עזרה קניית דירה - זו''צ

יהודית מביתר

משתמש פעיל
ממש לא
ההוצאות לא גדלות באותו יחס של ההכנסה
אולי ככל שהככנסה גדלה, מאפשרים קצת יותר אבל זה לא גדל באותו יחס,
אחוז לא קשור פה.
איפה אמרתי את מה שכתבת?
אמרתי שצורה הנכונה מבחינה כלכלית באופן כללי בעולם לחשב כמה החיסכון הנכון היא לפי אחוזים.

אדם שההכנסה שלו היא 50 אלף בחודש וחוסך 5 אלף, אינו כמו אדם שמכניס 15 וחוסך 5.
והכוונה מבחינה כלכלית, שהראשון נחשב למבזבז.
מבחינה טכנית, שתיהם ירוויחו בסוף את אותו הסכום.

וכמובן שצריך לקחת בחשבון עוד נתונים, כמו מספר ילדים וכדמ'.

יהודית מביתר

משתמש פעיל
עדיין לא הבנתי.
אשמח להסבר.
השאלה היא מה את מגדירה הרבה וקצת.
אם החשבון הוא האם מה שאת חוסכת הוא הרבה לחתונת הילדים,
אז זה תלוי כמה ילדים יש לך כמה אתם מתכננים לתת להם וכו'.

אבל אם השאלה היא האם אתם חוסכים הרבה יחסית ליחס של הכנסות לעומת הוצאות שלכם.
אז לגבי זה כתבתי שזה תלוי באחוזים.
שאז זה סוג של מדד עבורך האם את חוסכת מספיק לעומת היכולת שלך, או שאת יכולה יותר.

מקווה שהובנתי.

נחמן דער איד

משתמש רשום
כן
אבל ברגע שאני קונה דירה בשביל לגור בה, זה יהיה במקום מרכזי (ליד ההורים)
כך שמשכנתא כזו יוצאת לפחות 6K במקרה המינימום
ובזה סגרתי את הגולל על התפתחות הכסף בעתיד.

וברגע שאני מעדיפה לגור בשכירות, ולשלם כמה מאות של הפרש המשכנתא
אני באותו הזמן מגדילה את ההון העצמי שלי כשאני מגלגלת דירות
קונה בהזדמנות - ומוכרת בעליית השוק.
כמה שאני מזדהה...
ההורים רכשו עבורנו כזוצ בבני ברק לפני כ 5 שנים בסכום של מיליון וחצי,הכסף לא תפח....
עשיתי צעד כמובן בהסכמת השווער שיחיה,שאנחנו רוכשים בית פרטי בפריפריה הבית עלה מיליון לפני 3.5 שנים,ומכרנו כעת ב 2 מיליון,ואנחנו רכשנו בית פרטי הרבה יותר גדול בפריפריה כמובן,עם צפי להשבחת הנכס בעוד כמה שנים.
אני מאוד אוהב את התחום(למרות שאני אברך!)ואני עוקב אחר מחירי הדירות בב"ב ,ומה שאני רואה שהמחירים לא עלו באופן יחסי לפריפריה,
כך שמי שבנוי לקנייה והמכירה ,וטיפה טרטורי עו"ד,מומלץ לו מאוד לעשות את הצעד החכם הזה...
הנכס שמכרתי בבני ברק שווה כיום(שמאות) מיליון שבע מאות חמישים,עלייה של 250K בלבד, וכשמכרתי קיבל הקונה שמאות מיליון וחצי ,כשבמקביל בפריפריה הסכום הכפיל את עצמו,
לחוששים מכל ההוצאות הנלוות,אין מה לעשות ,כך זה בחיים ,נכון שמפסידים סביב קנייה ומכירה כ 100K
אבל מרוויחים פי כמה וכמה,
רמי לוי ואושר עד גם כן סופגים נזקים מפעם לפעם,רק צריך ראש גדול ולראות רק את הרווחים
בהצלחה לכל הזוצים

נערך לאחרונה ב:

נחמן דער איד

משתמש רשום
מדירת 3 חדרים ישנה (רטיבות,איטום,שכנים חילונים,חילול שבת...) באזור העירייה יש לי היום יכולת רכישת דירת 5 חדרים במרכז העיר עם מחסן וחניה,או 4.5 חדרים וחניה חדש מקבלן,ללא שקל חוב!

נחמן דער איד

משתמש רשום
אפשר להרויח הרבה מאוד כסף מנדל"ן ואפילו מנדל"ן שמרני, בלי להיכנס לדירות על הנייר וכו'.
בד"כ זה מצריך הרבה ס"ד, ידע, בירורים, התעסקות ועוד ועוד, ג'וב בפני עצמו.

צריך לזכור דבר חשוב, גם אם מחיר הדירה עלה ואפילו אם הוא עלה בהרבה, זה לא אומר שהרווחנו, לדוגמה, אם לפני 15 שנה רציתי להגיע לדירה בב"ב שעלתה נניח מיליון, קניתי במקום זה דירה בבאר שבע ב400K שכיום שווה 800K, לכאורה הכפלתי את הכסף אבל בפועל הפסדתי היות ובבני ברק הדירה ההיא שווה כיום 2.3M כלומר, חסרים לי 1.5M להגיע לדירה שבזמנו הייתי במרחק 600K ממנה, ואם נמדוד באחוזים כיום יש לי כ 35% מהחלום ואז היה לי 40%.
לעומת היו מקומות שהייתה בהם עליית מחירים גדולה יותר וגם מהירה יותר שנתנה אפשרות לעשות אקזיט משמעותי בפרק זמן של שנים בודדות.

גם כיום יכולות להיות הזדמנויות, רק משום מה המימוש של הרבה מהעסקאות הטובות, עובר דרך איזה זוג צעיר ותמים שקונה את הדירה בסוף האקזיט ומשאיר למשקיע הנבון להרויח את הכסף שהורי הזוג חצבו מחלבם ודמם.
צודק בכל מילה
אהבתי שהבאת כדוגמא את באר שבע,כי שם ספציפית המחירים באמת לא עלו כל כך,בשונה מאופקים,נתיבות,ועוד

יוסי העייף

משתמש חדש
כמה שאני מזדהה...
ההורים רכשו עבורנו כזוצ בבני ברק לפני כ 5 שנים בסכום של מיליון וחצי,הכסף לא תפח....
עשיתי צעד כמובן בהסכמת השווער שיחיה,שאנחנו רוכשים בית פרטי בפריפריה הבית עלה מיליון לפני 3.5 שנים,ומכרנו כעת ב 2 מיליון,ואנחנו רכשנו בית פרטי הרבה יותר גדול בפריפריה כמובן,עם צפי להשבחת הנכס בעוד כמה שנים.
אני מאוד אוהב את התחום(למרות שאני אברך!)ואני עוקב אחר מחירי הדירות בב"ב ,ומה שאני רואה שהמחירים לא עלו באופן יחסי לפריפריה,
כך שמי שבנוי לקנייה והמכירה ,וטיפה טרטורי עו"ד,מומלץ לו מאוד לעשות את הצעד החכם הזה...
הנכס שמכרתי בבני ברק שווה כיום(שמאות) מיליון שבע מאות חמישים,עלייה של 250K בלבד, וכשמכרתי קיבל הקונה שמאות מיליון וחצי ,כשבמקביל בפריפריה הסכום הכפיל את עצמו,
לחוששים מכל ההוצאות הנלוות,אין מה לעשות ,כך זה בחיים ,נכון שמפסידים סביב קנייה ומכירה כ 100K
אבל מרוויחים פי כמה וכמה,
רמי לוי ואושר עד גם כן סופגים נזקים מפעם לפעם,רק צריך ראש גדול ולראות רק את הרווחים
בהצלחה לכל הזוצים
כיף לראות שישנם כמה אנשים צעירים(לכאורה)עם ראש בריא
ומנהלים את כספם בדירות שערכם עולה,
וכך אברך ואברכית שעד לפני שנים בודדות היו בטוחים שיקברו בבית העלמין בפריפריה
פתאום חוזרים למרכזי העצבים של המגזר,וחיים את החיים ללא משכנתא
אגב,חבר לספסל הלימודים קיבל דירה מהשווער,וחי ללא משכנתא,אבל רק 3 חדרים,
ופתאום,בילד החמישי נהיה קטן,
והמעבר לדירה גדולה יותר,נאלץ לקחת בגיל 36 משכנתא של 7K,כשכבר בירמץ 2 בנים.....
נחמן דער איד,משהו לא מסתדר לי
סיפרת שהשווער קנה ב 1.5M וקנית ב 1M,מה עשית עם היתרה,שוק ההון?הימורים.........
אם זה מיותר למליין כמוך תןלי....

נחמן דער איד

משתמש רשום
כיף לראות שישנם כמה אנשים צעירים(לכאורה)עם ראש בריא
ומנהלים את כספם בדירות שערכם עולה,
וכך אברך ואברכית שעד לפני שנים בודדות היו בטוחים שיקברו בבית העלמין בפריפריה
פתאום חוזרים למרכזי העצבים של המגזר,וחיים את החיים ללא משכנתא
אגב,חבר לספסל הלימודים קיבל דירה מהשווער,וחי ללא משכנתא,אבל רק 3 חדרים,
ופתאום,בילד החמישי נהיה קטן,
והמעבר לדירה גדולה יותר,נאלץ לקחת בגיל 36 משכנתא של 7K,כשכבר בירמץ 2 בנים.....
נחמן דער איד,משהו לא מסתדר לי
סיפרת שהשווער קנה ב 1.5M וקנית ב 1M,מה עשית עם היתרה,שוק ההון?הימורים.........
אם זה מיותר למליין כמוך תןלי....
אז ככה,מקווה שאין בפרוג מכרים שלי...
1M בית פרטי פריפריה נמכר לאחר 3.5 שנים ב 2M
שכירות לחודש בשנה הראשונה 3300,ולאחר מכן 4800 סה"כ 183,600 נטו
500K יחידת דיור בבני ברק כ 30 מ"ר(רישום הערת אזהרה בלבד) מושכרת לאותו זוג נחמד,לאורך כל התקופה ב 2450 נטו סה"כ 102,900
כיום השותף ביח"ד (שכבר הספיק להתחלף)מעוניין לרכוש את היחידה ב 720K(לא מכרתי עדיין.)
אני לבינתיים בזמן הזה כזו"צ שנולדו 4 ילדים הי"ו בשנים אלו חייתי בשנתיים הראשונות בשכירות 2400,ולאחר מכן בשכירות 4000 סה"כ 129,600
סך הכל סיכום השקעה ותשואה,הושקע 1.5M,תשואה 3,000,650 פחות שכירות ופחות הוצאות נלוות כעו"ד וכדומה
סך הכל 2.8M הכפלה בכמעט 100% ב"ה (ליתר דיוק 93.5%)
הלוואי וירבו זוצ"ים עם ראש גדול לבצע עסקאות כנ"ל ללא שום סיכון!

עיר שהיא עולם

משתמש פעיל
אם הם יקנו להם דירה בכסף שלהם, בהחלט שיעשו הערת אזהרה,
מאד לא חכם לתת למשהו מאות אלפי שקלים במתנה,
גם אם הוא ילד שלך או נכד
מסכימה עם כל מילה.
בפרט שהעיתונים מלאים בסיפורי עוקץ כאלו ואחרים
של אנשים שנפלו...

יהודית10

משתמש רשום
נקודה חשובה שכדאי שמי שחולם על הרפתקאות בנדל"ן יקח לתשומת ליבו.

(וסתם תהיה - כל מי שמדבר על הערת אזהרה, זה רק בנכס שההורים קונים לילדים במלואו או גם בדירה שהילדים לקחו עליה משכנתא?
כי זה טוב ויפה לדבר על בעל המאה הוא בעל הדעה ועל זה שאם הילדים רוצים לחיות כרצונם שיחזירו את הכסף להורים, אבל אם יש להם משכנתא על הדירה אז הם כבולים אליה בעל כורחם ואפילו להחזיר את הכסף להורים אי אפשר)

למה אם יש משכנתא זו בעיה?
אפשר למכור, להחזיר להורים את חלקם, לבנק את חלקו ואז אפשר להתחיל מחדש כאוות נפשם בלי שאף אחד יאמר להם מה לעשות

די

משתמש סופר מקצוען
יש אלפי משפחות שזכו במחיר למשתכן לפני 4 שנים הרוויחו עד עכשיו יותר מפי שתים על הכסף.
לדוגמא ברמה ד' על 3 חדרים הרוויחו מיליון (עלה 900, שווה היום 1.9)
על 4 חדרים הרוויחו 1.3 מיליון (עלה 1.1, שווה 2.4)
(מה תגיד זה מזל (סייעתא דשמיא) שזכו? גם לך זה מזל שהצליח יש הרבה שניסו להשקיע ונפלו)

נחמן דער איד

משתמש רשום
יש אלפי משפחות שזכו במחיר למשתכן לפני 4 שנים הרוויחו עד עכשיו יותר מפי שתים על הכסף.
לדוגמא ברמה ד' על 3 חדרים הרוויחו מיליון (עלה 900, שווה היום 1.9)
על 4 חדרים הרוויחו 1.3 מיליון (עלה 1.1, שווה 2.4)
(מה תגיד זה מזל (סייעתא דשמיא) שזכו? גם לך זה מזל שהצליח יש הרבה שניסו להשקיע ונפלו)
אלה שזכו,זכו,וכיף להם
אני עשיתי צעד שכל אחד יכול לבצע,במידה ויש ראש גדול שחושב מחוץ לקופסא...
אגב,אני גם זכיתי במחיר למשתכן בעיר פריפריה ולא מימשתי את הזכייה(זה כבר היה בשלבי גמר בנייה,מפתח תוך פחות מחצי שנה,נדיר,) משום שדי היה ברור לי צביון השכונה ופחות התחשק לי להתעסק עם יצורים שלא זכו לקבל חינוך יהודי...
הדירה שזכיתי במחיר למשתכן עלתה 800 K ונמכרת היום ב 1.4M ושכירות לחודש 3600
הרעיון לרכוש דירה ולהתפיח את הכסף ללא עזרה מ"המדינה",וזה כל חכם יכול לעשות
אגב אלה שמחכים לדירות בבית שמש,לפעמים מחכים כ 5 שנים,וצריך להפחית את כל דמי השכרות שבוזבז לגמרי,וכן נוטלי משכנתאות,פרעו במקביל לשכירות גם משכנתא.

די

משתמש סופר מקצוען
אני עשיתי צעד שכל אחד יכול לבצע,במידה ויש ראש גדול שחושב מחוץ לקופסא...
זה לא נכון כי יש הרבה שהשקיעו והפסידו דירה עמדה ריקה שוכרים לא שילמו וכו' יש גם דירות בפריפריה שהמחיר שלהם ב4 שנים האחרונות עלה פחות מהעלייה במחיר של דירה בבני ברק.
חוץ מזה נניח אתה קנית לפני 4 שנים והמחיר עלה, מי ערב לזה שעוד 4 שנים המחיר גם כן יעלה?

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

הנכס שמכרתי בבני ברק שווה כיום(שמאות) מיליון שבע מאות חמישים,עלייה של 250K בלבד
במחילה, אבל משהו כאן לא מסתדר. דירה בבני ברק שעלתה לפני 5 שנים 1.5 מיליון לא עולה היום 1.75 מיליון, אלא הרבה הרבה יותר. מחירי הדיור בעיר עלו במהלך 5 השנים האחרונות בכ50% ולא ב16% בלבד...

נערך לאחרונה ב:

יוסיK

משתמש מקצוען
במחילה, אבל משהו כאן לא מסתדר. דירה בבני ברק שעלתה לפני 5 שנים 1.5 מיליון לא עולה היום 1.75 מיליון, אלא הרבה הרבה יותר. מחירי הדיור בעיר עלו במהלך 5 השנים האחרונות בכ50% ולא ב16% בלבד...
רק זה לא הסתדר לך?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה