מידע שימושי שמות מוזרים

מצב
הנושא נעול.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שמואל גרינשטיין;2445016:
ואני מכירה אישה (די מבוגרת) ששמה בישראל - דתיה (ניקוד כמו בתיה) ג"כ עברות של פרומה.

אגב, לא קראתי את כל האשכול הארוך הזה, אבל מה זה שם מוזר? נכתבו פה הרבה שמות שבקהילות מסויימות או במגזרים מסויימים הם מאד מקובלים ואפילו נפוצים - כמו חושן וטוהר ותכלת שמאד מקובלים בציבור הדתי לאומי וכמו רייצי וברייני שמאד מקובלים בצבור החסידי, טוהר, תהל ויהל ועוד הרבה - יש לי כמה וכמה תלמידות בשמות הללו.
לעומת זאת אף אחד לא יכתוב תהילה ומוריה והודיה ושרית על אף ששמות כאלו בכיתה חסידית , למשל, לא יעברו את הדלת.

אז מה זה שם מוזר?

והנה סיפור קטן - נפגשתי פעם עם נערה מארה"ב, לא חסידית! והיא אומרת לי - איזה שמות מוזרים יש לכם בארץ - מיכלי, חני, שרי, זה לא יפה כאלו שמות!
שאלתי אותה - מה כן נחשב לשם יפה אצלה? ותשובתה, כמה צפוי - הענטשי, בלימי, רוחל אסתר וכו'.

אז הכל עניין של תרבות, מוצא, מגזר ומגדר.

אבל בכל זאת יש שמות שהם מוזרים בכל קנה מידה -
התקשרנו פעם לשרות צרכנים של חברה כלשהי. בסיום השיחה שאלתי - עם מי דיברתי?
התשובה - מך, מם כף סופית, מה?! ושוב - מך, מם כף סופית...
עד שקלטתי שהמסכנה קיבלה מהוריה שם כ"כ מוזר שהיא כבר מאייתת אותו באוטומט.

חני
הכל נכון, אבל אין שום קשר ל"מגדר".
מגדר זה במילים אחרות גברים או נשים.

יבא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קיילא
תאיר-מוריה
קרנבו
ארנבת
יגל דוד
אהבה
הלן
פותיאל
חובב
יתר
חור
נר
נון
...:)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מירי ב;2445592:
אוריָם
בכּׂול
בכול, אומרים חז''ל, היתה בתו של אברהם אבינו.
ייחוס טוב.

שבוע שעבר פגשנו לויתן. אמיתי. ביבשה.
הוא בן.

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
למשפחה חבדי"ת נולדו 3 בנים:
בהמה, סוס, חמור

בהמה- ברוך הבא מלך המשיח
סוס- סוון סוונטי
חמור- חי מורנו ורבנו.........

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
חלק מהשמות כאן תנכיי"ם לחלוטין.
גם אם פחות נפוצים.

זה מזכיר לי את המעשה שלא היה אודות האשה שפגשה את חברתה עם עגלה חדשה מאוכלסת.
אמרה לה מז"ט בחיוך רחב שאלה מה יש לך, רכנה על העגלה ואמרה:
- "איזו מתוקה, ואיך קראתם לה?"
- "חנה"
- "חנה? לא יכולתם למצוא לה איזה שם מהתנ"ך?"

...

חדזי

משתמש מקצוען
נצבת.(אמו של דוד המלך)
עובדיה יוסף(שמעתי אמא שקוראת כך לבנה בשתי השמות יחד)
אהליבה
פרח.(פעם התקשרתי לבזק וענתה לי פרח והיא לא יכלה לעזור אז העבירה אותי לאחת בשם צמח...)
פרחיה
הייתה לי חברה בגן - מתוקה
היתה לי שכנה אמריקאית שלחברה שלה קראו גלידה(כנראה משהו כמו גולדה או בסגנון. באנגלית זה לא נשמע נורא אבל בעיברית... בתור ילדים היינו צוחקים על זה...)

עזר כנגדו

משתמש פעיל
האשכול התפתח הרבה מעבר למה שדמיינתי.

חישפתי כמה שמות מקוריים לצורך מסוים, ועכשיו יש לי הרבה במלאי...

אכן, "שמות מוזרים" זה עניין יחסי, מגזרי ואזורי. הערה נכונה לגמרי.

תודה לכולם!

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
גוון-לבת
הנני-בן
דולפין-בן

אמיתי!!

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עוד שמות של בנות שקראו פה בארץ:
(אנשים ישראלים לא דתיים)
לבלי - LOVELYׂ
לייק! ׁ- LIKE!

שם מעניין שקראה משפחה דתיה שאני מכירה (בת):
הנץ - נ' בצירה

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חדזי;2445772:
נצבת.(אמו של דוד המלך)
עובדיה יוסף(שמעתי אמא שקוראת כך לבנה בשתי השמות יחד)
אהליבה
פרח.(פעם התקשרתי לבזק וענתה לי פרח והיא לא יכלה לעזור אז העבירה אותי לאחת בשם צמח...)
פרחיה
הייתה לי חברה בגן - מתוקה
היתה לי שכנה אמריקאית שלחברה שלה קראו גלידה(כנראה משהו כמו גולדה או בסגנון. באנגלית זה לא נשמע נורא אבל בעיברית... בתור ילדים היינו צוחקים על זה...)

גילדה לא גלידה!!! זה כמו הילדה

גילת ורנן

משתמש סופר מקצוען

חברה שלי הלכה אתמול לעירייה לסדר את הארנונה
הפקידה בקבלה אמרה לה: את הארנונה מסדרים אצל ארנונה...
ככה קוראים לפקידה שם.

[כתבתי בחיפוש ''שמות מוזרים'' והגעתי לפה]
וסליחה על ההקפצה...;)

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
בדיוק נזכרתי.
מכירה משפחה חסידית (לגמרי לא מודרנית) שיש להם בת "תושיה".

איש מצליח

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
את עשרת בני המן כתבו
אם לא תסתכלו במגילה ויש לכם עו עשר שמות....
ואל תשכחו כמובן את אשתו של המן

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה