צ'מעו סיפור

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
שייע, מה שנכון נכון.

אבל בשונה מהבלוג שלך, כאן מדובר בפורום סגור, של אנשי מקצוע שנעזרים האחד ברעהו. ומגיע משהו מבחוץ, ישראלי טיפוסי, ודורש שאשלח לו חומר כי הבטחתי למיכל (באוגוסט. של איזו שנה?!). ואגב, בדקתי שוב את התגובה שלי, לא הבטחתי, ולא כתבתי כזה דבר.

אני מסכים אתך שהייתה יכולה להיות תגובה יותר עדינה ומקצועית. אני הבאתי את הסיפור הזה רק על הרקע של הרדיפה אחרי הצבור החרדי (ועם הצל של פרשיית לופוליאנסקי, שאפי' בתקשורת החולנית כבר נשמעים קולות נגד עונשו).

ראה מה בינינו לבינם.

מרגלית ויסברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה קורה הרבה,

בן אדם חווה מקרה, כולו מזועזע מהדברים, ואומר לעצמו " מה אני שומר את זה לעצמי? אני חייב לשתף עוד אנשים , שידעו".

ואז קמים אנשים, מה אתה מקטר? ההוא בכלל צודק! למה אתה מכפיש אנשים? ובכלל לא נהגת אתה בעצמך בסיפור הזה...

בקיצור, במקרים כאלה באמת קשה להעביר את הדברים כמו שהם.
לפי התאורים של העסק המדובר, נשמע בהחלט שמוטב להמלט ככל האפשר מלהתעסק עם דמות כזו.

mat

------- Magicode -------
אני אישית חושב שהבקשה של הבן אדם דווקא לא מוגזמת.

אם פעם שלחת חומר על גבי אתר ציבורי כמו פרוג למה שלא תשלח לו. יכול להיות שהוא חשב שזה חלק מהצורת עבודה שלך. ויכול להיות שהיית יכול לסגור איתו עסקה טובה. אם היית יותר נחמד.

אני לא חושב שיש פה ניצול. אם מדובר באדם עם הרבה כסף כמו שאתה חושב, אני לא חושב שהוא יגיד לעצמו הנה חסכתי עוד 200 שקל. השגתי את החומר מקצועי בחינם.
לדעתי זה טיפשי לחשוב ככה.

studio dv.d

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אני יגיד לך מה היה קורה לי במקרה ואני התכתבתי עם בן אדם כזה. בדיוק אחרי שניה הייתי שוכח מהמקרה.
גם אם נצא מנקודת הנחה שאתה צודק ואין מקום לנקוט קו נימוסי מול נצלנים ואתה צודק שהוא נצלן או ששייע ואחרים שאמרו לך שאולי היה כדאי לאמץ קו נימוסי יותר. כי יכול להיות שהוא לא כזה נצלן.
פשוט הייתי עובר הלאה. כי אם אתה צודק אז הרווחת פחות לקוח נצלן ותאמין לי שזה רווח ענק. וגם אם שייע צודק. אז מה שהיה נגמר. ובפעם הבאה תנסה את הדרך של לשלוח אותו לדרכו עם מסר שהוא מכירתי אבל על הפעם הזאת זה חלב שנשפך.
אבל וודאי לא הייתי עושה מזה עניין ואני יודע שאנו כפרילאנסרים נוהגים להתלונן ובצדק רב על הניצול הציני שקיים בארץ הזו אבל אם אתה רוצה באמת לעבוד פשוט תמשיך הלאה ומכל מקרה כזה פשוט תקח את הלקח והלימוד איך אפשר לנסות לנצל את המצב לטובתך.

והכי חשוב אני למדתי בחיים לחפש את הלקוחות שכיף לך לעבוד איתם להפוך אותם ללקוחות קבועים על ידי כל פעולה אפשרית. ופשוט לנסות להתפטר מהנצלנים. לא פעם ולא פעמיים המשכתי עם נצלנים ובסוף הבנתי שהם גורמים נזק מאשר תועלת. ונכון שלא בכל שלב בחיים אפשר לעשות את זה אבל תמיד כדאי לנסות לכוון לשם.

בשורה התחתונה נצלנים היו ויהיו בכל תחום. וכדאי תמיד לזהות אותם ולהתרחק מהם. ואם התרחקת מהם אשריך.

נ.ב. לא הייתי מייחס את כל הרעות החולות במדינה הזאת למתקפות התקשורת על הציבור החרדי. כאחד שמחזיק עיתון בעיר חילונית ו95% מלקוחותיי חילונית ואני רק הולך וצומח למרות התדמית השלילית שלנו בתקשורת. לדעתי בסופו של יום התקשורת הבינאישית היא זו שקובעת ולא התדמית שלנו כקהילה.

וכמובן כמובן התפילות והמעשרות הם אלו שאחראים לכמות הסבל שנעבור עד שנביא פרנסה מכובדת הביתה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה