מידע שימושי שמות מוזרים

מצב
הנושא נעול.

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י בראש מילה;2444671:
יראת (עברות של פרומה)

ואני מכירה אישה (די מבוגרת) ששמה בישראל - דתיה (ניקוד כמו בתיה) ג"כ עברות של פרומה.

אגב, לא קראתי את כל האשכול הארוך הזה, אבל מה זה שם מוזר? נכתבו פה הרבה שמות שבקהילות מסויימות או במגזרים מסויימים הם מאד מקובלים ואפילו נפוצים - כמו חושן וטוהר ותכלת שמאד מקובלים בציבור הדתי לאומי וכמו רייצי וברייני שמאד מקובלים בצבור החסידי, טוהר, תהל ויהל ועוד הרבה - יש לי כמה וכמה תלמידות בשמות הללו.
לעומת זאת אף אחד לא יכתוב תהילה ומוריה והודיה ושרית על אף ששמות כאלו בכיתה חסידית , למשל, לא יעברו את הדלת.

אז מה זה שם מוזר?

והנה סיפור קטן - נפגשתי פעם עם נערה מארה"ב, לא חסידית! והיא אומרת לי - איזה שמות מוזרים יש לכם בארץ - מיכלי, חני, שרי, זה לא יפה כאלו שמות!
שאלתי אותה - מה כן נחשב לשם יפה אצלה? ותשובתה, כמה צפוי - הענטשי, בלימי, רוחל אסתר וכו'.

אז הכל עניין של תרבות, מוצא, מגזר ומגדר.

אבל בכל זאת יש שמות שהם מוזרים בכל קנה מידה -
התקשרנו פעם לשרות צרכנים של חברה כלשהי. בסיום השיחה שאלתי - עם מי דיברתי?
התשובה - מך, מם כף סופית, מה?! ושוב - מך, מם כף סופית...
עד שקלטתי שהמסכנה קיבלה מהוריה שם כ"כ מוזר שהיא כבר מאייתת אותו באוטומט.

חני

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חני- צודקת כמובן.
אבל היא כתבה- שמות לא שכיחים.
לומר על שם שהוא מוזר זה פשוט לא יפה.
לומר שהוא לא שכיח- זה בסה״כ עובדה.
הועלו כאן שמות לא שכיחים בכל קהילה שהיא.
ו... הועלו גם הרבה שמורים על צמצומו של הניק, שמכיר רק שמות מהמשפחה שלו ודומותיה.

אחת מתוך 11

משתמש חדש
איסתרק מהללאל יוזבד אולה ריים נוער שלוואן פאר אדוניה יקוואל ליסיה אזורין פאנגי אלר בסטיאן אלרנן מטריאס פאלטי ...
אונמר נרמה אלווה אטי ...

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
לא מוזר, אבל כשם לילד...:
פלא יועץ

רבקהא

משתמש מקצוען
ממפגשי ההיכרות שלי:
עדיה
קריסטל
שלם
עונג
שובל
בנים- הכרתי משפחה שקראו לילד ז'בוטינסקי (שם פרטי)- כשהוא בגר הוא החליף את השם

בכל פעם שאני נתקלת בשמות לא שכיחים אני "מתפעמת" מההורים שרוצים להנציח את מקוריותם באמצעות ילדיהם---

ST86CH

משתמש צעיר
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בת ציון
קרן
ספיר

סולפג' solfege

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
קמחית
מזל טוב
רעננה
שני אחים : "יגל יעקב" "ישמח ישראל"
יקרה (מלעיל)
ציונה
מיה (חיריק קמץ) - מ ה' .
כלב (בן יפונה)
אוריה - אור ה'
חן (זה שם של בת אבל אני מכירה בן בשם הזה)
אמנון
גריזלדה

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
פעם כשחיכיתי לאוטובוס שמעתי אבא קורא לבת שלו נבואה.

Outerstuff

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תכלת(בת),
הוד(בן),
רימון(בת),
טנא(בן),
שי אורי(בת),
נהורא(בת),
חרות לי עם(בת),
אוׂרי(בת),
כרמי,
עשהאל,
נתנאלה,
מטר(בת),
שגב,

הכל אמיתי!!!

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
..

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לוידת אם כתבו את זה.

אהליבמה

להרגיש בבית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
האישה שילדה בת לפני כמה שנים והיתה איתי בחדר
קראה לבת שלה -
נור.

ולא- היא לא ערביה.
יהודיה למהדרין.

פריאלה.
יבניאלה.
שבתיה.
לוית.

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י להרגיש בבית;2445478:
פעם כשחיכיתי לאוטובוס שמעתי אבא קורא לבת שלו נבואה.

אכן אומרים שניתנת נבואה לאדם כשנולד ילד...:)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה