רעיונות לארוחות לתשעת הימים.....

רחליקה

משתמש פעיל
עימוד ספרים
סליחה על האשכול הלא כ"כ מתאים לימים אלו, אך כ"כ נצרך בימים אלו.....
אולי תוכלו להעשיר אותנו ברעיונות לארוחות משביעות, כמובן פרוה....
לי יש מתכון של מרק חלבי (עם תפו"א) מאד טעים אם תרצו!
תודה!

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח מאד

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
כבר היו בשנים קודמות.
מי חרוץ ויחפש?

ומי שיש לו רעיונות בלי סויה, יבורך.
משתדלים להימנע.

רחליקה

משתמש פעיל
עימוד ספרים
אז המתכון של המרק:
4 תפו"א גדולים לחתוך לקוביות קטנות.
לבשל במים בכמות כפולה מהתפו"א עם מלח. עד שיתרככו.
אח"כ לעשות רביחה מ: 2,3 כפות קמח מעורבבות עם חלב. להוסיף למים. לערבב היטב.
ולהוסיף 1 שמנת חמוצה. להרתיח. והמרק מוכן!!
בתאבון!!
(דרך אגב, אני קצת מסתבכת עם הרביכה. תמיד יוצא לי עם קצת גושים. בפעם האחרונה שהכנתי, במקרה יצא לי שלא יכלתי להכין את המרק בצורה רציפה. אז בישלתי את התפו"א. והם כבר התקררו (לא לגמרי) אבל לא היה רותח. ואז הוספתי את הרביכה, ויצא מעולה בלי שום גושים).
אולי תוכלו ללמד אותי איך מסתדרים עם הרביכה שלא יצא גושים. (לא רק במרק הזה, אלא בכל מרק שצריך להוסיף רביכה). תודה.

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רחליקה;1326855:
אז המתכון של המרק:
4 תפו"א גדולים לחתוך לקוביות קטנות.
לבשל במים בכמות כפולה מהתפו"א עם מלח. עד שיתרככו.
אח"כ לעשות רביחה מ: 2,3 כפות קמח מעורבבות עם חלב. להוסיף למים. לערבב היטב.
ולהוסיף 1 שמנת חמוצה. להרתיח. והמרק מוכן!!
בתאבון!!
(דרך אגב, אני קצת מסתבכת עם הרביכה. תמיד יוצא לי עם קצת גושים. בפעם האחרונה שהכנתי, במקרה יצא לי שלא יכלתי להכין את המרק בצורה רציפה. אז בישלתי את התפו"א. והם כבר התקררו (לא לגמרי) אבל לא היה רותח. ואז הוספתי את הרביכה, ויצא מעולה בלי שום גושים).
אולי תוכלו ללמד אותי איך מסתדרים עם הרביכה שלא יצא גושים. (לא רק במרק הזה, אלא בכל מרק שצריך להוסיף רביכה). תודה.
תודה על המתכון
רביכה מוסיפים -כשהיא חלקה לגמרי- באיטיות ותוך כדי ערבוב עד שהמרק רותח היטב כמה דק' ואז לכבות את הלהבה

ילדות מתוקה

משתמש צעיר
למרק סמיך בלי גושים-
מוסיפים את הקמח לבצל המטוגן (במידה שיש במתכון) מערבבים תוך כדי.
מוסיפים את המיים ומרתיחים. לאחר שיש כבר מיים הרבה יותר קשה ליצור מרק חלק ללא גושים. הנ"ל מעולה למרק בצל ליצירת מרק מעובה

דינה די

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אצלנו בתשעת הימים אוכלים רק תוספות! (אורז, פתיתים מרק וירקות)
ובאמת שלא קורה לנו מזה שום דבר...
מי שמאד רוצה אני ממליצה על גולש סויה שאני מכינה כמו שווארמה (משרים אותו במים ואחרי זה מתבלים כמו שווארמה) זה מאד טעים וזול ואני מכינה את זה כל השנה

חמישיה

משתמש פעיל
למה לאכול רק תוספות???
אני מכינה בקביעות כל יום מרק- מוסיף לשובע ובריא מאד!!
ובמקום מנת בשר יתחלף ל: קציצות דגים, דגים קטנים מטוגנים בקמח וביצה.
וליד כל סוגי התוספות..
ראיתי גם מתכון ללזניה ירקות שעוד לא ניסיתי אבל בעז"ה אכין השבוע.

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני עושה למשל קציצות תירס עם תפו''א
יוצא טעים וממש ארוחה מזינה...
ופעם מרק פעם סלמון בתנור...

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
דגים במקום בשר ועוף
וכל השאר אותו דבר.......

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

grafix

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י NBR;1327041:
דגים במקום בשר ועוף
וכל השאר אותו דבר.......
כנ"ל.
אף פעם לא הבנתי את השאלה "מה מכינים בתשעת הימים"? אני מכינה הכל רגיל, רק מחליפה בשרי לדגים (ואולי טיפה סויה).
זה הרי לא בדיוק הזמן לכל המתכונים החלביים החגיגיים, של חג השבועות לדוגמה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מרק שעועית עם אורז - טעים, משביע, בריא מאוד וקל להכנה!

מכינים מרק שעועית: שעועית (כדאי אחרי השריה של 24 שעות, ומי שמוכנה להשתגע גם אחרי הנבטה) גזר שלם (כמה יחידות שרוצים), בצל שלם (כנל) מרתיחים ומבשלים עד שהשעועית רכה (בסיר לחץ צ'יק צ'אק, בסיר רגיל יכול להיות גם 3 שעות) מתבלים במלח ובפפריקה, אפשר להוסיף קוואקר להסמכת המרק.

מוזגים את המרק על האורז.

נילס

משתמש רשום
קציצות טונה, סלט תפו"א, לזניה, טורטיות ממולאות בסלט טונה, שקשוקה, פסטה ברוטב שמנת, חביתה עם נקניקיות טבעול פרוסות, סלט פסטה, בריק - (עלי סיגר ממולאים בביצה ומטוגנים), פיצה ועוד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה