סיפור בהמשכים פרספקטיבה

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
אשמח לביקורת (כמובן),
ולחוות דעת על אורך הפרק (פיצלתי אותו לשניים)

ועוד משהו - טוב, בואו נעשה אותו ספוילר:
אני יודעת, אני יודעת.
מה שנשאב לחור שחור הולך לאבדון, מתכווץ ומפוצץ לתוך עצמו או משהו כזה.
אז - קבלו ידיעות מרעישות, תגלית שהתגלתה ממש לאחרונה (על ידי)(אהובי ואשירה סיפרו לי על זה)
סוג חדש של דברים - שחורים - אפלים בעלי כוח משיכה,
ממש ממש דומים לחור שחור,
אבל ---- תנו קצת לדמיין.
ומה בדיוק הם עושים?
נגלה בפרק הבא! :)
הסיפור מבוסס על מדע רציונלי?
כי הדבר הכי קרוב לחור שחור, נמצא ככל הנראה במרכז הגלקסיה שלנו, הרחק - הרחק, ולא ליד שדות הגז של יאיר לפיד - אלא יותר בכיוון של כוכבים שאין להם שמות מרוב שהם רחוקים.
הדבר הכי דומה לחור שחור אצלנו בכדור הארץ המשעמם, הוא מגנט. אבל מגנט לא ממש שואב לתוכו עצמים.
אפשר כמובן לשנות את המציאות המדעית, כי בכל זאת - זה סיפור בדיוני. אבל אז - לדעתי, יש להתחשב בכללים הבאים:
א. הס מלהזכיר את המילים ׳חור שחור׳. זה מיד יוצר הקבלה לעולם הריאלי, שבו חורים שחורים אינם יכולים להתקיים במקום כמו כדור הארץ, כי הם צריכים להיות גדולים פי כמה מיליונים מהכדור כולו, ובלי זה - הם פשוט לא יהיו חורים שחורים, אלא סתם חורים.
ב. תהיה זו טעות לנסות ולהסמיך את זה על בסיס מדעי. במקרים כאלו, עדיף פשוט לומר ׳זה ככה כי זה ככה׳, כמו עם מפלצות וכאלה.
ג. צריכה להיות לזה הצדקה. אבל חתיכת הצדקה, שבלעדיה - הסיפור לא יהיה שווה כלום, ואיתה - הסיפור יהיה תכלית השלמות.

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הסיפור מבוסס על מדע רציונלי?
חלילה! לא מתיימר!
א. הס מלהזכיר את המילים ׳חור שחור׳. זה מיד יוצר הקבלה לעולם הריאלי, שבו חורים שחורים אינם יכולים להתקיים במקום כמו כדור הארץ, כי הם צריכים להיות גדולים פי כמה מיליונים מהכדור כולו, ובלי זה - הם פשוט לא יהיו חורים שחורים, אלא סתם חורים.
חד משמעית, צודקת, ותודה!
באמת השתדלתי לא להזכיר את צמד המילים הללו בפרק... תודה על החיזוק!
מזכירה שוב - מתוך הספוילר:
קבלו ידיעות מרעישות, תגלית שהתגלתה ממש לאחרונה (על ידי)(אהובי ואשירה סיפרו לי על זה) -->> זה היה בטון מתבדח ; )
סוג חדש של דברים - שחורים - אפלים בעלי כוח משיכה,
ממש ממש דומים לחור שחור,
אבל ---- תנו קצת לדמיין.
ג. צריכה להיות לזה הצדקה. אבל חתיכת הצדקה, שבלעדיה - הסיפור לא יהיה שווה כלום, ואיתה - הסיפור יהיה תכלית השלמות.
מה הכוונה? הצדקה למה שקרה או לאיך שזה קרה?

ותודה על הביקורת - יאמייי אני אוהבת ביקורת :)

גאווהסקריפט

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
מגניב
אפשר קצת לסבן על חורי תולעת וקרעים במרחב חלל
לא נראה לי כזה מופקע
בייחוד שזה תחום חדש במגזר שלנו ואין הרבה ידע לא נראה לי יקפידו איתך על ספגטיפיקציה או לא....

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
5.
איו, למה השטיח רטוב?

זה מה שאהובי חושבת ברגע שבו המחנק שעטף אותה בצורה בלתי נסבלת מתפוגג.

זה --- דשא?

היא ממצמצת ומסתכלת סביב, ידה עדיין לופתת את אשירה שיושבת כמוה, הלומה וממצמצת. תחתיהן דשא לח, משמאלן אספלט שצמחיית פרא מכסה אותו.

קולות של אנשים, יש. אבל הרחוב המוזר והשונה ריק מבני אדם.

"אהובי, מה - מה קורה כאן?" אשירה מבועתת, לוחשת באימה.

"זה - זה די מזכיר את הרחוב שלנו, אבל -- מה ---"

וווווש!

שריקת מנוע קוטעת אותה, והן מרימות את ראשן באחת, "אבאלה! מה זה היה?!" אשירה משתנקת ומתנשפת במהירות.

"משהו עבר מעלינו!" אהובי לואטת.

ווווש! עוד עצם בלתי מזוהה חולף מעל ראשן במהירות מסחררת, ועוד אחד, ועוד כמה קטנים, ו - אהובי פוערת את עיניה בתימהון, כשהיא שומעת צווחות גיל של ילדים.

"אהובי, נכון זה חלום?" אשירה מנערת אותה, "רגע, אם זה חלום," היא מקמטת את מצחה וממלמלת: "אז בעצם אני לא אמורה להתייעץ איתך. כי את בראש שלי, אז אני פשוט אעיר את עצמי, כן. זה הפתרון." היא מהנהנת.

"אשירה, אני לא חל-"אהובי מנסה, אך אחותה הודפת אותה.

"אולי אני אנסה לצבוט את עצמי - איה! - לא עזר. אז אולי..."

ווווש! אחד מכלי הטיס המשונים נוחת לידן, ו - שוטר?!?! יורד ממנו בסבר פנים זועף.

"מה בדיוק אתן חושבות שאתן עושות?" הוא מתקרב אליהן באיום.

אהובי פותחת את פיה לענות, אבל אין לה כל כך מה. אז היא סוגרת את שיניה בנקישה ומסתכלת על אשירה בחוסר אונים.

אשירה נראית כמו מוח שיצא לטיול באמצע הלילה, לא רואה, לא שומע, כל המחשבות שלו פרושות בקול.

"אולי אם אני אצעק אהובי תתעורר ותעיר אותי, והחלום המציאותי הזה יעלם, אהובי!!!" היא צועקת.

השוטר בוהה בה לרגע, "אהובייייי!!!" צרחה נוספת מפלחת את האוויר, והשוטר מאדים "היי, גברת, תרגעי בבקשה! תתפנו הרגע מהקרקע! איפה הרחפנים שלכן?"

אהובי מושכת בכתפיה כשאלם עדיין משתק את לשונה. קשה לה לנשום, והיא משתעלת ונושמת במאמץ.

השוטר מסתכל סביב בעצבנות. הוא נאנח בקול, וניגש לדבר המשונה עליו רכב מקודם.

מבלי משים, אהובי מתקרבת ובוחנת את הכלי בפליאה. "זה רחפן?" היא לא מצליחה להתיק מבט מהקפסולה, שגובהה עוקף במעט גובהו של מבוגר ממוצע. הקפסולה אליפטית, ולפי גודלה נראה שמספיקה רק לאדם אחד. חוץ מהחלק הקדמי, דפנותיה השחורות-מבריקות נראות כמו חלונות של אוטובוס, ואהובי משערת שמבפנים הן שקופות. מעליה ניצבת צ'קלקה מרשימה ומשטרתית בהחלט.

"זה רחפן. כן." השוטר מסתכל עליה במבט מוזר. ואחר נכנס פנימה, יוצא עם מכשיר קשר (הו, סוף סוף דבר אחד מוכר!) ונובח לתוכו.
"אשירה!" אהובי רודפת אחרי אשירה, שהחלה לשוטט ברחבי הרחוב הירוק. "מה יש לך, את האחות הגדולה! תישארי איתי! את אמורה לשמור עלי שאני לא אעשה שטויות, זוכרת?" קולה נואשה.

אשירה נעצרת, ומביטה בה במבט כה מבובל, שאהובי משתוקקת לצלם אותה למזכרת, אבל אין עליה מצלמה, והיא גם טיפה מרחמת על אחותה סתורת השיער.

ווש! ווש! ווש!

שלושה רחפנים נוספים נוחתים ליד השוטר, ואנשי חוק יוצאים מתוכם, "אשירה, אולי השתגענו, אבל זה קורה לנו ביחד. אני לגמרי איתך, אמיתית לחלוטין!" אשירה עדיין לא מאמינה, והיא מוכיחה את זה בעיניים מתגלגלות.

"אממ" אהובי חושבת במהירות. "תראי, הם נראים ממש דרדסים לעומת הקפסולות!"

אשירה מצחקקת, וגופה מתרפה. "זה דימוי שהמוח שלי לא יכול להפיק לבד." היא מצחקקת שוב, ואהובי מניחה לעצמה להרגע מעט.

שוטר גבוה וממושקף ניגש אליהן. "בואו לניידת הגדולה. אתן עצורות עד להודעה חדשה - " הוא מתקרב מספיק בשביל להבחין היטב בתווי פניהן, ואז משתנק, מסיר את משקפי השמש שלו, ופוער את פיו בתדהמה.

"אתן... אתן לא..." הוא מלחך את שפתיו, ומתנשם בכבדות, ואז מסתובב ורץ אל חבריו, הם מתסכלים עליהן בבלבול, שמתחלף בתדהמה, החלפות משפטים המומים, שהופכים לסערה לוהטת.

אהובי ואשירה מחליפות מבטים תמהים.

"בואי נחזור הביתה, עד שהם יגמרו להתווכח." אהובי מציעה. אשירה מהנהנת, והן סורקות את הבנינים שסביבן.

אבל הרחוב דליל מבניינים, ובמקום שאמור להיות בניין מספר שלוש עשרה, ניצב עץ דקל גבוה וצמחייה פרועה סביבו.

כמו תמיד - אשמח לביקורת.

נערך לאחרונה ב:

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
6.

"אשירה, תתאפסי!"

אשירה בוהה במבט חלול בנוף עוצר הנשימה השרוע תחתיהן.

"אוווף!" אהובי, מתוסכלת, משעינה את ראשה על הזכוכית האפורה.

היא בולעת את רוקה בכאב, וחובקת את ברכיה.

'הן הבנות שלו!' ככה צעקו השוטרים אחד על השני, התחננו ממש שיחתמו להם על הקסדות, או שלפחות יסכימו לסלפי. הן כמובן התנגדו, אהובי בחרדה ובהתנשפויות מהירות, ואשירה סתם בפנים חתומות.

"כבר מגיעים הביתה!" זורק לעברן המאבטח, היושב סמוך לנהג, מבט חומל, והנהג מצקצק.

הביתה. איזה ביתה בדיוק? אהובי מציצה בחרדה משתקת מטה. אוקייאנוס כחול שוצף שם. איזה חלום רע, סיוט מתיש. היא עומדת לקום מחר בבוקר כל כך עייפה. כל כך אבל.

"אשירה, את צודקת." איזה שקרנית גרועה אני. "זה כנראה חלום. השתכנעתי." היא לוחשת. כנראה שלא מספיק בשקט, כי הנהג נאנח בקול ומלמל ברחמים.

אשירה מרימה אליה עיניים אדומות. "ומה אם זה לא?" היא לוחשת בצרידות. "ומה זה משנה בכלל אם זה חלום או מציאות? אנחנו פה שתינו, בעולם ההזוי הזה. צריכות להתמודד פה לבד! הבית שלנו לא קיים. לא קיים! אהובי!" דמעות נוטפות לה על הלחי.
"אין לנו לאן ללכת! אני רוצה את אמא, את אבא!" היא מושכת באפה הלוך ומשוך "אוף, עכשיו אני מרגישה ילדה קטנה!"

"צוציקית!" אהובי מהנהנת.

"אוף איתך! את לא יודעת להיות רצינית!" היא מוחה את הדמעות במהירות.

"את בעצמך, מעצבנת אחת שלא דיברה עם אחותה שלוש שעות ברצף."

"הייתי בהלם!" ידיים על המותניים.

"גם אני!" פרצוף זועף.

גלגול עיניים משותף.

"איזה קטע שיש זוג אחיות בעולם עם השם שלנו, אה?" אהובי מהרהרת, ומיד ממהרת להוסיף: "כלומר, בהנחה שאנחנו לא באיזו הזיה כרגע."

"קטע... בלע." אשירה מעווה את פניה, שמוריקות ומחווירות. "או שזה אנחנו אהובי. אולי איכשהו אבא ואמא וכל המשפחה עברה דירה. ושכחו אותנו בבית."

"והרסו את הבנין, והצמיחו שם עץ דקל? אולי. נשמע הגיוני."

עננים חוצים את דרכו של הרחפן הקטן במהירות מסחררת. מעולם לא חוו נסיעה מהירה כל כך, גם לא כשדוד יוחנן ניסה להראות להם איך מגיעים לאילת בשלוש שעות, מה שלא קרה, אגב. הם היו תקועים לילה שלם בכביש מדברי ליד הטרנטה המפוייחת.

"אני מרגישה כמו פקק של שמפניה." אשירה מתכווצת.

"אני מרגישה כמו שמפניה בעצמי" אהובי נוקשת על דופן הזכוכית.

סלטה קטנה גורמת להן להגיב איש כמתנת ידו, מי בקול צווחה דק ומי בשבירת ציפורניים תוצאה מלפיתת המושב בעוצמה.

"וואו," אהובי נפעמת, מוחה זיעה קרה. "ראית את זה? הרחפן התהפך ונשארנו מאוזנות!"

"לא לאורך זמן." אשירה נדה בראשה ומשפשפת את אצבעותיה.

לאחר שעה קלה יבשה נראית באופק. ודמות תכולה - ירוקה המניפה לפיד אל על.

"נא הדקו את חגורות הטיחות!" מכריז השוטר - נהג בדרמטיות. "הגענו אל היעד!"

"אנחנו בניו יורק!" קולה של אשירה מצפצף.

"תוך חמש שעות!" אהובי מחייכת בחוסר אמון.

"אהמ - כן, למה לא?!" הנהג נוחת ברכות על משטח כהה בין וילות אדירות, ומסתובב אליהן בארשת לא ברורה. משהו בין תמיהה למבט שמתסכלים על עז שמנסה לשחות בחול.

אין עז כזאת, אז נשארת רק התמיהה.

"אנחנו בפיגור חמור כנראה" אשירה מסננת, ואהובי מהנהנת באישור ומושכת בכתפיה.

"זה כאן" מחווה הנהג בידו אל הוילה שמשמאלן.

"הטירה הזאת?" אהובי נרתעת "ואיך נכנסים? אתה יכול להוריד אותנו למטה? ל - ל - לקרקע?"

"גברת, אני לא רוצה לחטוף קנס. ואתן לא כדאי שתסתבכו פה. תיכנסו יפה לבית ואל תעשו בעיות."

"אבל - " אהובי נמתחת במצוקה.

פתח נפער בחומה, ואישת עסקים הדורה פוסעת נמרצות ובביטחון רב בעקבים משוננים על כבש הנגלל לעברן.

"אהובי, אשירי, אני אשמח לקבל הסברים לבדיחה הזאת מיד כשאחזור. אני מקווה שעד הערב ההגיון יחזור לגולגלות שלכן. נפגש." היא חותכת ביניהן, ורוקעת ברגלה בזעם, כה זעם, שנראה כי תבקע את משטח הבטון החלק.

"מה זה אמור להביע?!" היא מצביעה על הרחפן.

"כבר מסתלקים מיסיס." אומר הנהג. "מדינת ישראל שמחה לסייע לבנותיו של - הי!" המאבטח דוחף אותו פנימה נוגע בכובעו בכבוד "אוקיי אוקיי זזנו" הנהג מהמהם והם נעלמים בזמזום שקט.

"זאת -- " אשירה מעיזה לצייץ, כשאהובי דוקרת אותה במרפקה "אחר כך!". הן מביטות באימן - זאת אמא שלהן? מה למען ה' העולם הזה עשה לה?! - נכנסת לקפסולה גבוהה עם ברק סגול מבהיק, הקפסולה התרוממה, נשכבה והתמזגה בתנועה לכיוון צפון. הן הספיקו לראות אותה כמה שניות אחר כך מגביהה טוס למסתובבת למזרח.

"אמא שלנו אשת עסקים, חה!" אהובי מקרקרת "הלצה לא מוצלחת!"

"כיבוד הורים, אהובי. באמת!"

הן צועדות על הכבש כשאהובי מצחקקת "אולי זאת לא אמא בכלל, אולי יש לה תאומה, שהתחתנה עם מישהו עם שם כמו אבוש, ונולדו להם לפחות שתי בנות בגילים שלנו, שקראו להן ---"

"טוב, טוב, הבנו" אשירה הודפת את האחות הקטנה והדביקה, ושוכחת שהן צועדות על כבש צר מטרים ספורים מן הקרקע.

"אההה!!" אהובי שואגת באימה, נתפסת באשירה שמתגלגלת יחד איתה אל הדשא שקולט אותן ברכות.

"אחחח! היד שלי!" אהובי נאנקת, ואשירה, שנחיתתה הסתיימה בגיגול מושלם ומרשים למדי, מזדקפת ואומדת את הנזק.

"צריכות עזרה?" קולה של אהובי נשמע מעל ואשירה מרימה את ראשה בבהלה. "אהובי - זה- את- את גם פה וגם שם!"

"אחח, לא אני לא, אני פה ורק פה." אהובי מקופלת אל עצמה, מתעצבנת על החוצפה של מישהו לפצל אותה לשתי ישויות.

הכבש מקפל ואוסף אותן, ואז משתטח חזרה, ומגביה אותן לחצר הוילה הענקית, שבפתחה עומדת בחורה פזורת שיער, שלט בידה השמאלית, ולפי ההבעה השפוכה על פניה נראה כי היא שוקלת להשליך אותן מטה בחזרה.

אשמח ממש ממש לביקורת!

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
7.

"מה - זה?!" אהובי שוכחת את היד הדואבת ורוכנת קדימה "אנחנו בסוג של 'בן המלך והעני'?"

"חה, זה מצחיק מה שאמרת." נרתעת אהובי בת המלך. אהובי העניה מזעיפה מבט, משלבת ידיים במרי, ומיד מנערת את ימינה בכאב.

אשירה מתבוננת בשתיים בעצבנות. היא מדי מרובעת. החוויות המפוקפקות הללו ממש לא בשבילה. הכפילות מתחילות להתכתש כמו שרק שתי אהוביות מסוגלות, והיא נאנחת בקול.

"א- א- אהובי??" קולה שלה מקפיץ אותה ממקומה, לא! רק לא אשירה נוספת בזירה!

אבל כן. דמותה שלה, תמירה כגובהה, עומדת מאחורי עורפה.
שערה קלוע לצמה עבותה, כמותה,
ושרשרת הזהב שקיבלה מסבתא שרה עליה השלום ענודה על צווארה.
הן מתבוננות זו בזו לרגע מצמרר. שולחות יד מהירה למפתח הלב, מתנשפות בהקלה. השרשרת עלי. היא לא לקחה לי אותה.

האהוביות משתתקות לרגע, ואשירה מנצלת את ההזדמנות: "סליחה, מי אתן?"

"אנחנו!" אהובי הזרה מרימה גבה ונחיריה מתרחבים בכעס "ממש קורעות אתן, לא מזהות, הא? איזה ניתוחי פלסטיק עברת כדי להיראות כמונו ולנסות לחטוף אותנו ולרשת את מקומנו?"

"שוב סליחה, אבל ממש אין לנו כסף לניתוחי פלסטיק." אשירה מסתרבלת.

"אם כי לא היה מזיק לי לסדר קצת -" אהובי מתחילה, ואהובי השניה קוטעת אותה "את האף?!"

"את האף, כן." כולן בוהות באפה הסולד של אהובי, ואז עוברות לאפה הסולד של אהובי, ובסוף אהובי ואהובי מסתירות את אפן: "אולי די?!"

זמזום רחפת נשמע מאחוריהן, ואשירה בעלת הצמה ממהרת ללחוש משהו לשלט ששולפת והשער נסגר.

"זה יעכב אותו קצת" היא מהנהנת, "בואו, נדבר בבית."

"את מכניסה אותן??" אהובי השניה יורה גיצים. ואז לשמע רחש נחיתה רכה חושקת שפתיים, מעפעפת ברוגז "נו בסדר, בואו נרוץ."

והן ממהרות בין שבילי הגן הפורח, נכנסות בדלת כלשהי, ותוך דקות ספורות מוצאות את עצמן בחדר אורחים שמהמם אותן עד כלות נשמתן, נשמתן של החדשות במקום, דירות הבית לא מתפעמות, הן רק נראות מבולבלות ומביטות בהן בחשדנות אין קץ.

הרחוב אפל כמו שרק רחוב נידח יכול להיות בשעות הערב.

רחש קל גורם לציפור קטנה לפרוח בבהלה, וזוג נעלי-רחף נוחתות ברכות בין צמחי הפרא שאחרי בניין מספר אחת - עשרה.

הגבר העטוי ז'קט רחיפה משובח מתגנב חרש, עיניו מתרוצצות מאחורי משקפי האינפרא -אדום עד שנתקלות בדבר מה.

הוא מחייך ואוסף אל פנים מעילו את השלל, ובתחושת ניצחון ממריא אל על, משתלב בתנועה הדלילה ומחייג.

"כן פרופסור. יש לנו את זה. אתה גאון."

נערך לאחרונה ב:

ME!!

משתמש צעיר
כתיבה ספרותית
עכשיו גיליתי את הסיפור וואיי המשך דחוףף
אני ממש נהנית מהכתיבה ,מהביטויים והכלל אז תודה רבה: )

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
8.

"אז אנחנו נראות אותו דבר ועם אותן שמות." אהובי מסכמת, ומתפרקדת בכורסא האפרסקית.

"חוץ ממנו!" האשירות מתקוממות.

"חוץ מאשירי ואשירה!" אהובי פורעת את שיערה ומגלגלת עיניים.

"בנות כמה אתן?" אהובי, שמרגישה פשוטה יותר מאי פעם מלפפת קבוצת שיער סביב אצבעה החפה מכל טבעת או לק נוצץ.

"נולדתי בחמישי במאי 2000." אשירי מרצינה אליה מבט, ומחלקת משקאות מהבר הפינתי.

"בשבע שלושים שמונה?" אשירה בולעת את רוקה. אין סיוכי. אשירי מהנהנת.

אהובי שעל הכורסא מתנועעת בחוסר מנוחה "עוד רגע תגידו שגם נולדתן באותו המקום, ושאתן באמת אותה בחורה, ממימד אחר." היא פוזלת אל כפילתה בעצבנות. "למזלנו אתן סתם ישראליות" היא יורקת את המשפט האחרון בזלזול.

"לא..." אשירה מחווירה "אנחנו מניו יורק."

"אתן - מה?!"

"אשירות - תגידו ביחד את בית החולים שנולדתן בו," אהובי הישראלית תופסת יוזמה. "שלוש.. ארבע ו..."

"מיימונידיס!!"

דממה משתררת.

"איפה גרתם כש... כשאשירה- כלומר - אשירי - את!" אהובי מצביעה עליה "כשהיית בת שבע?"

"לינקולן 799?"

"גם אנחנו."

"ולא היו לכם שכנים - דודים או משהו כזה."

"לא. לא היו."

אהובי המקומית מתרוממת והכריות שהיו חבוקות בזרועותיה עפות לכל הכיוונים. "מה את רוצה להגיד? איך זה בכלל הגיוני?!"

אהובי בולעת את רוקה. "אתן כנראה החלום שלנו."

"אנחנו לא חלום!" אהובי מזדעקת. "וזה בכלל לא הגיוני שאתן חולמות ביחד!"

"אז אנחנו כנראה אתן... ממימד אחר." אהובי לוחשת, ונצמדת לאחותה. "את אמרת." מזכירה.

טריקת דלת נזעמת.

האשירות מחליפות פרטים. כולם זהים. עד השלב בו עברו לישראל.

"אז בעצם התפצלנו איכשהו כשעברתם לישראל?" אשירי משתרעת על הספה בעוד אהובי חובקת את ברכיה על פוף ענק ואפרפר, עיניה דהויות.

"לא יכול להיות. אנחנו הגענו ל - מימד הזה" אהובי מבחינה שהיא מתכווצת מעט "אתמול בלילה. אף פעם לא ראינו רחפנים או רחפות. זה מדע בדיוני! ככה לפחות חשבתי. ואנשים אצלינו לא עפים באוויר!"

"נו, ברור!" אשירי ממצמצת בעיניה בהבנה. "אם אבא היה עובר לישראל, לא היו משתמשים בהמצאה שלו! רגע," היא נדרכת "מה אבא עושה בישראל?"

"לומד... איזו המצאה?"

"לומד מה? "

"אני שאלתי קודם! מה אבא המציא?" אשירה רוכנת בלהיטות, וכוס הסודה שלה מתנדנדת בפראות.

"הוא גילה את השדה המגנטי ההיפוכי, כאילו דה! איך אתן חושבות שהגעתן לפה?"

זוג עיניים בוהות.

"אני מרגישה כאילו אתן כמה דורות אחורה." היא נאנחת.

"זה בסדר. אנחנו גם ככה מרגישות זקנות." אהובי מטיחה במרירות.

ואז מהומה נשמעת מבחוץ, וקולה הבטוח של אהובי מתנוסס כמו מדריכה באוטובוס טיולים: "אני אומרת לכם! לא! אני לגמרי לא צריכה כוס מים, אני לא השתגעתי! הנה, הן כאן."

נערך לאחרונה ב:

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עכשיו גיליתי את הסיפור וואיי המשך דחוףף
אני ממש נהנית מהכתיבה ,מהביטויים והכלל אז תודה רבה: )
תודה רבה לך:)
במיוחד בשבילך...
סתם.. התחלתי לכתוב כבר קודם :geek: יצא קצר מדי הפרק - לכן

מחכה לביקורות, הערות תיקונים וכדו':)

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה