דרוש מידע שאלה מענינת על ברכת כהנים!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הרבה גברים שלא יצאו מעולם מהארץ, אין להם מושג מה התשובה לשאלה הזו
מתי ברכת כהנים בחו"ל
שלמיטב הבנתי תלויה גם במנהגים של עדות שונות
מצחיק
לא נתקלתי עדיין בגבר שלא יודע את זה
רואים את זה הרבה בספרי ההלכה
אני למשל לא יצאתי מהארץ מעולם ואין לי קרובים בחו"ל וידעתי את זה

יעל!!!!

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
ידעתי
כנראה בגלל שאנחנו כהנים

נהר פרת

משתמש רשום
גם אני
הייתי בחור צעיר וגרתי שם בחו''ל, היכרתי את נשיאת כפיים מיו"ט וכן מביקורי בארץ
יום אחד אספתי כסף ונכנסתי לבית הכנסת ספרדי בעת חזרת הש"ץ וראיתי כוהנים עולים לדוכן
הייתי בהלם והתרגשתי מאוד

חצרון

משתמש מקצוען
בחו"ל שאומרים בחגים האם זה רק ביו"ט?
או גם בחול המועד?
והאם בשחרית או רק במוסף?
רק ביו"ט (אבל יש להם יומים...)
רק במוסף (ובשמח"ת יש נוהגים בשחרית במקום מוסף)
גילוי נאות: אני לא חו"צניק', אין לי קרובים בחו"ל, וכמו"כ איני כהן....

אהרןאהרן

משתמש פעיל
סליחה על שאלת תם. לאותם נשים שלא יודעות, אתן לא מברכות בבוקר ברכת התורה?

אהרןאהרן

משתמש פעיל
נהגו לאמר פסוקי ברכת כהנים מיד לאחר ברכת התורה, וכן מופיע בסידורי התפילה.

echadmishishim

משתמש מקצוען
בלת"ק
יש בדיחה ידועה על בחור שהגיע ללמוד פה בארץ בישיבה, כל בוקר היה קם מאוחר ומתפלל בלי מניין...
בחנוכה אבא שלו הגיע לבקר אותו בארץ כמובן הבחור קם מוקדם והלך עם אביו להתפלל כשראה שיש ברכת כהנים, אמר לאביו לא ידעתי שבארץ בחנוכה נוהגים בברכת כהנים..........

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
לקרא לאשכול כזה "שאלה מעניינת"
אני מנסה להבין איזה שאלה תהיה לא מעניינת

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה