין דייסה לאוכל אחר
אבל לא אצל תינוק שזה צורת ההאכלה שהוא מכיר.
להיפך, זה חשוב אצל תינוקות במיוחד כדי שילמדו את ההבדל ויפתחו הרגלי אכילה נכונים.
תינוק מכיר הנקה / תחליף הנקה, וצריך ללמוד להכיר את המוצקים.
הוא צריך להכיר אותם בצורה הנכונה. אוכל מוצק (ובכלל זה גם דייסה וכל מה שהוא לא חלב אם ותחליפיו) מתנהג אחרת מחלב ומתעכל אחרת מחלב ומיועד להיאכל בצורה מסוימת.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
אני הרגלתי את הילדה שלי שבקבוק תה זה כמו ממתק,
מבחינתה היא קמה בבוקר ומבקשת תה.
שוקו היא פשוט לא יודעת מה זה למזלי.
היא בת שנתיים כרגע, עד שתגדל היא אולי תבין , אבל בינתיים אני שומרת לה על השיניים כמה שאפשר :)
באתי לעודד - זה אפשרי להמשיך עם זה גם כשגדלים.
הילדים שלי כבר יודעים יפה מאד מה זה ממתקים, וטעמו תה ממותק בגן, אבל עדיין שותים שוקו ותה בלי סוכר בשמחה ואוכלים דייסה לא ממותקת.
רף הרגישות למתיקות עולה ככל שרגילים לאכול מתוק. אם עיקר מה שרגילים אליו זה המתיקות הנמוכה בבית, אז החריגות בחוץ לא מאד ישפיעו, ועדיין הילדים יהיו מסוגלים להנות ממתיקות נמוכה. זה מתחיל להיות בעייתי אם זה לא חריגות אלא נתח משמעותי שכבר משפיע על ההרגל.

RikiZ

משתמש רשום
בלת"ק
הכל ענין של הרגל!
אני מרגילה את הילדים מאז שמתחילים לשתות מבקבוק
חלב ומים חמים בלבד (בלי סוכר כמובן)
הם משוגעים על זה וזה הפינוק שלהם בבוקר

ש. זינגר

משתמש צעיר
לגבי תחליף לשוקו לילד בבוקר, אני ממליץ בחום על שייק פירות!

זה פתרון מעולה כי הוא כולל את כל מה שילד צריך כדי להתחיל את היום עם אנרגיה:
פירות - מלאים בוויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים.
יוגורט - מקור מצוין לחלבון וסידן.
שקדים או חמאת בוטנים - מוסיפים שומנים בריאים וחלבון.
אפשר להוסיף כל מה שאוהבים - תמרים, קוואקר, גרנולה, זרעי צ'יה ועוד.

שייק פירות הוא לא רק בריא אלא גם משביע וממלא באנרגיה. הוא גם סופר קל ומהיר להכנה, מה שהופך אותו לפתרון מושלם לבקרים עמוסים.

ואגב, גם למבוגרים זה אחלה אופציה! שייק פירות עשיר בתמרים טריים, קוואקר ופירות יכול להיות תחליף מעולה לארוחת בוקר ולשמור על שובע עד הצהריים.

ש. זינגר

משתמש צעיר
סליחה על החריגה...
אולי מישהו יחכים אותי מה זו המילה שראיתי בכמה מקומות בפרוג

בלת"ק:unsure::unsure::unsure:
ראשי התיבות "בלת"ק" פירושם "בלי לקרוא תגובות קודמות".
סלנג נפוץ שמשמש כאשר אדם מגיב לשרשור מבלי לקרוא את התגובות הקודמות.

אוהב גם מוזיקה

משתמש צעיר

שליח ציבור

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
תה עם חלב וקצת סוכר...מיים חמים חל וקצת סוכר

לא כמו כולם

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק חלקי...

בשייק אין סוכר? ברור שיש!
ולא יודעת למה אבל לא בא לי טוב לחשוב על שייק
כמה דקות אחרי שפתחתי את העיניים...
קצת כבד לי.

הבעיה עם בקבוקי שוקו לפי מה שאני יודעת זה בעיקר שזה מבקבוק ולא מכוס,
בגלל זה מגיל מסויים אני מרשה בבקבוק רק מים
ועד לגיל הזה אני נותנת בעיקר תה צמחים (תה שומר, למי שמתעקש לדעת)
עם המתקה קלה או בלי.
וגם הבעיה היא בעיקר בלילה שהולכים לישון עם כל הדבק הזה צמוד לשיניים
כי בגילאים האלה יותר קשה לצחצח להם.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
בשייק אין סוכר? ברור שיש!
מסכימה.
כמובן שאם ממתיקים את השייק בסילאן, במיץ תפוזים וכן הלאה זה בוודאי יותר מדי סוכר.
אבל גם אם מכינים את השייק מפירות שלמים בלבד זה יוצא די הרבה סוכר. בדרך כלל שמים בשייק פירות יחסית מתוקים כמו בננות ותמרים, שבהם "מנת פרי" זו כמות קטנה, ויוצא שבמנת שייק אחת יש כמה מנות פרי. לאדם מבוגר מומלץ לאכול משהו כמו 3 מנות פרי ביום. לאכול את כל הכמות הזו ואולי אפילו יותר ממנה על הבוקר זה לא הכי בריא.
לשם הדוגמה, אם שמים בשייק חצי בננה, 2 תמרים, אפרסק וחופן פירות יער, זה יותר מ-4 מנות פרי.
כמובן, מי שהשייק שלו מכיל מלפפון וסלרי עם רבע תפוח ירוק, זה סיפור אחר.
עוד נקודה זה האינדקס הגליקמי. ככל שמזון מעובד הוא מתעכל מהר יותר והאינדקס הגליקמי שלו גבוה יותר. אם לוקחים את כל מרכיבי השייק ואוכלים אותם שלמים זה פחות מעלה את הסוכר מאשר כשטוחנים אותם. גם חלק מהויטמינים נפגע מהטחינה.
בבוקר עדיף לאכול פחמימות מורכבות.
(למרות כל זה אני חוטאת בשייקים, כשאני יוצאת על הבוקר לנסיעה ארוכה...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה