התייעצות צעקת הדל

יוסיK

משתמש מקצוען
זעקת הדל?
אני גר במדינה שמשפחה בת 9 נפשות שבו האב מרוויח 15,000 ש״ח מוגדרות באופן רשמי, ובצדק, כחיה-״מתחת לקו העוני״.
לעומת זאת, במקום לתת לאב אפשרות להגדיל הכנסות ולצאת כמה שיותר מהר הקו העוני, על כל שקל נוסף שהאב מרוויח המדינה לוקחת 64 אג׳ (מס הכנסה, מע״מ, ביטוח לאומי) ולאב נותר 36 אג׳ בלבד.
אתה מדבר על עצמאי?
רק להזכיר, שאת המע"מ משלם הלקוח, אתה סה"כ שליח של המדינה [בהתנדבות] לגבות ממנו ולהעביר אליה.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אתה מדבר על עצמאי?
רק להזכיר, שאת המע"מ משלם הלקוח, אתה סה"כ שליח של המדינה [בהתנדבות] לגבות ממנו ולהעביר אליה.
כן.
לגבי מע"מ, אני (1) מתחרה עם עצמאיים שלא משלמשים מע"מ, (2) הרבה לקוחות לא מקבלים החזר על המע"מ, כך שזה משהו שהלקוח מאוד רגיש אליו, והרבה פעמים צריך לספוג לבד את המע"מ. כך שזה לא מדוייק להגיד שאני רק שליח.

יוסיK

משתמש מקצוען
כן.
לגבי מע"מ, אני (1) מתחרה עם עצמאיים שלא משלמשים מע"מ, (2) הרבה לקוחות לא מקבלים החזר על המע"מ, כך שזה משהו שהלקוח מאוד רגיש אליו, והרבה פעמים צריך לספוג לבד את המע"מ. כך שזה לא מדוייק להגיד שאני רק שליח.
שלא תחשוב, אני לא נהנה לשלם מע”מ....
ההתחרות הזו לא קלה ולפעמים גם לא נעימה, היע נועדה לעודד עסקים קטנים, בפועל היא גם מייצרת עיוותים היות ולא כל עסק עם מחזור גדול מרויח יותר מעסק עם מחזור גדול.
מבחינת המדינה זה לא נכון שתחשוב שאתה משלם את המע”מ ותוריד את זה מההכנסות שלך כי הלקוח משלם את זה.
מבחינתך ברור שתראה את זה כמשהו שמוטל על העסק שלך.

יוסיK

משתמש מקצוען
צעקת הדל
עשיתי עסקה עם מישהו, סיכמנו על מחיר, כמובן פלוס מע”מ, ככה גם שילמתי.
איכשהו כשזה הגיע לחשבונית הוא התחיל לגמגם, תראה, מה אתה צריך את זה וכו’
לא הבנתי, גבית ממני 17% בשם מה?
אתה רוצה להרויח אין בעיה למה על חשבוני, כל עוד לא מוציאים חשבונית איזה היתר יש לקחת מע”מ.
סיפור בדוי, אין לו אחיזה במציאות, קשה לי להאמין שמישהו באמת עושה דבר כזה.

פוניבז'-וולף

משתמש פעיל
ומה תגידו על עבודה חודשיים ללא משכורת.
עוד לא אשרו את התקן. בקרוב.
דעת תורה לא מעניינת.
אין ברירה עו"ד בתמונה.
זה קיים אצל הרבה מורות בחינוך העצמאי שמלמדות לפי אופק חדש כלומר הרבה יותר שעות, ומקבלות לפי הישן.
אפשר רק לבכות.
מישהו שמע על שינויים בהנהלת החינוך העצמאי לקראת סוף שנה?

2089233

משתמש פעיל
ממש ממש לא לפי ראש
וזה לא מה שעולה הון
וטיול מירושלים או בני ברק לאלעד לא דורש מאבטח. והחובש הוא אחת המורות מהצוות שעשתה קורס 30 שעות של עזרה ראשונה בשנתיים האחרונות (כל בוגרת סמינר טריה)
ממש לא נכון
אסור שחובש יהיה מישהו מהמלוים של הטיול
אם נגיד שעל כל 20 בנות צריך שתי מורות מלוות וצריך גם חובש
אז אפילו שאחת מהמורות היא חובשת מקצועית היא לא יכולה להיות על תקן חובשת
זה גם הגיוני כי אם ח"ו יהיה ארוע היא לא יכולה לתפקד גם כחובשת וגם כמורה בו זמנית עם כל מה שזה דורש

והפארקים כן גובים על כל ראש מידיעה

sk1203

משתמש מקצוען
ממש לא נכון
אסור שחובש יהיה מישהו מהמלוים של הטיול
אם נגיד שעל כל 20 בנות צריך שתי מורות מלוות וצריך גם חובש
אז אפילו שאחת מהמורות היא חובשת מקצועית היא לא יכולה להיות על תקן חובשת
זה גם הגיוני כי אם ח"ו יהיה ארוע היא לא יכולה לתפקד גם כחובשת וגם כמורה בו זמנית עם כל מה שזה דורש

והפארקים כן גובים על כל ראש מידיעה
מורה נוספת מצוות ביה"ס

אדריכלית לאה

משתמש רשום
יש הבדל בין חובש למע"ר
מורות לומדות קורס מע"ר-מגישות עזרה ראשונה
חובש זה קורס הרבה יותר נרחב ואף מורה לא לומדת את זה....
ולכל טיול צריך גם חובש וגם מע"ר. חובש מביאים מישהי חיצונית ומע"ר בד"כ חלק מצוות הבי"ס

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה