התייעצות צעקת הדל

משה 05276

משתמש מקצוען
מפוצל מאשכול אחר.
כאן נעלה תשלומים תמוהים שהוטלו עלינו לכאורה שלא בצדק,
תלושי שכר לא חוקיים, וכל מסמך המעיד על שלילת זכויות.
כגון חוזים עם סעיפים שרירותיים.
להתייעצות ועזרה הדדית
הייתי מוסיף שיהיה לא סתם השמצות
אלא אך ורק דברים וודאים
במידה שלא פשוט להוסיף סימן שאלה

יוסיK

משתמש מקצוען
היה לי שוכר שרצה לחתום על חוזה שכירות שהוא מכיר, חשש כנראה שאני יתפור אותו עם משהו מסוכן....
הוא הביא חוזה קצר ומאוד ברור, היה מפורט שם בדיוק מה הם חובותיו של השוכר, ברזולוציה כמעט מקסימלית. מאידך לא הייתה שם שום התייחסות לחובות המשכיר, לא תיקונים לא טיפולים, מאומה.
הודעתי לו שאני לא חותם על כזה מסמך, למרות שכביכול זה מוטה לטובתי, לא הוגן בעיני, חוץ מזה שזה גם לא נראה לי קביל.
ניסיתי לחפש עכשיו את החוזה ההוא ולא מצאתי.
ממליץ לכל אחד לקרוא את המסמכים שהוא מתבקש לחתום עליהם, מניסיון, הרבה שוכרים לא קוראים את החוזים, אפשר להחתים אותם על כל מה שיעלה בדעתי, ויש אנשים שמנצלים את זה וחבל.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני שכרתי בעבר דירה, וכשקיבלתי את החוזה, היה לי נס שהחלטתי לעבור עליו לפני שאני חותם, וכך הצלחתי למחוק כל מיני סעיפים שהיו פשוט ניסיון ניצול על כלום.
לדוג’,
סעיף א’. השכירות לשנה, אבל צריך להביא מראש 14 צ’קים חתומים על הסכום המסוכם לחודש, כשהראשון נגבה מראש והוא בתור פיקדון אם אחד הצ’קים יחזור או אם אני אעבור על כל אחד מהסעיפים בחוזה.
סעיף נוסף, כל התשלומים של החשמל מים וכו’ אני צריך לשלם למשכיר והוא ישלם אותם לחברת חשמל ומים. אבל סכום העלות לקוב מים ולוואט חשמל הוא סכום קבוע שנכתב בחוזה, ולא משנה כמה הסכום שחברות החשמל והמים גובים, וכשבדקתי בחברות האלו, התברר לי שהמשכיר מרוויח עלי כמעט כפול מהסכום שבאמת מגיע לחברות החשמל והמים.
סעיף נוסף, לא קיבלתי דירה צבועה בצבע חדש. אבל בחוזה דרשו להחזיר את הדירה כשנגמר החוזה, כשהדירה מסויידת וצבועה כחדשה וכן לעשות שפכטל בכל מקום שהמשכיר ידרוש.
עוד סעיף לגבי הארכת חוזה, אם אני רוצה להאריך חוזה, סכום התשלום החודשי יעלה ב10 אחוז או צמוד למדד האיזורי (אני לא יודע אם קיים כזה דבר אבל ככה היה כתוב בחוזה...) כגבוה מביניהם.
וכן אם המשכיר רוצה לסיים חוזה הוא יכול להודיע לי חודש לפני. ואם אני מעוניין לסיים חוזה, אני אמור להודיע לו חודשיים לפני, ואם זה בשנה הראשונה של השכירות, אני אמור לדאוג לשוכר שיחליף אותי לפחות עד סוף שנה, ואם לא מצאתי אני אמור להמשיך ולשלם עד שיבוא שוכר חדש או עז סיום השנה.
וסעיף לגבי התשלום, שהתשלום מתבצע על פי חודש עברי.
וכשבדקתי טיפה למה דחוף לו עברי, אם הכל מנוסח בחוזה על התאריך הלועזי (לגבי הכניסה והיציאה) והתברר לי שהשנה היא שנה מעוברת, ככה שהוא מרוויח עוד תשלום של חודש שלם על אותו כמות ימים.
למעשה שיניתי ותיקנתי את כל הסעיפים האלו (ועוד כמה בסגנון הזה שאני לא זוכר בדיוק) והוא מאוד התעצבן ולא הסכים. אז הודעתי לו שיחפש שוכר אחר, כי אני לא הולך לחתום על כזה חוזה. תוך שעתיים הוא חזר אליי והסכים שנחתום על החוזה המשופץ ששלחתי לו.

יוסיK

משתמש מקצוען
לא הכל משולל הגיון
אני שכרתי בעבר דירה, וכשקיבלתי את החוזה, היה לי נס שהחלטתי לעבור עליו לפני שאני חותם, וכך הצלחתי למחוק כל מיני סעיפים שהיו פשוט ניסיון ניצול על כלום.
לדוג’,
סעיף א’. השכירות לשנה, אבל צריך להביא מראש 14 צ’קים חתומים על הסכום המסוכם לחודש, כשהראשון נגבה מראש והוא בתור פיקדון אם אחד הצ’קים יחזור או אם אני אעבור על כל אחד מהסעיפים בחוזה.
פחות מקובל בציבור החרדי, כן קיים במידה מסוימת בציבור הכללי
סעיף נוסף, כל התשלומים של החשמל מים וכו’ אני צריך לשלם למשכיר והוא ישלם אותם לחברת חשמל ומים. אבל סכום העלות לקוב מים ולוואט חשמל הוא סכום קבוע שנכתב בחוזה, ולא משנה כמה הסכום שחברות החשמל והמים גובים, וכשבדקתי בחברות האלו, התברר לי שהמשכיר מרוויח עלי כמעט כפול מהסכום שבאמת מגיע לחברות החשמל והמים.
לא הגיוני
סעיף נוסף, לא קיבלתי דירה צבועה בצבע חדש. אבל בחוזה דרשו להחזיר את הדירה כשנגמר החוזה, כשהדירה מסויידת וצבועה כחדשה וכן לעשות שפכטל בכל מקום שהמשכיר ידרוש.
בהרבה חוזים הסעיף של צביעת הדירה מופיע, אכן אם לא מקבלים דירה צבועה לא אמורים להחזיר אותה צבועה, אבל אם מקבלים דירה שצבעו אותה לפני חצי שנה והיא במצב טוב לא הגיוני להחזיר אותה כשכל הקירות שחורים.
ברור שאי אפשר לדרוש משוכר לעשות שפכטל על כל הקירות אם הוא קיבל דירה חפורה.
אני משאיר את הסעיף הזה גם בדירה שלא צבעתי אותה עכשיו בשביל מצבי קצה של שוכר שקיבל דירה במצב טוב ומחזיר במצב מזעזע. [היו דברים מעולם]
עוד סעיף לגבי הארכת חוזה, אם אני רוצה להאריך חוזה, סכום התשלום החודשי יעלה ב10 אחוז או צמוד למדד האיזורי (אני לא יודע אם קיים כזה דבר אבל ככה היה כתוב בחוזה...) כגבוה מביניהם.
ראיתי פעם משהו דומה לזה בחוזה כללי, כנראה הסעיף הזה היה למקרה של מימוש אופציה ולא להארכה רגילה.
וכן אם המשכיר רוצה לסיים חוזה הוא יכול להודיע לי חודש לפני. ואם אני מעוניין לסיים חוזה, אני אמור להודיע לו חודשיים לפני,
לא סביר, אמורה להיות הדדיות בחוזה, אא"כ מדובר על התקופה שאחרי תום החוזה ולא נחתמה הארכה.
ואם זה בשנה הראשונה של השכירות, אני אמור לדאוג לשוכר שיחליף אותי לפחות עד סוף שנה, ואם לא מצאתי אני אמור להמשיך ולשלם עד שיבוא שוכר חדש או עז סיום השנה.
מקובל, חוזה זה התחייבות.
וסעיף לגבי התשלום, שהתשלום מתבצע על פי חודש עברי.
וכשבדקתי טיפה למה דחוף לו עברי, אם הכל מנוסח בחוזה על התאריך הלועזי (לגבי הכניסה והיציאה) והתברר לי שהשנה היא שנה מעוברת, ככה שהוא מרוויח עוד תשלום של חודש שלם על אותו כמות ימים.
לייתר דיוק, כשליש חודש [11 יום] טריק מוכר שגורם בלבול וכאב ראש לשוכרים ולא ממש מועיל למשכירים , בסופו של דבר לא מרגישים את הכסף הזה, הוא נפרס ליותר מידי זמן.
למעשה שיניתי ותיקנתי את כל הסעיפים האלו (ועוד כמה בסגנון הזה שאני לא זוכר בדיוק) והוא מאוד התעצבן ולא הסכים. אז הודעתי לו שיחפש שוכר אחר, כי אני לא הולך לחתום על כזה חוזה. תוך שעתיים הוא חזר אליי והסכים שנחתום על החוזה המשופץ ששלחתי לו.
מצוין, כנראה שלא היו הרבה קופצים על המציאה.....
כל הכבוד שעברת על החוזה, לפני שאני חותם עם שוכרים אני בד"כ צריך להושיב אותם כמעט בכוח כדי שיואילו בטובם לקרוא את זה וגם אז הרבה פעמים הם ממש לא מתעמקים.
ואכן בהחלט יש הרבה דברים שהם לא בהכרח עקרוניים למשכיר ואפשר להתפשר עליהם או למצוא איזשהו הסדר שטוב ל 2 הצדדים.

קושקוש

משתמש... תחליטו אתם!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
כנראה שמכירים כבר... :(
קרובת משפחה שעבדה בחינוך מיוחד, הייתה מורה [או סייעת] בקייטנה בחופש הגדול בבית ספר לחינו"מ,
רק שמשום מה בתלוש הופיע שמכניסים לה 6000 ועל איזה סעיף כלשהו מורידים 3000...
[אגב, לפי לוח שעות העבודה בקייטנה הנ"ל בשעתו 3000 ש"ח היה פחות משכר מינימום, לא חוקי בעליל, אמנם בסוף מכיון שהיו תלמידות שלא הגיעו עשו תורנות בין המורות בחלק מהימים ויוצא שעבדה קצת פחות שעות]...
עצוב.

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא סביר, אמורה להיות הדדיות בחוזה, אא"כ מדובר על התקופה שאחרי תום החוזה ולא נחתמה הארכה.
המדובר היה בהמשך החוזה הקיים.
ראיתי פעם משהו דומה לזה בחוזה כללי, כנראה הסעיף הזה היה למקרה של מימוש אופציה ולא להארכה רגילה.
כנ”ל
לייתר דיוק, כשליש חודש [11 יום] טריק מוכר שגורם בלבול וכאב ראש לשוכרים ולא ממש מועיל למשכירים , בסופו של דבר לא מרגישים את הכסף הזה, הוא נפרס ליותר מידי זמן.
למה זה ליותר זמן?
אם משלמים בראש חודש והחודשים העבריים קצרים יותר, זה אמור להיות פחות זמן?
ותודה על התשובה המפורטת!

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
השנה הלועזית גדולה יותר מהשנה העברית ב11 יום בלבד וזה מתפרס לשנה שלמה כל חודש אתה מרוויח פחות מיום
למה?
אם הסיכום הוא 3000 לחודש, יוצא שהמשכיר הרוויח 2000 ש”ח מהחודש המעובר.
וכן אם חתמנו חוזה ל3 שנים ויש בתוכם שנה אחת מעוברת, אם התשלום הוא על פי הלועזי - משלמים על 36 חודשים.
ואם התשלום הוא על פי העברי - משלמים על 37 חודשים.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
השנה הלועזית גדולה יותר מהשנה העברית ב11 יום בלבד וזה מתפרס לשנה שלמה כל חודש אתה מרוויח פחות מיום
תסביר לקופת העיר וועד הרבנים שעושה מגבית עבור 'חודש העיבור' בשנים מעוברות.

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
תסביר לקופת העיר וועד הרבנים שעושה מגבית עבור 'חודש העיבור' בשנים מעוברות.
התכוונת לצחוק אבל הם בעיקרון צודקים כי פעם ב3 שנים חסר להם חודש אם באמת ההתחיבויות שלהם זה לפי העברי

נערך לאחרונה ב:

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
למה?
אם הסיכום הוא 3000 לחודש, יוצא שהמשכיר הרוויח 2000 ש”ח מהחודש המעובר.
וכן אם חתמנו חוזה ל3 שנים ויש בתוכם שנה אחת מעוברת, אם התשלום הוא על פי הלועזי - משלמים על 36 חודשים.
ואם התשלום הוא על פי העברי - משלמים על 37 חודשים.
לא הצלחתי להבין את החישוב הראשון שלך איך הוא הרוויח 2000?? לאיזה תקופת זמן??
לגבי החישוב השני אתה ממש צודק שבמשך 3 שנים מרווחים חודש אבל זה ממש מתאים עם מה שכתבתי שבשנה מרוויחים 11 יום כפול 3 זה 36 קצת יותר מחודש לכן שנה מעוברת לפעמים יש בפער של שנתיים
אבל זה מתפרס לכל הזמן הזה והמשכיר לא מרגיש את זה וזה רק מציק כי המשכנתא שלו היא כן לפי הלועזי

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
גם לי היה בעבר משכיר כזה.
(בטח שמרוויחים, כל חודש סביב יום אחד)
חודש עברי בין 29-30 לחודש
לועזי- 30-31 יום.
יום בחודש משכירות ממוצעת של 3000 ש"ח
סביב תוספת של 100 ש"ח לחודש
(ואם זה שכירות של 4500, מדובר על 150 ליום)
בלי שהשוכר משלם יותר :rolleyes:
ופחות מרגיש, הוא משלם X לחודש, אבל קצר יותר.

היה עוד סעיף נחמד שאותו הצלחתי ב"ה להוריד
שאם משכירים את הדירה למישהו אחר
40% מהסכום הולך אליו.
למה?
הוא משלם על הדירה כל חודש?
הוא מנקה לרגל האורחים, מחליף מצעים?
משלם חשמל על המזגן?
למה לא. הכניס.

עוד סעיף, שאם מוצר חשמלי או כל דבר בדירה ניזוק (גם אינסטלציה למשל)
השוכר משלם. (גם אם לא היתה רשלנות או שימוש לא נכון)
ומדובר בדירה ישנה, עם מוצרי חשמל טרנטלות...
ואם בדיוק אצלי ישבוק חיים?
תהיה בעיית אינסטלציה?
אנחנו אשמים ואנחנו נשלם...
לא היתה לנו ברירה וסגרנו
אבל ביום שהיה אפשרי מצאנו מקום אחר
וברחנו מהדירה הזו.
(עוד אמר לי שאני הראשונה שקוראת את כל החוזה, אף אחד לא התלונן עליו
ובאמת ביררנו אצל משכירים קודמים ואמרו שאפ' לא ידעו על מה חתמו :eek:)

sk1203

משתמש מקצוען
היה עוד סעיף נחמד שאותו הצלחתי ב"ה להוריד
שאם משכירים את הדירה למישהו אחר
40% מהסכום הולך אליו.
למה?
הוא משלם על הדירה כל חודש?
הוא מנקה לרגל האורחים, מחליף מצעים?
משלם חשמל על המזגן?
למה לא. הכניס.
הסעיף הזה ספציפית מוצדק מבחינת המשכירים,
כדי שהשוכרים לא יעשו כסף על הדירה שלהם (לצורך העניין ישכרו לשנה ב3.5K וישכירו ב4K לחודש)

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
התכוונת לצחוק אבל הם בעיקרון צודקים כי פעם ב3 שנים חסר להם חודש אם באמת ההתחיבויות שלהם זה לפי העברי
לא לצחוק, רציתי להדגיש את הטעות. אכן בשלש שנים יש נפ"מ של חודש. והגם שלא שוכר אחד משלם הכל בד"כ, זה הרציונל.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
הסעיף הזה ספציפית מוצדק מבחינת המשכירים,
כדי שהשוכרים לא יעשו כסף על הדירה שלהם (לצורך העניין ישכרו לשנה ב3.5K וישכירו ב4K לחודש)
זו היתה יחידת דיור בירושלים
שם מאוד מקובל להשכיר לשבתות את הדירה
(מכסים ע"י זה חלק מהשכירות)
אבל רצה לקחת חלק ברווח :p

אהה והיה גם סעיף שאסור לתת את הדירה למישהו אחר ללא תשלום
רק בתשלום (בניכוי 40% למשכיר כמובן)

טוב שלא הכניס סעיף גם מינימום עלות השכרה לשבת
או חובה לפחות פעם בחודש ;)

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מעשה שקרה לחברה טובה שלי

היא עבדה במשרד ביטוח
והמעסיק, חרף בקשותיה וזכותה, לא הפריש פנסיה!
ואף ניסה להתנער מכך ביום בו סיימה את עבודתה.

מאיר עלי באבא

משתמש פעיל
רק בתשלום
על פי הלכה יש פוסקים שבאמת אסור לתת למישהו אחר בחינם זאת אומרת שגם אם לא היה סעיף כזה גם היה אסור
כמובן שאם סיכמו אחרת הכל הולך לפי הסיכום

נערך לאחרונה ב:

sk1203

משתמש מקצוען
זו היתה יחידת דיור בירושלים
שם מאוד מקובל להשכיר לשבתות את הדירה
(מכסים ע"י זה חלק מהשכירות)
אבל רצה לקחת חלק ברווח :p

רק בתשלום (בניכוי 40% למשכיר כמובן)

טוב שלא הכניס סעיף גם מינימום עלות השכרה לשבת
או חובה לפחות פעם בחודש ;)
אם כך את צודקת במקרה הזה
אבל באופן כללי סעיף של הגבלת/ איסור השכרה הוא הגיוני

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה