עזרה שמות "לא חרדיים" לגיבורי הסיפור

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש באור החיים ופלדהיים בסניפים הגדולים מדפים יעודיים לספרות ציונית דתית, אין שם כמובן את כל המבחר אבל מדגם מייצג.
כך שהספר אמור להיכנס, רק את זקוקה למדפים האחרים.

יש לך אפשרות לדחוף שהיא קרויה על שם סבתא רעליגע או לחילופין לשייך אותה בהבלטה למשפחה חוזרת בתשובה או ספרדית פריפריאלית?
בשיקופצקי לא קוראים לאיזה ילדה 'תמימה'? אמונה יותר נורא?
לא מכירה אפילו ספרדיה אחת שקוראים לה אמונה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יש באור החיים ופלדהיים בסניפים הגדולים מדפים יעודיים לספרות ציונית דתית, אין שם כמובן את כל המבחר אבל מדגם מייצג.
כך שהספר אמור להיכנס, רק את זקוקה למדפים האחרים.

יש לך אפשרות לדחוף שהיא קרויה על שם סבתא רעליגע או לחילופין לשייך אותה בהבלטה למשפחה חוזרת בתשובה או ספרדית פריפריאלית?
בשיקופצקי לא קוראים לאיזה ילדה 'תמימה'? אמונה יותר נורא?
בשיקופיצקי כל השמות חריגים מתוך בחירה מכוונת של הסופרת.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בשיקופצקי לא קוראים לאיזה ילדה 'תמימה'?
למרות שהשם תמימה אינו נפוץ, האם ניתן להגדיר אותו כשם 'לא-חרדי'? לא נראה לי.

אבל בכלל, @7שבע7 - יש לי תחושה שרוב החברים בקהילה כאן חושבים קצת יותר לעומק ובפתיחות על תכני ספרים, ולכן אני לא בטוח עד כמה אנחנו מדגם מייצג.
יכול להיות שעדיף לך לשאול את השאלה הזו בפורום איש את רעהו.

נערך לאחרונה ב:

efrat1

משתמש סופר מקצוען
האמת, שכל החבראים פה בקהילה נחמדים מאד.
לא בטוח שבמבחן המציאות השכנות שלי תתלהבנה אם הבנות שלהן תקראנה איך אמונה תלך עם החברה שלה עדיה לשבת מחנה באיתמר.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני חושב שאם מדגישים את הסיבה הזו בהתחלה, השם יתקבל בהבנה וברצון.
רק שאז אולי יחשבו שסופרת שקוראת לבת שלה אמונה היא כנראה לא מהמגזר החרדי...

נערך לאחרונה ב:

anotherית

משתמש סופר מקצוען
@7שבע7, אני חולקת פה על כולם.
השמות בספר לא משנים. השם של הסופרת משנה.

בספר של דבורי רנד קוראים לגיבורה שונמית. מישהי שמעה פעם על מישהי בשם הזה?
ומה עם רוזי? ונוגה?
זה לא גרם לאדם שלא לקרוא את הספר.

כשהולכים לקנות ספרים, והשם של הסופרת הוא "ציפי הורביץ" ולגיבורה קוראים אמונה, זה לא יפריע לאדם.
אבל אם על הספר חתום שם פחות חרדי, אז כל הדובים יתעוררו.
השם לא משנה. בכלל. לדעתי.
בגלל שהרבה סופרות אוהבות להתפרע בשמות בספרים, זה כיף להן.
כל עוד שם הסופרת הוא חרדי, ונשמע משלנו, והאיפיון גם, חשוב מאוד.

נערך לאחרונה ב:

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

בתכל'ס יעל רועי נכנסה חזק במגזר החרדי, לא?

עכביש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
שמות בספרים לא חייבים לדמות לשמות מהכיתה. במיוחד אם יש לשם משמעות בסיפור. אדרבה, זה הופך אותו ייחודי וזכיר יותר.
אם האווירה והמסרים האחרים לא מסגירים גישה שונה, לא רואה שתהיה לספר בעיה.
אבל אם האווירה כולה משדרת חברתית דברים שלא רגילים בהם בבית יעקב (גם אם אין בהם פסול הלכתי או השקפתי מוגדר) אז הספר יהיה בבעיה, ואז גם השם הלא מקובל יבלוט ויפריע.
בהצלחה רבה!

בספר של דבורי רנד קוראים לגיברוה שונמית. מישהי שמעה פעם על מישהי בשם הזה?
ומה עם רוזי? ונוגה?
זה אל גרם לאדם שלא לקרוא את הספר.

כהולכים לקנות ספרים, והשם של הסופרת הוא "ציפי הורביץ" ולגיברוה קוראים אמונה, זה לא יפריע לאדם.
דברים נכוחים.
אלו שתי נקודות חשובות שדיברו מגרוני.
אני חושב שאין משמעות לשמות הגיבורים, ויש משמעות לשם הסופרת (נקודה שחייבים לשים אליה לב בנד"ד), וכמובן התוכן צריך להיות מיינסטרימי או לכל הפחות באווירה כזו.
לשם כך אין מנוס מלתת את החומר לפני כמה עיניים חרדיות. השאלה היא התוכן ולא השמות. ההתייעצות פה והשאלה אם יש אמונה חרדית או אמונה בגויים, לא תביא תועלת מספקת.

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

בספר של דבורי רנד קוראים לגיבורה שונמית. מישהי שמעה פעם על מישהי בשם הזה?
ומה עם רוזי? ונוגה?
זה לא גרם לאדם שלא לקרוא את הספר.

כשהולכים לקנות ספרים, והשם של הסופרת הוא "ציפי הורביץ" ולגיבורה קוראים אמונה, זה לא יפריע לאדם.
זה נכון בשביל לקנות את הספר או לא.
אחר כך תקרא אותו נערה, והיא צריכה להחבר לספר ולהרגיש שהוא מדבר אליה.
אם הדבר היחיד שהוא לא "מיינסטרימי" הוא השם אמונה, לכאורה יהיה בסדר.
אבל אם יהיו עוד כמה דברים שחורגים, אפילו במעט, היא כבר תרגיש שהספר הוא לא מהעולם שלה.
זו דעתי בכל אופן.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
זה נכון בשביל לקנות את הספר או לא.
אחר כך תקרא אותו נערה, והיא צריכה להחבר לספר ולהרגיש שהוא מדבר אליה.
אם הדבר היחיד שהוא לא "מיינסטרימי" הוא השם אמונה, לכאורה יהיה בסדר.
אבל אם יהיו עוד כמה דברים שחורגים, אפילו במעט, היא כבר תרגיש שהספר הוא לא מהעולם שלה.
זו דעתי בכל אופן.
והאיפיון גם, חשוב מאוד.

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
שוב תודה לכולם.
אחרי שנתתי ל @מנוחה כהן לקרוא את הספר (והיא, בזריזותה, כבר סיימה), ואחרי ששמעתי את כל מה שיש לה להגיד עליו - הבנתי שיש עוד דברים חוץ משמות שמאפיינים ספר כחרדי או לא.
אז כן, יש בספר עוד נקודות שלא "ייבלעו" טוב בגרון של קוראים חרדיים (לאו דווקא שהם רעים, אלא שפשוט שייכים לעולם מושגים שונה), וכיוון שאני לא מעוניינת לשנות זאת (כי כן חשוב לי לכתוב מהעולם שלי) - כנראה שהספר יצטרך להישאר מחוץ לעולם החרדי. :)
אולי באמת הוא יוכל להיות מופץ במדפים של ספרים דתיים-לאומיים בחנויות של פלדהיים, ואנסה לברר על זה בהמשך, אבל לא יותר מזה.
אם בכל-זאת יש עוד מישהי שמעוניינת לקוראו (עדיף אישה) ולתת חוות דעת - אשמח שתפנה אליי בהודעה פרטית לצורך מסירת כתובת מייל.
תודה!

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אז כן, יש בספר עוד נקודות שלא "ייבלעו" טוב בגרון של קוראים חרדיים (לאו דווקא שהם רעים, אלא שפשוט שייכים לעולם מושגים שונה),
חייבת לציין שמספיק שמחנכת ידועה/רבנית/אישה אחת מוערכת בציבור החרדי שתקרא את הספר בלי דעות קדומות על דתיים לאומיים, אז הספר יעבור.
הספר מדהים, מלא מלא בתוכן יהודי אמיתי (אם תרצו, בסופו גם יש מקורות), והוא נותן זווית חדשה על שנת הבת מצווה.
לדעתי ולהבנתי, אין איתו שום בעיה, וחבל מאד אם הוא ישאר מחוץ למגזר החרדי!
רק צריך למצוא את אותה אישה מוערכת וכו' שתאשר.
מי שמכיר אחת כזאת- שיגיד ל @7שבע7 בפרטי.
(ולשואלים- הוא ממש אבל ממש לא בסגנון של שירה גאולה.)

הוריקן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אם בכל-זאת יש עוד מישהי שמעוניינת לקוראו (עדיף אישה) ולתת חוות דעת - אשמח שתפנה אליי בהודעה פרטית לצורך מסירת כתובת מייל.
אני אשמח הבעיה שאין לי אפשרות לפנות בפרטי
זה נראה לי רק למנויים....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה