שבורה

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כמובן שאצל @הדוויג מיותר אפילו לחפש הערות, ובכל זאת...
כשמעתיקים מוורד לפרוג, האתר באופן אוטומטי יוצר שורה ריקה בין שורה לשורה, וזה קצת מפריע ברצף הקריאה. בפרט שכל הפרקים עשויים מדיאלוגים, ואין כמעט יותר משורה אחת רצופה.
כדאי לנסות למחוק שורות ריקות מיותרות אחרי ההעתקה.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
כמובן שאצל @הדוויג מיותר אפילו לחפש הערות, ובכל זאת...
כשמעתיקים מוורד לפרוג, האתר באופן אוטומטי יוצר שורה ריקה בין שורה לשורה, וזה קצת מפריע ברצף הקריאה. בפרט שכל הפרקים עשויים מדיאלוגים, ואין כמעט יותר משורה אחת רצופה.
כדאי לנסות למחוק שורות ריקות מיותרות אחרי ההעתקה.
במקום להתחיל למחוק אנטרים, יש פטנט נחמד:
העתק
הדבק לתוך פנקס רשימות
גזור
והדבק בפרוג.

התפטרת מכל האנטרים המיותרים.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
במקום להתחיל למחוק אנטרים, יש פטנט נחמד:
העתק
הדבק לתוך פנקס רשימות
גזור
והדבק בפרוג.

התפטרת מכל האנטרים המיותרים.
הבעיה מתחילה כשיש לך הדגשות בתוך הטקסט, שבפנקס רשימות הן נמחקות אוטומטית.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אכן.
אז השיקול הוא אם יצא שכרו בהפסדו, או יצא הפסדו בשכרו.

תהילה ברג

משתמש פעיל
ציפור קטנה לחשה לי שהדוויג מקבל שלל עבודות פרטיות הכוללות עריכה, קופירייטינג, כתיבה פרסומית ועוד.
ואם אותה ציפור דמיונית דוברת אמת, אפילו שיש לה מקור סגול וזנב של טווס וכנפיים תרנגול ה'דודו' - אז אני שמח מאוד.
אגב, זה המקום לציין שיצא לי להתנסות המון בעבודות כנ"ל, בדרך כלל אנשים היו מרוצים:)
חחח
פרסומת בגרוש.
אבל אם צריך המלצות אפשר לשלוח אלי :)
(משתי הפרסומות שנעשו כאן)

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
"מי, רקובסקי? אמרתי לך כבר, היא מְלאה".
"בסדר, קצת מלאה. אני לא בטוח שזה מפריע לי".
"לךָ אולי זה לא מפריע. לי - כן".
"אבל אמא, אני אמור להתחתן איתה, לא אַת".
"אני אמורה להיות השוויגער שלה".

יש מצב שדבורי אמורה לברך הגומל, על שהתפטרה מהצרה הזו.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
פרק ו'

הטלפונים, הטלפונים. הנשמות הטובות.
אני עונָה לכולם. כמו פצע שכואב לך לחטט בו, אבל אתה לא מסוגל להפסיק. העונג שבכאב או משהו כזה.

יש את החוקרים. הם מתקשרים 'להשתתף בצערך' ועל הדרך לא מפסיקים לנסות לחפור, "אבל מה, מה היה שם? לא שאני מצפה שתספרי לי בדיוק, כן? אבל את יודעת לפעמים עדיף לחשוף את האמת בעצמכם לפני שיתפתחו להם שמועות הרבה יותר גרועות".

נותני העצות. "אני אומרת, אתם צריכים להפיץ שזה לא באשמתכם. שלא יחשבו 'מי יודע כבר מה הם גילו עלייך'. אולי אפילו תפיצו איזו שמועה על הצד השני. לא משהו רציני, תגידו שגיליתם שלבחור יש אייפון פרוץ והוא מכור לסמים קשים מגיל שמונה".

ה'מנחמים'. "אוי ווי, אוי ווי. שוד ושבר. נורא ואיום. מהרגע ששמעתי אני לא מפסיקה לבכות. תדעו לכם שזו מכה שאי אפשר לקום ממנה לעולם. זה כמו לאבד בן. הצלקות נשארות לעד. אחרי כזה דבר, לעולם אי אפשר לחזור לחיים תקינים".
תודה רבה על העידוד. נותן כוחות, אין מה לומר.

המלכלכים. "פרידמן? נס. נס שעזבת שם, תאמיני לי. משפחה מזעזעת אני אומרת לך. חבל שלא שאלת אותי קודם. אני מכירה אישית את האמא, אישה דעתנית ושתלטנית. והבחור עצמו נחשב בישיבה לבחור רדוד לגמרי".
אממ, מה זה אומר על כושר השיפוט שלי?

המקלילים. "תאמיני לי זה שום דבר. שטויות. יעברו יומיים ותשכחי מהכול. עכשיו זה אולי נראה לך מי יודע מה, אבל אפשר כבר לחשוב. פעם ראשונה שמישהו ביטל שידוך?! זה קורה כל יומיים. אין לך אפילו מושג כמה מקרים כאלה יש. באמת שאין סיבה לטראומה".

ויש עוד הרבה. יש כאלו שמסמיקים מיד כשהם רואים אותי כאילו ראו מצורעת. יש את אלו שחוצים את הכביש כל פעם שהם רואים אותי ממול.

ויש חברה אחת אמיתית. טובי היקרה. שלא התקשרה אלא פשוט באה אליי הביתה. התיישבה לידי ושתקה.
שתקנו ביחד. לא אמרנו כלום.
היא לא שאלה, ולא ניחמה, לא עודדה ולא לכלכה.
פשוט ישבה לידי ואמרה 'אני איתך'.
והיא היחידה שהרגשתי שהיא באמת איתי.

*
לפרק ז'

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
כן, יש הרבה אנשים טובים בדרך...
אצלנו קוראים להם 'פיינערס' ' נחמדים במ"ם קמוצה...

ואצלנו 'נחמדים לעד ולעולמי עולמים'.

והוא מכור לסמים קשים מגיל שמונה".

זה לא מסתדר (לי), כדי לשכנע ההשמצות צריכות להיות ריאליות ואמינות, לא משהו תלוש ומדומיין. ההשמצה על האייפון יותר אמינה. השניה נראית מתוך קטע הומור, והקטע הזה הרי אמור להיות מכאיב באותנטיותו.

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
השניה נראית מתוך קטע הומור, והקטע הזה הרי אמור להיות מכאיב באותנטיותו.
יש גם הומור שחור...
לא יודעת באמת מה כדאי במקרה הזה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

לכאורה.

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ויש חברה אחת אמיתית. טובי היקרה. שלא התקשרה אלא פשוט באה אליי הביתה. התיישבה לידי ושתקה.
שתקנו ביחד. לא אמרנו כלום.
היא לא שאלה, ולא ניחמה, לא עודדה ולא לכלכה.
פשוט ישבה לידי ואמרה 'אני איתך'.
והיא היחידה שהרגשתי שהיא באמת איתי.

מצאתי משהו, כ"כ תיאר לי תשורות הנ"ל, אז משתפת (לא אני כתבתי)

b28b807643a8a0954ead98f2c6648075.jpg

מירה דביר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ואצלנו 'נחמדים לעד ולעולמי עולמים'.

זה לא מסתדר (לי), כדי לשכנע ההשמצות צריכות להיות ריאליות ואמינות, לא משהו תלוש ומדומיין. ההשמצה על האייפון יותר אמינה. השניה נראית מתוך קטע הומור, והקטע הזה הרי אמור להיות מכאיב באותנטיותו.
זה נראה יותר ציני.
והרי כאב מוציא מאיתנו ציניות.

פחות הומור.
כך הרגשתי אני למקרא הדברים.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
זה נראה יותר ציני.
והרי כאב מוציא מאיתנו ציניות.

פחות הומור.
כך הרגשתי אני למקרא הדברים.

וודאי. רק שבפרק היא מצטטת שם עצה שמישהו נתן ומביאה אותה בלשונו. פחות סביר שאדם מבחוץ, אם יש לו מינימום רגישות, ישתמש בהומור שחור בפנותו לאדם הסובל. לרוב מי שעושה שימוש בהומור שחור הוא בעל הצרה בעצמו. למשל כך:

נותני העצות. "אני אומרת, אתם צריכים להפיץ שזה לא באשמתכם. שלא יחשבו 'מי יודע כבר מה הם גילו עלייך'. אולי אפילו תפיצו איזו שמועה על הצד השני. לא משהו רציני, תגידו שגיליתם שלבחור יש אייפון פרוץ".

"כן", מלמלתי, "האמת שאתם צודקים. גילינו שהוא מכור לסמים קשים מגיל שמונה".

RACHELIZ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
וודאי. רק שבפרק היא מצטטת שם עצה שמישהו נתן ומביאה אותה בלשונו. פחות סביר שאדם מבחוץ, אם יש לו מינימום רגישות, ישתמש בהומור שחור בפנותו לאדם הסובל. לרוב מי שעושה שימוש בהומור שחור הוא בעל הצרה בעצמו. למשל כך:
עכשיו ירדתי לסוף דעתך. מסכימה.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
פרק ז'

בדרך כלל יש משהו נחמד בפגישה שלישית. מצד אחד זה כבר לא ההיכרות המתוחה של פגישה ראשונה. מצד שני זה עדיין לא הרגעים הקריטיים של שלבי הכרעה וסגירה.

בדרך כלל - אבל לא אצלי.
כי אצלי, על פי הנחיית הרב שעמו התייעצנו, פגישה שלישית זה העיתוי שבו אני אמורה לספר לבָּחוּר את כל האמת.

אני יושבת איתו בלובי המפואר, כלפי חוץ אני נינוחה. אנחנו מפטפטים לנו על נושאים שונים. אבל מתחת לשולחן אצבעותיי מתופפות בעצבנות. הראש שלי עובד שעות נוספות, איפה אני משחילה את הנושא הזה?

המלצרית הנחמדה מגיעה ומניחה את כוסות הקפה שהזמנו. "עוד משהו חברים?"
"כרגע לא, תודה", עונה הבחור.
אחרי רגע המלצרית חוזרת "זה מגיע יחד עם הקפה" היא אומרת באדיבות ומניחה לכל אחד מאיתנו עוגייה בתוך צלוחית. "תיהנו".

הנה. זאת ההזדמנות שלי.

"אתה רוצה את העוגייה שלי?"
"תודה", הוא מצטחק, "אבל מספיק לי אחת".
"פשוט, אני לא יכולה לאכול את זה".
"למה לא? דיאטה?"
"אה... אהמ. יש לי...", לכי על זה. נו תגידי לו כבר. "ובכן, אני רגישה לגלוטן".
זהו. אמרתי את זה.

"מה זה גלוטן?"
"אתה לא יודע?" אני מתפלאת שיש מישהו שלא מכיר את המושג שמלווה את חיי יום-יום שעה-שעה.
"יודע בערך. זה משהו שקשור למצות אולי?"
"גלוטן זה חלבון כלשהו שקיים בדגנים מסוימים".
"אה, מעניין. הייתה תקופה שהיה לאח שלי הקטן מדי פעם פריחות בגוף. לא ידענו מה זה. הלכנו לאיזה מאבחנת שעושה מבדקי שריר, וגילינו שהייתה לו רגישות, תנחשי למה? לחול של הגן. היה איזה חומר בארגז חול שעשה לו פריחה. יש כאלה שלא מאמינים בכל המאבחנים האלה, את מאמינה בהם?"

השיחה הולכת למחוזות של קינסיולוגיה, אסטרולוגיה, קריאה בקפה ועוד.
רחוק מאוד מהנושא שלי. אוף. הוא בכלל לא הבין.
רגישות לגלוטן זה לא 'אלרגיה שעושה פריחה'. זה דבר שיש לו השפעה על כל ההתנהלות היומיומית. יש לו משמעות כואבת כל ארוחה, כל שבת, כל חג.

לקראת סוף הפגישה, יש רגע של שתיקה. אני מנצלת את ההזדמנות ומשחילה שוב "אתה יודע מה זה צליאק?"
"מה, יגאל צליק, מפרחי לונדון?"
"צליאק, לא צליק. זה השם של ה... רגישות שלי לגלוטן".
"צליאק, צליאק", הוא מגלגל את המילה על הלשון. "כן, שמעתי פעם על המושג הזה. מעניין באמת מי קובע את השמות של כל האלרגיות והדברים האלה. קראתי באיזה מקום שהרבה מהשמות של חלקים במוח, זה על שם חוקרים נאצים שעשו מחקרים על מוחות של יהודים במחנות. נורא. היית פעם ביד ושם?"

הוא אינטליגנט, הוא איש שיחה מרתק, יש לנו המון דעות משותפות והלך חשיבה דומה להדהים. והשיחה שוב מתרחקת ומתרחקת.
עד שהפגישה נגמרת לה מבלי שדיברנו על זה ברצינות.

טוב, מבחינתי - העליתי את הנושא.
אני את שלי עשיתי.
וה' עשה את שלו.
חוזרת הביתה בצעדים מתרוננים.
מזמזמת בהודיה לה' את 'ריבון העולמים'.

*
לפרק ח'

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
צליאק?
על זה שוברים שידוך?
סליחה, אבל אמא שלו מפגרת. לגמרי.

מירה דביר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
פרק ז'

בדרך כלל יש משהו נחמד בפגישה שלישית. מצד אחד זה כבר לא ההיכרות המתוחה של פגישה ראשונה. מצד שני זה עדיין לא הרגעים הקריטיים של שלבי הכרעה וסגירה.

בדרך כלל - אבל לא אצלי.
כי אצלי, על פי הנחיית הרב שעמו התייעצנו, פגישה שלישית זה העיתוי שבו אני אמורה לספר לבָּחוּר את כל האמת.

אני יושבת איתו בלובי המפואר, כלפי חוץ אני נינוחה. אנחנו מפטפטים לנו על נושאים שונים. אבל מתחת לשולחן אצבעותיי מתופפות בעצבנות. הראש שלי עובד שעות נוספות, איפה אני משחילה את הנושא הזה?

המלצרית הנחמדה מגיעה ומניחה את כוסות הקפה שהזמנו. "עוד משהו חברים?"
"כרגע לא, תודה", עונה הבחור.
אחרי רגע המלצרית חוזרת "זה מגיע יחד עם הקפה" היא אומרת באדיבות ומניחה לכל אחד מאיתנו עוגייה בתוך צלוחית. "תיהנו".

הנה. זאת ההזדמנות שלי.

"אתה רוצה את העוגייה שלי?"
"תודה", הוא מצטחק, "אבל מספיק לי אחת".
"פשוט, אני לא יכולה לאכול את זה".
"למה לא? דיאטה?"
"אה... אהמ. יש לי...", לכי על זה. נו תגידי לו כבר. "ובכן, אני רגישה לגלוטן".
זהו. אמרתי את זה.

"מה זה גלוטן?"
"אתה לא יודע?" אני מתפלאת שיש מישהו שלא מכיר את המושג שמלווה את חיי יום-יום שעה-שעה.
"יודע בערך. זה משהו שקשור למצות אולי?"
"גלוטן זה חלבון כלשהו שקיים בדגנים מסוימים".
"אה, מעניין. הייתה תקופה שהיה לאח שלי הקטן מדי פעם פריחות בגוף. לא ידענו מה זה. הלכנו לאיזה מאבחנת שעושה מבדקי שריר, וגילינו שהייתה לו רגישות, תנחשי למה? לחול של הגן. היה איזה חומר בארגז חול שעשה לו פריחה. יש כאלה שלא מאמינים בכל המאבחנים האלה, את מאמינה בהם?"

השיחה הולכת למחוזות של קינסיולוגיה, אסטרולוגיה, קריאה בקפה ועוד.
רחוק מאוד מהנושא שלי. אוף. הוא בכלל לא הבין.
רגישות לגלוטן זה לא 'אלרגיה שעושה פריחה'. זה דבר שיש לו השפעה על כל ההתנהלות היומיומית. יש לו משמעות כואבת כל ארוחה, כל שבת, כל חג.

לקראת סוף הפגישה, יש רגע של שתיקה. אני מנצלת את ההזדמנות ומשחילה שוב "אתה יודע מה זה צליאק?"
"מה, יגאל צליק, מפרחי לונדון?"
"צליאק, לא צליק. זה השם של ה... רגישות שלי לגלוטן".
"צליאק, צליאק", הוא מגלגל את המילה על הלשון. "כן, שמעתי פעם על המושג הזה. מעניין באמת מי קובע את השמות של כל האלרגיות והדברים האלה. קראתי באיזה מקום שהרבה מהשמות של חלקים במוח, זה על שם חוקרים נאצים שעשו מחקרים על מוחות של יהודים במחנות. נורא. היית פעם ביד ושם?"

הוא אינטליגנט, הוא איש שיחה מרתק, יש לנו המון דעות משותפות והלך חשיבה דומה להדהים. והשיחה שוב מתרחקת ומתרחקת.
עד שהפגישה נגמרת לה מבלי שדיברנו על זה ברצינות.

טוב, מבחינתי - העליתי את הנושא.
אני את שלי עשיתי.
וה' עשה את שלו.
חוזרת הביתה בצעדים מתרוננים.
מזמזמת בהודיה לה' את 'ריבון העולמים'.
בבקשה!!!
אל תהפכו את הצלייאק לבעייה.

ודוקא מפני שאינני נגועה בנושא
מרשה לעצמי להביע קולי בקול רם.

זאת לא מגבלה.
זה אי נוחות מסויימת לאדם עצמו,
שכיום
עם שפע המוצרים
היא נוחה יותר.

לא מרגיש לי הגיוני שמתייחסים לזה כאל בעייה
שרב צריך להורות בפגישה השלישית לספר.
כבר חשבתי מי יודע מה.

זה לא פייר לקבוע כאלה נורמות.
חושבת על צליאקיות בשידוכים.
מתכווצת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ו

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יְהוָה אַל בְּאַפְּךָ תוֹכִיחֵנִי וְאַל בַּחֲמָתְךָ תְיַסְּרֵנִי:ג חָנֵּנִי יְהוָה כִּי אֻמְלַל אָנִי רְפָאֵנִי יְהוָה כִּי נִבְהֲלוּ עֲצָמָי:ד וְנַפְשִׁי נִבְהֲלָה מְאֹד (ואת) וְאַתָּה יְהוָה עַד מָתָי:ה שׁוּבָה יְהוָה חַלְּצָה נַפְשִׁי הוֹשִׁיעֵנִי לְמַעַן חַסְדֶּךָ:ו כִּי אֵין בַּמָּוֶת זִכְרֶךָ בִּשְׁאוֹל מִי יוֹדֶה לָּךְ:ז יָגַעְתִּי בְּאַנְחָתִי אַשְׂחֶה בְכָל לַיְלָה מִטָּתִי בְּדִמְעָתִי עַרְשִׂי אַמְסֶה:ח עָשְׁשָׁה מִכַּעַס עֵינִי עָתְקָה בְּכָל צוֹרְרָי:ט סוּרוּ מִמֶּנִּי כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן כִּי שָׁמַע יְהוָה קוֹל בִּכְיִי:י שָׁמַע יְהוָה תְּחִנָּתִי יְהוָה תְּפִלָּתִי יִקָּח:יא יֵבֹשׁוּ וְיִבָּהֲלוּ מְאֹד כָּל אֹיְבָי יָשֻׁבוּ יֵבֹשׁוּ רָגַע:
נקרא  35  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה