עזרה קניית דירה - זו''צ

MP3+

משתמש פעיל
זה השאלה
האם יש מטרה בדירה משלנו?
ברור!!!
לשכור ולהשכיר זה עסק לכל דבר וענין!
הכל יכול ללכת חלק. אבל לטווח הארוך סביר להניח שהדירה תעמוד ריקה מס' חודשים(במקרה הטוב) ואם מסתמכים על ההכנסה מהדירה תצטרכו לקחת הלוואות בחודשים האלו.
והנה לך דוג'- אצלנו בבנין היו שיפוצים במשך תקופה ארוכה שבמהלכם שוכר בבנין פינה את הדירה. הבנין היה נראה פוגרום כך שאף שוכר חדש לא רצה להכנס לגור בבנין בכזה מצב.
ועוד דוג' דיירת שהייתה לה נזילה פתאומית בדירה מהשכנים למעלה החליטה שהיא לא משלמת כל עוד התקרה מתייבשת לגמרי- דבר שלקח מס' חודשים.
שמעתי גם סיפורים הזויים על שוכרי דירות שפשוט התמקמו בדירה ולא שלמו או ברחו והשאירו הרס בדירה.
דירה משלכם זאת מנוחת הנפש- ככה דעתי בכל אופן.

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אהמממ
לא רואה ממש איך זה קורה - כרגע ההפרש בין התשלום הנוכחי שלך לשכר דירה לבין משכנתא על דירה משל עצמן הוא 1500 שח (4000 שח שכירות + 500 שח הפרש משכנתא)
כמה זמן תוכלו להמשיך לגור ביחידונת של 4K?
שנה? שנתיים?
ואז מה? תשכרו דירה ב 5K במקרה הטוב שהמחירים ישארו כמו שהם עכשיו, ועוד חמש שנים תצטרכו דירה גדולה יותר שתעלה כנראה עוד יותר...
לאט לאט הפער בין השכירות למשכנתא ילך ויצטמצם, בקיצור, הרעיון שלך טוב אולי ל 5 שנים הבאות.
אני שואפת להגיע למצב כזה:
לגור ב5 שנים הקרובות בדירה שהשכירות שלה היא עד 5K (אפשר לקבל גודל מעולה בדירה ללא ריהוט)
ותוך כדי להספיק למכור ולקנות לפחות פעמיים דירה להשקעה
באופן שתמיד התשלום משכנתא שישאר לי לא יעלה על 1000

וככה אני מגדילה תמיד את ההון העצמי שלי ברמה שאני יכולה לכפיל אותו ולהגיע ל600K
ואם אני אצליח לקנות דירה וחלק אותה ל3 יח''ד זה בכלל עסק משתלם - שזה הכנסות של 10K לפחות
והעיקר מבחינתי - נכון שזה לא נח לגור בדירה שהיא לא שלי
אבל העיקר שהכסף שלי יש לו עתיד לאיפה להתקדם

מבחינתי זה:
דירה משלכם זאת מנוחת הנפש- ככה דעתי בכל אופן.
נכון מנטלית ורגשית.
אבל זה אומר שאתה יכול להיות עני גמור, עם דירה ששווה 1.5M
אז אני מעדיפה אם כבר, להיות עניה באותו האופן, אבל שלפחות יהיה איזה עתיד עם הדירות

(מעדיפה להיות עם רווחה כלכלית, כמובן אבל אם אלו האפשרויות..)

shali

משתמש מקצוען
חד דגייא
חד גדייא

דזבין השווער באלפי זוזי

חד גדייא
חד גדייא

ואתה הזו"צ-
ומכרת הדירה
והשקעת את הכסף

חד גדייא...

ואתה ההשקעה---
הצליחה...תפחה ושמנה..

חד גדייא...

ואתה הזו"צ קנה עוד דירה..
והשקיע וגלגל
פדה, שיעבד, קנה, מכר

חד גדייא חד גדייא

והשנים עוברות...
והזו"צ גדל...
והנה מחתן...
מדברים נכבדות על ביתם..

חתן מינין? דירה ניתן!

דירה מינין???

חג גדייא חד גדייא
וקראו שוב מהתחלה!!

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עכשיו יותר קל לעבוד. למצוא עבודה בכלל, להוסיף שעות בפרט
יש פחות הוצאות
נו נו
בין לידה ללידה
פחות קל לעבוד
פחות מבוססים בעבודה ובמשכורת (אני לא בהייטק....)
אין מי שישמור על הילדים אז פחות קל להוסיף שעןת

רוחי ב

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לגור ב5 שנים הקרובות בדירה שהשכירות שלה היא עד 5K (אפשר לקבל גודל מעולה בדירה ללא ריהוט)

ואם אני אצליח לקנות דירה וחלק אותה ל3 יח''ד זה בכלל עסק משתלם - שזה הכנסות של 10K לפחות
אם את בנויה לזה אז בהצלחה, אבל זאת עבודה לכל דבר וענין...
אני מסוג האנשים שמעדיפים להגדיל הכנסות במקום לרדוף אחרי גלגולי גלגולים, אבל זה לגמרי ענין של אופי :)
מכירה כמה חברים של בעלי שאכן גלגלו ככה דירות, חלקם עם יותר מזל משכל - זכיה במחיר למשתכן, דירה שנקנתה בקבוצת רכישה ואפשרה בו זמנית לזכות במחיר למשתכן וכו לא יודעת אם כבר הגיעו אל המנוחה והנחלה, אבל הכיוון נראה בסדר.

MP3+

משתמש פעיל

מבחינתי זה:

נכון מנטלית ורגשית.
אבל זה אומר שאתה יכול להיות עני גמור, עם דירה ששווה 1.5M
אז אני מעדיפה אם כבר, להיות עניה באותו האופן, אבל שלפחות יהיה איזה עתיד עם הדירות

(מעדיפה להיות עם רווחה כלכלית, כמובן אבל אם אלו האפשרויות..)
מה שהייתי מציעה לך לעשות זה להתייעץ עם מביני דבר (שאני לא יודעת מי הם)
כי מכירה וקניית דירה זה לא קנייה בחנות ירקות אלא זה חיים שלמים על כל המשתמע.
אולי תנסי לחפש כאלו שאכן עשו את זה.
משערת שהם כאלו "שמשחקים" בדירות נוספות שלהם ולא בדירה יחידה.
התיאור שלך נשמע פנטסטי אבל השאלה מה המציאות בשטח אומרת...
בכ"א הצלחה ענקית בכל.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
נו נו
בין לידה ללידה
פחות קל לעבוד
פחות מבוססים בעבודה ובמשכורת (אני לא בהייטק....)
אין מי שישמור על הילדים אז פחות קל להוסיף שעןת
לאו דווקא. היום יש מעונות, צהרונים וכו'
לאט לאט הילדים גדלים ועוזרים בשמירה.
נכון יש זמנים שזה פחות אפשרי ויש יותר. אבל בפירוש יש פחות הוצאות

scw

משתמש פעיל
יוצרי ai
מה זה קשור להורים באיזה דירה הזוג (שיכול להיות כבר בן 30) חיים ?
שהזוג יגור איפה שבא לו לא קשור להורים
מה שכן קשור זה הכסף שההורים נותנים לילדים בשביל לעזור להם
ואם הילדים מחליטים שאיפה שנכון להם עכשיו זה לקנות בירושלים או בכל מקום יקר אחר
וההורים מבינים שזו טפשות מוחלטת כי אין לזוג איך להחזיר משכנתא
אפשר לומר ע״ז ״מה זה קשור״ ?! את השטות הזו הם עושים עם הכסף שלהם -של ההורים.
זה נקרא שההורים לא נותנים לזוג האומלל לחיות ״איפה שנכון לו ״?!

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
כמה את חושבת שתרוויחי על דירות להשקעה שזה יכסה את עלויות הקניה והמכירה כל שנתיים וחצי?
נכון, יש דירות שעולות לא מעט תוך שנתיים וחצי, אבל רוב הדירות ממש לא. מה שאת מתכננת זו השקעה עם המון סיכון.

בואו נעצב את זה ביחד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כמה את חושבת שתרוויחי על דירות להשקעה שזה יכסה את עלויות הקניה והמכירה כל שנתיים וחצי?
נכון, יש דירות שעולות לא מעט תוך שנתיים וחצי, אבל רוב הדירות ממש לא. מה שאת מתכננת זו השקעה עם המון סיכון.
סיכון יותר מאשר לגור בדירה משלי ולשלם משכנתא רצחנית (לא לשכוח ריביות)
באופן שאין עתודה לכספים?

אוף

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
סיכון יותר מאשר לגור בדירה משלי ולשלם משכנתא רצחנית (לא לשכוח ריביות)
באופן שאין עתודה לכספים?

אוף
לא יודעת מה יותר סיכון כי אין לי מושג מה שאר הנתונים, אבל בפני עצמה זו השקעה מסוכנת - כדי שהיא תהיה משתלמת צריך שערך הדירה יעלה באופן חריג. מצד שני יש הוצאות די וודאיות. זה די בהגדרה השקעה בסיכון גבוה...
בשמירה על אותה דירה להשקעה בלי לשחק, יש פחות סיכוי לרווחים גדולים אבל גם פחות סיכון להפסדים.

(אגב, בהשקעות נדלן אני לא מבינה יותר מדי, אבל למיטב הבנתי, ויתקנו אותי המומחים אם אני טועה, דירות שבהן יש סיכוי סביר לרווחים משמעותיים תוך זמן קצר הן דירות שלאו דווקא קל להשכיר. דירות על הנייר, דירות באזורי בניה, דברים כאלו. קשה מאד לבנות גם על רווח מעלייה גדולה של ערך הדירה וגם על שכירות באותו זמן)

יוסיK

משתמש מקצוען
אפשר להרויח הרבה מאוד כסף מנדל"ן ואפילו מנדל"ן שמרני, בלי להיכנס לדירות על הנייר וכו'.
בד"כ זה מצריך הרבה ס"ד, ידע, בירורים, התעסקות ועוד ועוד, ג'וב בפני עצמו.

צריך לזכור דבר חשוב, גם אם מחיר הדירה עלה ואפילו אם הוא עלה בהרבה, זה לא אומר שהרווחנו, לדוגמה, אם לפני 15 שנה רציתי להגיע לדירה בב"ב שעלתה נניח מיליון, קניתי במקום זה דירה בבאר שבע ב400K שכיום שווה 800K, לכאורה הכפלתי את הכסף אבל בפועל הפסדתי היות ובבני ברק הדירה ההיא שווה כיום 2.3M כלומר, חסרים לי 1.5M להגיע לדירה שבזמנו הייתי במרחק 600K ממנה, ואם נמדוד באחוזים כיום יש לי כ 35% מהחלום ואז היה לי 40%.
לעומת היו מקומות שהייתה בהם עליית מחירים גדולה יותר וגם מהירה יותר שנתנה אפשרות לעשות אקזיט משמעותי בפרק זמן של שנים בודדות.

גם כיום יכולות להיות הזדמנויות, רק משום מה המימוש של הרבה מהעסקאות הטובות, עובר דרך איזה זוג צעיר ותמים שקונה את הדירה בסוף האקזיט ומשאיר למשקיע הנבון להרויח את הכסף שהורי הזוג חצבו מחלבם ודמם.

יוסיK

משתמש מקצוען
הודעה זו נכתבה כתגובה להודעה שנמחקה ע"י כותבה, לבקשתו מחקתי את הציטוט שלו

מסכים, חלקית!
לא הגיוני שהורים יחליטו עבור הזוג מה לעשות, איפה לגור וליד מי.
באותה מידה גם לא נראה לי הגיוני שזוג יחליטו עבור ההורים מה הם יתנו להם ועבור מה.
ולכן, הורה שבחר לתת לילדו סכום כסף משמעותי עבור צורך מסוים ורוצה לתת את זה באפן שהילד יהיה מוגבל בשימוש במתנה רק למטרה לשמה ההורה ייעד אותה, זו זכותו וזוג שחושב שמגיע לו מתנה שונה, מוזמן לחפש מי מוכן לתת לו אותה.
כל זה לגבי הורים שרושמים הערה, על דירה שנתנו לילדיהם.
ככל ולא נרשמה הערת אזהרה, נכון, אין מניעה חוקית והלכתית לזוג למכור ולעשות בזה מה שהם מבינים.
אבל ניקח דוגמה קיצונית, שמן הסתם כולם יסכימו עליה
נדמיין זוג שהליטו שהימורים ובילויים זו שאיפת חייהם וזו התוכנית שלהם לשנה ראשונה, לשם כך, הם מכרו את הדירה שקיבלו מההורים, פרעו את חלקם במשכנתא ושרפו את השאר, אפשר לקרוא לזה מעשה הגון?
הרי ברור שהמתנה שניתנה להם לא הייתה על דעת כן.
ואם אני כהורה מצומצם אופקים, שחי בעולם ישן וארכאי ולא מוכן שילדי ישתמש בכסף שקיבל ממני, להשקעות מומלצות, שבעיני הם הימורים, אני כזה הזוי? הרי ברור לי שלא נתתי לו את הכסף על דעת כן.
תכלס' אני לא חושב שהרבה הורים ימנעו מזוג למכור ולקנות דירה אחרת, כל עוד זה נעשה בצורה מושכלת, אני כן יודע שיש הורים שילדיהם מכרו דירה ולא קנו אחרת תמורתה, מכל מיני סיבות מוצדקות יותר ופחות וחווים עגמת נפש אדירה, לא נראה לי שזו אמורה להיות הכרת הטוב על מה שהם נתנו.
אגב, טעויות בנדל"ן כמו בהרבה נושאים אחרים אינה נחלת זוגות צעירים בלבד, מבוגרים רבים וטובים עשו ועושים טעויות עצומות, היה מעניין לפתוח אשכול שיאגד סיפורי הפסדים בתחום, אולי זה יחסוך עוד כמה סיפורים.

נערך לאחרונה ב:

ארכיצדק

משתמש רשום
הוא באמת לא חייב שום דבר לגבי קניית הדירה שלהם,
דיברתי אחרי שהוא כבר נתן,

חושבת שלכל זוג באשר הוא יש חופש כלכלי בכל מה שקשור לרכוש שלהם
גם לגבי הדירה שלהם

והנושא של סיכונים והשקעות זה נושא אחר לגמרי ,
אבל הוא לא קשור בשום צורה לשווער
על בעל המאה הוא בעל הדעה שמעת?
מה לעשות, מי ששם כסף גם מקבל זכות דיבור,
ככה זה בכל מקום שפוי,
וגם אם זה במקרה השווער, וקצת לא נחמד לחשוב, שיש לו זכות לומר לך מה לעשות בחיים (זו זכות שבכל מקרה יש לו, ושווער חכם לא יאמר)

אולי מבאס, אבל תכל'ס זה המצב.

ח.ג.ג'.

משתמש פעיל
ג'וב בפני עצמו.
נקודה חשובה שכדאי שמי שחולם על הרפתקאות בנדל"ן יקח לתשומת ליבו.

(וסתם תהיה - כל מי שמדבר על הערת אזהרה, זה רק בנכס שההורים קונים לילדים במלואו או גם בדירה שהילדים לקחו עליה משכנתא?
כי זה טוב ויפה לדבר על בעל המאה הוא בעל הדעה ועל זה שאם הילדים רוצים לחיות כרצונם שיחזירו את הכסף להורים, אבל אם יש להם משכנתא על הדירה אז הם כבולים אליה בעל כורחם ואפילו להחזיר את הכסף להורים אי אפשר)

יהודית מביתר

משתמש פעיל
כמו שלא ברור איך אני אחזיר את כל החובות הללו בגיל 40+
לא ברור לי מאיפה אני אחזיר אותם עכשיו...?

גם ככה רוב האשכולות שאני פותחת זה על זה שעכשיו
אני מנסה להבין איך משאירים איזה שנקל בחסכון :sick:
אני עכשיו (עם 2 ילדים) מצליחים לחסוך יחיסת הרבה כל חודש.
אח"כ יהיה הרבה יותר קשה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה