רעיון להשקעה קניית דירה ללא משכנתה - איך לא חשבו עדיין על פתרון כזה?

ביצת הפתעה

משתמש פעיל
לא הצלחתי להשיג מידע על גלאטלון, והם לא חזרו אלי. (שלחתי מייל וכן השארתי פרטים באתר)
התכנית שלהם נשמע לי יותר מדי זול, ואני גם לא יודעת במי מדובר, יש מישהו שיודע פרטים אליהם? עם מי מרבני הבי"ד של הגר"נ קרליץ זצ"ל הם בתיאום? (לפי הנכתב באתר)
מצרפת את מה שמופיע באתר שלהם.

קבצים מצורפים

• גלאטלון.pdf
    KB 389.1 · צפיות: 54

חיים דבוש

משתמש רשום
יש גמחים שכל אחד מפקיד סכום מסוים ןלאחר שקונה דירה מלוים לו סכום כנגד זה כבר יותר ריאלי

ד. פריד

משתמש מקצוען
לא הצלחתי להשיג מידע על גלאטלון, והם לא חזרו אלי. (שלחתי מייל וכן השארתי פרטים באתר)
התכנית שלהם נשמע לי יותר מדי זול, ואני גם לא יודעת במי מדובר, יש מישהו שיודע פרטים אליהם? עם מי מרבני הבי"ד של הגר"נ קרליץ זצ"ל הם בתיאום? (לפי הנכתב באתר)
מצרפת את מה שמופיע באתר שלהם.
אני לא בטוח כלל בהנחה שדרך החברה הנ"ל זה יותר בטוח מאשר דרך קבוצה - אם כל הההסתייגות שיש לי מקבוצה כזו. בקבוצה יש חששות, אבל כאן זה מריח מאוד לא טוב.
חברה כלכלית נועדה להרוויח כסף ותו לא. ולכן אם הם מציעים תוכנית שלכאורה פחות רווחית ממה שהם יכולים לבצע, זה מעורר סימן שאלה זועק.
במידה והחברה לא מסוגלת לשלם את ההון העצמי על הדירה (שלחברות זה 25% ולא 30%) ולעשות משכנתא על שמה. או שאין לה תזרים חיובי וגדול מספיק בשביל שבנק יסמוך עליהם (אפי' בתקופה הזו שהבנקים מחפשים לווים) או שאין להם הון עצמי של 25% או שניהם יחד. במצב כזה ממש לא הייתי רוצה שדירה ששילמתי עליה 15% ואני מתכוון לקנותה ב 30% לאחר שכירות ארוכה, תהיה רשומה על שמם.
ואם החברה מסוגלת לקנות על שמה, למה היא לא עושה זאת. זה הרי הרבה יותר ריווחי.
ושאף אחד לא יחשוב שזה לש"ש. כי גם אם יש כמה אברכים בכולל חזו"א וכד' עם כוונות טובות. (אגב, גם הם צריכים לחתן ילדים...) בד"כ אין להם את היכולות הכספיות והלוגיסטיות להקמת חברה כזו. (וגיוס הון של לפחות 10% מכל דירה - לפני חישוב של הערכה בחסר של שמאי.)
זה עוד לפני זה שמדובר בחברה אנונימית, משום שכזה דבר לא הייתי מתלהב ממנו גם אם הוא היה מוצע ע"י חברה שנראית יציבה.
לגבי האישור, כנראה שהוא על כך שאין חשש ריבית בתוכנית, ואין זה מעיד על חשש אונאה או פשיטת רגל... זה דומה להכשר של הרב לנדא על קוקה קולה, שלא מעיד שזה לא גורם לסכרת...
למעשה אם זה היה תלוי בי הייתי אומר מזה ומזה - תנח ידך.

avi11

משתמש פעיל
אני לא בטוח כלל בהנחה שדרך החברה הנ"ל זה יותר בטוח מאשר דרך קבוצה - אם כל הההסתייגות שיש לי מקבוצה כזו. בקבוצה יש חששות, אבל כאן זה מריח מאוד לא טוב.
חברה כלכלית נועדה להרוויח כסף ותו לא. ולכן אם הם מציעים תוכנית שלכאורה פחות רווחית ממה שהם יכולים לבצע, זה מעורר סימן שאלה זועק.
במידה והחברה לא מסוגלת לשלם את ההון העצמי על הדירה (שלחברות זה 25% ולא 30%) ולעשות משכנתא על שמה. או שאין לה תזרים חיובי וגדול מספיק בשביל שבנק יסמוך עליהם (אפי' בתקופה הזו שהבנקים מחפשים לווים) או שאין להם הון עצמי של 25% או שניהם יחד. במצב כזה ממש לא הייתי רוצה שדירה ששילמתי עליה 15% ואני מתכוון לקנותה ב 30% לאחר שכירות ארוכה, תהיה רשומה על שמם.
ואם החברה מסוגלת לקנות על שמה, למה היא לא עושה זאת. זה הרי הרבה יותר ריווחי.
ושאף אחד לא יחשוב שזה לש"ש. כי גם אם יש כמה אברכים בכולל חזו"א וכד' עם כוונות טובות. (אגב, גם הם צריכים לחתן ילדים...) בד"כ אין להם את היכולות הכספיות והלוגיסטיות להקמת חברה כזו. (וגיוס הון של לפחות 10% מכל דירה - לפני חישוב של הערכה בחסר של שמאי.)
זה עוד לפני זה שמדובר בחברה אנונימית, משום שכזה דבר לא הייתי מתלהב ממנו גם אם הוא היה מוצע ע"י חברה שנראית יציבה.
לגבי האישור, כנראה שהוא על כך שאין חשש ריבית בתוכנית, ואין זה מעיד על חשש אונאה או פשיטת רגל... זה דומה להכשר של הרב לנדא על קוקה קולה, שלא מעיד שזה לא גורם לסכרת...
למעשה אם זה היה תלוי בי הייתי אומר מזה ומזה - תנח ידך.

תוכניות מסוג כאלו קיימות כבר שנים ארוכות בארצות הברית. אמנם לדעתי בסכום גבוה יותר ממה שהם דורשים כאן.
לדעתי קצת מוקדם לטעון נגדם לפני שהתוכנית המלאה מוצגת.
מישהו יודע מתי התוכנית הזו יוצאת לפועל?

אגב, אני גם חושב שהאנשים שם ירוויחו וזכותם המלאה. אבל כוונתם לש"ש הם כבר שנים ארוכות סביב הנושא הזה של הלוואות ללא חששות ריבית ואף ללא היתר עיסקא.

אם זה לא ברור אין לי כל קשר אליהם...

ד. פריד

משתמש מקצוען
תוכניות מסוג כאלו קיימות כבר שנים ארוכות בארצות הברית. אמנם לדעתי בסכום גבוה יותר ממה שהם דורשים כאן.
לדעתי קצת מוקדם לטעון נגדם לפני שהתוכנית המלאה מוצגת.
מישהו יודע מתי התוכנית הזו יוצאת לפועל?

אגב, אני גם חושב שהאנשים שם ירוויחו וזכותם המלאה. אבל כוונתם לש"ש הם כבר שנים ארוכות סביב הנושא הזה של הלוואות ללא חששות ריבית ואף ללא היתר עיסקא.

אם זה לא ברור אין לי כל קשר אליהם...
בארה"ב אני לא יודע מה קורה, אולי הסכום היותר גבוה עונה על שאלת הריווחיות, ואולי כבר יצרו שם פתרונות משפטיים לצורת הרישום.
גם לי אין שום בעיה שאנשים ירוויחו, רק שאדרבא, אם אני לא רואה היכן הרווח טמון, זה מדליק לי נורה אדומה.
ודאי שיש אנשים שכוונתם לש"ש (וזה דבר שקשה מאוד לאבחן בוודאות), רק ע"פ רוב הם אנשים שבמקרה הטוב חסרי יכולת כלכלית, ובמקרה הפחות טוב גם חסרי הבנה כלכלית.

avi11

משתמש פעיל
רק ע"פ רוב הם אנשים שבמקרה הטוב חסרי יכולת כלכלית, ובמקרה הפחות טוב גם חסרי הבנה כלכלית.
הם לא המשקיעים הם רק מביאים משקיעים ומתלווים באנשי מקצוע.
נחכה לתוכנית קיימת ואז נוכל לראות מי המשקיעים והאם זה מהחברות המוכרות במשק כמו שהם כותבים.
ידוע לך מה הצפי לפעילות של התוכנית?

avi11

משתמש פעיל
מישהו יודע מה מתקדם עם זה!? האתר עדיין קיים אבל לא התעדכן כבר הרבה זמן...

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה