תולעים אכזריות-חשוב לקרוא

שוקולטה_10

משתמש צעיר
צילום מקצועי
מוצ"ש

זה קרה באמצע שבוע שעבר, המחשב (החדש והמשוכלל) קרס!! שבק חיים לכל חי!! (אין פרצוף מספיק עצוב להכניס פה...)

הטכנאי אמר שצריך לבדוק איזה וירוס חדר אליו ואולי זו סתם תקלה, כי אם זה וויורס התולעת, צריך לתפוס אותו כמה שיותר מהר, כי הנזק שיכול להגרם,הוא גדול וזה שאלה של זמן, מה כבר הספיק להרוס.

וירוס התולעת, למי לא יודע (ועדיף שלא תדעו!) מכרסם (ממש כך) במהירות את קבצי המערכת ללא רחם, ואם הוא נכנס, אין דרך אל-חזור.

וזה מה שקרה אצלי, את התולעת כנראה תפסנו מאוחר מידי, כאשר הנזק הגדול כבר התחולל!! הטכנאי אמר, מצטער, אבל המחשב זקוק לפרמוט מחדש, לאתחל אותו מ-ב-ר-א-ש-י-ת!!
באותו רגע, כפי שאתם ודאי מתארים לעצמכם ,עיני כוסו בשחור חזק וכבד כזה שאולי רק אתם תבינו, והמצברוח הפך עגום.
הווה אומר שכל הקבצים נמחקו, כל התקיות של גובו (כמה חודשים שלא גיביתי מתוך עצלות וחוסר זמן) כל העבודות שנמצאות בטיפול שוטף, (מודעה שהיתי צריכה להכניס בעיתון שופ"ש לא נכנסה עקב התקלה) עבודות של לקוחות שמעוניינים להמשיך כל מיני עבודות בעתיד, כל התוכנות (!!!) הפנטים (הרבים!!) ההורדות (החשובות יותר ופחות) מאות תמונות באיכות, מאות תמונות אישיות, מדריכים, ואפילו מסמך של שעות עבודה (ששוה המון..למי שיודע ומכיר).
ה-כ-ל הלך קאפוט!!

בקיצור צער רב

הבשורה היותר שמחה הגיעה למחרת כאשר הטכנאי בישר לי שלאחר שעות עבודה מייגעות, הצליח לשחזר את הקבצים מהזכרון! ורק צריך להתקין התוכנות שוב! הודו לה'!

ראשית מעל במה זאת אני רוצה להודות להקב"ה על אשר שמע את תפילתי (והצדקה שהבטחתי לקופת העיר...)

ושנית לשתף אתכם בכמה נקודות מנסיוני (המר, בנקודה כלשהיא) בבחינת הקדמה רפואה למכה, כדי שתבכו עכשיו, ולא תבכו אחר כך והווי משכיל ללמוד מטעויות של אחרים. (שלי-במקרה דנן)
  • התקינו תוכנת אנטי ווירוס חזקה + חומת אש פעילה במחשב שלכם, אל תסתפקו בכל התוכנות אנטיווירוס החינמיות מהרשת, שעושות הרבה רוח אבל כלל לא עושות את העבודה, (את הטעות הזאת עשיתי בשבילכם אני) זו השקעה כדאית וחסכון בצער (שלא יבוא). ודרך אגב הרבה גרפיקאים ששאלתי אותם על איזו תוכנת אנטי וירוס ממליצים, לא ייחסו לזה חשיבות ואני חושבת שזה אכן חשוב. וכמו שאמר הטכנאי אליו פניתי, שמחשב (משוכלל ויקר ככל שיהיה) בלי תוכנת אנטי ווירוס ראויה להתכבד וחומת אש פעילה, זה כמו בית (מפואר ומושקע ככל שיהיה) בלי דלת! צודק, לא?
אז ההמלצות שלי (של הטכנאי) הן:
-נבחר 2008-קאספארסקי גירסה 7.0-דמי רשיונות לשנה (כולל חומת אש) 260 או 160ש"ח, אותו בחרתי.
-נבחר 2007-NOD28-אם אינני טועה במספר,לאידעת כמה עולה.
-NURTON- חזק אבל כבד ומכביד.
  • גבו, גבו קבצים חשובים, התגברו על העצלות, ואני יודעת שזה התגברות. (אני הייתי ממליצה לכם לגבות גם רשימת אנשי קשר, ורשימת אתרי אינטרנט מועדפים, היו לי המון אבל לא נורא, זה בזעיר אנפין...)
  • אני קושרת את קריסת המחשב לפעולת הורדה ענקית שעשיתי יום לפני מאחד האשכולים הסמוכים בפורום זה, לכן בָּקשתי, שכל אחד שמעלה קובץ זר או לינק, יבדוק אותו כדי שלא יצטרכו שאר הציבור לסבול מוירוס שנדבק בו (אפילו שבודאי אנטיוירוס לכ"א בנפרד) אבל זה בכ"א חשוב מאוד.
  • אם קורה לכם דבר כזה תתפללו ותפסו פרופורציות...
זהו מנסיוני, מקווה שהועלתי ולו ל1 בגלובוס כולו...
שבוע טוב ללא צער. (והאמת בימים האלה הפורום היה חסר...)
שוקולטה

גרפוטו

משתמש מקצוען
משתתפים אנו באבלך, ומצטערים עמך, ושולחים נחומים כנים: שלא תדעי עוד צער (אמיתי...) שבוע טוב!
ואגב, הועלת להרבה אנשים בגלובוס, ממקור מוסמך. (לאו דווקא מהודעה זו...)

שוקולטה_10

משתמש צעיר
צילום מקצועי
מקווה שהבנתם שעכשיו אני על המחשב המפורמט, אך הקבצים ניצלו ברוך ה'.
גרפוטו, למ אתה מתכוון?

דיסק

משתמש פעיל
עימוד ספרים
פעולה ראשונה אחרי התאור המצער הוא לגבות את כל מה שלא גיביתי ויהא זה לזכותך

זו אניאני

משתמש פעיל
טוב, אז גם אני רצה לגבות...
ואוי! הסיפור הזה ממש הלחיץ אותי!
ממש לא לסמוך על האנטיוירוס שיש לי?

המהודר

משתמש רשום
תודה גם ממני,
גרמת לי לגבות ב2 דיסקים
1. CD לעבודות שעדיין באמצע
2. DVD להחומר שגמרתי מזמן

שוב תודה, ויה"ר בזכות העזרה הזאת שלא תצטרך לשוב להעמ"נ וההפסדים שהיו בעבר.

אלף

משתמש מקצוען
מי יודע אם הAVG הגירסה החינמית עליו המליץ לי הטכנאי הוא טוב?

MענדיM

משתמש פעיל
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
משתתף בצערך ובשמחתך

אני קצת מטיל ספק במומחיותו של הטכנאי, בעקבות היכרותי בעבר עם שוּק הטכנאים

אולי הוא רק רצה לספר לך כמה הוא עבד קשה בשביל לקבל עוד כמה שקלים ושהוא 'הציל' לך את העבודות ברוב טובו
בטח גם סיפרת לו קודם שהעבודות מאוד מאוד מאוד חשובות לך, ורק שלא ימחק וכו' וכו'

אני לא אומר שהוא שקרן וגנב, רק 'כבדהו וחשדהו' אא"כ ממש בטוח שהוא לא ישקר.

אצלי אין אנטיוירוס במחשב, אני מגבה כל חודש את המחשב כולו, ושם את הגיבוי הרחק הרחק מהמשרד.

זו אניאני

משתמש פעיל
התאבדות לשמה!!!
כשלא היה לי אנטיוירוס
המחשב לקה בוירוס- (יחסית קל) והספקתי לגבות הכל
ואם כל זה עלה לי1000 ש"ח לנקות הכל בלי לפרמט (כי היה לי חבל על כל הפילטרים וכו)

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צחוק צחוק, אבל לי כשלא היה אנטי וירוס המחשב עבד נהדר.
כשהתקנתי אנטי וירוס אין שבוע שאני לא סובל מוירוסים, תולעים, והאטת המחשב.
:(

MענדיM

משתמש פעיל
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
חוץ מזה שזה בריא לפרמט פעם בשנה/שנתיים
"מנקה ת'ראש"

אני עושה א"ז לבד

bris

משתמש סופר מקצוען
לא עברתי על כל האשכול, אבל רציתי רק להעיר בקשר לנקודה שהוזכרה בהודעה הראשונה.

הפיתרון הכי נוח לטכנאי (במיוחד אם הוא לא ברמה מקצועית גבוהה או שאין לו כח להתאמץ) הוא לפרמט את המחשב, אבל מבחינת מקצועיות זה הפיתרון האחרון שנוקטים בו.
כמעט ואין מצב שאי אפשר להסיר וירוס או תולעת או כל MALWARE אחר שנדבק המערכת. האמת שמכל המערכות הנגועות שאני התעסקתי בהם מעולם לא פירמטתי את המחשב בתור פיתרון (לפעמים ללקוח זול יותר לשלם את הפירמוט מאשר 4-5 שעות עבודה של טכנאי להסיר את הוירוס, אבל זה שיקול כלכלי לא מקצועי).

לכן, אם הטכנאי שלכם אומר שאין ברירה אלא לפרמט, תשאלו אותו שוב "אתה בטוח?" ואם חשובה לכם מאוד ההתקנה של המחשב (כל ההגדרות והתוכנות וכו') חפשו לכם אחד שכן יודע את העבודה.

בקשר לאנטיוירוסים, אני כבר מזמן הפסקתי להמליץ באופן גורף בנושא הזה, כי הם פחות או יותר אותו הדבר, אין הרבה הבדלים והם גם מתקזזים (דהיינו כנגד וירוס זה שהתוכנה לא מזהה יש אחר שהיא כן מזהה שהאחרות לא מצליחות וחוזר חלילה).

זה נכון שהחינמיים ככלל פחות טובים. אבל בתוך ליגה א' דהיינו Kaspersky. NOD32, McAfee וכו'אין כאלו הבדלים גדולים.

יש כן הבדלים בין התוכנות בנושאי משנה, כמו עומס על המערכת (בנושא זה למשל NOD ידועה לטובה להבדיל מ NAV וכו' ) . או בנושא של ניהול מרחוק של התוכנה ברמה אירגונית (בנושא זה SAV - הגירסה העיסקית של SYMANTEC, לוקחת בגדול כנראה).

והכי חשוב לזכור, ששום תוכנה לא תעזור לכם אם אתה לא תשמרו על עצמכם. לשים לב בשבע עיניים מה אתם מורידים וכו'.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני משתמש בSAV ומאוד מרוצה.
למה שה רק לניהול מרחוק וכו', אפשר להתשמש בו לבית גם כן.

bris

משתמש סופר מקצוען
אחי SAV זה קצת מיושן היום, הם מפיצים גירסה חדשה שנקראת SEP = Symantec Endpoint Protection.

מנוע הזיהוי שלה הרבה יותר מוצלח מ SAV, טיפונת כבדה ויש לה פיירוול אחל'ה.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
אני אכן התקדמתי ל-SEP, רק ראיתי שאתה כותב SAV, אז חשבתי שאולי אתה קצת מיושן, ולא רציתי לפגוע באינטלגציה שלך...
ואני לא כ"כ מרוצה מהפיירוול, הוא חסם לי את הרשת המקומית (כולה 2 מחשבים...), ולא הבנתי למה אין לי רשת עד שהגדרתי... אבל כיום זה בסדר.
והיא הרבה יותר כבדה מה-SAV, עד כדי כך שיכול להיות שנחזור ל-SAV (עדין הרבה יותר קלה מנורטון, וקצת יותר קלה מהאחרות).

bris

משתמש סופר מקצוען
אני חושב שה SAV כ"כ קלה שהא כבר לא עושה כלום...

בזיהוי היא עוד בסדר אבל בהסרה היא על הפנים.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נו באמת, להסיר - מסירים לבד...
בסופו של יום לא הצלחתי להגדיר את הגישה לרשת בלי לבטל את הפיירוול. מה גם שלדעתי מה שיש בראוטר זה בד"כ מספיק.

עוזיאל

משתמש חדש
חן חן ותודה על המידע.....רק עוד עצה קטנה לי בתור אחד שכ - 10 שנים בערך מטפל בגויילמים המרובעים עם המסך....פעם הבאה (שלא תהיה - רק לשונאי ישראל...) לפני שאת מסכימה לפרמט, אנא בקשי דיאגנוסטיקה מעוד בעל מקצוע...זה יכול לחסוך הרבה צרות לפעמים. הרי גם מרופא מומחה כדאי לבקש חות דעת שניה. בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה