דרוש מידע שמות של דמויות בספרים.

מצב
הנושא נעול.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

איש אחד הלך

משתמש סופר מקצוען
אני יודעת... מקווה לא להעליב פה אף אחד...
גבריאל, מישאל, אורלי, אלונה...
לא יודעת אם מכוערים, אבל אני לא אוהבת אותם...
אז בעצם השאלה היא-"האם שם שאני לא אוהבת מפריע לקריאה".
אני לא חושב שאם את לא אוהבת את השם אז זה יפריע לי לקרוא.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אז בעצם השאלה היא-"האם שם שאני לא אוהבת מפריע לקריאה".
אני לא חושב שאם את לא אוהבת את השם אז זה יפריע לי לקרוא.
נשאל את זה ככה -
אם אתה לא אוהב שם מסויים ויש אותו, זה יפריע לך?

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מאליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
יוצרי ai

מאה מם

משתמש פעיל
ושמות מכוערים, מפריעים לקריאה?
בסופו של דבר 'יפה' ו'מכוער' זה עניין של טעם. את, בתור סופרת, תבחרי שמות שנעים וזורם לך לכתוב עליהם ולהתחבר לדמויות שנושאות אותם. כשאת מחוברת לשם (וזה כבר לא קשור אם הוא יפה או לא), לא אמור להפריע לך מה הקורא חושב עליו. לא לטעמו? אז לא.
וכמו שכבר כתבו פה- עלילה טובה, יוצרת סיפור מעניין ומושך לקריאה. לא שמות יפים. או במילים אחרות: חווית הקריאה אינה מושפעת מהשמות. (למעט מקרים יוצאי דופן)

דודונוש

משתמש מקצוען
בסופו של דבר 'יפה' ו'מכוער' זה עניין של טעם. את, בתור סופרת, תבחרי שמות שנעים וזורם לך לכתוב עליהם ולהתחבר לדמויות שנושאות אותם. כשאת מחוברת לשם (וזה כבר לא קשור אם הוא יפה או לא), לא אמור להפריע לך מה הקורא חושב עליו. לא לטעמו? אז לא.
וכמו שכבר כתבו פה- עלילה טובה, יוצרת סיפור מעניין ומושך לקריאה. לא שמות יפים. או במילים אחרות: חווית הקריאה אינה מושפעת מהשמות. (למעט מקרים יוצאי דופן)
צריך להתחבר, אבל צריך גם להתחשב בקוראים, לגוון.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בלת'' ק

שמות מוכרים אבל לא יותר מידיי מאותה חצר.
אם מתחילים ספר עם דמות בשם שורי מחצר כלשהי אז זה לא אומר שכל הספר יהיה עכשיו עם שולם, רוחי, ובריינדי..
אפשר לגוון קצת עם רחלי, אפרת, אילה, אריאל וכ'

בנוסף שם שנראה שהמחברת קשקשה כמה אותיות במקלדת וזה מה שיצא זה די מרגיז, כי אף פעם לא בטוח שקראת נכון...
ולפעמים מרגיש כמו כיתה א' בספר הראשון ללא ניקוד..
אחרי הכל דמות בספר זה משהו שאמורים להתחבר אליו לא לשבור שיניים ולנחש איך קוראים לו.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בנוסף שם שנראה שהמחברת קשקשה כמה אותיות במקלדת וזה מה שיצא זה די מרגיז, כי אף פעם לא בטוח שקראת נכון...
ולפעמים מרגיש כמו כיתה א' בספר הראשון ללא ניקוד..
אחרי הכל דמות בספר זה משהו שאמורים להתחבר אליו לא לשבור שיניים ולנחש איך קוראים לו.
חחח
דווקא התחלתי פעם לכתוב ספר בסגנון שדורש שמות מוזרים...
מה עשיתי?
שלחתי מייל לחברות עם דרישה לכתוב אות, וככה בניתי שמות...

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
חחח
דווקא התחלתי פעם לכתוב ספר בסגנון שדורש שמות מוזרים...
מה עשיתי?
שלחתי מייל לחברות עם דרישה לכתוב אות, וככה בניתי שמות...
איזה סגנון דורש שמות מוזרים עד כדי כך?

אגב-
שמות מוזרים ולא מוכרים, בעולם החרדי זה מאד מאד תלוי, יש אנשים שחייהם נעים סביב ציר מאד מסוים אז גם שם כמו אריאל, אביאל, אביטל נשמע להם לא מידיי מוכר וקצת רחוק.
מי שקצת יותר מעורב בסביבה הכללית יותר אם בחיי עבודה או מכורח המגורים, מבין שיש הרבה שמות שאולי בציבור החרדי הם לא מוכרים אבל הם מאד מאד נפוצים ומקובלים.
סתם לדוגמא כשהגיעה אליי לפני כמה שנים ילדה ראשונה בשם מִיָה אני חשבתי שהם עלו מרוסיה או משהו בסגנון...
אח''כ הבנתי שזו עוד סטייל חדש אחרי השם אדל, הלל, מאי וכל השאר..

Esty Levy

משתמש פעיל
נשאל את זה ככה -
אם אתה לא אוהב שם מסויים ויש אותו, זה יפריע לך?
לא חושבת שזה קשור. אם הדמות היא דמות אהובה אז גם לשם כבר יש קונוטצינ חיובית, גם אם לכתחילה לא אהבתי.
אני חושבת שצריך גיוון. גם שמות קלאסיים, כי אין בעולם רק שמות מוזרים, וגם שמות פחות שכיחים אבל גם לא נדירים. כמו יפה, שפרה, יוכבד וכו'. כמובן תלוי במגזר שכותבים עליו.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
לא חושבת שזה קשור. אם הדמות היא דמות אהובה אז גם לשם כבר יש קונוטצינ חיובית, גם אם לכתחילה לא אהבתי.
אני חושבת שצריך גיוון. גם שמות קלאסיים, כי אין בעולם רק שמות מוזרים, וגם שמות פחות שכיחים אבל גם לא נדירים. כמו יפה, שפרה, יוכבד וכו'. כמובן תלוי במגזר שכותבים עליו.
נכון מאוד.
עכשיו אני נזכרת ששנאתי את השם אייל בתחילת הסדרה של יונה ספיר.
עכשיו אני סבבה איתו...
אבל זה תלוי מי הדמות, ואם באמת מתחברים אליה...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה