דרוש מידע קפיצת מחירי השכירות בירושלים

זכות הרבים

משתמש פעיל
תעשי גוגל לשכונתון של רמות שנקרא 'לוח קיר' רמות'
תחפשי שם תראי מחירים יותר מדוייקים.

מאטל

משתמש פעיל
קרטל זה כאשר יש התאגדות של מוכרים ביחד ומונעים את התחרות בשוק
תקראי בוויקפדיה....
אני מצטט "קרטל הוא התאגדות של ספקי מוצר או שירות שנועדה להגדיל את רווחי חבריה ולבטל את התחרותיות ביניהם. קרטל אינו מונופול אך הוא שואף למקסם את רווחי החברות השותפות בו לרמה של רווחים מונופוליסטיים. בניגוד למונופול, שהוא חוקי, קרטל הוא מבנה שוק מלאכותי ובדרך כלל לא חוקי, והטיפול בו הוא בדרך כלל במישור המשפטי-פלילי."

מה שקרה בירושלים זה קרטל אכזרי של המתווכים ולא יעזור כמה שינסו לטייח את זה.
אין שום סיבה הגיונית ל"ביקוש העצום" שהגיע לפתע.
אני גרתי באזור בתקופה שבה נפתחו בבת אחת כמה פרויקטים (מצפה נוף, בנית ועוד) ולא ראיתי שלפתע צנחו המחירים כי היה היצע, ולא ראיתי שמאז הגיעו פתאום עוד עשרות אלפי זוגות שהעלו את הביקוש. יש אמנם גידול טבעי אבל ממש לא איזה גל ענק.
אבל בהחלט המתווכים לאורך כל הזמן נמצאים שם וגורמים לעליית מחירים, ועוד מעיזים לתת שירות מתחת לכל ביקורת.

במחילה מכולם,
אני גר באזור מספיק שנים
אין מתווכים ש"העלו" את המחיר.

המחיר עולה כי יש ב י ק ו ש - זה מילת המפתח מאז בריאת העולם כשסחרו בין עגבניה למלפפון, היצע וביקוש. נקודה.

ולכל מי שטוען אחרת, כנראה שאין לו מושג מה קורה.
בקורונה - המחירים ירדו (וגם לי המשכיר הוריד במקצת)
לאחמ"כ נהיה ביקוש מטורף, כי עוד ועוד חוצניקים - "רצו" בריצת אמוק לקנות דירות ב"ארץ ישרואל" הבטוחה והמוגנת וכו' וכו'.

עכשיו,
תכלס' יש באפשרות האמריקאים לעבור כמה רחובות ושם המחירים הרבה פחות
זו התמסכנות כי לא בא להם לעבור דווקא מבנין גני גאולה וצמודיו..שגרו בו כמה שנים טובות
וזה די אמת (רק יש לחלק בין סוגי האוכלוסיות,)

ובנוסף:
בכלל אם השוכרים כל כך מסכנים שיעזבו את המקום
חסר מקומות בזול??

אלא מאי-הם נהנים מהמרכזיות ומוכנים לשלם את הכסף יש אזורים קצת יותר מרוחקים
שיכולים לקבל בהרבה בהרבה יותר בזול
ואינני מגן על המתווכים / משכירים, כי גם לי העלו את המחיר של השכירות דרסטי!!!
רק אני לא מדומיין ולא מתבכיין, ומודע לכך שיש מחיר לגור בעיר בירה!

אני בהחלט לא מבין את הרבנים שמנסים לפקח על המחיר
כי בהחלט באזורי הביקוש יש מחסור
ומי שלא רוצה שפשוט ילך
ובמחילה מכבוד הרבנים
שום דבר לא הולך להשתנות (גם התושבים וגם הרבנים עצמם מודעים לכך....) אך הרבנים עשו את שלהם מחובתם הם.

ובואו לא נשלה את עצמנו,
והמחיר לא הולך לרדת והוא רק יעלה עוד ועוד.
כי הביקוש רק עולה ועולה (אני מכיר אישית מפחות שחיכו שבוע/שבועיים במלונות כי הם רצו דירות מסוימות בפרוייקטים מסויימים באזור)

להבנת העניין אוסיף:
בשנים האחרונות גדלה יותר ויותר התופעה של זוגות חוצניקים מארה"ב ואירופה לבוא לגור בישראל אחר החתונה למשך זמן מה.
(התופעה נהייתה כ"כ חזקה, עד שבלונדון נהיה מושג ש"חובה" לבוא לגור כאן בארץ בין אם יש להורים אפשרויות מימון ובין אם לא!)

הדס99

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אי אםשר לבחון מחירי שכירול בלי להכיר במקביל את מחירי הדירות. אם אנשים קונים דירות במחירים מטורפים- ברור שהן יושכרו במחיר גבוה (ועדיין התשואה לא בשמיים). כמובן שאם לא היה ביקוש המחירים היו צונחים (הן השכירות והן הרכישה..)

מאטל

משתמש פעיל
אי אפשר לבחון מחירי שכירות בלי להכיר במקביל את מחירי הדירות. אם אנשים קונים דירות במחירים מטורפים- ברור שהן יושכרו במחיר גבוה (ועדיין התשואה לא בשמיים). כמובן שאם לא היה ביקוש המחירים היו צונחים (הן השכירות והן הרכישה..)
מחירי הדירות למכירה ומחירי הדירות לשכירות עלו במקביל מהסיבה המשותפת והפשוטה שכבר מנינו לעיל - ביקוש!
אין כמעט בניינים שעתידיים להיבנות בעשור הקרוב
(למעט רשות השידור שרובו המוחלט הוא מחיר למשתכן, ואכן הדירות הבודדות שהיו לשוק חופשי נמכרו במחיר של 50 א למטר ומעלה, וכן בנוסף אמור תוך 20 שנה להיבנות בניינים לאורך רחוב ירמיהו - בנות הדסה, שערי רווחה הישן וכו', וכן בתחילת ירמיהו' אהליאב, אבל בינתיים זה מה שיש)

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
להבנת העניין אוסיף:
בשנים האחרונות גדלה יותר ויותר התופעה של זוגות חוצניקים מארה"ב ואירופה לבוא לגור בישראל אחר החתונה למשך זמן מה.
(התופעה נהייתה כ"כ חזקה, עד שבלונדון נהיה מושג ש"חובה" לבוא לגור כאן בארץ בין אם יש להורים אפשרויות מימון ובין אם לא!)
זו בדיוק הנקודה שכל הישראלים לא מבינים -
התופעה הזו קיימת כבר 40 שנה לפחות.
אני אישית גדלתי במשפחה כזו שלאורך השנים כמעט כל זוג שהתחתן הגיע לארץ.
זה לא השתנה בשנים האחרונות!! וגם הכמות לא גדלה (חוץ מהגידול הטבעי שהיה אמור להתאזן עם הגידול העצום בבנינים חדשים באזור).

ואם אתם אומרים ש-
אין מתווכים ש"העלו" את המחיר
אז אתם לא מכירים מתווכים כאלה ותשמחו.
אבל לי יצא לשמוע על הרבה כאלה, שהגיעו לבעלי דירה שבכלל לא חשבו על העלאת מחיר, ושכנעו אותו שהוא יכול לקבל עליה 3000 שח יותר ואז בעל הדירה פקח עיניים.
(לא לא עלתה לו המשכנתא פתאום, ולא היו לו הוצאות, הרי עד עכשיו הוא שמח לקבל 3000 שח פחות...).

זה קרה לעשרות רבות של דירות באזור.
מתווכים שעוברים דירה דירה ופשוט מעלים את המחירים.
ולעשות כזה צעד עבור אנשים תמימים זו חמורות לשמה!
יש אנשים שגרו כבר כמה שנחם בלי חוזה מסודר - כי 2 הצדדים לא טרחו לחדש ובנו על אמון הדדי - ואז נזרקו בפתאומיות.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אי אםשר לבחון מחירי שכירול בלי להכיר במקביל את מחירי הדירות. אם אנשים קונים דירות במחירים מטורפים- ברור שהן יושכרו במחיר גבוה (ועדיין התשואה לא בשמיים). כמובן שאם לא היה ביקוש המחירים היו צונחים (הן השכירות והן הרכישה..)
בירושלים ספציפית השוק מתנהל אחרת, בגלל הערך הגבוה של הדירות, ולא בחישוב נטו של תשואה משכירות.
חוץ מהעובדה שיש המון שקונים במזומן ובכלל לא מוציאים את הדירה להשכרה - דירת רפאים.

מאטל

משתמש פעיל
זה לא השתנה בשנים האחרונות!! וגם הכמות לא גדלה (חוץ מהגידול הטבעי שהיה אמור להתאזן עם הגידול העצום בבנינים חדשים באזור).

וודאי שזה השתנה - משיחות עם הרבה ידידים "חוצניקים"
ובנוסף הרבה שהגיעו עדיין לא עזבו וכך ישנם עוד ועוד,
פשוט - ביקוש שגודל בלי היצע בכמות שגדלה בהתאמה

הגידול העצום בבנינים חדשים באזור).
אגב, בתנובה ישנם הרבה ישראלים שגרים שם בעלי דירות, כך שלא היה גידול "עצום" בדירות להשכרה.

עט הדר

משתמש מקצוען
אגב בדיוק מהסיבה הזאת יש המון שוכרים שמתאמצים להשאיר את הדירות שלהם מתחת לרדאר של המשכיר, ומפה לאוזן אפשר למצוא דירה גם ב5000 שח. אבל ברור שהיא נחטפת מיד.
מה הפירוש?
איך משאירים את הדירות מתחת לרדאר של המשכיר?

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
וודאי שזה השתנה - משיחות עם הרבה ידידים "חוצניקים"
ובנוסף הרבה שהגיעו עדיין לא עזבו וכך ישנם עוד ועוד,
פשוט - ביקוש שגודל בלי היצע בכמות שגדלה בהתאמה
כמה ידידים חוצניקים יש לכם?
בהערכה גסה אני מכירה קרוב ל800 משפחות כאלה, אם לא יותר, ובזאת אני מעדכנת שלא חל כל שינוי בביקוש!
אם כבר יש מגמה זה ההיפך - יש יותר ויותר שלא מגיעים, אם בגלל המחיר היקר, או סיבות אחרות.
ואנשים בגדול עוזבים יותר ויותר מהר - בגלל המחירים!!
כלומר בסה"כ יש תחלופה גבוהה יותר - שמיטיבה כמובן עם המתווכים - שוב.

מה שכן אפשר לומר -
יש בהחלט ביקוש לדירות ברמה גבוהה, וברגע שיש את האופציה יש מספיק אנשים שמוכנים לשלם.
יש אנשים ששוכרים לילדים שלהם דירות פאר כדי שכשיגיעו לחגים לא יצטרכו לשכור דירה במחיר מפולפל (תכלס הם חכמים) ועוד סיבות.
מה שלפני 10 שנים -כשהיתה רק רוממה הישנה - אנשים הסתפקו בסורוצקין.

אגב, בתנובה ישנם הרבה ישראלים שגרים שם בעלי דירות, כך שלא היה גידול "עצום" בדירות להשכרה.
נכון. הפרוייקטים החדשים בניכוי אלה שקנו לדירת רפאים ובניכוי ישראלים שקנו שם - לא נשארו הרבה דירות כמו שאפשר לחשוב,
אבל עדיין -
תנובה +כדורי + מצפה נוף +אחוזה + בנית +שנלר וכו' וכו' - סיפקו כמות יפה להשכרה.

ושוב - אני גרתי שם כשחלק מהפרוייקטים האלה נפתחו - (סוכות 2018 כמדומני)
לא היו בבת אחת 200 זוגות חדשים!! לא היו! (אני מכירה המון מהזוגות שמגיעים כל שנה).
ובכל אופן המחירים בכל האזור נתנו קפיצה.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מה הפירוש?
איך משאירים את הדירות מתחת לרדאר של המשכיר?
לא פונים אליו כל הזמן בבקשות לתיקונים וכו', לא מיידעים אותו שרוצים לעבור דירה אלא פשוט מעבירים בשקט לחבר/אח.
כמובן שמדובר מלכתחילה בבעלי דירה יותר רדומים.

זכות הרבים

משתמש פעיל
יש אנשים שגרו כבר כמה שנחם בלי חוזה מסודר - כי 2 הצדדים לא טרחו לחדש ובנו על אמון הדדי - ואז נזרקו בפתאומיות.
ומה נראה לכם אם היו בלי חוזה זה אומר שהמחיר היה סטטי כמה שנים ולכן לא טרחו לעשות חוזה חדש
ומה לעשות שאחרי כמה שנים מגיעה קפיצה במחירים, ככה זה בכל מקום.
אלא א"כ יש היצע גדול מאוד שגורם שלא תהיה עליית מחירים.

שתים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ומה נראה לכם אם היו בלי חוזה זה אומר שהמחיר היה סטטי כמה שנים ולכן לא טרחו לעשות חוזה חדש
ומה לעשות שאחרי כמה שנים מגיעה קפיצה במחירים, ככה זה בכל מקום.
אלא א"כ יש היצע גדול מאוד שגורם שלא תהיה עליית מחירים.
לא כולם היו ככה, כן?
או שהסתדרו בעל פה - סיכמו שמעכשיו יעלה המחיר קצת.
בהחלט היתה עליה איטית לאורך השנים, אבל בשנה האחרונה היתה קפיצה לא הגיונית בעליל.

מאטל

משתמש פעיל
לא פונים אליו כל הזמן בבקשות לתיקונים וכו', לא מיידעים אותו שרוצים לעבור דירה אלא פשוט מעבירים בשקט לחבר/אח.
כמובן שמדובר מלכתחילה בבעלי דירה יותר רדומים.

בעיקר בעלי דירות שאמונים אכן על הכלל שלא מעלים באמצע שכירות לשוכר אפילו אם עלה המחיר
(אין דבר כזה לא לשגע את בעל הדירה, אדם יודע מה נעשה בעולם, ורוצה להרוויח, ואם כן הם מעטים, רוב בעלי הדירות שלא העלו - הם כנ"ל, מהיכרות)

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בביתר עילית מחירי הדירות קפצו בחצי מליון לפחות בתוך חצי שנה
ויש ביקוש עצום לדירות 4 חדרים ומעלה,והשכירות לא מטפסת..
לנו העלו די משמעותי החודש! ובחוזה החדש ישנה עלייה נוספת בשנה הבאה בזמן זה...
בA עלה מחיר השכירות ממש!

מישמשית

משתמש מקצוען
ממש לא!
אומנם התנאי המרכזי לקרטל הוא ביקוש

אבל ביקוש הוא לא קרטל

אולי
גם נאמר שמוכר שמוכר דירה בבית שמש ב1.9 מיליון שקל זה קרטל??

קרטל זה כאשר יש התאגדות של מוכרים ביחד ומונעים את התחרות בשוק
תקראי בוויקפדיה....
אני מצטט "קרטל הוא התאגדות של ספקי מוצר או שירות שנועדה להגדיל את רווחי חבריה ולבטל את התחרותיות ביניהם. קרטל אינו מונופול אך הוא שואף למקסם את רווחי החברות השותפות בו לרמה של רווחים מונופוליסטיים. בניגוד למונופול, שהוא חוקי, קרטל הוא מבנה שוק מלאכותי ובדרך כלל לא חוקי, והטיפול בו הוא בדרך כלל במישור המשפטי-פלילי."
לא יאומן איך שאפשר לעוות משפט...........
מי אמר שביקוש זה קרטל?
אמרתי שבגלל הביקוש יש אפשרות לעשות קרטל
תסתכל טוב.........
וזה בדיוק מה שאתה חוזר אחריי ואומר
כל קרטל זה בגלל ביקוש ..........
אם לא היה ביקוש לא היה עובד הקרטל
לא מבינה מה ההבדל?

דוד המלך!

משתמש פעיל
בירושלים באזורי הביקוש המחירים בחודשים האחרונים משתוללים בטירוף
מה מוצדק בעיניכם לומר לשוכרים שהמחיר עלה ואם רוצים שיחפשו מקום אחר
או להשאיר את השוכרים עם עליה קטנה של 10 אחוז.
מה הוגן.
10 אחוז זה המון
אני משכיר דירת 5 חדרים בבית וגן במחיר של 7000 לחודש
אם אני מעלה ב 700 זה חזירות
מצד שני המשכנתא התייקרה ב 400 ש"ח
העלתי לו ב 300 שח בצער רב
וגם זה המון לצערי

אביודה

משתמש מקצוען
בביתר עילית מחירי הדירות קפצו בחצי מליון לפחות בתוך חצי שנה
ויש ביקוש עצום לדירות 4 חדרים ומעלה,והשכירות לא מטפסת..
זה לא מעודכן. מחירי השכירות זינקו בשנה האחרונה. דירות 5 חדרים מגיעות ל5500 ומעלה מה שלפני שנה היה 4500 שח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה