קפה ועוגה

משתמש פעיל
@יוסי ב.ק
חיכיתי בתחנה כמעט כשעה ושני אוטובוסים לא הגיעו
התלוננתי בקווים, והם ענו לי שמבדיקה במערכת GPS עולה כי האוטובוס הראשון עבר כ33 דקות אחרי זמן היציאה שלו [מדובר באוטובוס שמגיע בדר"כ אחרי כ6 דק'].
עניתי להם שאני מתעקש שעמדתי בתחנה ולא עבר כל אוטובוס, ואף יש לי עדים ע"כ
ענו לי שהם מפעילים אוטובוסים קבלניים ע"פ הנחיות משרד התחבורה הנושאים שילוט ידני.

יש מה לעשות הלאה?

יצויין שמדובר היה במוצאי שבת וחג, כך שהשאלה היא גם האם יש להם תירוץ מספק לאיחור כזה - אף לשיטתם.
כמו כן, איפה אני יכול לבדוק אם הם צודקים ואכן האוטובוס עבר בתחנה?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
יש לי תיעוד של 10 נסיעות בשנה האחרונה שלא יצאו או עקפו על תחנה
(היה הרבה יותר, 10 מתועד לי)

רוב הנסיעות באותו קו ובאותה תחנה
בדקתי בדאטהבוס ויש תיעוד על כולם שהקו לא יצא/עקף

לרוב הקווים היה נסיעה נוספת 15 דקות בערך אחרי הקו שעקף\לא יצא

יש מה להגיש תביעה? ואם כן על כמה כסף?
לדעתי בהחלט יש מה לתבוע.
גם איחור של רבע שעה הוא משמעותי. כל שכן במקרים שלך שבהם מדובר על אוטובוסים שכלל לא יצאו, ועוד יותר מזה על אוטובוסים שעקפו.
לדעתי באוטובוסים שעקפו יש משהו אפילו יותר חמור, כי היה אוטובוס והיה נהג! והחברה לא יכולה לטעון ל"תקלה תפעולית" או "כח עליון" או "המצב הבטחוני" וכו' וכו'. ונראה לי שכדאי לציין את זה בתביעה.
לגבי סכומים - לדעתי האישית ניתן לתבוע סכומים של 500 ש"ח +- על כל מקרה של רבע שעה לכל תובע (אם הייתם כמה בני משפחה, ניתן לצרף את כולם). כמובן שאם יש סיבות נוספות כמו איחור, שעה מאוחרת, מזג אוויר קיצון, מצב רפואי ושלל סיבות ניתן להגדיל את הסכום.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק
התלוננתי בקווים, והם ענו לי שמבדיקה במערכת GPS עולה כי האוטובוס הראשון עבר כ33 דקות אחרי זמן היציאה שלו [מדובר באוטובוס שמגיע בדר"כ אחרי כ6 דק'].
ענו לי שהם מפעילים אוטובוסים קבלניים ע"פ הנחיות משרד התחבורה הנושאים שילוט ידני.

יש מה לעשות הלאה?

יצויין שמדובר היה במוצאי שבת וחג, כך שהשאלה היא גם האם יש להם תירוץ מספק לאיחור כזה - אף לשיטתם.
דבר ראשון כדאי לשלוח תלונה למשרד התחבורה וגם תלונה כתובה לחברה, ותבקש מהחברה שתכתוב בדיוק מתי האוטובוסים יצאו.
ולגבי עצם המקרה - זה שמדובר במוצ"ש וחג זאת לא סיבה שלא יהיו אוטובוסים! החברה מחוייבת ללו"ז גם בזמנים כאלה.
אבל יכול להיות שהיו פקקים וכו' שבאמת גרמו לבעיות. ולכן צריך לברר:
1. האם לדעתך יש מצב שהוא באמת התעכב בפקק, או שאין מצב שנסיעה של 6 דקות תיקח 33 דקות גם בזמן כזה?
2. מה קורה עם האוטובוס השני שלא הגיע?
אם יש לך עדים שיכולים לבוא ולהעיד, המצב שלך הרבה יותר טוב. כי האוטובוסים הפרטיים זאת באמת בעיה, כי אין מה שמונע מהם להסתיר את השלט...
כמו כן, איפה אני יכול לבדוק אם הם צודקים ואכן האוטובוס עבר בתחנה?
יש פה מומחים לתחום הזה כמו @מנוי פרימיום ועוד כמה שאני לא זוכר

קפה ועוגה

משתמש פעיל
1. האם לדעתך יש מצב שהוא באמת התעכב בפקק, או שאין מצב שנסיעה של 6 דקות תיקח 33 דקות גם בזמן כזה?
2. מה קורה עם האוטובוס השני שלא הגיע?
המשכתי להתכתב עם החברה, הם אומרים ששני האוטובוסים יצאו באיחור עקב עיכוב של מחסום משטרתי בנסיעתם הקודמת.

[הראשון יצא באיחור של 10 דק' מתחנת המוצא, על השני הם לא ענו לי מתי הוא יצא, רק אמרו לי שהוא הגיע לתחנה שלי 32 דק' אחרי הזמן המיועד ליציאה].

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
המשכתי להתכתב עם החברה, הם אומרים ששני האוטובוסים יצאו באיחור עקב עיכוב של מחסום משטרתי בנסיעתם הקודמת.

[הראשון יצא באיחור של 10 דק' מתחנת המוצא, על השני הם לא ענו לי מתי הוא יצא, רק אמרו לי שהוא הגיע לתחנה שלי 32 דק' אחרי הזמן המיועד ליציאה].
כדאי להתעקש איתם שיענו במפורט איפה היה המחסום, ומתי יצאו והגיעו שני האוטובוסים לתחנה המדוברת, ולמה אתה חיכית שעה ולא ראית אוטובוס.
אפשר לכתוב שאם התשובה לא תהיה מספקת אתה מתכוון להגיש תביעה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
@יוסי ב.ק

יש מה לעשות הלאה?

נטל ההוכחה עליהם והם יצטרכו להוכיח שאכן הוציאו אוטובוס
תוכלו לדרוש דוחו"ת GPS, דוחות תיקופים, ודוחות פתיחת דלתות של כל אחת מהנסיעות אודותיהן נטען כי בוצעה
את המידע תוכלו להשיג בתשלום בחופש המידע, או לדרוש בבית המשפט מהחברה להציג אותו כהוכחה לטענתם (קחו בחשבון שהם נוטים לזייף מסמכים כאלו, ולכן כדאי להשיג את המידע מחופש המידע, אם זה פטור מעמלה, ראו תנאים באתר).

נתוני GPS של משרד התחבורה לפי קו אפשר לראות באתר דאטא בוס, אשמח לעזור אם תציינו מספר קו, כיוון נסיעה, ומספר תחנה

קפה ועוגה

משתמש פעיל

קבצים מצורפים

• צילום מסך 2024-10-14 122609.png
    צילום מסך 2024-10-14 122609.png
    KB 35 · צפיות: 1

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
כדאי להתעקש איתם שיענו במפורט איפה היה המחסום, ומתי יצאו והגיעו שני האוטובוסים לתחנה המדוברת, ולמה אתה חיכית שעה ולא ראית אוטובוס.
אפשר לכתוב שאם התשובה לא תהיה מספקת אתה מתכוון להגיש תביעה.
חשוב לי להדגיש משהו על מה שכתבתי - אין ציפיה לקבל מידע מלא ומדוייק מהחברה (אלא אם כן באמת באמת אין לה מה להסתיר), זה רק יכול לעזור במקרה שתגישו תביעה, להראות שאתם עשיתם הכל לקבל את המידע המדוייק, ומשלא קיבלתם תשובות מדוייקות הוגשה התביעה.

avi++

משתמש מקצוען
בדקתי שם, מופיע שהנסיעות יצאו כמתוכנן, איך ייתכן?
הרי עמדתי בתחנה והם לא הגיעו, מה גם שאפילו החברה מודה שהם יצאו באיחור?
תבדקו באיזה שעה האוטובוס הגיע לתחנה השניה
זה הפרמטר, כבר הוסבר כאן שאם האוטובוס באנשהו על הכביש בשעה היעודה - זה יופיע כנסיעה שיצאה, השאלה מאיפה...
צריך לבדוק לפי המסלול עצמו

קפה ועוגה

משתמש פעיל
תבדקו באיזה שעה האוטובוס הגיע לתחנה השניה
זה הפרמטר, כבר הוסבר כאן שאם האוטובוס באנשהו על הכביש בשעה היעודה - זה יופיע כנסיעה שיצאה, השאלה מאיפה...
צריך לבדוק לפי המסלול עצמו
@מנוי פרימיום תוכל לעזור לי?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
בדקתי שם, מופיע שהנסיעות יצאו כמתוכנן, איך ייתכן?
הרי עמדתי בתחנה והם לא הגיעו, מה גם שאפילו החברה מודה שהם יצאו באיחור?
שלחתי אתכם לקישור לבדיקת מיקומי GPS, משום שהמידע לגבי קיום נסיעות לא תמיד מדויק, ונסביר -

1728902759489.png

1728902657778.png

בצילומי המסך האלו אפשר לראות שהנהג של הנסיעה של 22:40 התחיל לשדר מיקום GPS כבר בשעה 22:30
אבל הוא ביצע את המסלול ההפוך בתוך ביתר עילית לכיוון תחנת המוצא (ככל הנראה סיום של קו קודם).
לפי נתוני ה-GPS ששידר הנהג, נראה שהוא ביצע פרסה בכיכר ברחוב הר"ן כדי לעשות את המסלול בכיוון ההפוך
בכך הוא דילג למעשה על 2 התחנות הראשונות במסלול.

למעשה - כמו שכבר כתבו כאן, הנסיעה בוצעה לכאורה, אך לא בצורה תקינה. הנהג אכן הגיע באיחור לכיוון הנכון של המסלול.

נערך לאחרונה ב:

קפה ועוגה

משתמש פעיל
ענו לי איפה היה המחסום
ענו לי מתי יצאו והגיעו שני האוטובוסים
הראשון יצא באיחור של 10 דק', לא ראיתי אותו עובר בתחנה, כנראה כי היה עליו שילוט ידני או משהו
השני יצא באיחור של 25 דק'
עילה מספקת לתביעה, או שהתירוץ של המחסום מתקבל?

קפה ועוגה

משתמש פעיל
שלחתי אתכם לקישור לבדיקת מיקומי GPS, משום שהמידע לגבי קיום נסיעות לא תמיד מדויק, ונסביר -

צפה בקובץ המצורף 1797658

צפה בקובץ המצורף 1797657

בצילומי המסך האלו אפשר לראות שהנהג של הנסיעה של 22:40 התחיל לשדר מיקום GPS כבר בשעה 22:30
אבל הוא ביצע את המסלול ההפוך בתוך ביתר עילית לכיוון תחנת המוצא (ככל הנראה סיום של קו קודם).
לפי נתוני ה-GPS ששידר הנהג, נראה שהוא ביצע פרסה בכיכר ברחוב הר"ן כדי לעשות את המסלול בכיוון ההפוך
בכך הוא דילג למעשה על 2 התחנות הראשונות במסלול.

למעשה - כמו שכבר כתבו כאן, הנסיעה בוצעה לכאורה, אך לא בצורה תקינה. הנהג אכן הגיע באיחור לכיוון הנכון של המסלול.
אני לא הבנתי איך אתה מצליח לראות באיזה שעה הוא היה בכל מקום, איך בודקים את זה?

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אני לא הבנתי איך אתה מצליח לראות באיזה שעה הוא היה בכל מקום, איך בודקים את זה?
בקישור הזה -

לעלוב ב"ש

משתמש פעיל
בלת"ק
לפני שנה חיכיתי בתחנה בצומת רמות לקו 277 לאלעד
והאוטובוס האחרון עבר ולא עצר מפאת חוסר מקום
כשהתקשרתי למטרופולין הם לא היו מוכנים לשלוח
אוטובוס עד שאני שולח להם תמונה כמה אנשים יש בתחנה
ולא היה לי אפשרות לשלוח אז הם לא שלחו עוד אחד
שלחתי למשרד התחבורה פניה
והם שלחו לי הרבה בלה בלה שהם טיפלו וכו'
השאלה אם יש עדיין אפשרות לתבוע ?
כמה כסף?
ומה עושים?
תודה רבה

גיטריסט בנשמה

משתמש רשום
בלת"ק
לפני שנה חיכיתי בתחנה בצומת רמות לקו 277 לאלעד
והאוטובוס האחרון עבר ולא עצר מפאת חוסר מקום
כשהתקשרתי למטרופולין הם לא היו מוכנים לשלוח
אוטובוס עד שאני שולח להם תמונה כמה אנשים יש בתחנה
ולא היה לי אפשרות לשלוח אז הם לא שלחו עוד אחד
שלחתי למשרד התחבורה פניה
והם שלחו לי הרבה בלה בלה שהם טיפלו וכו'
השאלה אם יש עדיין אפשרות לתבוע ?
כמה כסף?
ומה עושים?
תודה רבה
ראה כאן;

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ה'

לג הוֹרֵנִי יי דֶּרֶךְ חֻקֶּיךָ וְאֶצְּרֶנָּה עֵקֶב:לד הֲבִינֵנִי וְאֶצְּרָה תוֹרָתֶךָ וְאֶשְׁמְרֶנָּה בְכָל לֵב:לה הַדְרִיכֵנִי בִּנְתִיב מִצְוֹתֶיךָ כִּי בוֹ חָפָצְתִּי:לו הַט לִבִּי אֶל עֵדְוֹתֶיךָ וְאַל אֶל בָּצַע:לז הַעֲבֵר עֵינַי מֵרְאוֹת שָׁוְא בִּדְרָכֶךָ חַיֵּנִי:לח הָקֵם לְעַבְדְּךָ אִמְרָתֶךָ אֲשֶׁר לְיִרְאָתֶךָ:לט הַעֲבֵר חֶרְפָּתִי אֲשֶׁר יָגֹרְתִּי כִּי מִשְׁפָּטֶיךָ טוֹבִים:מ הִנֵּה תָּאַבְתִּי לְפִקֻּדֶיךָ בְּצִדְקָתְךָ חַיֵּנִי:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה