לימוד נהיגה רוצה רשיון - מה עושים?

סופר חיובי

משתמש מקצוען
אחרי 9 טסטים ניתן לבקש רב בוחן.
מורי נהיגה לא מספרים את זה אבל רב בוחן מעגל פינות ומעביר כמעט תמיד.
בעלי לא עבר ב-9 טסטים והגיע הזמן לקבוע טסט עשירי.
חבר ידעה אותו שניתן לקבל רב בוחן. הוא ביקש מהמורה והמורה אמר שזה שטויות וזה טעות ובלה בלה....
בעלי התעקש וקיבל. גם ביום הטסט המורה עשה לו מצפון שהוא בטוח לא יעבור כי הוא עשה טעות.
בעלי עלה לטסט הרב בוחן אומר לו סע (ומסתכל באיפון ובכלל לא בבעלי).
בעלי נוסע כמה דקות אומר לו תעשה פרסה ומחזיר אותו לתחנה היציאה.
בעלי נבהל ושואל מה לא עשיתי טוב והוא לא עונה רק מחייך ואומר לו שיהיה לך יום טוב. מפה לשם העביר אותו.
בקיצור שיבקש.
בהצלחה!
נכון גם אני מכיר סיפור כזה שיבקש רב בוחן

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הבעיה שדברים קטנים
גורמים
לתאונות גדולות:(
במקום לתת סגולות תנו פתרונות מקצועיים לשיפור השליטה והמיומנות
יש כאלה שיש להם כשרון טבעי לנהיגה, אלה שלא - צריכים לעבוד על זה יותר קשה ולחפש פתרונות מקצועיים

רכב זה כלי שיכול לרצוח
לא הייתם נותנים סגולות למישהו שרוצה פתרון לקבל רשיון נשק שהוא לא מקבל כי הוא יורה מידי פעם הצידה, נכון?
איזה קישקושים
יש הרבה אנשים שיש להם חרדת בחינות, חרדת ביצוע, ועוד, אין לזה שום קשר לכישרון נהיגה.

אגב, כל שנה מתים עשרות נהגים, שחלק נכבד מהם עברו טסט ראשון.

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אחרי 9 טסטים ניתן לבקש רב בוחן.
מורי נהיגה לא מספרים את זה אבל רב בוחן מעגל פינות ומעביר כמעט תמיד.
בעלי לא עבר ב-9 טסטים והגיע הזמן לקבוע טסט עשירי.
חבר ידעה אותו שניתן לקבל רב בוחן. הוא ביקש מהמורה והמורה אמר שזה שטויות וזה טעות ובלה בלה....
בעלי התעקש וקיבל. גם ביום הטסט המורה עשה לו מצפון שהוא בטוח לא יעבור כי הוא עשה טעות.
בעלי עלה לטסט הרב בוחן אומר לו סע (ומסתכל באיפון ובכלל לא בבעלי).
בעלי נוסע כמה דקות אומר לו תעשה פרסה ומחזיר אותו לתחנה היציאה.
בעלי נבהל ושואל מה לא עשיתי טוב והוא לא עונה רק מחייך ואומר לו שיהיה לך יום טוב. מפה לשם העביר אותו.
בקיצור שיבקש.
בהצלחה!
אתם בטוחים שאפשר היום לקבל רב בוחן?
מתי הסיפור הזה היה?

אני שמעתי פעם ממורה נהיגה שהוא עצמו היה רב בוחן בעבר, שאחרי שכל הבוחנים עברו לחברת 'טל-דור' הם ביטלו את האפשרות הזאת, צריך לבדוק איתם אם זה עדיין קיים

ואגב, הוא הסביר לי שרב בוחן מעגל פינות רק בדברים שקשורים לריכוז כמו 'מעבר נתיבים' או 'זכויות קדימה', מתוך הנחה שהנבחן כבר נכנס לכזה טראומה מטסטרים שלעולם לא יצליח להתרכז כראוי במבחן, אף שהוא יודע את הכל
אבל על עניני התפעול כמו החלפת הילוכים [ברכב ידני], שמירת מרחק, עצירה בזמן, וכדו' אפי' רב בוחן יכשיל אותך

מוריה שיטרית

מוריה עיצובים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אהוד צגהון מורה מספר אחד בנתניה
אם תרצו נעלה את המספר

חדבש...@

משתמש צעיר
אצל מי הוא למד?
בעלי גם לא הצליח בנתניה (נשמע שהיו אצל אותו מורה)
אבל באמת עבר מהר למודיעין מורה מוצלח, מלמד טוב ועבר שם ממש בקלות
שווה לעבור כמה שיותר מהר....

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
איזה קישקושים
יש הרבה אנשים שיש להם חרדת בחינות, חרדת ביצוע, ועוד, אין לזה שום קשר לכישרון נהיגה.

אגב, כל שנה מתים עשרות נהגים, שחלק נכבד מהם עברו טסט ראשון.
מנסיוני הקטן בנהיגה (22 שנה) אני חושב שלא מדובר ב'קישקושים', נהג שלא שולט ולא קורא את שפת הדרך ולא יודע להשתלב בה בצורה טובה - מסכן מאוד את משתמשי הדרך, גם אם (וזו טעות קלאסית) הוא חושב שהוא בסדר כי הוא נוסע בצד, לאט, ולא משתולל...

לנהיגה דרושה מיומנות, המיומנות הזו יכולה להיות כשרון טבעי שדורש הכוונה מקצועית בלבד ויכולה להיות מיומנות שאינה נמצאת בסל הכישורים הטבעיים של אדם מסוים ואז הוא נזקק ללמידה יסודית יותר ורכישת המיומנות בעמל רב יותר / כלים מתקדמים יותר / מורה חכם יותר..

כמובן שישנם גם תופעות של חרדת בחינות וכו'
לא אני ולא את/ה אבחנו את המקרה המדובר כדי להחליט מה הנקודה בדיוק

אז אם אתה לא מצליח לעבור כרגע את המבחן - מוטב שנמליץ על שיפור מיומנויות, החלפת מורה וכו' ולא לתת 'טיפים' ו'סגולות' איך לעבור את המבחן בכל זאת, איכשהו, בכביש שומם או עם שום כתוש בקרקפת

ביזנס מן

משתמש מקצוען
אני חושב שאני יודע מי המורה שלו בנתניה הוא מוציא אותך לטסט מיד אחרי כמה שיעורים
כולם נופלים אצלו!!!
תגידי לו שהוא עוד לא התחיל ללמוד נהיגה אפילו!
אותו מורה לא מלמד כלום רק שולח לטסט מיד
אני מכיר הרבה שהיו אצלו
עכשיו שיקח מורה באזור שאתם גרים יעשה 28 שיעורים ואז יילך לטסט
ובעז"ה יצליח
אין זה חוכמה ללכת לטסט בלי ללמוד נהיגה

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מנסיוני הקטן בנהיגה (22 שנה) אני חושב שלא מדובר ב'קישקושים', נהג שלא שולט ולא קורא את שפת הדרך ולא יודע להשתלב בה בצורה טובה - מסכן מאוד את משתמשי הדרך, גם אם (וזו טעות קלאסית) הוא חושב שהוא בסדר כי הוא נוסע בצד, לאט, ולא משתולל...

לנהיגה דרושה מיומנות, המיומנות הזו יכולה להיות כשרון טבעי שדורש הכוונה מקצועית בלבד ויכולה להיות מיומנות שאינה נמצאת בסל הכישורים הטבעיים של אדם מסוים ואז הוא נזקק ללמידה יסודית יותר ורכישת המיומנות בעמל רב יותר / כלים מתקדמים יותר / מורה חכם יותר..

כמובן שישנם גם תופעות של חרדת בחינות וכו'
לא אני ולא את/ה אבחנו את המקרה המדובר כדי להחליט מה הנקודה בדיוק

אז אם אתה לא מצליח לעבור כרגע את המבחן - מוטב שנמליץ על שיפור מיומנויות, החלפת מורה וכו' ולא לתת 'טיפים' ו'סגולות' איך לעבור את המבחן בכל זאת, איכשהו, בכביש שומם או עם שום כתוש בקרקפת
זה הכול קריזות של טסטרים טיפשים, והם לא באמת יודעים להעביר לפי מקצועיות, אלא יותר לפי הצד שהם קמו בבוקר. והתאונות ברובם המכריע לא קורות בגלל טעויות, אלא בגלל השתוללויות ועבירות תנועה במזיד

devMode

משתמש פעיל
הוא לומד על אוטומט או ידני?
יש כאלה שמתעקשים ללמוד ידני ושורפים על זה המון זמן וכסף, עדיף להתחיל עם אוטומט, ובהמשך אם יש צורך לשדרג לידני

סימבה.

משתמש פעיל
אני ועוד שלוש אחים שלי למדנו נהיגה אצל מורה בב"ב על ידני, 28 שיעורים, ויצאנו לטסט,
יום לפני הטסט שמנו 600 ש"ח בצדקה, ככה עולה עוד טסט אם היינו נכשלים (לפחות עוד 2 שיעורים, אגרה וטסט)
וכולנו עברנו טסט ראשון
אם רוצים נשאיר פה את המס' שלו

א. שטיגליץ

משתמש מקצוען
אני חושב שכדאי לנתח אם זה נובע מפחד לעבור בגלל חשש מנהיגה והאחריות שסביבה (אני מכיר את זה...)
אם כן - פשוט הייתי מציע לארגן לו רכב בחניה גדולה ריקה ושבמשך שעות יסתובב שם לבד כדי להיות יותר רגוע עם העובדה שהוא נוהג והוא מסוגל.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני חושב שכדאי לנתח אם זה נובע מפחד לעבור בגלל חשש מנהיגה והאחריות שסביבה (אני מכיר את זה...)
אם כן - פשוט הייתי מציע לארגן לו רכב בחניה גדולה ריקה ושבמשך שעות יסתובב שם לבד כדי להיות יותר רגוע עם העובדה שהוא נוהג והוא מסוגל.
בחיים לא!!!!!
אין שום ביטוח, טפשות!

ofir123

משתמש צעיר
אתם בטוחים שאפשר היום לקבל רב בוחן?
מתי הסיפור הזה היה?

אני שמעתי פעם ממורה נהיגה שהוא עצמו היה רב בוחן בעבר, שאחרי שכל הבוחנים עברו לחברת 'טל-דור' הם ביטלו את האפשרות הזאת, צריך לבדוק איתם אם זה עדיין קיים

ואגב, הוא הסביר לי שרב בוחן מעגל פינות רק בדברים שקשורים לריכוז כמו 'מעבר נתיבים' או 'זכויות קדימה', מתוך הנחה שהנבחן כבר נכנס לכזה טראומה מטסטרים שלעולם לא יצליח להתרכז כראוי במבחן, אף שהוא יודע את הכל
אבל על עניני התפעול כמו החלפת הילוכים [ברכב ידני], שמירת מרחק, עצירה בזמן, וכדו' אפי' רב בוחן יכשיל אותך
מטסט 9 ומעלה אפשר לקבל רב בוחן
וזה ממש כדאי (בשביל זה יש אותם)
אותי בחן רב בוחן בטסט שני (כי היה עוד נבחן שהיה צריך אותו)
בלי שטיקים בלי חניות
בסוף הטסט אומר למורת נהיגה - היא עשתה כמה טעויות אבל בסך הכל נוהגת טוב
והעביר :)

tkhacg

משתמש רשום
שינסה אצלו עוד טסט אחד עם רב בוחן
היה כבר עם רב בוחן, לא עבר !
הוא היה קשוח מאד , והתעצבן כי ההוא שהיה לפניו בטסט באמת לא ידע לנהוג אז הוא היה ממש עצבני.
הוא עשה לפני הטסט 25 שיעורים לא יצא מיד לטסט
כנראה הוא קצת לחוץ מהטסט ומהבוחנים,
את כל הסגולות שנאמרו לעיל ניסנו- לצערי לא עבר
אהוד צגהון מורה מספר אחד בנתניה
אם תרצו נעלה את המספר
תוכלי להעלות את המספר?
ובכללי האם עדיף להמשיך בנתניה או לעבור למודעין?
תודהההה

סופר חיובי

משתמש מקצוען
יש כדורים טבעיים שלוקחים אותם לפני טסט וכמעט כל מי שלקח עבר בטסט הראשון
יש אותם בכל בית מרקחת אני אישית לקחתי אותם לפני מבחנים רציניים ועברתי בציונים גבוהים מאוד מה שלא קרה במבחנים הקודמים שנכשלתי

מוריה שיטרית

מוריה עיצובים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
היה כבר עם רב בוחן, לא עבר !
הוא היה קשוח מאד , והתעצבן כי ההוא שהיה לפניו בטסט באמת לא ידע לנהוג אז הוא היה ממש עצבני.
הוא עשה לפני הטסט 25 שיעורים לא יצא מיד לטסט
כנראה הוא קצת לחוץ מהטסט ומהבוחנים,
את כל הסגולות שנאמרו לעיל ניסנו- לצערי לא עבר

תוכלי להעלות את המספר?
ובכללי האם עדיף להמשיך בנתניה או לעבור למודעין?
תודהההה
למה לעבור למודיעין?
אחפש את המספר ואשלח לך

המתכנתת

משתמש צעיר
אני מצטרפת להמלצה על אבי יצחקי במודיעין,
מכירה באופן אישי כאלה שעברו דווקא אצלו אחרי הרבה תלאות וכאבי לב...
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה