פרסום סיפור בהמשכים בעיתון, שווה?

מרחבית

משתמש מקצוען
זה בדיוק מה שאני עושה, אגב. בתשעים אחוז אני נותנת לעיתון סיפור שלם מראש כדי שאוכל לשלוט בו עד הסוף. כך זה גם חוסך את ה"אבל לא ידענו שתקחי את הסיפור לשם!" כי הכול מובא מראש.
אני יכולה לכתוב ספר כעת, כשאני יודעת שהוא יתחיל להתפרסם, לכאורה, עוד שנתיים-שלוש.
בינתיים הוא מחכה בשקט בתיקיית הקבצים "ספרים גמורים"...
וזו סתם המלצה טובה להתחיל ולסיים, בלי למרוח, כי כשמתחילים להתמרח מתחילים להתפזר.

מעניין ומחכים.
וכשאת מגישה ספר גמור, המערכת לא מבקשת ממך להכניס שינויים? והמשוב של הקוראים - האם הוא משנה לך לפעמים כיוונים מסוימים?

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
ללחם וחלב, אני אדאג כבר למימון מגורם אחר.
ללחם ולחלב תצטרך ממילא למצוא מימון אחר,
כבר סיכמנו שזה לא מכסה.

ולגבי פרסום בעיתון תוך כדי כתיבה,
אותי אישית זה מאוד מפחיד. לא מצליחה להבין איך אחרים עושים את זה. תוך כדי שאני כותבת, תמיד משתנים לי דברים, ואני תמיד חוזרת אחורה ומוחקת/משנה....

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
זה בדיוק מה שאני עושה, אגב. בתשעים אחוז אני נותנת לעיתון סיפור שלם מראש כדי שאוכל לשלוט בו עד הסוף. כך זה גם חוסך את ה"אבל לא ידענו שתקחי את הסיפור לשם!" כי הכול מובא מראש.
אני יכולה לכתוב ספר כעת, כשאני יודעת שהוא יתחיל להתפרסם, לכאורה, עוד שנתיים-שלוש.
בינתיים הוא מחכה בשקט בתיקיית הקבצים "ספרים גמורים"...
וזו סתם המלצה טובה להתחיל ולסיים, בלי למרוח, כי כשמתחילים להתמרח מתחילים להתפזר.

וואו.
נראה לי נדיר בעולם הספרות, החרדית לפחות.
הלוואי ונזכה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בהנחה שעורך העיתון להוט על הסיפור שלך [לאחר קריעת ים סוף כמובן..].

היש תועלת בפרסום הסיפור שם באופן הנ"ל?
כי לכאורה, אלו שכבר קראו אותו בעיתון בהמשכים, לא יילכו לקנות אותו שוב בחנות הספרים.
ורק אלו שלא קראו אותו בעיתון, יעדיפו לקנות זאת בחנות.

תנו דעתכם..
.
.

נ"ב, מדובר בספר למבוגרים ונוער, לא קומיקס וכדו'.

לגבי היקפי הקניות - לא ניסיתי להוציא ספר בלי פרסום בעיתון. כך שאין לי מושג.
המעלות בפרסום בעיתון הן:
1. דד ליין מחייב.
2. הכנסה קבועה שיכולה לעזור בכיסוי ההוצאות
3. משוב מהקוראים, שאפשר ללמוד ממנו המון. הפרסום לקהל בעיתון, הוא סוג של פיילוט לקראת הדבר האמיתי - הוצאת הספר.
4. ליווי ועריכה מקצועיים שניתנים על ידי המערכת. (לא תמיד ולא בכל עיתון).

אורית חזן

משתמש סופר מקצוען
אני סופרת מתחילה (בעז"ה)
מגששת את צעדי הראשונים בעולם הספרות.
היה לי הזדמנות שתפסתי אותה חזק בשתי ידיים, התחלתי לכתוב סיפור בהמשכים למקומון קטן.
1. מכסה את ההוצאות.
2. הבעיה של הרבה מאיתנו וזו הבעיה העיקרית שלי זה המחויבות, בין אם אני רוצה ובין אם לא, בין אני חולה או בנופש, אני חייבת לשבת לכתוב. (לא מאלה שיש להם ספרים מוכנים בתיקיות)
אז אם עד היום רק דמיינתי והתחלתי סיפורים על גבי סיפורים.
עכשיו זה קורם עור וגידים.
*נקודה למחשבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

חלון ראווה • אתגר 123

לוח מודעות

למעלה