התייעצות תביעה על נהג שדיבר בצורה גסה ?

יעלי1

משתמש מקצוען
האם יצא למישהו לתבוע נהג /חברת האוטובוס על שדיבר בצורה גסה והשפיל מאד?

היה לי מקרה היום באוטובוס של קווים (לא כ"כ רוצה לפרט ) אני ניגשת תכף להגיש תלונה במשטרה כדי לבקש תיעוד של הדברים מהאוטובוס

יש בכלל ענין לנסות לתבוע על השפלה או שתביעות זה רק במקרה שנעשה נזק וכו'?
מבקשת לשמוע מניסיון במקרים דומים

אברך.

משתמש מקצוען
מצטרף לשאלה על יחס משפיל של בנקאי, הגעתי עם תור מוזמן והוא ייבש אותי חצי שעה, הוא פנה ללקוחה אחרת ואז ישב איתה כחצי שעה...
פניתי לבנקאית חרדית ואמרתי לה אני יושב כאן כבר שעה על תור מוזמן וכולם עוברים כאן ורק אני מתייבש אז היא אמרה לי שהיא תתקשר לבנקאי ההוא ואז לא היה לו ברירה והוא הזמין אותי וקרה לי "בחור בוא רגע מה אתה צריך? זה דחוף??"
התישבתי לידו והוא עזר לי והוא שאל אותי יש לך sms אז עניתי לו לא אז הוא ציחקק לו מה הבעיה של sns זה שיקצע?? והוא המשיך בעוד כמה הקנטות על הציבור החרדי שלא כאן המקום לפרטם...
תכל'ס יש מה לעשות? אפשר לתבוע או לפנות להנהלה או שהוא יכול להכחיש את הכל??
[דווקא הוא היה נראה מסורתי והוא חבש כיפה...]

קרעפט

משתמש מקצוען

היה לי מקרה היום באוטובוס של קווים (לא כ"כ רוצה לפרט ) אני ניגשת תכף להגיש תלונה במשטרה כדי לבקש תיעוד של הדברים מהאוטובוס

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

לתבוע על השפלה זה בעיה כי אסור לקחת את הכסף זה גזל.

למיטב ידיעתי המצלמות באוטובוסים הם ללא קול, אבל הרבה פעמים ניתן לקרוא שפתים, ונפנופי ידיים וכו'.
לגשת לחברה יש ממונה על המצלמות, יכול להיות שיתנו לכם גישה רק לאחר הדשת תלונה (בתקווה שזה לא ימחק עד אז)

יעלי1

משתמש מקצוען
לתבוע על השפלה זה בעיה כי אסור לקחת את הכסף זה גזל.
אני אבדוק עם רב תודה על הארה אב האם אתם מכירים מקרה שקיבלו כסף?

לגבי המצלמות בחברה אמרו לי שרק אחרי שהגשתי תלונה אני אוכל לקבל את ההסרטה והיום יש גם קול

מטעמים

משתמש מקצוען
בכל מקרה,
ללכת למשטרה זו מצווה גדולה מאוד.
ציבור הנהגים עושה ככל העולה על רוחו, ותביעה כזו, גם אם לא יצא ממנה כלום מבחינה כספית, תביא תועלת עצומה מבחינה הרתעתית.
זה יהיה חסד ענק עם ציבור הנוסעים והנוסעות.

בחברת קווים יש נהג ערבי שבאופן קבוע מוציא לשון לכל אישה חרדית. על כזה דבר באמת קשה לתבוע. (אם כי, עו"ד טוב יכול לטעון שזו הטרדה).
במידה ויגישו מסה של תביעות (מוצדקות) זה ירתיע מאוד. גם נהגים מהסוג הזה מפחדים בסוף על עורם.

כמובן מדובר על תלונות במשטרה. ולא במשרד החבורה ובוודאי לא בחברת האטובוסים... התביעות שם נגנזות לפני שמסתכלים עליהם בכלל.

bnoya

משתמש מקצוען
מצטרף לשאלה על יחס משפיל של בנקאי, הגעתי עם תור מוזמן והוא ייבש אותי חצי שעה, הוא פנה ללקוחה אחרת ואז ישב איתה כחצי שעה...
פניתי לבנקאית חרדית ואמרתי לה אני יושב כאן כבר שעה על תור מוזמן וכולם עוברים כאן ורק אני מתייבש אז היא אמרה לי שהיא תתקשר לבנקאי ההוא ואז לא היה לו ברירה והוא הזמין אותי וקרה לי "בחור בוא רגע מה אתה צריך? זה דחוף??"
התישבתי לידו והוא עזר לי והוא שאל אותי יש לך sms אז עניתי לו לא אז הוא ציחקק לו מה הבעיה של sns זה שיקצע?? והוא המשיך בעוד כמה הקנטות על הציבור החרדי שלא כאן המקום לפרטם...
אפשר בהחלט להתלונן, להתחיל ממנהל הסניף, אם לא יעזור לפנות גבוה יותר.
זה יכול לעצור לו התקדמות ויכול להלחיץ אותו מאוד, הוא גם יחטוף איזו הערה בתיק האישי.

חיים של תורה

משתמש מקצוען
בטח ובטח שיש מה לפנות להנהלה.
מנסיון כל תלונה (רצינית) מתקבלת בקשב רב אצל מנהל הסניף.
צריך כמובן לפנות אליו בכבוד ולהגיד לו כמה שאתה מרוצה מהבנק, אבל, וכאן תפרט לו כמה הושפלת ממה שקרה.
בנקאי שיש עליו תלונה רצינית זה מאוד מזיק לו וזה יוריד לו לגמרי את החשק להתנהג ככה שוב.
הם הכי גרועים (עין ערך חובשי הכיפה מחברי קואליציה הנוכחית).

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מניין הפסק הזה?
למיטב ידיעתי רבים מהדיינים החשובים סוברים שאין בעייה.
אתה לא תובע ביטוח רכב כי זה גזל? סתם שאלה
מה הקשר?
ביטוח זה חוזה מול הביטוח שהביטוח התחייבו מראש לשלם כמה שבית משפט יפסוק.
מה הקשר לתביעה מול אדם או חברה פרטית?

מ.א. ברזל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
דבר ראשון באוטובוס, אם הנהג לא מתנהג כראוי, יש לקחת את המספר הרשום על האוטובוס, בדר"כ מעל הדלתות, ולהתלונן לחברה במחלקת פניות הציבור,
מניסיון, עשיתי את זה לנהג שלא התנהג כראוי לנוסעים בקורונה, (נוסעים חרדים כמובן) והצלחתי להוריד אותו מההגה למשך שבועיים,
בדר"כ, לא יעשו את זה מיד רק אחרי הרבה תלונות, אם כי במקרה שלי הנהג בעצביו סגר את הדלת על הידיים של אישה עם עגלה, ולכן התייחסו לעניין ברצינות, אבל מה שאני יודע בוודאות שעל כל תלונה מחכה לנהג קנס כספי (200ש"ח) בסוף החודש, זה בדוק, וזה מרתיע!

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא ראיתי משהו שקשור בהשפלה

נהג שקילל אותי באוטובוס קללות שאני לא יכולה לפרט כאן... בלי שום סיבה זה לא לשון הרע בעיני ולא הוצאת דיבה זו השפלה
אני טועה?
אפשר לקרוא לזה הטרדה אולי.
וכמו שאמרו ה מצוה לתבוע אפילו לא כדי לקבל כסף אלא להעניש נהגים כאלו ולהרתיע אחרים.

יעלי1

משתמש מקצוען
הייתי בתחנת משטרה כרגע
הגשתי תלונה
בגלל שבין היתר הנהג ירק לכיווני (לא במטרה להגיע אליי אלא להשפיל ) הם התייחסו יותר ברצינות
נאמר לי שזה כבר סוג של אלימות
הנהג יחקר ע"י שוטר קהילתי או יזומן לחקירה (תלוי אם יחשבו את היריקה לפלילית או לא )
אך בכל מקרה הוא יקבל אזהרה וכן חברת קווים

אני יעודכן מה הוחלט ובסוף התהליך אני אקבל פרטים של הנהג כדי לתבוע אותו אזרחית
ואז העו"ד שלי יוכל לבקש מהמשטרה את ההסרטות שהם הוציאו מהאוטובוס

תודה לכל העוזרים

מחפש עצה

משתמש פעיל
הייתי בתחנת משטרה כרגע
הגשתי תלונה
בגלל שבין היתר הנהג ירק לכיווני (לא במטרה להגיע אליי אלא להשפיל ) הם התייחסו יותר ברצינות
נאמר לי שזה כבר סוג של אלימות
הנהג יחקר ע"י שוטר קהילתי או יזומן לחקירה (תלוי אם יחשבו את היריקה לפלילית או לא )
אך בכל מקרה הוא יקבל אזהרה וכן חברת קווים

אני יעודכן מה הוחלט ובסוף התהליך אני אקבל פרטים של הנהג כדי לתבוע אותו אזרחית
ואז העו"ד שלי יוכל לבקש מהמשטרה את ההסרטות שהם הוציאו מהאוטובוס

תודה לכל העוזרים
בתקווה שלפחות את תשלום הנסיעה ההיא תקבלי...
פי אלף..

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יעלי אל תצפי יותר מידי
כי אנחנו הגשנו תלונה על נהג שביצע כמו חטיפה הוא סגר את הדלתות ולא הסכים לפתוח או לעצור ודהר במהירות מטורפת בלי לעצור בתחנות ויצא כך מהעיר המשטרה לא עצרה אותנו אפילו שהתחננו אליהם כי פחדנו שיכנס לחוסאן
תכלס דפקנו חזק על החלונות במחסום ורק כך נגמרה הסאגה
הגשנו תלונה במשטרה ו.................. כלום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה