שורדים או עצמאיים כלכלית?

מצב
הנושא נעול.

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
רוב האברכים חיים מכספי צדקה שלא במודע.. בגדים במלבודי כבוד, נעליים בחינם, חלוקות למיניהם, לחם בחינם וכו.. מישהו ממן את כל הטוב הזה..
הודעה קצת איך לומר - לא מספיק מעריכה תורה ואברכים.
להבדיל על נציגי הציבור - שנהנים מכספי הציבור אתה גם אומר בכזה זלזול שהם נהנים מהכסף של משלם המיסים ומישהו ממן את כל המשכורת שלהם והרכב וכו.. (והן לא מסתפקים במועט כמו אברכים - נזר הבריאה).
אני אגב לא חושבת שהמילה רוב נכונה,
ובכל מקרה אם יש אנשים שזוכים שמכספם ישתמשו אברכים - זה אכן זכות.
וכל העולם נברא בשביל לומדי התורה.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
רוב האברכים חיים מכספי צדקה שלא במודע.. בגדים במלבודי כבוד, נעליים בחינם, חלוקות למיניהם, לחם בחינם וכו.. מישהו ממן את כל הטוב הזה..
לא מוצאת את הקשר בין זה לבין דירות.
יש הרבה אנשים שזכו למתנת העושר והם רוצים שהכסף שלהם ילך לתמוך באברכים.
ולכן הם מסבסדים חלוקות שונות.
זה לא שהאברכים באים אליהם ותולשים להם כסף מהכיס כדי לקנות דירות, כן?

ואגב, אני מאד מעריכה את האברכים שיודעים להעזר ולקחת ממה שנותנים להם בשביל הזכות להיות ממחזיקי התורה.
מעריכה מאד! לא לכל אחד נחמד ללכת לחלוקה לקחת מספר כיכרות לחם ואז להקפיא אותם לכל השבוע. ולא לכל אחת מתאים להסתובב עם בגד שצועק 'מלבושי כבוד' אז די עם הזלזול הזה!

פירקוד!!

משתמש פעיל
ההודעה שלי ממש לא נבעה ממקום של זלזול אלא להיפך - בעלי אברך, אבא שלי אברך ואני מעריצה את דרך החיים הזאת!. אבל זה לא אומר שאפשר לעצום את העיניים ולהגיד שהציבור האברכי לא חי על כספי צדקה + הנחות מהמדינה.

ד. פריד

משתמש מקצוען
ההודעה שלי ממש לא נבעה ממקום של זלזול אלא להיפך - בעלי אברך, אבא שלי אברך ואני מעריצה את דרך החיים הזאת!. אבל זה לא אומר שאפשר לעצום את העיניים ולהגיד שהציבור האברכי לא חי על כספי צדקה + הנחות מהמדינה.
יש להפריד בין כספי צדקה (שאני כאברך שב"ה לא צריך לא לוקח, וכמותי יש עוד רבים.) לבין הנחות מהמדינה שממנת בכספים רבים עבודות מחקר שאין מהם תועלת לאנושות. לידיעתך באנגליה אברכים מוגדרים כעובדים בחקר התלמוד, ויש להם תמיכה מהמדינה כמו עובדים בחקר סינית עתיקה, מה שמדינת היהודים לא עושה.

Yael Mor

משתמש מקצוען
ברור שהיא עושה!
מאיפה מגיעה מלגת ה"דתות"?
מהמיסים שהאישה משלמת מהמשכורת שלה. פשוט לא היינו יכולים להסתדר בלי הסכום האסטרונומי שמקבלים בדתות...עליו העולם עומד ומזה יש לחם לפי הטף החרדי העני:rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

USHER

משתמש מקצוען
ממש ממש לא
מה שכתוב "מכירת חסד" אני לא הולכת מראש
נ.ב. הרבה פעמים זה לא מכירת חסד אלא כותרת כדי למשוך אנשים שיחשבו שהמכירה זולה, וזה מה שאני הכי שונאת
זה כבר לא מכירת חסד...
זו "חלוקה".....
אצלינו "חילקו" אתרוגים במחיר סימלי של 120 ש"ח
בושה! זה שיש לאברכים מכל מיני סיבות העדפה לקנות קרוב לבית ובצורה מרוכזת לא הופך את זה ל"חלוקה".

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
או קי , עם זה אני מסכימה,

בקיצור הייתי מחלקת את זה ל2 נושאים,
הנטל על קופת המדינה - שבזה ברור שכלל הציבור החרדי, ובתוכו הציבור האברכי מהווים הוצאות - בכיס המדינה,
לעומת צדקה, - שמגיעה מכיסים של אנשים פרטיים, שבזה אנני רואה העדפה לאברכים - שיושבים מבוקר עד ליל והוגים בתורתנו הקדושה... - ואולי זה חלק מהנס , כי לכאורה בדרך הטבע הם באמת היו אמורים להיות עניים - יותר משא הציבור....

HennyS

משתמש מקצוען
מהמיסים שהאישה משלמת מהמשכורת שלה. פשוט לא היינו יכולים להסתדר בלי הסכום האסטרונומי שמקבלים בדתות...עליו העולם עומד ומזה יש לחם לפי הטף החרדי העני:rolleyes:
אף אחד לא חשב אחרת
זו היתה תגובה לזה שכתב שבאנגליה מקבלים תמיכה מהמדינה ובארץ לא- אז בארץ כן. גם אם אנחנו לא חיים מהתמיכה הזו, יש למדינה את הזכות להחזיק לומדי תורה ובזכות זה היא מצליחה.

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אף אחד לא חשב אחרת
זו היתה תגובה לזה שכתב שבאנגליה מקבלים תמיכה מהמדינה ובארץ לא- אז בארץ כן. גם אם אנחנו לא חיים מהתמיכה הזו, יש למדינה את הזכות להחזיק לומדי תורה ובזכות זה היא מצליחה.
זכות להחזיק לומדי תורה..
נו נו..
הדתות זה סכום כ"כ מועט..
לא יודעת אם הייתי קוראת לזה "להחזיק" לומדי תורה - אולי קצת לתמוך....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה