אלי-אקספרס שאלות ותשובות בלבד

נתי 31999

משתמש פעיל
עריכה תורנית
איך שולחים לסין בעלות סבירה? במחשבון האינטרנטי של דואר ישראל זה נראה ממש יקר.
השאירו לי כתובת להחזרה עם אפשרות להחזיר תוך מס' ימים.

רבקה כ.

משתמש פעיל
איפה אני מוצאת קישור באלי אקספרס להחזרת המוצר
כשרכשתי כתבו שיש אפשרות להחזרה חינם

יוסי בר

משתמש פעיל
הזמנתי חבילה מעלי והיא תקועה במיון פה בארץ כבר 3 שבועות, מה אפשר לעשות ?

RAME

משתמש מקצוען
יש לי שאלה למבינים
שאני אבין אחת ולתמיד(יש דוגמא למטה להסבר השאלה)
1 מה עדיף, אם אני צריכה כמה דברים להזמין מאלי אקספרס האם כדאי להזמין הכל בבת אחת ואז מה הרווח? אולי משלוח יותר זול...?או מה עוד
או שעדיף בנגלות גם א' כי אני לפעמים צריכה דבר מסוים דחוף שיגיע בזמן מוקדם והאחרים גם חשוב אך פחות דחוף
כל פעם אני חושבת שעדיף לצרף את כל ההזמנה ביחד אך לא תמיד זה נוח תגידו אם צודקת?
ב' כל פעם חושבת שעלות המשלוח תהיה בחינם או דברים מהסגנון הזה

לדוג' עכשיו רוצה להזמין נעל לילדה שיגיע לפסח וכן חולצה
הנעל כבר בסל קניות והחולצה נותר לי למדוד לפי סרגל המידות את הילדה
והילדה לא לידי שאוכל למדוד לה
אז לשאלה: האם להזמין את הנעל קודם כל ואז שכבר זה יצא למשלוח, ואז בהמשךאזמין גם את החולצה? או שבעצם אפסידעלות משלוח וכו?
או שבעצם אין הבדל כלל וכלל!
הלוואי ויהיה למישהי פה תשובה ברורה
תודה רבה

שאלה נוספת: וכן שכתוב שמשלוח מסכום מסוים מה הכוונה רק במוצר הזה ספציפי או בכל הקניה אצל כל המוכרים יחד?

RAME

משתמש מקצוען
ועוד משהו :
פעם אמרו לי שיש פורום כזה לאנשים שמוכרים דברים שקנו מאלי או משיין וזה חדש לחלוטין (מחזירים בגלל מידה לא טובה וכו)
ורוצים למכור אותם איפה זה נמצא ?
(חוץ מהפורום של פרוג ששם גם כתוב דברים למכירה אבל לא דוקא משיין או אלי אקספרס

RAME

משתמש מקצוען
ועוד דבר :מישהי יודעת כמה זמן מההזמנה ניתן לבטל?

יוסי בר

משתמש פעיל
לפי איך שזה נראה וגם לפי שם האשכול יש פה רק שאלות על עלי אקספרס אבל אין כל כך תשובות

חנניהו

משתמש צעיר
קו
יש לי שאלה למבינים
שאני אבין אחת ולתמיד(יש דוגמא למטה להסבר השאלה)
1 מה עדיף, אם אני צריכה כמה דברים להזמין מאלי אקספרס האם כדאי להזמין הכל בבת אחת ואז מה הרווח? אולי משלוח יותר זול...?או מה עוד
או שעדיף בנגלות גם א' כי אני לפעמים צריכה דבר מסוים דחוף שיגיע בזמן מוקדם והאחרים גם חשוב אך פחות דחוף
כל פעם אני חושבת שעדיף לצרף את כל ההזמנה ביחד אך לא תמיד זה נוח תגידו אם צודקת?
ב' כל פעם חושבת שעלות המשלוח תהיה בחינם או דברים מהסגנון הזה

לדוג' עכשיו רוצה להזמין נעל לילדה שיגיע לפסח וכן חולצה
הנעל כבר בסל קניות והחולצה נותר לי למדוד לפי סרגל המידות את הילדה
והילדה לא לידי שאוכל למדוד לה
אז לשאלה: האם להזמין את הנעל קודם כל ואז שכבר זה יצא למשלוח, ואז בהמשךאזמין גם את החולצה? או שבעצם אפסידעלות משלוח וכו?
או שבעצם אין הבדל כלל וכלל!
הלוואי ויהיה למישהי פה תשובה ברורה
תודה רבה

שאלה נוספת: וכן שכתוב שמשלוח מסכום מסוים מה הכוונה רק במוצר הזה ספציפי או בכל הקניה אצל כל המוכרים יחד?
קודדם כל תלוי האם שני המוצרים הם מאותו חנות או לא , אם הם משני חנויות ממילא זה לא יכול להיות במשלוח אחד, אבל אם זה מאותו חנות לכאורה עדיף לקנות יחד מבחינת המשלוח כי בד"כ ככל שהקניה יותר יקרה המשלוח יותר טוב ויותר מהיר ואם תקנו בשני פעמים יכול להיות שזה יהיה בשני משלוחים [זולים] שיקחו הרבה זמן.

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לפי איך שזה נראה וגם לפי שם האשכול יש פה רק שאלות על עלי אקספרס אבל אין כל כך תשובות
לתשומת לב!!
מומלץ לעבור על האשכול.. יש תשובות על כל השאלות!
מקווה שנצליח לעלות בעתיד שו"ת מסודר.

כשיש זמן אני משתדל לענות... או @הכלבויניק

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
איפה אני מוצאת קישור באלי אקספרס להחזרת המוצר
כשרכשתי כתבו שיש אפשרות להחזרה חינם
פותחים סכסוך עד 15 יום מזמן אישור קבלת החב'.
ובוחרים בהחזרה בחינם תוך שעה בערך מופק תווית להחזרה.

לפתוח מח'..
רק הבעיה שהם דורשים צילום של פתיחת החב' ללא החב' החסרה.
להחזיר לנקודת שירות

מצורף הסבר מפורט...

ניתן לראות כאן את תהליך ההחזר..
Service_ החזרה Service_Local של תשואה מקומית (runnerexpress.co.il)
נקודות להחזרה - באזזר - Google Sheets
באזזר מעקב משלוחים | buzzr
מייל: cs1.runnerexpressֳאין לכתוב כתובת מייל
צפה בקובץ המצורף 1003628

נערך לאחרונה ב:

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
קניתי משהו ופתאום שאני נכנס לראות איפה החבילה כתוב שהחבילה נאבדה,
מה צריך לעשות או שאוטומטית אני יקבל זיכוי?
לפנות בהודעה למוכר ולבקש שישלח שוב ויספק מס' מעקב חדש.
באם לא או שהוא יציע לכם.
לפתוח סכסוך ולהעלות לראייה את הצילום מסך שהחב' נאבדה.

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מה עדיף, אם אני צריכה כמה דברים להזמין מאלי אקספרס האם כדאי להזמין הכל בבת אחת ואז מה הרווח?
זה משתנה אצל כל מוכר..
וניתן לראות זאת בדירוג המוכר לגבי שליחת חבילות.
וכמובן זה תלוי בחברת משלוחים ובזמני עומס.
לדוג' עכשיו רוצה להזמין נעל לילדה שיגיע לפסח
כבר לא יגיע לפסח ככל הנראה..
כל המוכרים יחד
שמתתפים במבצע הזה יופיע משתתף במשלוח משולב וישתדרג למשלוח סטנדרטי עלי אקספרס.

כמה זמן מההזמנה ניתן לבטל
כל זמן שלא נשלח ניתן לבקש לבטל והמוכר צריך לאשר, באם לא יגיב תוך 48 שעות יבוטל אוטומטית.

מצורף עוד הסבר מ @כותב מוסמך
היום אני רוצה לדבר על עניין המשלוחים.

כידוע (או שלא...) חלק משמעותי בהצלחה של אלי אקספרס היא עניין המשלוח שמצליח להנגיש אלינו - לישראל מוצרים שונים במחיר מצחיק וללא עלות משלוח שזה דבר הזוי.

בהמשך אני יעלה קישור הסבר למעוניינים לדעת איך הם שולחים את המוצר במחיר שנראה כהפסד.
לדוגמא משלוח מישראל לסין יעלה החל מ60 שח (בלי מעקב)!

מכיוון שאלי אקספרס הוא בעצם קניון עם המון מוכרים, כל מוכר שולח בדרך אחרת את המוצר ואין זמן משלוח שווה לכולם.
מה שכן אפשר הוא לחלק את רמות המשלוח ל4 רמות עיקריות.
בכל מוצר יש את ברירת המחדל של המשלוח (הכי זול), בהרבה מוצרים תוכלו לבחור משלוח מהיר יותר, לרוב בתשלום נוסף)

צפה בקובץ המצורף 995319

צפה בקובץ המצורף 995321
1. משלוח חינם פשוט, לרוב זה מוצרים זולים מאוד, שיישלחו בלי מעקב, עלות המשלוח תנוע בין משלוח חינם לדולר. ראו להלן עוד.
משלוחים אלו יקבלו מספר מעקב לא תיקני (לדוגמא: SYAET10934187 או LP00462437235849) ותקבלו מעקב אחרי המשלוח בתחום סין בלבד. החבילה אמורה להגיע אליכם לתיבת הדואר בין 3 שבועות (במקרה מהיר במיוחד) לחודשיים.

2. משלוח סטנדרט של אלי אקספרס, בעבר משלוח די מהיר היה מבוצע על ידי חברת ePacet והיה מגיע בין 10-20 יום! לפני כשנה וחצי התחיל הסכם בין דואר ישראל לאלי אקספרס, ורמת המשלוח שנקראת אלי אקספרס סטנדרט מבצע את אותה פעולה, משלוח עם מעקב מלא, יחסית מהיר.
משלוחים אלו מצויים בעיקר במוצרים החל מ20 דולר, ויהיו לרוב בחינם.
מספר המעקב לדוגמא RS1234567890Y, זמן המשלוח יהיה כשבוע עד 10 ימים להגעת המשלוח לסניף הקרוב, כמו כן במשלוח מסוג זה תקבלו הודעת סמס (ומייל) המאפשרות לכם לבחור בנקודת איסוף אחרת (שינוי ניתוב) לנוחיותכם.
זוהי אופציית המשלוח הרצויה ביותר.
צפה בקובץ המצורף 995315
חשוב לדעת. שבחבילות יקרות יותר. אופציית המשלוח הזה גורמת לשליחת המוצר באופן שונה (תקבלו מספר מעקב שמתחיל לרוב LB ויסתיים ב SG (דרך סינגפור). זמן המשלוח לוקח כ3 שבועות לפחות ועלול להיגרר לחודשיים.
אין מידע מדוייק מתי נקבל משלוח מהיר יותר ומתי המוצר יישלח דרך סינגפור.

3. קיינאו (קיינאו סופר אקונומי גלובל) - זוהי צורת משלוח שמהווה פשרה בין 2 דרכי השילוח הקודמות, לרוב מדובר באופציה הנמצאת במוצרים זולים, ולעיתים היא בתשלום מועט של דולר וקצת יותר, כאן תקבלו אופציה לצירוף חבילות באם הזמנתם מעל סכום מסויים תוך 24 שעות מספר חבילות (אפילו מכמה מוכרים) שתומכות בצירוף החבילות, החבילות יאוחדו במרכז לוגיסטי בסין, ויהפכו להיות משלוח אלי אקספרס סטנדרט עם מספר מעקב כמו בסעיף 2. לאחר האיחוד יגיעו לארץ תוך כשבוע.
חשוב לדעת, שבהזמנה שיש איחוד חבילות, תקבלו תחילה מספר מעקב שונה מכל מוכר, ואחרי האיחוד תקבלו מספר מעקב חדש שרק איתו תוכלו לעקוב אחרי החבילה).
באם רכשתם פחות מהרף הנדרש לאיחוד חבילות תקבלו מספר מעקב שונה (לדוגמא UZ1234567890Y), החבילה תגיע לרוב לסניף הדואר הקרוב, תוך כשבועיים-שלושה. מספר המעקב הזה בעבר נתמך גם בישראל, לפני מספר חודשים משום מה המעקב הפסיק בישראל ורק מי שרשם מספר התומך בקבלת סמס קיבל הודעה פתאום שהחבילה בסניף הדואר (חיפוש באתר הדואר עם מספר המעקב לא גילה את זה!).
צפה בקובץ המצורף 995316

4. משלוח אקספרס, לרוב על ידי dhl לפעמים fedex, משלוח כזה במוצר זול יעלה החל מעשרות דולרים ויביא את המוצר בממוצע של כשבוע. במוצרים יקרים בסביבות 100 דולר והלאה, זה מצוי שזה צורת המשלוח היחידה.
החיסרון העיקרי שאם זה נשלח דרך חברות אלו מצוי גביית עמלות ומכס.

שימו לב שלפעמים מוכר שולח במשלוח של jnet ואז זה לא עובר דרך דואר ישראל אלא דרך נקודות חלוקה אחרות. עם חברות הפצה אחרות.

משלוחים פרק ב

אחרי שפירטנו את סוגי המשלוח ואת חובת המע"מ נוכל להוסיף מספר פרטים שיוכלו לעזור לנו.

לפעמים נוכל לראות אותו מוצר אצל כמה מוכרים וחלק נמכרים במחיר גבוה עם משלוח חינם (או בעלות נמוכה) וחלק נמכרים במחיר נמוך אבל המשלוח בעלות גבוהה (לרוב זה יוצא בערך אותו מחיר ל2 המוכרים).
לרוב המוכרים משקללים את מחיר המוצר כולל עלות המשלוח רק יש מוכרים שמעדיפים לחלק את העלויות כדי להציג את המוצר בתוצאות החיפוש כיותר זול.

מה כדאי?
זה ישתנה לכאן ולכאן, תלוי במחיר המוצר ובקופונים שיש לכם.
אם ההזמנה שלכם בסביבות 75 דולר יהיה עדיף שתזמינו מהמוכר שלוקח על המוצר פחות וגובה על המשלוח (כי כך מחיר המשלוח לא ייכלל בחישוב סל הקניה לגבי חיוב מע"מ כאמור)
לעומת זאת אם אין את השיקול הזה יתכן ועדיף להזמין מהמוכר שגובה על המשלוח בתוך דמי המוצר כיוון שבקופונים דורשים סך מינימום להזמנה ולא מחשבים בזה את עלות המשלוח.

מעקב אחרי משלוח

אחרי שסוף סוף המוכר שלח את ההזמנה תקבלו מספר מעקב שיופיע בעמוד ההזמנה, כמו"כ בדף ההזמנות תוכלו לראות את מספר המעקב ותקציר המעקב.
בקצרה נאמר שהאתר הכי טוב לבירור אודות מעקב המשלוח הינו track17.net שם תקבלו פירוט מלא של מסלול המוצר עד כה (כמה ק"מ הוא צבר בדרך...) ודרך איזה חברה הוא נשלח, ו - גם אם השתנה מספר המעקב שלכם משום מה, תקבלו שם עדכון על כך!
פעמים שעלה לאתר שם עדכון אודות חבילה שהגיעה לסניף לפני שזה עודכן באתר הדואר.

הטיפים הבאים:
* החזרה חינם! (בעצם, להזמין עם ראש שקט)
* קופונים.

שלמה 80

משתמש חדש
אם אני מקבל מאלי אקספרס מספר מעקב כזה LP0049XXXXXXX39 איך אני מברר את המספר שלו בארץ שאמור להיות מספר כזה RS0XXXXXXX6Y
זה מחליף למספר שאפשר לעקוב אחרו כאן בארץ רק אני לא יודע איך אני ידוע מה המס' שלו בארץ
תודה רבה

הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אם אני מקבל מאלי אקספרס מספר מעקב כזה LP0049XXXXXXX39 איך אני מברר את המספר שלו בארץ שאמור להיות מספר כזה RS0XXXXXXX6Y
זה מחליף למספר שאפשר לעקוב אחרו כאן בארץ רק אני לא יודע איך אני ידוע מה המס' שלו בארץ
תודה רבה
נסה באתרי מעקב נוספים, כמו טראק17.

אם המספר יוחלף, תראה זאת בפרטי ההזמנה.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום
אני רוצה לרכוש וילון המוכר מציע הזמנה לפי צבע ומידה איך אני יכול להזמין משהו ספציפי ולדעת את המחיר מראש?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה