avi++

משתמש מקצוען
אם אני תובע על כמה מקרים, אני צריך להסביר כמה אני דורש על כל מקרה, או שאני כותב סכום כולל?
בבית משפט ירצו פירוט כמה על מה?

אילת בריטמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
זה מה שקיבלתי בסופו של דבר מאפיקים אלקטרה על 14 תלונות שהגשתי על אוטובוסים שלא יצאו או אחרו + 100 שח טעינה ברב קו + חופשי חודשי לחודש.
הסכמתי לפשרה רק בגלל שהדיון נקבע לחודש 12 והשיחה עם עורך הדין הייתה מייד אחרי שמחת תורה ולא ידעתי מה מצפה לנו במדינה בעקבות המלחמה.
בכל אופן, למעלה מ2,600 שח זה סכום נחמד מאד בשביל עבודה של שעה מקסימום בסך הכול
תבעו ותיהנו!
שבת שלום ומבורך!

קבצים מצורפים

• העברה אלקטרה אפיקים.PNG
    העברה אלקטרה אפיקים.PNG
    KB 2.9 · צפיות: 66

משתמש תפוס

משתמש צעיר
וואו זה כ"כ חשוב צריך לעמור את הפוגרום שהולך בתחבורה הציבורית בעיקר לציבור החרדי
זה פשוט נמאס כל פעם קורה מקרה ... מתעצבנים.... ובסוף הולכים הבייתה!
לא עוד
אני ממליץ שיביאו כאן את כל התהליך הצורה ברורה ובשפה השווה לכל נפש ( כי אנחנו באמת צריכים כאן את כוווולם) ושזה יהיה בהודעה שלא נדחקת אחורה סוג של הודעה קופצת שכל אחד בכ רגע יוכל לראות אותה , ככה זה יגיע לכמה שיותר אנשים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אם אני תובע על כמה מקרים, אני צריך להסביר כמה אני דורש על כל מקרה, או שאני כותב סכום כולל?
בבית משפט ירצו פירוט כמה על מה?
הגיוני לכתוב כמה דורשים בכל סכום, כדאי להיות כמה שיותר מסודרים מראש

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
וואו זה כ"כ חשוב צריך לעמור את הפוגרום שהולך בתחבורה הציבורית בעיקר לציבור החרדי
זה פשוט נמאס כל פעם קורה מקרה ... מתעצבנים.... ובסוף הולכים הבייתה!
לא עוד
אני ממליץ שיביאו כאן את כל התהליך הצורה ברורה ובשפה השווה לכל נפש ( כי אנחנו באמת צריכים כאן את כוווולם) ושזה יהיה בהודעה שלא נדחקת אחורה סוג של הודעה קופצת שכל אחד בכ רגע יוכל לראות אותה , ככה זה יגיע לכמה שיותר אנשים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
התהליך כולל צילומי מסך מופיע בעמוד 3 של האשכול הזה
אני ואחרים ישמחו לענות על כל שאלה
מישהו הציע להעלות את זה כמאמר. אם נראה לכם שיהיה לזה ביקוש והוא לא יהיה עוד מאמר שנדחק לשוליים אולי אני יעשה את זה.

avi++

משתמש מקצוען
אם יש לי עד, אני מציין אותו בכתב התביעה, או שאני פשוט מביא אותו איתי?

תודה על כל העזרה

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אם יש לי עד, אני מציין אותו בכתב התביעה, או שאני פשוט מביא אותו איתי?

תודה על כל העזרה
אני לא בדיוק יודע מה הפרוצדורה. בעקרון צריך להודיע מראש ולזמן אותו.
כמו''כ ראיות, גם לצרף לכתב תביעה? ומה עושים עם סרטונים, הקלטות וכד'?
ראיות כתובות אפשר לצרף כנספחים. סרטונים והקלטות אני לא יודע.
אפשר להתקשר למוקד המידע ולברר את כל הפרטים.

navush

משתמש פעיל
@יוסי ב.ק
נקבע לי דיון לאפריל 2024 בגין אי ביצוע נסיעה
בנתיים הספקתי להתלונן (לצערי) על עוד 2 מקרים של אותה חברה בגין אי ביצוע נסיעה
אפשר להוסיף את זה לתביעה העתידית או לפתוח מחדש?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק
נקבע לי דיון לאפריל 2024 בגין אי ביצוע נסיעה
בנתיים הספקתי להתלונן (לצערי) על עוד 2 מקרים של אותה חברה בגין אי ביצוע נסיעה
אפשר להוסיף את זה לתביעה העתידית או לפתוח מחדש?
למיטב ידיעתי אי אפשר להוסיף את זה לתביעה קיימת
בהצלחה

מנוחי_מ

משתמש פעיל
@יוסי ב.ק
בחודש מאי היו לי 3 מקרי אי ביצוע נסיעה בקו של חברת דן + מקרה של נהג שענה לי בצורה לא נאותה.
פניתי תוך שבועיים מאז המקרה ותיעדתי כל מקרה בנפרד במשרד התחבורה
משרד התחבורה שלח לי תגובה שמעבירים את הטיפול בבעיות לחברת דן
ביולי כשראיתי שאין תגובה כבר חודשיים מטעם חברת דן -התקשרתי ושאלתי מדוע לא מטפלים בנושא אמרו שיחזרו אלי ובמשך החודשים יולי אוגוסוט לא חזרו למרות שהתקשרתי שוב ושוב (כל השיחות מוקלטות)
עקב עומס חזרתי לטפל בזה שוב לפני כשבועיים
הנציגה האחראית ענתה לי שהם קיבלו את התלונות רק באוקטובר....
ושהם פנו לנהג שדיבר בצורה לא נאותה והזהירו אותו
והם לא מתכוונים לתת לי את סכום הפיצוי שבקשתי- (כמה מאות שקלים על הכל) אלא 50 שקלים ברב קו
לאחר ויכוח ואמירה שלי שאגיש תלונה קטנה היא לא התרשמה והציעה שאכתוב לחברת דן ערעור על הכל

מס שאלות:

1) האם להגיש ערעור או לפתוח תביעה קטנה?
2) האם בתביעה הקטנה/ בערעור אני יכולה גם לתבוע אותם על אי תגובה במועד והשהיית הטיפול במשך למעלה מ4 חודשים? ואם כן איזה סכום?
3) לפני שבועיים קרה לי מקרה של אי ביצוע נסיעה באותה חברה - האם להוסיף גם אותו?

תודה רבה

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק
בחודש מאי היו לי 3 מקרי אי ביצוע נסיעה בקו של חברת דן + מקרה של נהג שענה לי בצורה לא נאותה.
פניתי תוך שבועיים מאז המקרה ותיעדתי כל מקרה בנפרד במשרד התחבורה
משרד התחבורה שלח לי תגובה שמעבירים את הטיפול בבעיות לחברת דן
ביולי כשראיתי שאין תגובה כבר חודשיים מטעם חברת דן -התקשרתי ושאלתי מדוע לא מטפלים בנושא אמרו שיחזרו אלי ובמשך החודשים יולי אוגוסוט לא חזרו למרות שהתקשרתי שוב ושוב (כל השיחות מוקלטות)
עקב עומס חזרתי לטפל בזה שוב לפני כשבועיים
הנציגה האחראית ענתה לי שהם קיבלו את התלונות רק באוקטובר....
ושהם פנו לנהג שדיבר בצורה לא נאותה והזהירו אותו
והם לא מתכוונים לתת לי את סכום הפיצוי שבקשתי- (כמה מאות שקלים על הכל) אלא 50 שקלים ברב קו
לאחר ויכוח ואמירה שלי שאגיש תלונה קטנה היא לא התרשמה והציעה שאכתוב לחברת דן ערעור על הכל

מס שאלות:

1) האם להגיש ערעור או לפתוח תביעה קטנה?
2) האם בתביעה הקטנה/ בערעור אני יכולה גם לתבוע אותם על אי תגובה במועד והשהיית הטיפול במשך למעלה מ4 חודשים? ואם כן איזה סכום?
3) לפני שבועיים קרה לי מקרה של אי ביצוע נסיעה באותה חברה - האם להוסיף גם אותו?

תודה רבה
1) החברות לא נוהגות לפנק את המתלוננים מיוזמתן, ולכן לא נראה לי שערעור יעזור לקבל סכום גדול בצורה משמעותית. גם איום בתביעה קטנה אולי גורם להם לפצות מעט אבל לא משמעותי. אם תגישי ת"ק יש סיכוי לקבל יותר, הן בבימ"ש או בהצעה רצינית יותר מהחברה.
זה שהם הציעו לך פיצוי זה פועל לטובתך, וכדאי לציין את זה בכתב התביעה.

2) אני לא מכיר תביעה שהיתה ישירות על המענה הלקוי של החברות.
אבל בהחלט אפשר לצרף את זה לגוף המקרה. למשל, אם על עצם אי ביצוע הנסיעה את מבקשת X ש"ח את יכולה להוסיף ולבקש סכום נוסף על הטיפול הלקוי.
בכל מקרה כדאי לתאר בפרוטרוט את הטיפול הלקוי, וככל הניתן לציין אמצעי ותאריכי פניה וכו', כדי להראות את התנהלות החברה.
לגבי הסכום - ככל והיו יותר פניות שלא נענו כראוי ניתן לתבוע סכומים גדולים יותר.

3) אפשר לצרף.

נ.ב. לגבי התנהגות הנהג אם הוא אמר אמירה פוגענית במיוחד ניתן לתבוע סכומים גדולים מאוד.

השודקד הלטס

משתמש רשום
@יוסי ב.ק אשמח לעזרה
שלום וברכה.
אתמול נקבעה לי פגישה אצל עורך דין באזור שדה התעופה, נסעתי אליו באוטובוס של אגד (קו 950) מירושלים ללוד (צומת אלעל) והאוטובוס נתקע בשל תקלה באמצע כביש 1. חיכינו לאוטובוס חילופי במשך שעה ועשרים דקות. כך שכבר התבטלה הפגישה מחמת שהעורך דין סיים את עבודותו ליום זה.
אחרי שעה ועשרים דקות עדיין לא הגיע אוטובוס לאזור שדה התעופה אלא אוטובוס לתל אביב שעבר שם עצר, ושאל אם מישהו רוצה לעלות.
עלינו על האוטובוס לתל אביב וחזרנו ברכבת לירושלים.
אשמח לדעת האם יש לי אופציה לתבוע את משרד התחבורה או אגד לקבל פיצוי כספי וכן מה התהליך. (וכן אם מישהו יודע מה העלויות וכמה אפשר להשיג)
יצוין שזה היה באמצע שום מקום בכביש 1 , כך שלא חושב שהיינו יכולים להזמין מונית. וכן בזמן זה חוץ מהטרחה זה היה על חשבון זמן עבודה ובייביסיטר לתינוק שלנו.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק אשמח לעזרה
שלום וברכה.
אתמול נקבעה לי פגישה אצל עורך דין באזור שדה התעופה, נסעתי אליו באוטובוס של אגד (קו 950) מירושלים ללוד (צומת אלעל) והאוטובוס נתקע בשל תקלה באמצע כביש 1. חיכינו לאוטובוס חילופי במשך שעה ועשרים דקות. כך שכבר התבטלה הפגישה מחמת שהעורך דין סיים את עבודותו ליום זה.
אחרי שעה ועשרים דקות עדיין לא הגיע אוטובוס לאזור שדה התעופה אלא אוטובוס לתל אביב שעבר שם עצר, ושאל אם מישהו רוצה לעלות.
עלינו על האוטובוס לתל אביב וחזרנו ברכבת לירושלים.
אשמח לדעת האם יש לי אופציה לתבוע את משרד התחבורה או אגד לקבל פיצוי כספי וכן מה התהליך. (וכן אם מישהו יודע מה העלויות וכמה אפשר להשיג)
יצוין שזה היה באמצע שום מקום בכביש 1 , כך שלא חושב שהיינו יכולים להזמין מונית. וכן בזמן זה חוץ מהטרחה זה היה על חשבון זמן עבודה ובייביסיטר לתינוק שלנו.
לפי הנוהל לאוטובוסים תקולים (מצורף) היה אמור להגיע אליכם אוטובוס חילופי ריק בתוך 30 דקות!
יש פה עילה רצינית לתביעה
1) לא נשלח אוטובוס חילופי כמתחייב.
2) הפסדת פגישה מתוכננת אצל עו"ד.
3) מעבר לפגישה עצמה שלא התקיימה, כל אותן שעות התבררו כבזבוז זמן לריק.
4) הפסדת עבודה לקחת בייביסיטר וכו' וכו' וכל זה לשווא בגלל שאגד לא שלחו אוטובוס חילופי כמתחייב.

התביעה היא נגד אגד.
לדעתי סכום תביעה הגיוני למקרה הזה יכול להתחיל במינימום של 3000-5000 ש"ח על עגמת נפש בזבוז זמן וכו' + הפסדים כספיים כמו הפסד יום עבודה ושאר הוצאות ככל שהיו.
עלות התביעה היא נמוכה - אחוז אחד מסכום התביעה ומינימום 50 ש"ח = תביעה עד 5000 ש"ח האגרה היא 50 ש"ח. ומ-5000 ומעלה 1%, למשל תביעה בסך 7000 ש"ח = 70 ש"ח אגרה.

כדאי להתחיל בשליחת תלונה לאגד ולמשרד התחבורה, לראות את התשובות שלהם ואז לפנות לתביעה קטנה.
לגבי ההליך של ת"ק יש הסבר מפורט בעמ' 3 של האשכול הזה.

קבצים מצורפים

• נוהל אוטובוסים תקולים.pdf
    KB 202.2 · צפיות: 27

avi++

משתמש מקצוען
@יוסי ב.ק יש לך מושג אם השתנו הנהלים של ביהמ''ש להגשת תביעה קטנה? הגשתי לפני שבוע תביעה (לפי הדוגמא באתר של 15 דקות) וקיבלתי מהמזכירות הודעה ש''תביעתך הוגשה שלא בהתאם לתקנות שיפוט בת''ק... בהתאם לתקנה 3(א) לתקנות, יש להגיש את התביעה לפי טופס 1 שבתוספת'' וכאן מצורף הטופס הרשמי של ת''ק.
דיברתי עם המזכירות ושאלתי אם משהו השתנה בשנה האחרונה, כי בעבר הגשתי תביעה אחרת ולא עשו לי בעיות, אמרו לי שלא ידוע להם, עוד מישהו נתקל בזה?

michalor

משתמש מקצוען
יוצרי ai
@יוסי ב.ק יש לך מושג אם השתנו הנהלים של ביהמ''ש להגשת תביעה קטנה? הגשתי לפני שבוע תביעה (לפי הדוגמא באתר של 15 דקות) וקיבלתי מהמזכירות הודעה ש''תביעתך הוגשה שלא בהתאם לתקנות שיפוט בת''ק... בהתאם לתקנה 3(א) לתקנות, יש להגיש את התביעה לפי טופס 1 שבתוספת'' וכאן מצורף הטופס הרשמי של ת''ק.
דיברתי עם המזכירות ושאלתי אם משהו השתנה בשנה האחרונה, כי בעבר הגשתי תביעה אחרת ולא עשו לי בעיות, אמרו לי שלא ידוע להם, עוד מישהו נתקל בזה?
קרה לי גם
הם מחייבים להגיש לפי הטופס שלהם (אני הגשתי לפי הפורמט של אתר 15 דקות וחזר לי)
אבל הם הסבירו לי איך לשלוח את המעודכן
ואז אישרו לי את התביעה

avi++

משתמש מקצוען
קרה לי גם
הם מחייבים להגיש לפי הטופס שלהם (אני הגשתי לפי הפורמט של אתר 15 דקות וחזר לי)
אבל הם הסבירו לי איך לשלוח את המעודכן
ואז אישרו לי את התביעה
זה עבר לשופט והוא פסל את זה? או שהחלטת לשלוח חדש כי הם ביקשו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קה

א הוֹדוּ לַיי קִרְאוּ בִּשְׁמוֹ הוֹדִיעוּ בָעַמִּים עֲלִילוֹתָיו:ב שִׁירוּ לוֹ זַמְּרוּ לוֹ שִׂיחוּ בְּכָל נִפְלְאוֹתָיו:ג הִתְהַלְלוּ בְּשֵׁם קָדְשׁוֹ יִשְׂמַח לֵב מְבַקְשֵׁי יי:ד דִּרְשׁוּ יי וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד:ה זִכְרוּ נִפְלְאוֹתָיו אֲשֶׁר עָשָׂה מֹפְתָיו וּמִשְׁפְּטֵי פִיו:ו זֶרַע אַבְרָהָם עַבְדּוֹ בְּנֵי יַעֲקֹב בְּחִירָיו:ז הוּא יי אֱלֹהֵינוּ בְּכָל הָאָרֶץ מִשְׁפָּטָיו:ח זָכַר לְעוֹלָם בְּרִיתוֹ דָּבָר צִוָּה לְאֶלֶף דּוֹר:ט אֲשֶׁר כָּרַת אֶת אַבְרָהָם וּשְׁבוּעָתוֹ לְיִשְׂחָק:י וַיַּעֲמִידֶהָ לְיַעֲקֹב לְחֹק לְיִשְׂרָאֵל בְּרִית עוֹלָם:יא לֵאמֹר לְךָ אֶתֵּן אֶת אֶרֶץ כְּנָעַן חֶבֶל נַחֲלַתְכֶם:יב בִּהְיוֹתָם מְתֵי מִסְפָּר כִּמְעַט וְגָרִים בָּהּ:יג וַיִּתְהַלְּכוּ מִגּוֹי אֶל גּוֹי מִמַּמְלָכָה אֶל עַם אַחֵר:יד לֹא הִנִּיחַ אָדָם לְעָשְׁקָם וַיּוֹכַח עֲלֵיהֶם מְלָכִים:טו אַל תִּגְּעוּ בִמְשִׁיחָי וְלִנְבִיאַי אַל תָּרֵעוּ:טז וַיִּקְרָא רָעָב עַל הָאָרֶץ כָּל מַטֵּה לֶחֶם שָׁבָר:יז שָׁלַח לִפְנֵיהֶם אִישׁ לְעֶבֶד נִמְכַּר יוֹסֵף:יח עִנּוּ בַכֶּבֶל (רגליו) רַגְלוֹ בַּרְזֶל בָּאָה נַפְשׁוֹ:יט עַד עֵת בֹּא דְבָרוֹ אִמְרַת יי צְרָפָתְהוּ:כ שָׁלַח מֶלֶךְ וַיַּתִּירֵהוּ מֹשֵׁל עַמִּים וַיְפַתְּחֵהוּ:כא שָׂמוֹ אָדוֹן לְבֵיתוֹ וּמֹשֵׁל בְּכָל קִנְיָנוֹ:כב לֶאְסֹר שָׂרָיו בְּנַפְשׁוֹ וּזְקֵנָיו יְחַכֵּם:כג וַיָּבֹא יִשְׂרָאֵל מִצְרָיִם וְיַעֲקֹב גָּר בְּאֶרֶץ חָם:כד וַיֶּפֶר אֶת עַמּוֹ מְאֹד וַיַּעֲצִמֵהוּ מִצָּרָיו:כה הָפַךְ לִבָּם לִשְׂנֹא עַמּוֹ לְהִתְנַכֵּל בַּעֲבָדָיו:כו שָׁלַח מֹשֶׁה עַבְדּוֹ אַהֲרֹן אֲשֶׁר בָּחַר בּוֹ:כז שָׂמוּ בָם דִּבְרֵי אֹתוֹתָיו וּמֹפְתִים בְּאֶרֶץ חָם:כח שָׁלַח חֹשֶׁךְ וַיַּחְשִׁךְ וְלֹא מָרוּ אֶת (דבריו) דְּבָרוֹ:כט הָפַךְ אֶת מֵימֵיהֶם לְדָם וַיָּמֶת אֶת דְּגָתָם:ל שָׁרַץ אַרְצָם צְפַרְדְּעִים בְּחַדְרֵי מַלְכֵיהֶם:לא אָמַר וַיָּבֹא עָרֹב כִּנִּים בְּכָל גְּבוּלָם:לב נָתַן גִּשְׁמֵיהֶם בָּרָד אֵשׁ לֶהָבוֹת בְּאַרְצָם:לג וַיַּךְ גַּפְנָם וּתְאֵנָתָם וַיְשַׁבֵּר עֵץ גְּבוּלָם:לד אָמַר וַיָּבֹא אַרְבֶּה וְיֶלֶק וְאֵין מִסְפָּר:לה וַיֹּאכַל כָּל עֵשֶׂב בְּאַרְצָם וַיֹּאכַל פְּרִי אַדְמָתָם:לו וַיַּךְ כָּל בְּכוֹר בְּאַרְצָם רֵאשִׁית לְכָל אוֹנָם:לז וַיּוֹצִיאֵם בְּכֶסֶף וְזָהָב וְאֵין בִּשְׁבָטָיו כּוֹשֵׁל:לח שָׂמַח מִצְרַיִם בְּצֵאתָם כִּי נָפַל פַּחְדָּם עֲלֵיהֶם:לט פָּרַשׂ עָנָן לְמָסָךְ וְאֵשׁ לְהָאִיר לָיְלָה:מ שָׁאַל וַיָּבֵא שְׂלָו וְלֶחֶם שָׁמַיִם יַשְׂבִּיעֵם:מא פָּתַח צוּר וַיָּזוּבוּ מָיִם הָלְכוּ בַּצִּיּוֹת נָהָר:מב כִּי זָכַר אֶת דְּבַר קָדְשׁוֹ אֶת אַבְרָהָם עַבְדּוֹ:מג וַיּוֹצִא עַמּוֹ בְשָׂשׂוֹן בְּרִנָּה אֶת בְּחִירָיו:מד וַיִּתֵּן לָהֶם אַרְצוֹת גּוֹיִם וַעֲמַל לְאֻמִּים יִירָשׁוּ:מה בַּעֲבוּר יִשְׁמְרוּ חֻקָּיו וְתוֹרֹתָיו יִנְצֹרוּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה