תואר שני אחרי BED בחינוך מיוחד- איפה כמה למה

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
לדעתי ההשקעה בלימוד טיפול רק בשביל ארגז כלים לא שווה את התמורה- אפשר לקבל כלים דומים בדרך יותר קלה טכנית
.
ולכן כתבתי על גיוון במסלול החינוך מיוחד
משהו כמו לקויות למידה ואבחון ולא משהו טיפולי
אבל כמובן אם זה רק בשביל התואר
מה שהכי קצר וזול וקרוב לבית במקום שכיף ללמוד בו....

סלט פרות

משתמש פעיל
אני רוצה ללמוד תואר טיפולי מצד אחד זה מעניין אותי ומצד שני זה 3 שנים ותוך כדי צריך גם לעבוד וגם ללמוד, זה דורש..
השאלה אם המאמץ שווה את הכסף? והאם כדאי ללמוד את זה אחרי כמה שנות וותק בהוראה, או שלא קריטי?

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
אני רוצה ללמוד תואר טיפולי מצד אחד זה מעניין אותי ומצד שני זה 3 שנים ותוך כדי צריך גם לעבוד וגם ללמוד, זה דורש..
השאלה אם המאמץ שווה את הכסף? והאם כדאי ללמוד את זה אחרי כמה שנות וותק בהוראה, או שלא קריטי?
לא כל תואר תופס את כל השבוע

שעת טיפול שווה 200-400 שח (תלוי באיזור, מומחיות, תחום, החזרים או הסדר מהקופה).

זה גם מעלה לך את המשכורת בהוראה בכמה מאות כל חודש.

ודאי שיש הבדל בין מורה שמתעסקת בטיפול לבין מישהו שאין לו הבנה וניסיון בהוראה, הרבה פעמים המטפלת אומרת שהכל טוב עם הילד אבל בפועל כיף לו אצלה כי הוא משחק ומקבל צומי וזה אחד על אחד, אבל בכיתה עם עוד 30 תלמידים ויש צורך בלמידה ולא רק במשחק הוא נאבד.
מורה שהיא מטפלת יכולה לראות דברים מ2 צידי השולחן וגם להשתמש בחלק מארגז הכלים גם בכיתה.

ד.א. בתי ספר שמעסיקים מטעם המתי"א איש מקצוע בתחום הטיפול השכר הוא לפי שעת הוראה ולא לפי שעת טיפול ומגזר הפרטי זה שכר הרבה יותר גבוה.

בהצלחה

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
זה מכללה דתית לחינוך
ויש לה מסלולים לחרדים

מהאתר שלהם
המכללה האקדמית "תלפיות" הינה מוסד ותיק וייחודי במרכז הארץ, המכשיר מורות וגננות ברוח החינוך הממלכתי-דתי, בגישה פלורליסטית.בשנת תשנ"ה (1995) הוכרה המכללה כמוסד להשכלה גבוהה הרשאי להעניק תואר ראשון בהוראה.

במכללה מסלולי לימודים המכשירים מורות וגננות בנושאי התמחות שונים, המאפשרים להן להשתלב בהצלחה במגוון תפקידים במוסדות החינוך בארץ ובתפוצות. במכללה פועלות שתי מדרשות תורניות: "מדרשת אביב" ו"מדרשת בינת", שבנו להן מעמד מיוחד במכללה.

צריך לבדוק איתם
שכר לימוד אונברסיטאי?
כן
יש לכם מושג?

ומאמין שיש בעוד מקומות

בחן ובחסד

משתמש מקצוען
לא כל תואר תופס את כל השבוע

שעת טיפול שווה 200-400 שח (תלוי באיזור, מומחיות, תחום, החזרים או הסדר מהקופה).

זה גם מעלה לך את המשכורת בהוראה בכמה מאות כל חודש.

ודאי שיש הבדל בין מורה שמתעסקת בטיפול לבין מישהו שאין לו הבנה וניסיון בהוראה, הרבה פעמים המטפלת אומרת שהכל טוב עם הילד אבל בפועל כיף לו אצלה כי הוא משחק ומקבל צומי וזה אחד על אחד, אבל בכיתה עם עוד 30 תלמידים ויש צורך בלמידה ולא רק במשחק הוא נאבד.
מורה שהיא מטפלת יכולה לראות דברים מ2 צידי השולחן וגם להשתמש בחלק מארגז הכלים גם בכיתה.
מניסיון (של 2 הצדדים) זה לא ממש מדויק.
התעריף לשעת טיפול במגזר הציבורי נמוך יותר. הוא משתנה בין מערכות של חינוך- שם הוא מעט יותר משכר של מורה, לבין מערכות של בריאות ורווחה.
יש גם עבודה במגזר הפרטי- כשכירה או כפרילנסרית שם זה משתנה בין חוזים אישיים ותנאים מותאמים לפי רמת הוותק והצורך של המקום.
לאחר מספר שנות עבודה במקום ציבורי, ניתן לפתוח קליניקה פרטית כשטווח המחירים גבוה יותר ועומד על איזור 300-350 לפגישה, אבל יש את המחיר הכלכלי של עבודה כעצמאית שמתקזז מהרווח הגבוה יותר לשעה.
מבחינת עבודה כמורה וכמטפלת, יש פה בעייתיות גדולה לשמש ב-2 התפקידים יחד. תפקיד של מורה הוא תפקיד חינוכי, לעומת תפקיד טיפולי. קשה ומבלבל מאד ואולי אפילו לא אפשרי להחזיק ב-2 הכובעים האלו בעת ובעונה אחת.

בחן ובחסד

משתמש מקצוען
מניסיון של מסלול כזה, זה באמת דורש ולא פשוט- אפילו יותר ממה שחשבתי בהתחלה.
היה תהליך משמעותי ומיוחד, הלימודים מעניינים וחשובים, החכמתי ונהניתי ברוב השיעורים והרגשתי החמצה עם כל חלק שפספסתי.
אבל יש גם תהליך אישי ורגשי שעוברים לאורך הלימודים, וזה עשוי לגרום לטלטלה ולקושי- גם למי שיש לו מודעות גבוהה.
גם המחיר הכלכלי והמשפחתי לא קל ועלי אישית, זה העיק ממש. היה לי לא פשוט לנסות לתמרן בין השילוב של בית- לימודים- עבודה.
חושבת שרק מי שהרצון הזה בוער בו- יגיע בסוף למסלול כזה ויוכל לעמוד בו. לא בטוחה שהרווח הכלכלי שאולי יגדל יותר בעתיד מספיק משמעותי כדי להיות הסיבה היחידה לבחירה כזו.
מבחינת הוותק בהוראה, הרעיון הוא שחשוב מאד להכיר ולהתנסות בעבודה עם מגוון אנשים כדי לפתוח את הראש ואת הלב. וותק בהוראה יכול לעזור בזה, אבל גם תפקידים אחרים שיש בהם השקה עם אנשים, עם צדדים מגוונים בחיים ועם מורכבויות- יכולים לתרום לזה. מבחינה מעשית, יכול להיות שיש מוסדות לימודים שדורשים תנאי סף של עבודה חינוכית, אז צריך לבדוק את זה מול המקום עצמו.
בהצלחה !

בני100

משתמש רשום
מכירה מסלולים נפרדים לגברים ב:
תואר ראשון בחינוך מיוחד
תואר שני בחינוך מיוחד
תואר שני בלקויות למידה
תואר שני בייעוץ חינוכי
לימודי CBT ולימודי ניתוח התנהגות המוכרים במשרד החינוך

יש גם תואר שני בטיפול באמנויות (אולי בפסיכודרמה) לגברים במכללת מבחר.

יש כמובן עוד אפשרויות, התייחסתי למקצועות טיפוליים/ חינוכיים במערכת החינוך.
איפה יש לגברים תואר שני בלקויות למידה?
ואיפה ניתוח התנהגות?

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
לקויות למידה במכללת תלפיות בחולון
ניתוח התנהגות יש לימודי תעודה לבעלי תואר שני ויש כמה מקומות שזה חלק מלימודי התואר אבל אני לא מכיר

יועץ ארגוני פדגוגי

מהמשתמשים המובילים!
לקויות למידה במכללת תלפיות בחולון
ניתוח התנהגות יש לימודי תעודה לבעלי תואר שני ויש כמה מקומות שזה חלק מלימודי התואר אבל אני לא מכיר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ז'

מט זְכֹר דָּבָר לְעַבְדֶּךָ עַל אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי:נ זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי:נא זֵדִים הֱלִיצֻנִי עַד מְאֹד מִתּוֹרָתְךָ לֹא נָטִיתִי:נב זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יי וָאֶתְנֶחָם:נג זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי מֵרְשָׁעִים עֹזְבֵי תּוֹרָתֶךָ:נד זְמִרוֹת הָיוּ לִי חֻקֶּיךָ בְּבֵית מְגוּרָי:נה זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יי וָאֶשְׁמְרָה תּוֹרָתֶךָ:נו זֹאת הָיְתָה לִּי כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה