אינדיזיין שאלה על סקריפט חלון

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
שלום וברכה

נתקלתי לאחרונה במאמר של ידידנו @אריאל וו שסוקר את מעלותיו של הסקריפט שלו
ליצירת חלון באינדיזיין, שעובד עם שבירת שורה ודחיפה של השורה השניה.

במאמר מציין אריאל את הדבר הבא:

אך למעשה ישנה בעיה אחרת בשיטת האובייקט המעוגן: באג באינדיזיין גורם לאובייקט מעוגן מעין זה לבטל את האפשרות ליישור אנכי של הטקסט בתיבות. הרבה מעמדים רוצים שהשורה האחרונה תתאים בדיוק עם השוליים התחתונות של תיבת הטקסט ומשתמשים ביישור אנכי כדי להשיג תוצאה זו, אך ברגע שמוסיפים אפילו אובייקט מעוגן אחד ליצירת חלון היישור האנכי של התיבה מפסיקה לעבוד.

הנה אילוסטרציה. לפני הוספת אובייקט מעוגן, הכל מיושר אנכית כמו שצריך להיות:

word-image-21.png

ברגע שמוסיפים את האובייקט המעוגן לצורך הזחת הטקסט בשורה הראשונה, היישור משתבש עקב באג באינדיזיין (האובייקט מודגש באדום):

word-image-22.png

אני אישית כבר שנים משתמש עם סקריפט חלון של אליעזר - אביחיל @eliezer [חלון 3.3].
שעובד בצורה של אובייקט מעוגן, ולא נתקלתי בבעיה הנ"ל של יישור לתיבת הטקסט.

כן נתקלתי בבעיה השניה שהזכיר אריאל לענין הכבדה של התוכנה בשימוש עם אובייקט מעוגן.

האם בסקריפט של אביחיל זה אכן לא קיים? האם נתכווין אריאל לסקריפטים אחרים?

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מעניין. הבעיה אכן עדיין קיימת באינדיזיין 2023. אם תוכלו, אולי תעלו קובץ קצר שמשתמש בשיטה של אליעזר ואוכל לבדוק למה שם לא רואים את הבעיה.

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים

קבצים מצורפים

• Untitled-5.indd
    KB 908 · צפיות: 11

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מעניין. אני כרגע לא מוצא למה אצלך באמת זה לא מבטל את היישור המלא, בעוד שאצלי כן. ראה המצו"ב. אם מוחקים את האובייקט, היישור המלא חוזר.

קבצים מצורפים

• test.indd
    KB 920 · צפיות: 12

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני משתמש בגירסה יותר נמוכה משלך (2021)
כך שלא אוכל לבדוק את מה שהבאת

אבל חשבתי לבדוק - לקחת את האובייקט מעוגן אצלך, ולהדביק אותו אצלי וכן להיפך
ואז לדעת אם זה הגדרה כל שהיא בתוך האובייקט מעוגן, או סיבה אחרת

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הנה כ-IDML

קבצים מצורפים

• test.idml
    KB 54.5 · צפיות: 12

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עשיתי בדיקות -

בדיקה ראשונה - לקיחת הסמן מהקובץ שלך, לקובץ שלי.
בדיקה שניה - לקיחת הסמן מהקובץ שלי, לקובץ שלך.
בדיקה שלישית - העתקת הסמן בתוך הקובץ שלי.
בדיקה רביעית - הפעלת הסקריפט בקובץ שלך.

ולפירוט:

תחילה לקחתי את הסמן שלך והעתקתי לטקסט שלי, יצא קו מוזר, שלא ביצע חלון,
זה התוצאה:
1699302413968.png

לאחר מכן לקחתי את הסמן אצלי, והדבקתי בקובץ אצלך, וזה ביטל את היישור:
1699302497467.png

כאן כבר הסקתי שזה לא קשור רק לסוג הסמן, אלא גם לקובץ שלך, שהסמן לא עובד איתו,

כעת שללתי אופציה של העתקה של הסמן שלי למקום אחר ללא הפעלתו דרך הפעלת הסקריפט, שמא לא אמורה להביא את התוצאה ללא הפעלת הסקריפט בשלמותו,
לכן לקחתי את הסמן מתוך הקובץ שלי, והדבקתי אותו בתוך הקובץ שלי במקום אחר, וזה כן עובד,

מה שאומר שכל חיפוש פשוט של תחילת פסקה עד סוף המילה הראשונה, והחלפה עם הסמן אמורה לעשות את אותה פעולה, גם ללא הפעלת הסקריפט.

ולסיום, נסיתי להפעיל את הסקריפט בתוך הקובץ שלך, וזה לא עבד! (מעבר לשינוי של אנגלית / עברית, בדקתי את 2 האופציות)
1699303148505.png

מה שאומר שיש כאן עוד הגדרות מעבר לסמן.
זה הניתוח שלי כרגע.

עריכה:

דבר נוסף שאני שם לב, שהאובייקט מעוגן אצלך מקבל סימן של אובייקט מעוגן כמו זה:¥ בעוד אצלי הוא מקבל קו בלי זה, מה שאומר שיש כאן סוג שונה של אובייקט.

נערך לאחרונה ב:

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
דבר נוסף שאני שם לב, שהאובייקט מעוגן אצלך מקבל סימן של אובייקט מעוגן כמו זה:¥ בעוד אצלי הוא מקבל קו בלי זה, מה שאומר שיש כאן סוג שונה של אובייקט.
אבל כבר הוכחת בצורה יפה שההבדל הוא לא באובייקט המעוגן אלא בשאר ההגדרות של תיבת הטקסט (או אולי הגדרה של המסמך כולו?)
וצ"ע...

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אבל כבר הוכחת בצורה יפה שההבדל הוא לא באובייקט המעוגן אלא בשאר ההגדרות של תיבת הטקסט (או אולי הגדרה של המסמך כולו?)
וצ"ע...
נכון, אבל הצ"ע הוא אחר לגמרי
כי שאני מעתיק את הסמן אצלי והוא נראה כך:

1699305935514.png

ואח"כ אני מדביק את אותו סמן במסמך שלך, הוא נהפך בהדבקה לזה:

1699306020190.png

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נראה לי שמצאתי!
במסמך שלך הטקסט מוגדר עם split columns כדי ליצור את שתי הטורים. (אגב, זה די נדיר לעבוד ככה, וגם נגד האינטואיציה, כי במוסכל ראשון נגדיר את התיבה עצמה כבעלת 2 טורים, ואת הכותרות נייצר עם span columns כי הם המעט, אבל למעשה, מנסיוני וכנראה גם מנסיונך (?) הרבה יותר קשה וכבד לאינדיזיין לעשות span columns מאשר split columns ולכן השיטה שלך עדיפה. עד כאן במאמר מוסגר...)
ונראה שההגדרה הזו של split columns עוקפת את הבאג המפורסם של ביטול יישור אנכי אם יש בתיבה אובייקט מעוגן.
ברגע שמבטלים את ה-split columns, הבאג חוזר.
כך נראה לי, ואשמח שתאמת את הממצאים!

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא נראה לי שקשור

כי המסמך ששלחתי לך אכן היה עם ההגדרה split columns
אבל את הטסטים שעשיתי אח"כ ואת הצילומי מסך שהבאתי, עשיתי לאחר שהחזרתי ל single column
1699307277692.png

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נראה לי ששמתי לב שכשמשנים את התיבה ל-single column היישור באמת עדיין ממשיך לעבוד, אבל ברגע שמשנים את התיבה קצת (שינוי גובה קטן והחזרתו) היישור מפסיק לעבוד.

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נראה לי ששמתי לב שכשמשנים את התיבה ל-single column היישור באמת עדיין ממשיך לעבוד, אבל ברגע שמשנים את התיבה קצת (שינוי גובה קטן והחזרתו) היישור מפסיק לעבוד.
ווואוו זה כבר ממש פלא
ראה את ההסרטה של זה -
כל פעולה של ביטול היישור לשני הצדדים, לא ניתן להחזיר, רק אחרי שינוי של הפריסה

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אם תוכל להעלות את הסרטון ב-zip אוכל לצפות בו בנטפרי. תודה!

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
זהו, באמת מעניין. זה מראה שזה סתם איזשהו באג פשוט באינדיזיין שמונע מתיבת טקסט עם עוגן לקבל יישור מלא. אבל למעשה, עד שיתקנו את זה, כך הם פני הדברים. מעניין גם שאתה לא נתקל בזה אף-פעם. אולי בכל זאת לרוב אתה עובד ב-2 טורים עם split...

בכל אופן, הסקריפט שלי עוקף את הבאג הזה בזה שהוא לא משתמש באובייקט מעוגן ליצירת החלון.

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
זהו, באמת מעניין. זה מראה שזה סתם איזשהו באג פשוט באינדיזיין שמונע מתיבת טקסט עם עוגן לקבל יישור מלא. אבל למעשה, עד שיתקנו את זה, כך הם פני הדברים. מעניין גם שאתה לא נתקל בזה אף-פעם. אולי בכל זאת לרוב אתה עובד ב-2 טורים עם split...
הסיבה שאני לא נתקל בזה כי באמת רוב העבודות שלי בעימוד תורני שמחולק ל2 טורים, ואני משתמש עם split בשביל לקבל טקסט ראשי על 2 טורים יחד עם כותרות + כותרות משנה כך שאני צריך גם חלוקה לטור אחד וגם חלוקה ל 2 טורים
בכל אופן, הסקריפט שלי עוקף את הבאג הזה בזה שהוא לא משתמש באובייקט מעוגן ליצירת החלון.
קצת יקר לי בשביל המקרים החד פעמיים שאזדקק לו....
תודה בכל אופן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה