שיתוף של אחרי פורים | אז הלכתי לפגישת שידוכים...

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
חברים יקרים.
די.
גמרנו.
מספיק עם ההשתוללות הזו.
תירגעו בבקשה.
לא רוצה לראות דיוני אידיש או דיונים מגזריים אחרים, בטח שלא באשכול שלא קשור לנושא.
נאלצתי למחוק צרור ענק של תגובות, אבקש להירגע ולחזור לתלם.
שלכם, נ"ג.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
הבעיה היא יותר גדולה:
איך מפיצים ספר שלם בסגנון הזה?
לא מתאים להפצה חילונית, לא מתאים חרדית.
עושים חושבים.
פיספסתי פה דיון שלם.. אפשר להצטרף באיחור?
אני רוצה להוסיף את השנקל שלי:
למה בכלל צריך הפצה???
היום יש לא מעט דרכים להפיץ מוצרים
ובטח מוצר מוצלח כמו מה שנכתב כאן מפעם לפעם. אני בעד הפצה עצמית (אבל בתנאי שיש אסטרטגיה! ולא רק פירסומית, אלא ממש צעד צעד)
אפשר להפיץ ע"י אתר אינטרנט שיהיה בנוי ומנוסח באופן הומוריסטי (אפילו רק דף נחיתה.. וכדו')
כולל הצטרפות לרשימת תפוצה שבה ישלח מפעם לפעם חומר היתולי בנושאים בוערים (אני מצטרפת!)
רשימת תפוצה היא כלי מאד חזק ואין לזלזל בו.
בנוסף, הכלי הותיק והאמין ביותר - פה לאוזן. חזקה על ספר כזה שיעבור מפה לאוזן
פרוג - ברגע שהספר יוצא יש כאן כמה שממש ירצו לרכוש לעצמם עותק (מר גלנט, אפשר הנחה?)

ויש לי עוד כמה בשק.. נשאיר אותם שם כרגע כדי לא להעמיס יותר מדי.

ולכותב הספר, אני מאד ממליצה ללמוד קצת שיווק.. ומכירות. אין כלי חשוב כמו הידע למכור. וזה הולך עם כל מקצוע שהוא, ושם נעוץ ההבדל בין מצליח ללא מצליח.

וכמובן - להתפלל ולהתפלל לס"ד. דווקא כשבטוחים שההצלחה מונחת בכיס.. בורא העולם יכול לומר לך - "חושב שתצליח בזכות כישוריך? בוא נראה אותך מסתדר לבד עם הכשרונות". לכן כתוב "לא לחכמים לחם" - אלו שבטוחים בחכמתם שיצליחו. לעומת זאת, חכמים שיודעים שלא בחכמתם טמונה ההצלחה, ומתפללים שיזכו בה וזוכרים ממי היא מגיעה - להם סיכוי גדול מאד להצליח.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
בנוגע למילים כמו "אחלה" ו"סבבה"
בדיוק ניסיתי לברר מה הפרוש המילולי ואיזו מילה תחליפית (מילה אחת) יש להם?
גם לא מצאתי תרגום ל"אשכרה"

אני חושבת שאם אחת מהמילים אחלה וסבבה תופיע פעם אחת אז זה עוד עובר. (וגם במקום שזה מאד מאד מתאים. כל כך מתאים עד שיזרום לנו לקרוא ולא נשים לב שזה כתוב!)
אבל אם זה יופיע פעמים רבות זה לא מתאים.. לא כל דבר מתאים שיופיע בספר

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
זהירות, חפירה לפניך:

@עמליה 098 מה הענין לצאת מהסד החרדי המקובל? בגלל שכבר טחנו אותו? לא לחינם יש מקובלויות. שואל ברצינות ולא בציניות.

@שריונה ישנו מגזין חרדי שכותב הומור בוטה על נושאים כשידוכים ועדות? אשמח להכיר. באמת.

@נתן גלנט אחדד את התגובה המוצלחת של @rachelgreen סלנג לא הולך טוב בכתיבה ספרותית. אממה? כשאתה מכניס לסיפור דמות כמו ג'ורג' הקאזחי או איזה שבאבניק אתה חייב לבנות אותה עם מאפיינים מתאימים ואז על כרחך אתה נאלץ להשתמש באי אלו סלנגים תואמים. הדבר הזה הוא די בעייתי בספרות חרדית וגם בצדק.

@שורי פלד אומר שוב, תעלי מה שכתבת. רק אם להמלצתי תשמעו, שלא יהא הפוסט כולו באידיש אלא רק הדו-שיח שבו ותוסיפו סוגריים עם הסבר.

נערך לאחרונה ב:

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
פיספסתי פה דיון שלם.. אפשר להצטרף באיחור?
אני רוצה להוסיף את השנקל שלי:
למה בכלל צריך הפצה???
היום יש לא מעט דרכים להפיץ מוצרים
ובטח מוצר מוצלח כמו מה שנכתב כאן מפעם לפעם. אני בעד הפצה עצמית (אבל בתנאי שיש אסטרטגיה! ולא רק פירסומית, אלא ממש צעד צעד)
אפשר להפיץ ע"י אתר אינטרנט שיהיה בנוי ומנוסח באופן הומוריסטי (אפילו רק דף נחיתה.. וכדו')
כולל הצטרפות לרשימת תפוצה שבה ישלח מפעם לפעם חומר היתולי בנושאים בוערים (אני מצטרפת!)
רשימת תפוצה היא כלי מאד חזק ואין לזלזל בו.
בנוסף, הכלי הותיק והאמין ביותר - פה לאוזן. חזקה על ספר כזה שיעבור מפה לאוזן
פרוג - ברגע שהספר יוצא יש כאן כמה שממש ירצו לרכוש לעצמם עותק (מר גלנט, אפשר הנחה?)

ויש לי עוד כמה בשק.. נשאיר אותם שם כרגע כדי לא להעמיס יותר מדי.

ולכותב הספר, אני מאד ממליצה ללמוד קצת שיווק.. ומכירות. אין כלי חשוב כמו הידע למכור. וזה הולך עם כל מקצוע שהוא, ושם נעוץ ההבדל בין מצליח ללא מצליח.

וכמובן - להתפלל ולהתפלל לס"ד. דווקא כשבטוחים שההצלחה מונחת בכיס.. בורא העולם יכול לומר לך - "חושב שתצליח בזכות כישוריך? בוא נראה אותך מסתדר לבד עם הכשרונות". לכן כתוב "לא לחכמים לחם" - אלו שבטוחים בחכמתם שיצליחו. לעומת זאת, חכמים שיודעים שלא בחכמתם טמונה ההצלחה, ומתפללים שיזכו בה וזוכרים ממי היא מגיעה - להם סיכוי גדול מאד להצליח.
מעניין אותי מאד אם יש מישהו שהלך לו בהפצה עצמית. ואני מדבר על ספרי חולין כמובן.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
מצטרפת

תמיד קיימת אופציה להפיץ דרך הפצה את הספר הראשון ובמקביל ליצור את המותג, ובספרים הבאים להפיץ לבד.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
מעניין אם תביאו גם הסבר למילים. הייתי מציע לשלב מילים ביידיש בתוך קטע ולא לעשות אותו כולו ביידיש.
@גדי ישראלי (בניגון מתעגל ועולה), אתה לא מבין אידיש???
אז מה היה הקטע ההוא עם הפארנעמער הקטן והוצאת הלשון?
חכה, חכה...

ד.א.
בא לי לקדם פה הצעת חוק.
כל מי שכותב באידיש או בכל שפה, יוסיף (עדיף בסוגרים) את הפירוש בעברית.
ובלי התחכמויות של 'אין לי איך להסביר את זה בעברית...' [בלי התנשאויות!]
אנשים לא מחויבים לדעת אידיש כשפה שני'ה! (או צרפתית, או ה' יודע מה).
פאר אלע מיינע חברים! ביז זי וועט נישט אראפ נעמען די שטרויכאלאך, וועלן מיר האנהאלטן מיט שרייבן אויף אידיש, אן קיין טייטש! ;)

@נתן גלנט - הייתי מציע לך לפצל את האשכול הזה לשניים, לפני שהוא נסחט למיץ ענבים, שעליו נזמר 'כל מקדש שביעי'...

אני רוצה לשאול, להמשיך עם זה? או לא?
לא חושב שזה המקום המתאים.

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
אל תתנפלי עלי!!!
בעינינו שפת העברית אינה לשון הקודש.
שפת העברית הנה שפה זרה, חילונית, יצרו אותה כופרים בהתבססם על לשון הקודש תוך עקירת כל הקדוש והיקר ורמיסת מילים קדושות.
שפת העברית כוללת כמות ענק של מילים משפות זרות, היא מתחדשת כל העת על פי החלטות שרירותיות של חילונים שאין בינם לבין לשון הקודש דבר.

מבחינתנו נלקחה לשון הקודש בשבי ובוזתה עד עפר, ועל גופה הפצוע העמידו פסל נלעג בדמותה.
לא כאן המקום לדון בזה, אבל ראי מה שכתבתי כאן ובתגובות לאחר מכן.

שרשרת

משתמש מקצוען

נראה לי שזה מצוי יותר בספרות מקצועית או נושקת לה.
לדוגמא, ספר כגון "10 הצעדים להצלחה בשוק ההון" או "ראיון עבודה - כל הסודות".
כאשר מחבר הספר ממתג את עצמו כמומחה בתחום אותו הוא מקדם (הרצאות/אתר אינטרנט/טיפ יומי למייל) חלק מהקידום הוא לשווק בכל פורום אליו הוא נחשף את הספר החדשני שלו.

יענקי R

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לצערנו, הנפט התלקח יתר על המידה, הצלה דחוף!!!
(אמר זורק הגפרור, וברח...)
חיים מחק, בצדק מוחלט.
תעודת עניות לכולנו, על חוסר היכולת שלנו לנהל דיון מכובד בלי לגלוש לטונים כעסניים וצרחניים תוך שניות.
בושה.

אחת כותבת 'נטורי קרתא', והצדיק התורן חייב למחות על משהו שלישי, והרבנית הרביעית כועסת על האידיש, עגבניות, צעקות, זעם, דיווחי, דמעות, הלם, הלם, כעס, תדהמה, יללות, הלם, אני כן מסכימה, אני מתנגדת, אני המומה מהשיח כאן, אצלנו בסמינר המורה אמרה, אני עורך תורני בעוז והדר וחשוב לי להבהיר ש, אני ת"ח וכולכם תשתקו, אידיש, קנאים, עלונים מזעזעים, ביטול תורה, חילו תורה, ההשקפה שלך אדוני על הפנים, ההשקפה שלי היא הנכונה, תודה.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
חיים מחק, בצדק מוחלט.
תעודת עניות לכולנו, על חוסר היכולת שלנו לנהל דיון מכובד בלי לגלוש לטונים כעסניים וצרחניים תוך שניות.
בושה.

אחת כותבת 'נטורי קרתא', והצדיק התורן חייב למחות על משהו שלישי, והרבנית הרביעית כועסת על האידיש, עגבניות, צעקות, זעם, דיווחי, דמעות, הלם, הלם, כעס, תדהמה, יללות, הלם, אני כן מסכימה, אני מתנגדת, אני המומה מהשיח כאן, אצלנו בסמינר המורה אמרה, אני עורך תורני בעוז והדר וחשוב לי להבהיר ש, אני ת"ח וכולכם תשתקו, אידיש, קנאים, עלונים מזעזעים, ביטול תורה, חילו תורה, ההשקפה שלך אדוני על הפנים, ההשקפה שלי היא הנכונה, תודה.
לא הייתי אתמול או היום כשהדיון שם התלקח ואני מקווה שתגיד לחיים שלא אני אשם :)

בן מיכאל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
נו נו... זה מה שקורה שמתאספים לאסיפה אחת צדיק וחסיד עניו וגאוותן עורך ומפיק סופר וקורא וכן הלאה..
רק נס שזה דרך המחשב ולא..
בפרט כשמתקבצים כל התכונות האלו יחד אצל אדם אחד (במקרה של כותב השורות):cool::cool::cool:.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה