עזרה שערוריה כעת במירון!! מי יכול לעזור??

מצב
הנושא נעול.

נחמי ברלינגר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הייתי שם. ב10
זוועה!
אין לי מילים אחרות לתאר את זה.
יש לציין את הנהג המקסים!! של 982 של 10 שעשה הכל ע"מ לעזור לכמה שיותר אנשים וחיכה בתחנה עד שווידא שמוציאים אוטובוס נוסף

(הנהג היה אברך חסידי ולא ערבי)

כיף לשמוע!!!
ישבנו באוטובוס (981) וכל הדרך ריחמנו על הנשארים לפליטה...
(כולל על בחור שטרח לחרוז לי תוך כדי שעליתי - גיברת מפגרת תעלי כבר...)

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כיף לשמוע!!!
ישבנו באוטובוס (981) וכל הדרך ריחמנו על הנשארים לפליטה...
(כולל על בחור שטרח לחרוז לי תוך כדי שעליתי - גיברת מפגרת תעלי כבר...)
אני הצלחתי להידחף בקושי לאוטובוס
כשאני על המדרגה הראשונה, תופס אותי אברך בן כ35 עם זקן ארוך בכתפיים ופשוט מוריד אותי בכח כדי שהוא יוכל לעלות.
הצרחות שאני הקמתי עליו....
חבל שאשתו לא הייתה שם
בסוף 2 בחורים תפסו אותו, החזיקו אותו ונתנו לי לעלות
בושה וחרפה!!

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
תפסיקו כבר עם שמירה על החיים.
אנשים במצב מסכן חיים לא יכולים לסוע בתחבורה ציבורית למירון. נקודה. וזה ממש לא מצב חדש או לא ידוע.
וגם אם בן אדם לא יודע ונתקל באוטובוס כזה בהפתעה, הוא אמור לרדת ממנו ולא לחכות שחייו יזלו ממנו כי אף אחד לא קם.
לגמרי.
שנה אחת אחרי ל"ג בעומר ספרה לי מישהי על קרובה שלה שנדחפה מאוד כדי לעלות על אוטובוס הביתה ועברה שם שבעת מדורי גהינום והיא היתה בתחילת הריון. היא ציפתה שאני אעריך את המסירות נפש של ההיא.
לאכזבתה רק עניתי לה: אולי תסבירי לי למה בער לה לנסוע למירון בל"ג בעומר בתחילת הריון??? היא באמת לא היתה מסוגלת להשאר בבית למען שלומה ושלום עוברה???

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כתבתי פעם בנושא ואכתוב שוב:
התלונות - הן תלונות מוצדקות ונכונות, וחברות התחבורה יכולות לדעת מראש על זמנים עמוסים ולהתארגן בהתאם. אבל מי שזוכר את ימי אגד, אין לו אפילו תלונה אחת.
כל האשכולות של הירושלמים על קוי הכותל קטנים על מה שעברו תושבי צפת עם השירות הלקוי של אגד, וכשנתיב אקספרס נכנסו התרחש שינוי משמעותי ובלתי אפשרי לטובה. יוצאים הרבה יותר אוטובוסים, הרבה יותר קוים, יש יותר גמישות בשינויי מסלול בשעות עומס ולחץ, ובדרך כלל מי שכועס וזועם על "הערבים האלו" הם או תושבים חדשים בצפת, או אורחים שלא מכירים את ההיסטוריה של התחבורה.
כשאני קוראת את אשכולות הזעם של נוסעים ממורמרים בירושלים, בני ברק, מודיעין עלית וכד', אני יכולה רק להודות על זה שיש מקומות שבהם כן יש מכרזים, ולא אכפת לי כמה פוליטיקות היו שם - כנראה שגם היו סעיפים יעילים באותם המכרזים, וכולי תקווה עבור תושבי המרכז שיפתחו את קווי הנסיעות שם גם למכרזים פתוחים.
ו @נתן גלנט , הרבה יותר כסף עושים פה ממכשירי התיקוף שלא עובדים, דבר שקורה כמעט על בסיס קבוע...
מי שכועס וזועם על "הערבים האלו" אלו גם תושבי הצפון.
בתור תושבת הצפון אני סובלת מהם כל יום.
בתוך העיר אני לא נוסעת איתם- התייאשתי.
בבינעירוני נוסעת כל יום וסובלת יחד עם כל הנוסעים.
והמדינה מתעלמת.

דולה ומשקה

משתמש פעיל
תושבי צפת הוותיקים יודעים לספר כי נתיב אקספרס שידרגו את השירות כמה רמות מעל אגד אמנם הציבור גדל ובפרט בבין הזמנים והיה להם מספיק שנים ללמוד את העומסים ולשריין תיגבורים
אגב משיחה עם בכיר במשרד התחבורה לא תמיד חייבים להוציא תיגבור ע"פ חוק לקו שהתמלא טרם סיימו לעלות את כל הנושאים בודאי לא בקוים כמו צפת ירושלים או צפת בני ברק
ועם כל זה בהרבה מהמקרים כן יפצו בתשלום של מונית או הסעה בצירוף חשבונית

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
אני שנים לא נוסע לכותל ב
ומה עם אפשרות הרבה יותר פשוטה?????
אולי אשתו בהריון ולבעלה ממש קשה לשמור לה מקום ועוד לפנות מישהו בשביל זה - אבל שלומה חשוב יותר????
להזכיר לכם את האשכולות הכואבים שהיו כאן בנושא קימה באוטובוסים לנשים במצב הזה?
אז הנה בעלה שמר לה את המקום כדי לחסוך מכאן עוד אשכול כזה...
לא יודעת אם זה באמת מה שהיה אבל תרשו לי להניח שסביר מאוד שזה הסיפור האמיתי.....

על החתום:
אישה בהריון, שלא יכולה לעמוד באוטובוסים (בקושי לשבת...) ומאוד מקווה שכשתעלה לאוטובוס עמוס בעלה יצליח לשמור לה מקום לשבת!!!!
מעניין מה אישה חושבת
אם סבא שלה היה עולה לאוטובוס , היא הייתה מסתדרת במקום מאחורה לא ליד בעלה או הייתה מורידה את סבא שלה מהאוטובוס????

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כתבתי פעם בנושא ואכתוב שוב:
התלונות - הן תלונות מוצדקות ונכונות, וחברות התחבורה יכולות לדעת מראש על זמנים עמוסים ולהתארגן בהתאם. אבל מי שזוכר את ימי אגד, אין לו אפילו תלונה אחת.
כל האשכולות של הירושלמים על קוי הכותל קטנים על מה שעברו תושבי צפת עם השירות הלקוי של אגד, וכשנתיב אקספרס נכנסו התרחש שינוי משמעותי ובלתי אפשרי לטובה. יוצאים הרבה יותר אוטובוסים, הרבה יותר קוים, יש יותר גמישות בשינויי מסלול בשעות עומס ולחץ, ובדרך כלל מי שכועס וזועם על "הערבים האלו" הם או תושבים חדשים בצפת, או אורחים שלא מכירים את ההיסטוריה של התחבורה.
כשאני קוראת את אשכולות הזעם של נוסעים ממורמרים בירושלים, בני ברק, מודיעין עלית וכד', אני יכולה רק להודות על זה שיש מקומות שבהם כן יש מכרזים, ולא אכפת לי כמה פוליטיקות היו שם - כנראה שגם היו סעיפים יעילים באותם המכרזים, וכולי תקווה עבור תושבי המרכז שיפתחו את קווי הנסיעות שם גם למכרזים פתוחים.
ו @נתן גלנט , הרבה יותר כסף עושים פה ממכשירי התיקוף שלא עובדים, דבר שקורה כמעט על בסיס קבוע...
מעבר למכשירי התיקוף, יש גם פרנסה לבני משפחה...

וברצינות, יש ערבוב.
ברגע שיצא מכרז חדש עם יותר נסיעות, ברור שיהיו יותר נסיעות. זהו. לא קשור לנתיב אקברס.
השירות הלקוי - קשור אליהם ועוד איך.
(ואגב, לא אכפת להם להפסיד כסף? למה הם לא מסדרים את מכשירי התיקוף?)

אני וביתי

משתמש מקצוען
בחברת נתיב אקספרס השירות טוב פי כמה מאגד, שהם נכנסו לצפת התושבים נשמו לרווחה כפשוטו עד אז היו למשל אנשי צפת ערובה בידי תושבי עיר אחרת הקו הישיר והמהיר היה רק דרך שם משום מה וזה רק דוגמא אחת. ולא אין לי שום מניות בנתיב אקספרס.

שרה arch

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
הייתי שם. ב10
זוועה!
אין לי מילים אחרות לתאר את זה.
יש לציין את הנהג המקסים!! של 982 של 10 שעשה הכל ע"מ לעזור לכמה שיותר אנשים וחיכה בתחנה עד שווידא שמוציאים אוטובוס נוסף

(הנהג היה אברך חסידי ולא ערבי)
גם אני הייתי שם, אולי נפגשנו
זה הנהג כנראה שהיה לי בבוקר
ממש נהג לעניין
לגבי האוטובוסים אנחנו חיקינו אוטובוס של 20:00 לירושלים והגיעו באיחור 2 אוטובוסים מלאים מצפת ולא הסכימו לעלות נוסעים אז כל ההמון הגדול שהיה שם חסם את הכביש ולא נתן לאוטובוס לסוע עד שהחברה שולחת אוטובוס ריק ולא היתה לחברה ברירה ונשלח אוטובוס ריק והוא גם כן לא הספיק לכולם....

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
פחדתי שהסיפור הוא בגלל עומס ובלאגן קרה המקרה הנ"ל ומדבריך נשמע שאכן כך,
סליחה אני חושב שיש פה משהוא דפוק בחינוך שלנו , אדם מבוגר קודם לכולם לא צריך שהוא ייהרג בשביל לחשוב את זה,
במוצ"ש האחרון חזרתי מעיר צפונית ואדם ששם כובע וחליפה על כסא(כדי לשומרו) הוריד אדם בן 70 כדי שהוא ואשתו יוכלו לשבת שם(זו"צ) והמראה הזה לא עוזב אותי גם שבוע אחרי , איפה החינוך????!!!!
מה הוא מראה לאשתו שהוא חיה!
ודנתי אותו לכף זכות שכנראה הוא כמו הרבה זו"צ שנכנסים בשנה הראשונה לענן מסויים
רק חשבתי על הפרסומת על זכות קדימה - תחשוב שזה היה סבא שלך!
אנחנו ישבנו לפני תקופה באוטובוס חילוני, והיתי בחודש תשיעי, עלה זקן, ובעלי באוטומט קם... כשהסתובב קלט שהמצב מביך...

ששונית

משתמש מקצוען
כנראה שלא היית הרבה זמן בבתי חולים!
כנראה שברוך השם לא נזקקתם לאחרונה לבדיקת MRI ולסיוע בהשגת התחייבויות מקופת החולים לטיפולים מצילי חיים.
עד שליצמן הגיע זמן ההמתנה לMRI היה קרוב לחצי שנה!!
בעקבות פעילות מאומצת של ליצמן לרכישת מכשירים נוספים, זמן ההמתנה כיום הוא כחודש ובמקרים דחופים יש גם תוך ימים ספורים.
כשנזקקנו לטיפול רפואי דחוף וקופת החולים סרבה לשלם עליו, פנינו ללשכתו של ליצמן וקיבלנו יחס של בן משפחה בלי שום היכרות או קשר משפחתי או קהילתי, והוא פעל ביעילות מדהימה ובאנושיות עד שקופת החולים מימנה את הטיפול.
אז פעם הבאה תבדקו עובדות לפני שתזלזלו.

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הם אחת החברות ההזויות!!!
השבוע נסענו איתם, הגענו לאלונית בכביש 6, הנהג עצר שם ל-10 דקות, והודיע שהוא חוזר לאסף נוסעים ששכח בתחנת מחלף קסם!
נוספה לנסיעה שלנו שעה ועשר דקות כדי לחזר למחלף קסם ולנסוע חזרה לכיוון אלונית
התקשרתי מספר פעמים, לא היה עם מי לדבר
הוא קיבל הוראה מהסדרן וזהו

אח"כ התקשרו מהחברה, הציעו פיצוי את דמי הנסיעה
כמובן שלא הסכמתי, דרשתי לדבר עם מנהל

התקשר המנהל
אולי אעלה עוד מעט את השיחה, באמצע עצרתי כדי להקליט.. מקוממת לגמרי!
הוא טען שרק במגזר החרדי, כל הזמן מנסים למנף דברים קטנים כדי להוציא מהם כסף, טענתי לקראתי שזה פשוט לא קורה בחברה אחרת, לא מתיחסים כנראה כמו אל זומבים, וחוץ מזה זה רק מראה כמה תלונות יש עליהם
רצה סימוכין להפסדים, אמר שאצל החרדים עוגמת נפש כבר הפכה לסיסמא וכו'
בסופה של שיחה טעונה ממש
הסכים לתת לי דמי נסיעה + 100 ש"ח
ודאג להזכיר לי, שהיום זה לא כמו פעם כשאני אתבע אין סיכוי שאני אקבל משהו, אלא רק יפסיד מזה חחח

טוב, לוותר אני לא מוותרת כזה מהר, וכללים וחוקים אני יודעת לפחות כמו אותו נציג
עורכי דין יש סביבי בשפע, ועם ההתנהגות שלהם והחוצפה שאין כדוגמתה, הם ישלמו ביוקר!
הדברים האלו בוערים בי, ויש לי את הכלים לסובב אותם עד הסוף, לא הכסף שהם יתנו, כמו שיקחו אחריות על הטעויות שלהם.

אעדכן את ההמשך...

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם אני הייתי שם, אולי נפגשנו
זה הנהג כנראה שהיה לי בבוקר
ממש נהג לעניין
לגבי האוטובוסים אנחנו חיקינו אוטובוס של 20:00 לירושלים והגיעו באיחור 2 אוטובוסים מלאים מצפת ולא הסכימו לעלות נוסעים אז כל ההמון הגדול שהיה שם חסם את הכביש ולא נתן לאוטובוס לסוע עד שהחברה שולחת אוטובוס ריק ולא היתה לחברה ברירה ונשלח אוטובוס ריק והוא גם כן לא הספיק לכולם....
ב8 או ב10?

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ממש לא מזלזלים
נכון שהתור למכשיר הנ"ל קוצר ועוד דברים שונים כסל התרופות אבל המצב עוד קשה מאד מאד!!!!!
לאמר שיש מהפך ממש רחוק מהמציאות!!!!!!!!!!!
יש שיפור ותו לא, ולא התכוונתי לשום זלזול ח"ו !
כנראה לא הלכתם למיון וחיכיתם שם יום שלם,(וכל הטלפונים לליצמן וחבריו לא עזרו ) לא הלכתם במחלקות מזוהמות ועוד דברים שאין עניין להוסיף , וחבל שאסור לאמר בקורת !,.
ולא נדבר על טיפולי שיניים לילדים שעזר חלקית והתורות הם של חצי שנה בגלל חוסר קשר עם הרופאים הפרטיים ועוד סיבות שאין המקום וכו'
את יכולה לומר ביקורת וזה בסדר,
אבל מה חשבת שליצמן ישלוף מהכובע שלו רופאים? אחיות?,
את מודעת לזה שכל הרופאים שלומדים באונברסיטה הם טסים לחו"ל לעשות שם את הקרירה שלהם כי שם משלמים יותר?
אז תפני לשר האוצר או ליושב ראש ועדת הכספים ותדרשי מהם לעלות את שכר הרופאים!

אני מכירה הרבה משפחות שהטיפולי שיניים הפחיתו הוצאות מאד גדולות בשנה.
נ.ב שמתי לב שיש לך משהו נגד הכובעים האלה לאור כמה אשכולות...

כוכבית ארבעים ושלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
זה פשוט זועה שמה שכל היום בכותרות זה הקנאביס הרפואי
ומדהים שאסור לאמר בקורת על אותם ח"כ ,
כן יש לי בקורת על ח"כ שלנו ומותר לבקר אותם
פשוט האמנתי לעיתונים שלנו שיש מהפך בבתי חולים
וכשהייתי בשנה האחרונה מעל עשרות פעמים בבתי חולים (ברוב המקרים לצורך חבר) פשוט היה בא לי לצעוק מה זה השקר הזה יש שיפור מסויים עם הרבה רצון טוב ,אבל עד מהפך כמו שכתב פה מישהוא המצב רחוק!!!
עוד פעם הסבר?
אין לזה תקציב! ותדברו עם שר האוצר!
ואתם יכולים לבקר את כל מי שבא לכם מצידי תוציאו פישקוילים... (הוא לא מביא לי שקל מהמשכורת שלו)
ואגב זה קצת הסתכלות מצומצמת...

דולה ומשקה

משתמש פעיל
האם בדקתם טוב אחת ולתמיד את החוקים בענין התיגבורים???? מתי חייבת החברה לתגבר ומתי לא? האם כל יום החברה חייבת להעמיד אוטובוסים + נהגים עומדים היכון ריקים למקרה שיצטרכו אותם און ליין לתיגבור? כי אם צריכים לעמוד איזה עשר אוטובוסים כל יום ריקים בכל תחנה מרכזית עם נהגים בפנים מוכנים לנסיעה.... והאם כשהחברה תיגברה באוטובוס נוסף היא חייבת לתגבר לפי כמות הנוסעים הממתינים? והאם היא חייבת לתגבר רק בקו האחרון שיוצא או בכל שעות היציאה?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  45  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה