שאלות על הדיווח של המענק לעצמאים

רייזי 36

משתמש מקצוען
כתבו כאן שצריך להוציא קבלה
ויש לי כמה שאלות
א. האם זה נחשב חלק מהמחזור לעוסק פטור
ב. אם נכנס לי מענק החודש זה חלק ממהכנסות כך שעל החודשים האלו לא היתה ירידה בהכנסות ולא מגיע לי מענק?
ג. האם זה יחשב חלק ממהכנסה לענין דמי לידה?
ד. עסק שהושבת לגמרי וסגר את העסק בביון"ל צריך לפתוח מחדש כיון שיש לו הכנסה כשההכנסה היחידה זה המענק?
תודה

CPA

משתמש פעיל
שלילי להכל. סעיף ג מעניין וצריך עיון, אבל כאמור על פניו בינתיים לא (מסיבות טכניות) וככל שהשאלות יוצפו נראה שיהיו הנחיות ביצוע.

רייזי 36

משתמש מקצוען
תודה על המענה
רק מה לא מובן כאן זה איך ביטו"ל ידעו בסוף השנה איזה חלק ממהכנסות זה הכנסות ואיזה חלק מענק?

123770

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קופצת על האשכול.
אם אני גבולית עם ירידה של 40%, שווה בכל מקרה לקחת את המענק, לשים בצד ומקסימום להחזיר, נכון?
בטח לא ישמרו לי את הכסף לשנה הבאה אחרי שאגיש דוחות. אני צודקת?

CPA

משתמש פעיל
רק מה לא מובן כאן זה איך ביטו"ל ידעו בסוף השנה איזה חלק ממהכנסות זה הכנסות ואיזה חלק מענק?
ביטוח לאומי מוזן מהדוח השנתי למס הכנסה. שם יהיה סעיף נפרד למענק, הרי אין חשבונית אז זה לא נכנס במחזור מהעסק. לדעתי זה גם לא ייתן לשדר את הדוח למ"ה בלי לדווח על המענק.
אם אני גבולית
כיוון המחשבה ברור, אבל זו מתמטיקה פשוטה: או שיש ירידה של 40% או לא... לסכום יצורף ריבית (4%) והצמדה!

aiala

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
קופצת גם על האשכול ושואלת - אם מותר לי לבקש מענקים אם אני כמעט מסיימת חופשת לידה?

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
ביטוח לאומי מוזן מהדוח השנתי למס הכנסה. שם יהיה סעיף נפרד למענק, הרי אין חשבונית אז זה לא נכנס במחזור מהעסק. לדעתי זה גם לא ייתן לשדר את הדוח למ"ה בלי לדווח על המענק.

כיוון המחשבה ברור, אבל זו מתמטיקה פשוטה: או שיש ירידה של 40% או לא... לסכום יצורף ריבית (4%) והצמדה!

מה כוונתך שיש 4 אחוז ריבית?

Nice Touch

משתמש חדש
שאלה על ביטוח, אם ביטוח לאומי משלם כסף לשכירים ויש גם סיוע לבעלי עסקים ועצמאים. מה בנוגע לביטוח עסק של חברות הביטוח? האם ביטוח עסק נותן מענה כלשהוא למצב שבו אנחנו נמצאים?

Gil2020

משתמש חדש
שאלה על ביטוח, אם ביטוח לאומי משלם כסף לשכירים ויש גם סיוע לבעלי עסקים ועצמאים. מה בנוגע לביטוח עסק של חברות הביטוח? האם ביטוח עסק נותן מענה כלשהוא למצב שבו אנחנו נמצאים?
היי,

נתקלתי בכתבה מחודש פברואר, היא פורסמה לפני שהקורונה השפיעה בצורה נרחבת כל כך. בכתבה התייחסו לעסקים שנפגעו ראשונים מהקורונה. תחום היבוא והיצוא מסין.

הם ציינו כי ביטוח עסק מתייחס למקרה של הצפות, שריפה או גניבה. מצויין כי רוב המבוטחים היו בביטוח עסק רגיל ולא כזה שכולל את כל הסיכונים. צריך לבחון את זה לעומק. ספק האם חברות הביטוח יכולות להרשות לעצמן לתת פיצוי לכל העסקים שבוטחו אצלהן בביטוח עסק, כי אין עסק, ארבעה חודשים לאחר התפשטות הקורונה בעולם שלא נפגע.

צופנוי

משתמש מקצוען
כתבו כאן שצריך להוציא קבלה
ויש לי כמה שאלות
א. האם זה נחשב חלק מהמחזור לעוסק פטור
ב. אם נכנס לי מענק החודש זה חלק ממהכנסות כך שעל החודשים האלו לא היתה ירידה בהכנסות ולא מגיע לי מענק?
ג. האם זה יחשב חלק ממהכנסה לענין דמי לידה?
ד. עסק שהושבת לגמרי וסגר את העסק בביון"ל צריך לפתוח מחדש כיון שיש לו הכנסה כשההכנסה היחידה זה המענק?
תודה
א. כל סוגי המענקים לא חייבים כלל במע"מ, ולא נכללים במחזור העסקאות לענין מע"מ (גם לעוסק פטור)
ב. המענק אינו חלק מההכנסות לענין בדיקת ירידה במחזור הכנסות.
ג. לענין דמי לידה - ייחשבו רק מענקי השתתפות בהוצאות לעסקים. מענקי סיוע לעצמאים לא נחשבים כהכנסה לענין דמי לידה. אבל בכל מקרה, עצמאית מקבלת דמי לידה לפי ההכנסה ב-3 חודשים שקדמו ללידה, או בתקופה המקבילה בשנה שקדמה לה, כך שגם אם השנה היתה ירידה, מקסימום דמי הלידה יחושבו לפי ההכנסה ב-2019.
ד. אם ההכנסה היחידה היא המענק, אין צורך לפתוח את התיק בביטוח לאומי.

123770

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לענין דמי לידה - ייחשבו רק מענקי השתתפות בהוצאות לעסקים
יש לי אפשרות לקבל כרגע מענק, אך סבירות גבוהה שאצטרך להחזיר, ואני אמורה לצאת לחל"ד בעז"ה בחודשים הקרובים. אם כך אקבל את זה בדמי לידה ואחזיר בהמשך. ביטו"ל יבקשו את ההפרש חזרה?

צופנוי

משתמש מקצוען
יש לי אפשרות לקבל כרגע מענק, אך סבירות גבוהה שאצטרך להחזיר, ואני אמורה לצאת לחל"ד בעז"ה בחודשים הקרובים. אם כך אקבל את זה בדמי לידה ואחזיר בהמשך. ביטו"ל יבקשו את ההפרש חזרה?
המענק האחרון שנפתח הוא מענק לעסק קטן, שלא חייב בביטוח לאומי ולכן גם לא מהווה הכנסה לענין דמי לידה.
רק מענק השתתפות בהוצאות (בינתיים היתה רק פעימה שלישית). כך שלא נראה לי רלוונטי.
בכל מקרה, אם תקבלי דמי לידה לפי הכנסה שגבוהה מההכנסה בפועל מהזכאות שלך, תצטרכי להחזיר (ביטוח לאומי לא יודע בכלל על ההכנסות שלך בשנת 2020. דמי הלידה שתקבלי יהיו לפי ההכנסה שע"פ את משלמת מקדמות בשנת 2020, או ההכנסה בשנת 2019, לפי הגבוה. כשתגישי את דו"ח 2020, יבדקו שוב, ואז או שתצטרכי להחזיר חלק מדמי הלידה כי נקבעו דמי לידה גבוהים מידי, או שתקבלי הפרש כי ההכנסה הסופית בשנת 2020 היתה גבוהה יותר ממה שהיה מעודכן בזמן הלידה).

123770

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@צופנוי תודה על המידע! זו פעם ראשונה שלי לצאת לחל"ד כעצמאית. עד עכשיו הייתי שכירה, לכן לא מתמצאת אפילו בהליך הפשוט.

רייזי 36

משתמש מקצוען
תודה רבה למגיבים
שאלה נוספת
מענק השתתפות בהוצאות אפשר לקבל אם לא היו הוצאות בתקופה הרלוונטית?

צופנוי

משתמש מקצוען
תודה רבה למגיבים
שאלה נוספת
מענק השתתפות בהוצאות אפשר לקבל אם לא היו הוצאות בתקופה הרלוונטית?
מענק השתתפות בהוצאות ניתן למי שהיתה ירידה בהכנסות לפי הקריטריונים. (רלוונטי רק לעסקים שמחזור ההכנסות שלהם מעל 300,000 ש"ח בשנה).
יש נוסחא שגם מתחשבת בהוצאות בשנת 2019, אבל למיטב זכרוני אין קשר להוצאות בשנת 2020.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה