עזרה תאונה קלה

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
הפגיעה היתה מהצד הקדמי של הרכב, תוך כדי הליכה. לא ממש באיזור המותניים יותר באיזור הירך.
נשמע הגיוני יותר באמת אם זה מהצד הקדמי. אם זה כרגע כאב רגיל כמו של מכה יבשה חכי למחר ותראי איך המצב. אם את רואה שהכאב מחמיר או שמתפתחת נפיחות - הייתי ממליצה לגשת ולבדוק.
תרגישי טוב :)

אני בודק

משתמש מקצוען
אם הרכב לא נסע במהירות, כנראה שהמכנ היא קלה ואין טעם לרו להבדק.
אם חלילה תהיה החמרה בכאבים, ברור שכן.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אם הרכב לא נסע במהירות, כנראה שהמכנ היא קלה ואין טעם לרו להבדק.
במקרה הזה נשמע שמדובר באמת במכה קלה, אבל המהירות היא לא הפרמטר היחידי שמשפיע. תלוי בגודל הרכב, תלוי בגודל של האדם, במיקום הפגיעה וכו'...

אני בודק

משתמש מקצוען
במקרה הזה נשמע שמדובר באמת במכה קלה, אבל המהירות היא לא הפרמטר היחידי שמשפיע. תלוי בגודל הרכב, תלוי בגודל של האדם, במיקום הפגיעה וכו'...
ברור לגמרי.
מה שכתבתי התבסס על כך שהיא כתבה שהיא לא מרגישה כאב חזק.
בתור חובשת, שבר בברך אמור לכאוב מאאאד?

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בואו נאמר שהמכה באמת הייתה קלה מאד, ומרוב המחשבה שיכולתי להיפגע בצורה קצת יותר מורכבת ונחסכה לי עוגמת נפש, אז אולי הכאבים כבר פסיכולוגית נראו לי רציניים יותר ממה שהם. ;)
בסך הכל ביום יום אנשים חוטפים מדי פעם מכות יבשות...

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ברור לגמרי.
מה שכתבתי התבסס על כך שהיא כתבה שהיא לא מרגישה כאב חזק.
בתור חובשת, שבר בברך אמור לכאוב מאאאד?
זה לא שבר בברך בבירור.
הברך לא כואבת לי אלא יותר אזור הירך.
ועל פי הבנתי אם אין בכלל נפיחות וסימנים בשטח אז זה לא שבר.
@משולש ברמודה אני צודקת?
וכרגע הכאבים ברוך ה' פחתו. (אולי הדאגה בלב איש סייעה לעניין;))
נקווה שיחלפו לגמרי.

אני בודק

משתמש מקצוען
זה לא שבר בברך בבירור.
הברך לא כואבת לי אלא יותר אזור הירך.
ועל פי הבנתי אם אין בכלל נפיחות וסימנים בשטח אז זה לא שבר.
@משולש ברמודה אני צודקת?
וכרגע הכאבים ברוך ה' פחתו. (אולי הדאגה בלב איש סייעה לעניין;))
נקווה שיחלפו לגמרי.
שבר לא אחייב להיראות .
אם מגע חזק בחלק אחר של העצם לא מעורר כאב, זה כנראה לא שבר.
מה שכן , פעם הבאה לא הולכים הלאה בלי לקחת פרטים.

דאגה בלב איש את רעהו....

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שבר לא אחייב להיראות .
אם מגע חזק בחלק אחר של העצם לא מעורר כאב, זה כנראה לא שבר.
מה שכן , פעם הבאה לא הולכים הלאה בלי לקחת פרטים.

דאגה בלב איש את רעהו....
מה לעשות שאם הייתי נשארת שם עוד חצי דקה הייתי מפספסת את האוטובוס?
ומשום מה אני סולדת מהרעיון של לקחת פרטים מהנהג וכו'.
בסך הכל, לא אני ולא היא התכוונו שזה יקרה ויצאתי ב''ה בלי נזקים כמעט.
למה לא להודות להקב''ה על העוגמת נפש שנחסכה ממני ולתת לנהגת לחיות?

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה

אני בודק

משתמש מקצוען
מה לעשות שאם הייתי נשארת שם עוד חצי דקה הייתי מפספסת את האוטובוס?
ומשום מה אני סולדת מהרעיון של לקחת פרטים מהנהג וכו'.
בסך הכל, לא אני ולא היא התכוונו שזה יקרה ויצאתי ב''ה בלי נזקים כמעט.
למה לא להודות להקב''ה על העוגמת נפש שנחסכה ממני ולתת לנהגת לחיות?
אם חלילה זה כן היה משהו רציני זה שווה לחכות לאוטובוס הבא.
ניתן לתת לנהגת לחיות א להסביר לה בנימוס שאין לך עניין לסבך אותה אבל ליתר בטחון את לוקת פרטים.
אגב,
גם אם תבעת את הביטוח לא היא תשלם את זה.
אולי תתייקר לה הפרמיה בשנה הבאה.
ואני ממש לא במקום הזה של לנצל ולתבוע על ריק.

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אם חלילה זה כן היה משהו רציני זה שווה לחכות לאוטובוס הבא.
ניתן לתת לנהגת לחיות א להסביר לה בנימוס שאין לך עניין לסבך אותה אבל ליתר בטחון את לוקת פרטים.
אגב,
גם אם תבעת את הביטוח לא היא תשלם את זה.
אולי תתייקר לה הפרמיה בשנה הבאה.
ואני ממש לא במקום הזה של לנצל ולתבוע על ריק.
זה ברור.
אבל ראיתי שאני ממשיכה ללכת כרגיל. אחרי שכבר ראיתי את הרכב מדי קרוב אלי והספקתי לחשוב שעוד שניה אני עפה באוויר, הייתי בהלם כשקלטתי שאני ממשכיה ללכת ''ורק'' חטפתי מכה.
נראה לי שהנהגת דווקא התכוונה לצאת מהרכב ולבדוק מה קורה איתי, אבל אני עשיתי לה סימון שהכל בסדר וכבר הייתי בקצה השני של הכביש....
רק על האוטובוס חשבתי לעצמי מה קורה אם בעצם זה יותר רציני ממה שחשבתי ואני אצטרך להתאשפז בעיר זרה ואפילו את התעודת זהות שלי שכחתי בבית....
סתם שופכת פה הכל, שתבינו למה אפילו לא לא חשבתי לעצור את הנהגת.
הייתי באמצע ריצה להספיק את האוטובוס ולא הספקתי לחשוב מעבר...

אני בודק

משתמש מקצוען
זה ברור.
אבל ראיתי שאני ממשיכה ללכת כרגיל. אחרי שכבר ראיתי את הרכב מדי קרוב אלי והספקתי לחשוב שעוד שניה אני עפה באוויר, הייתי בהלם כשקלטתי שאני ממשכיה ללכת ''ורק'' חטפתי מכה.
נראה לי שהנהגת דווקא התכוונה לצאת מהרכב ולבדוק מה קורה איתי, אבל אני עשיתי לה סימון שהכל בסדר וכבר הייתי בקצה השני של הכביש....
רק על האוטובוס חשבתי לעצמי מה קורה אם בעצם זה יותר רציני ממה שחשבתי ואני אצטרך להתאשפז בעיר זרה ואפילו את התעודת זהות שלי שכחתי בבית....
הייתי באמצע ריצה להספיק את האוטובוס ולא הספקתי לחשוב מעבר...
זה ברור לגמרי.
כולנו רק רוצים לסיים עם סיטואציות מביכות ולחזור למוכר ולאהוב.
אבל מוטב להשליט שכל על רגש.
בפעם הבאה שלא תדעי.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
תדעי לך שהתאור שלך "חשבתי רק על האוטובוס"
זה פשוט תגובה של הלם.
אני מכירה מישהי שעברה תאונה קלה
ולא הסכימה בשופו"א להתפנות לבי"ח
הסובבים אותה הניחו לה
וזאת היתה טעות בריאותית של ממש.
שלא נדע,
אבל,

בכזה מקרה
יש לקחת פרטי נהג ולפנות לבי"ח, כהליך שגרתי של בדיקות.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
אין לי ענין לתבוע אף אחד.
סתם לשם הסקרנות, מי זה קרנית?
קרן מטעם המדינה לתביעות גוף בהם אין את מי לתבוע.
בתביעה רגילה תובעים את חברת הביטוח של הפוגע.
במקרה שלך - את לא יודעת את מספר הרכב.
זה כסף שיוצא מהמדינה ולא פוגע באף אחד.
ותביעות גוף - אם עושים את זה נכון - זה הרבה כסף.
ולמה אומרים ללכת להבדק - כי מכה יבשה יכולה להיות גם דימום פנימי.
לא רוצה להלחיץ אף אחד וזה קורה רק לעיתים נדירות. אבל רק בשביל המודעות.

למען שמו

משתמש פעיל
היתה משפחה שהרכב שלהם התהפך.
מיד אחרי התאונה האמא קמה והסתובבה בין כולם ועזרה
רק אחרי קצת זמן (שעה) היא התמוטטה והגיעה למצב של סכנת חיים
היתה לה פגיעה פנימית....
לפי התאורים שלך זה נשמע פגיעה במקום לא מסוכן (לא אזור הבטן או הריאות) אבל כמו שכתבו מעלי תעקבי ותקשיבי ללב שלך

רפואה שלימה

פ.נ

משתמש מקצוען
זה ברור.
הייתי באמצע ריצה להספיק את האוטובווהאוטובוס כמעט התחיל ליסוע ס ולא הספקתי לחשוב מעבר...
זה מזכיר את מה שהיה לי בדיוק
הייתי באוטבס והיה כביש של 2 נתיבות ורציתי להספיק את האוטובס במצד השיני והנג ב\סימן לי שאני יכולה להעבור והגיע טנדר והעיף אותי המזל שלישהאוטובוס לא התחיל ליסוע כי הייתי פסיעה מהקדימה שלו
בעל הטנדר יצא והתחיל לצעוק עלי מה עשיתי ואני אמרי לי שזה אשמתי והכל בסדר איתי
פתאום ראיתי שהנעל נקרעה והגרב וזה היה ההלם שלי(הרגל לא כאבה כי הבנתי שמרב השוק הגוף לא הגיב לכאב עדיין)
בעל הרכב נסע והמזל שלי שהיה מולי קופת חולים
הלכתי והיה איזה בן אדם רוסי שאמר לי בחיים על תגידי שזה אשמתי את חייבת לעשות צילום בואי ניתפוס את הנהג דרך המצלמות של האוטובוס הוא הסיעה אותי לחפס ואז הסיע אותי לטרם (ממש בן אדם נחמד)
והיתברר שזה היה אולי מתיחה ברגל לא משנה שאחר כך איזה כמה ימים לא יכלתי לדרוך על הרגל

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תדעי לך שהתאור שלך "חשבתי רק על האוטובוס"
זה פשוט תגובה של הלם.
אני מכירה מישהי שעברה תאונה קלה
ולא הסכימה בשופו"א להתפנות לבי"ח
הסובבים אותה הניחו לה
וזאת היתה טעות בריאותית של ממש.
שלא נדע,
אבל,

בכזה מקרה
יש לקחת פרטי נהג ולפנות לבי"ח, כהליך שגרתי של בדיקות.
זה ברור שזה היה תגובה של הלם, אבל עדיין אחזתי מה קורה איתי.
בגלל שקלטתי שזאת הייתה פגיעה ממש קלה, והרגשתי רק כאבים כאילו מישהו חבט עלי בכח ולא יותר מזה, לכן המשכתי לרוץ לאוטובוס.
אם הייתי מרגישה משהו יותר חריג או רואה משהו כזה, הייתי עושה אחורה פנה והולכת להיבדק מיד.

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה מזכיר את מה שהיה לי בדיוק
הייתי באוטבס והיה כביש של 2 נתיבות ורציתי להספיק את האוטובס במצד השיני והנג ב\סימן לי שאני יכולה להעבור והגיע טנדר והעיף אותי המזל שלישהאוטובוס לא התחיל ליסוע כי הייתי פסיעה מהקדימה שלו
בעל הטנדר יצא והתחיל לצעוק עלי מה עשיתי ואני אמרי לי שזה אשמתי והכל בסדר איתי
פתאום ראיתי שהנעל נקרעה והגרב וזה היה ההלם שלי(הרגל לא כאבה כי הבנתי שמרב השוק הגוף לא הגיב לכאב עדיין)
בעל הרכב נסע והמזל שלי שהיה מולי קופת חולים
הלכתי והיה איזה בן אדם רוסי שאמר לי בחיים על תגידי שזה אשמתי את חייבת לעשות צילום בואי ניתפוס את הנהג דרך המצלמות של האוטובוס הוא הסיעה אותי לחפס ואז הסיע אותי לטרם (ממש בן אדם נחמד)
והיתברר שזה היה אולי מתיחה ברגל לא משנה שאחר כך איזה כמה ימים לא יכלתי לדרוך על הרגל
אז אני לא אמרתי לה שאני אשמה, כי אני לא הייתי.
הנהגת בעצם נתנה לרכב לעבור, ואני התחלתי גם כן לעבור מיד אחריו.
זה היה נראה כאילו הנהגת ריחפה לרגע ובמקום לעצור לגמרי היא התחילה קצת לנסוע ובלמה ברגע האחרון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  15  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה