יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אני לא מכיר מידי טוב את האקסל אבל אני צריך לחבר כמה קבצים לקובץ אחד, איך עושים את זה?

תודה לכולם!!
תלוי בהרבה פרמטרים.ויש לכך מגוון של פיתרונות.
הדבר הכי נכון הוא להבין מה צריך בדיוק לחבר ומה ואיך לחבר.
לשם כך.אני מציע שתכין 2 גיליונות דוגמא .
בכל גיליון 5 שורות.אין צורך יותר מכך!.
ובגיליון השלישי תכתוב ידנית (או בהעתק הדבק כזה ואחר) איך בדיוק רצית שיראה הגיליון לאחר מיזוג.
לאחר מכן.תשלח אותו כאן ,כך נוכל לטפל ולתת מענה מדויק בעזרת ה'.
ועוד שאלה חשובה בנושא זה- האם מדובר בגיליון אקסל או שיטס?

Yanky's Tech

משתמש פעיל
איך פותרים את זה?

1704294114413.png

1704294133871.png

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אפשר XLOOKUP אבל רק באקסל 365
או להשתמש ב-INDEX ו-MATCH אבל קצת מסובך
ואפשר SUMIF- רק אם זה לנתון מספרי
רבותיי,ברשותכם אוסיף כאן כמה מילים בנושא זה.
ובכן כל מי שלמד מעט על פונקציית vlookup /ניסה זאת בעצמו יודע שבארגומנט השני של הפונקצייה (range) ערך החיפוש (שנכתב בארגומנט הראשון (search_key) חייב להופיע בעמודה 1 של הטווח לחיפוש.
אם לא.תוחזר שגיאת n/a.כמו בדוגמא כאן:
Screenshot_20240104_005539_Sheets.jpg

ומה הפיתרון לכך?
אז כל אקסליסט ממוצע יציע מיידיית,מה הבעיה בכלל?,בא נשתמש בפונקציית xlookup ,שם אין חשיבות לסדר העמודות.
או להשתמש בשילוב פונקציות index+match וזהו זה!
ומה נענה לבעל גיליון שמתעקש בכל אופן להשתמש בפונקציית vlookup (ולמה?ככה...!)
אז האופצייה שכולנו מכירים היא, פשוט להפוך את סדר העמודות בגיליון (על ידי העתקה והדבקה בדרך כזו ואחרת).
ולפעמים זה מעט קשה לישום...

ובכן.אני רוצה להכיר לכם טכניקה שראיתי אותה לאחרונה.הטכניקה מאוד יפה וגאונית וחשוב להכיר אותה ואת הפונקצייה המיוחדת שבה.ואני מדבר על פונקציית choose
(ניתן ללמוד עליה בלינק כאן)
באופן כללי,הפונקצייה מאופיינת בחיסרון עיקרי שהיא "מסורבלת" להזנה.(מארגומנט 2 ואילך-ניתן להזין עד 254 ערכים...)
ולכן היא פחות מוכרת ושמישה בדרך כלל.אבל שמשלבים אותה עם פונקציות אחרות .הפונקצייה נותנת פתרונות יפים וגאוניים.
במקרה הנ"ל שימו לב בצילום מסך הבא:
Screenshot_20240104_003623_Sheets.jpg

אסביר בקצרה:
אנו אומרים לאקסל : תסתכל על הערך שכתוב בתא A11, ואז תחפש אותו בעמודה הראשונה שבטווח כמו "המנהג הידוע".אבל...אנו נגדיר מחדש מה נקרא עמודה 1 ומה זה עמודה 2.
כל מה שנראה לנו במבט סתמי על הגיליון ,-זה לא משנה כלום.
לשם כך אנו משתמשים בפונקציית choose
בארגומנט הראשון אנו כותבים בסוגריים מסולסלים (כמו "בנק" לשליפה של מספר העמודות) את הספרה 1.2
ובארגומנט 2 מגדירים את הטווח מעמודה b כעמודה ראשונה.ולאחר מכן מגדירים את הטווח מעמודה a כעמודה שניה8.זה גאוני!!!
מה הרווחנו כאן?
שהאקסל מחפש את הקוד בעמודה שנראית לנו (בכל הטווח הזה) כעמודה שניה מימין.אך מבחינת האקסל היא עמודה ראשונה.
(כהערת אגב.הואיל ומדובר בהגדרה של טווחים,אז בשיטס בלבד יש לעטוף את כל הvlookup בפונקציית arryaformula.אך באקסל אין לזה צורך)

זו רק דוגמא קטנה לשימוש נפלא וגאוני בפונקציית choose ויש עוד הרבה קומבינציות כאלו...

ולסיום,הנה עוד מסר קטן וחשוב לחיים (בכל הרבדים)שנאמר על ידי חכם אחד "אי אפשר לתקן את העולם.
צריך לתקן את המשקפיים שדרכם מסתכלים על העולם,וזה התיקון עצמו...!!!

את המסר הזה גם פונקציית choose המופלאה מכירה ואומרת לבעל הגיליון "תשאיר את הגיליון בסדר הנוכחי שלו.זה לא באמת רלוונטי...מה שרלוונטי כאן, זה מה שנגדיר בפונקצייה מהו ערך 1 ומהו ערך 2 וכן הלאה..בקיצור "נבנה לנו משקפיים מותאמות אישית ונרכיב אותם על "עיני האקסל"...
בסוף,הכל בעיני המתבונן...!

מצורף כאן גיליון אקסל.
מקווה שנהנתם מהממתק אקסל...
בהצלחה!

קבצים מצורפים

• The choose function in Excel.xlsx
    KB 46.2 · צפיות: 15
נערך לאחרונה ב:

efrat1992

משתמש רשום
האם יש אפשרות להגדיר שכאשר אני עומדת על משבצת אחת באקסל, כל השורה תודגש לי אוטומטית ?

efrat1992

משתמש רשום
ראשית תודה על המענה

אני צריכה לערוך גיליון גדול מאד, באופן כזה
שכל תא שאעמוד עליו ידגיש לי את כל השורה.

בקישור ששלחת אחת הדרכים היא דרך עיצוב מותנה
אך לא הצלחתי להבין כיצד

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
ראשית תודה על המענה

אני צריכה לערוך גיליון גדול מאד, באופן כזה
שכל תא שאעמוד עליו ידגיש לי את כל השורה.

בקישור ששלחת אחת הדרכים היא דרך עיצוב מותנה
אך לא הצלחתי להבין כיצד
הפיתרון הכי טוב ומוצלח הוא עם מאקרו.
אבל.אם את רוצה משהו יותר פשוט להבנה.
אז צריך להשתמש בעיצוב מותנה.
מצורף לך גיליון דוגמא שעשיתי.
תיכנסי בעיצוב מותנה >נהל כללים>עריכת כלל
ותעתיקי את הנוסחא.
לאחר מכן יש להיכנס לגיליון שלך >עיצוב מותנה>כלל חדש>נוסחא מותאמת אישית.ולהדביק את הנוסחא.
שימי לב שיש כאן חיסרון.כי אם "תרחפי"/תסמני על תא זה עדיין לא יעבוד.
צריך ללחוץ על f9 (בנייד fn+f9) ורק אז כל השורה נצבעת.

אם משהו לא מסתדר.אוכל לסייע במייל
yv0528174820 בגימייל.

קבצים מצורפים

• גיליון דוגמא.xlsx
    KB 8.4 · צפיות: 10

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
@efrat1992
הנה עוד פיסת מידע שתוכל לסייע .ושכחתי לציין זאת לעיל.
אז ראשית .בגוגל שיטס כל האמור בלינק לביצוע על ידי vba/ עיצוב מותנה.פשוט לא רלוונטי.
מה כן אפשר לבצע בכל זאת בשיטס וגם באקסל?
אז לאחר סימון כל תא שהוא:
לחיצה על Shift+Spacebar (שיפט ומקש רווח) תצבע את כל השורה של תא זה.
ולחיצה על ctrl+Spacebar (קונטרול ומקש רווח) תצבע את כל העמודה שבתוכה תא זה.

וזה עובד כאמור גם בשיטס.

לשימוש חד פעמי /מידי פעם אני בהחלט ממליץ על הפיתרון "הפשוט" הזה.
יש לזכור שפתרונות הvba והעיצוב מותנה הנל שניהם גם עם חסרונות שונים.ויש לזכור זאת..
אבל זו המלצה ודעתי האישית בלבד..

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
בפורום זה, לא אחת- נשאלות שאלות אודות יצירת "מספור רץ" הן במספרים והן בתאריכים.(מה שנקרא "סדרות" באקסל)
והפיתרון הפשוט והידוע לכך הוא בהזנת שני תאים סמוכים>סימון שניהם> גרירה למטה כפי הצורך.
היום נכיר דרך נוספת בעזרת פונקצייה נפלאה (זמינה באופיס 365 או בשיטס) בשם SEQUENCE
כאשר אחד משני הארגומנטים הראשונים -חובה.והשניים האחרים -רשות.
באופן כללי הפונקצייה מחזירה סדרת מספרים עוקבים בפריסה מותאמת אישית (בכמה שורות ועמודות- בשני הארגומנטים הראשונים,מאיזה מספר/תאריך להתחיל -בארגומנט השלישי.ובכמה דילוגים/קפיצות לבצע- בארגומנט הרביעי)
היי
אני רוצה לעשות רשימה אוטומטית של מספרים מ0001 - 1000
מה הדרך?

תודה!
בשאלה זו מדובר במקרה הכי קלאסי ופשוט בשימוש בפונקצייה זו.
Screenshot_20240108_070139_Excel.jpg

כאן למעשה הגדרתי בארגומנט הראשון להריץ 10 מספרים עוקבים ב10 שורות.
בארגומנט השני הגדרתי שזה יתבצע בעמודה אחת בלבד.
שימו לב כי המספור מתחיל במספר 1 ובדילוג של 1 כי כך הן ברירות המחדל של כל הארגומנטים בפונקצייה זו.
אני רוצה לעשות עמודה עם תאריכים עוקבים כל ה15 לחודש
לדוגמא:
15/05/2023
15/06/2023
איך ממלאים את זה בקלות?
@מאסטר באקסל
Screenshot_20240108_064654_Excel.jpg

טוב.אז בשאלה זו נדרש יותר תחכום.
נעשה כאן שימוש בקומבינצייה עם פונקציות date ו-edate
ניתן לקרוא בלינק המצורף על כל החשבון ולוגיקה שישנה כאן.
מיותר לציין כי כמובן יש להגדיר את טווח התאים כפורמט תאריך.
נהנתם מהקסם ?מצוין.אבל....זה רק "קצה המזלג" מנפלאות פונקציית sequence.
זה נכון מאוד שלשאלות הנ"ל אין צורך דווקא בפונקצייה זו .אך חשוב להכיר את הפונקצייה.כי בעזרת שימוש נכון וקומבינצייה עם פונקציות אחרות ניתן להשיג ביצועים נפלאים וחישובים מתאמטיים מורכבים.
בעזרת ה' ובלי נדר אכתוב דוגמאות על כך בהמשך..ועוד חזון למועד...
בהצלחה ויום טוב!

נערך לאחרונה ב:

שמואל שמואל.

משתמש רשום
שלום רב, האם יש דרך ליצור קובץ אקסל ליצירת הזמנת מוצרים?
אני אסביר, לצורך מכירה ביתית אני רוצה ליצור טבלת אקסל שכל אחד שרוצה להזמין פשוט ימלא אותה ואני אקבל רשימה מפורטת של ההזמנות, יש כזה דבר?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
שלום רב, האם יש דרך ליצור קובץ אקסל ליצירת הזמנת מוצרים?
אני אסביר, לצורך מכירה ביתית אני רוצה ליצור טבלת אקסל שכל אחד שרוצה להזמין פשוט ימלא אותה ואני אקבל רשימה מפורטת של ההזמנות, יש כזה דבר?
אחד מהשניים.
אפשרות ראשונה-שתשלח קובץ אקסל/שיטס רגיל במייל וכדומה .ותבקש שישלחו לך חזרה (לאחר הזנת הקובץ) למייל וכדומה .
ואז אם נניח 100 אנשים שלחו לך הזמנה.תצטרך לפתוח 100 גיליונות אקסל.
אפשרות שניה-ועליה אני יותר ממליץ.והיא ליצור שאלון חינמי בגוגל פורמס .עם בחירה מתוך רשימה וכו וכו.והזנת פרטי הקשר וכו.
את כל התוצאות ממילוי הטפסים ניתן לייצא לקובץ שיטס שמתעדכן אונליין בכל מילוי טופס .ומתפרס על פני עמודות בהתאם לשדות שבשאלון.
יש עוד אתרים לכך.אבל השימוש בפורמס+שיטס הוא הכי פשוט ונוח.
רק שבאפשרות זו יש לקחת בחשבון את מערכות הסינון כאלו ואחרים (ומבלי להיכנס לפרטים ושמות) שלא פותחים אוטומט לינק שיתופי של פורמס וכיוצא בו.(ואז נדרש לשלוח לבדיקה וכו..)
להחלטתך בלבד..

shifrash

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני חושבת שזו שאלה גם אקסל -
איך מוספים סימן מפתח כתו באקסל?

דחוף לי במיוחד

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען

וואו רעיון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אפשר לעשות עיצוב מותנה שאם יהיה כתוב במשבצת מסוימת כל השורה תצבע בצבע צהוב לדוג׳?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה