דרוש מידע צבעים - מי יגאל אותי עם תשובה לשאלה הזו?

חיעיחע

משתמש פעיל
כמה התווכחנו על זה בתור ילדים......
זה היה מתישששש
אבל זה תשובה מענינת שעוד לא שמעתי....
אם שחור לא היה אותו שחור אצל כולם,
הרי שהגברים החרדים היו הולכים עם חליפות ומגבעות בקשת צבעים רחב.
איך כולם לובשים שחור??

כנ"ל כשהמורה אומרת לבוא כחול לבן,
או עם סרט אדום,בסוף כולם מבינים את הבקשה,
חוץ מאיזה ילדה אחת שאמא שלה ילדה ואבא אמר לה על הסרט הכתום שהוא אדום. ודאי.

mishehi

משתמש פעיל
יוצרי ai
כמה התווכחנו על זה בתור ילדים......
זה היה מתישששש
אבל זה תשובה מענינת שעוד לא שמעתי....
זו לא תשובה, כי עדיין, כולם קוראים לזה שחור, אבל אחד רואה את זה כמו שהשני רואה ירוק, ואחד רואה את זה כמו אדום שלך.

jump

משתמש מקצוען
אם שחור לא היה אותו שחור אצל כולם,
הרי שהגברים החרדים היו הולכים עם חליפות ומגבעות בקשת צבעים רחב.
איך כולם לובשים שחור??

כנ"ל כשהמורה אומרת לבוא כחול לבן,
או עם סרט אדום,בסוף כולם מבינים את הבקשה,
חוץ מאיזה ילדה אחת שאמא שלה ילדה ואבא אמר לה על הסרט הכתום שהוא אדום. ודאי.
יכול להיות שכולם קוראים לזה באותו שם של צבע.
אבל יש משהו שמבחינתו כל החרדים הולכים מה שאתה רואה כחול לבן והוא כן קורא לזה שחור לבן..
יש משהו שבעיניים שלו מה שנקרא אדום הוא רואה את זה סגול וכו'
גם לא בטוח שזה ככה בכל הצבעים.
זה באמת הזוי לחשוב על זה אבל עוד לא מצאתי דרך להפריח את הטענה הזו..

למה מה קרה?

משתמש פעיל
התשובה היא פשוטה
שחור הוא קולט חום בגלל שהוא שחור ולבן לא קולט חום,
מכונית שחורה הרבה הרבה יותר חמה ממכונית לבנה, כביש שחור רותח לעומת גג שצובעים בלבן כדי שהבנים לא יהיה חם
ולכן, לא יכול להיות שהשחור שאני רואה אצל מישהו אחר הוא לבן...
תחשבו לפני שאתם מגיבים

ישראל בני ברק

משתמש פעיל
יש פה הרבה שעונים תשובות על שאלה שהם לא הבינו ומבלבלים את אלה שכן הבינו
אחרי שתבין התשובה לשאלה שלך תהיה
שהשחור שרותח אצלי הוא הלבן שרותח אצלך
אכן, השאלה הייתה לא האם ייתכן שישנם כאלה שלא רואים צבעים מסוימים / או רואים בצורה אחרת,
אלא השאלה הייתה האם ייתכן שכולנו רואים את כל סוגי הצבעים ועדיין מה שאתה רואה אדום אחר יראה כחול, ומה שאתה רואה כחול השני יראה אדום, ולא בשל כך שהעין רואה אחרת, מאחר וזה לא סביר כמו שכתבו בתשובה הבאה.
זה לא משנה, אדום זה סכמה חברתית שמתארת אורך גל מסוים שהעין שלנו קולטת. כמו שאורך מסוים הוא מטר וכמות זמן מסוימת זו שנייה.
האם אנחנו חווים את זה אותו דבר? אז לכאורה אם אנחנו מאותו חומר, ומבנה העין שלנו זהה אז אנחנו אמורים לקלוט את זה בצורה זהה.
אלא האם ייתכן שהמוח שלנו כשהוא מקבל מידע מהעין שהגיע גל באורך מסוים הוא מפרש אותו בצורה אחרת ממה שמפרש השני, למרות שהוא כן מזהה את ההבדלים בין הגלים באותו צורה כמו כולם.
כמו יהודי טוב אענה בשאלה,
מי אמר לך שמה שאני מפרש כתחושת ריח, אתה לא מפרש כתחושת קול או ראייה ולהיפך.
מסתבר שזה אכן לא כך, מאחר וזה אזורים שונים במוח בשונה מראיה.
מסברה, ייתכן באמת שאכן אנחנו רואים אחרת, אבל מה זה משנה? בסופו של דבר כולנו קוראים לאורך גל שנקרא אדום בשם אדום, אז למאי נפקא מינא?
ייתכן בהחלט שהסיבה שבני אדם חלוקים בהעדפות שלהם לצבעים שונים, נובעת מההבדל הפסיכולוגי הזה, אבל מעבר לזה, כל עוד שלא יצרו קשר מוח למוח, ייתכן שנוכל להתחבט בזה ברוב תחומי החיים,
נניח אולי המלוח שלי הוא המתוק שלך ולהיפך.

נערך לאחרונה ב:

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
יש סיבה לזה ששחור רותח ולא לבן, שחור רותח כי החומר בולע את כל האור ולבן מחזיר את כל האור. (ושחור ולבן זה דוגמא לא ממש טובה כי זה לא ממש צבע.)
ושוב, לכאורה אם אנחנו בנויים מאותם תאים, ומבנה העין שלנו זהה אין סיבה שנקלוט את אותו גל בצורה שונה.
(אולי חווים אחרת כי האסואציות שלנו לכל צבע משתנות לפי החיים שלנו, ולפי זה כל הרגשות, הריחות, המחשבות, שמעלה בנו הצבע . אבל מבחינת הצבע נטו אין סיבה שנראה אחרת, ואין דרך להוכיח את השאלה הזאת)

jump

משתמש מקצוען
נכון.
אבל לדעתי זה לא יכול להיות 2 צבעים ממש ניגודיים.
כאילו בהיר וכהה נגיד.
אם סתם לדוגמא מסכמים שלובשים לחתונה בגד בצבע בהיר. לא הגיוני שמישהי תגיע פתאום עם בגד שחור.

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
נניח אול המלוח שלי הוא המתוק שלך ולהיפך.
אני חושבת שאת זה אפשר להוכיח ביותר קלות מהעניין של הצבע, גם מדעית, אבל גם התיאורים של בני אדם לטעמים דומים מאד, וכשתתן לכמה אנשים לטעום לימון הם יעוו את הפנים באינסטינקט בצורה די דומה.

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
נכון.
כאילו בהיר וכהה נגיד.
אם סתם לדוגמא מסכמים שלובשים לחתונה בגד בצבע בהיר. לא הגיוני שמישהי תגיע פתאום עם בגד שחור.
בהיר וכהה זה מילה שכולנו הסכמנו להשתמש בה לתיאור מצב מסוים, השאלה היא האם ייתכן שאני רואה ורוד בצורה איקס שבמוח של חברה שלי קוראים לצורה הזאת טורקיז .
כשנקבע שתינו ללבוש ורוד נבוא עם אותו צבע, כי שתינו סיכמנו שקוראים לצבע הזה ורוד.

אוהב. ישראל

משתמש צעיר
עריכה תורנית
פתרון חלקי:
יש מספר מסוים של צבעים [שיש להם שם], ניתן להוכיח שכולנו רואים את אותו מספר צבעים, וחייב להיות שכל צבע יתן לי חוויה מסוימת שיש לה שם.
עכשיו, אם אני רואה את הכחול שלך כמו האדום שלך, אז איך אני רואה את האדום שלך?
אולי כמו צהוב? אז איך אני רואה את הצהוב שלך? כמו כחול?
זאת אומרת שבסוף יש לי את אותם חוויות חזותיות שיש לך, רק שאולי זה נובע אצלי מצבעים אחרים ממה שזה נובע אצלך.
אפשרות נוספת, שאני רואה את האדום שלך כצבע שונה שלא קיים אצלך בכלל, וכן הלאה..
כך או כך זה לא כל כך מסתבר, כי אם החוויות שלנו שונות היה סביר שבאיזה שהוא מקום זה יתקל, ולפחות לא יהיה לנו את אותו מספר חוויות.
מה גם שאת הדימיון בין הצבעים השונים כן ניתן להוכיח.

mishehi

משתמש פעיל
יוצרי ai
היא לא תגיע עם שחור, כי הכוונה בשאלה היא שאנחנו מדברים על אותו צבע, נניח וורוד, והיא קוראת לו וורוד ורואה אותו כמו שאת רואה שחור, אבל היא תבוא עם וורוד כי זה מה שהיא קוראת לו וורוד גם אם היא רואה אותו כמו השחור שלך
נכון.
כאילו בהיר וכהה נגיד.

עיצובים מפנקים מהטבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
שאלה ידועה.
והתשובה ג"כ.
בלונד - כולם מסכימים הוא צבע יפה.
לבן - כולם מסכימים שהוא צבע נקי.
אדום - כולם מסכימים שהוא צבע עז.
זהב - כולם מסכימים שהוא צבע יוקרתי.
חום - כולם מסכימים שיש בו משהו דוחה.
וכו' וכו'.
והמסקנה פשוטה: לא יתכן שיש הסכמה רחבה לגבי אופי הצבעים אם כל אחד רואה אותם שונה.

ישראל בני ברק

משתמש פעיל
אני חושבת שאת זה אפשר להוכיח ביותר קלות מהעניין של הצבע, גם מדעית, אבל גם התיאורים של בני אדם לטעמים דומים מאד, וכשתתן לכמה אנשים לטעום לימון הם יעוו את הפנים באינסטינקט בצורה די דומה.
כי המוח שלהם מורגל בטבעו שהמידע הזה שמגיע מהלשון אומר שלפה נכנס משהו מגעיל, לענינינו, חמוץ.
זה לא אומר שהוא לא מזהה את זה כמו שהשני מזהה מתוק, ועדיין זה מגעיל אותו.

קולי שמעת

משתמש פעיל
שאלה ידועה.
והתשובה ג"כ.
וכו' וכו'.
והמסקנה פשוטה: לא יתכן שיש הסכמה רחבה לגבי אופי הצבעים אם כל אחד רואה אותם שונה.
התשובה לא ידועה לא ברור מאיפה לקחת את זה
והיא מופרכת על ידי בחצי דקה הבאה
שימי לב שאת מקטלגת את הדברים לפי איך שהם ניראים זהב הוא יוקרתי כי זהב עולה המון כסף וחום להיפך אבל מי שרואה זהב חום וחום זהב אז חום הוא יוקרתי וזהב הוא דוחה

התשובה האמיתית שידועה היא שאין תשובה והיחיד שיתרץ אותה הוא תשבי (בתקווה ויסכים לענות על שאלות מהסוג הזה...)

חיה❤

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
כי המוח שלהם מורגל בטבעו שהמידע הזה שמגיע מהלשון אומר שלפה נכנס משהו מגעיל, לענינינו, חמוץ.
זה לא אומר שהוא לא מזהה את זה כמו שהשני מזהה מתוק, ועדיין זה מגעיל אותו.
ברור שזה אומר, התחושות שעולות בנו כשאנחנו טועמים לימון זה לא הסכמה חברתית, זה בדיוק הטעם החמוץ. זאת ההגדרה של טעם, יש לנו בלוטות בלשון שקולטות טעמים מתוקים בלוטות למלוח בלוטות למר ובלוטות לחמוץ.
אדום לעומת זאת זאת מילה שכשהיינו פעוטות אמא שלנו הצביע לנו על הצבע ואמרה לזה קוראים אדום ומאז אנחנו יודעים שזה אדום. השאלה היא בדיוק על הנקודה הזאת של איך המוח קולט, אם המוח של שתינו מגיב ללימון באותה צורה הוא קולט את החמיצות באותה צורה.

עיצובים מפנקים מהטבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
התשובה לא ידועה לא ברור מאיפה לקחת את זה
והיא מופרכת על ידי בחצי דקה הבאה
שימי לב שאת מקטלגת את הדברים לפי איך שהם ניראים זהב הוא יוקרתי כי זהב עולה המון כסף וחום להיפך אבל מי שרואה זהב חום וחום זהב אז חום הוא יוקרתי וזהב הוא דוחה

התשובה האמיתית שידועה היא שאין תשובה והיחיד שיתרץ אותה הוא תשבי (בתקווה ויסכים לענות על שאלות מהסוג הזה...)
לא הבנתי מה ענית אבל אני אנסה להסביר.
על המושג 'נקי' או 'יוקרתי' או 'דוחה' או 'עז' יש גם חילוקי דעות ע"י המוחות של האנשים או שזה ברור לכולם????
והיות שאתה חכם מספיק בשביל לענות על כך לבד.. אני אמשיך.
אם ישנה הסכמה רחבה על צבע, של כללללל האנשים לגבי האופי שלו:
הווי אומר שהם רואים את אותו הצבע בדיוק!!
לא יתכן שמורה בביה"ס לימדה שזהב הוא צבע יוקרתי, והילד שרואה אותו כחול עדיין יחשוב ככה, וכנ"ל הילד שרואה אפור או וורוד או סגול.
או שלכל הפחות היה על זה חילוקי דעות!!!
מאוד פשוט!
חבל שאת החצי דקה שלך לענות לא טרחת בלנסות לקרוא שוב!

לורנס

משתמש מקצוען
שאלה ידועה.
והתשובה ג"כ.
וכו' וכו'.
תשובה יפה.
צבעים מביעים רגש.

יש לי עוד תשובה.
נניח אם באמת לא כולם קולטים את הצבעים אותו דבר,
אז היו לנו הרבה ויכוחים לגבי צבעים,
נניח מעצבות אופנה, תופרות, גרפיקאיות וכו שעובדות עם צוות רחב, ונכנסות לדקויות של צבע, אין אצלן צבע 'חום', יש חום אדמה, חום מדבר, חום חרדל, חום חלודה ועוד ועוד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה