מידע שימושי פקח נחמד באוטובוס

מצב
הנושא נעול.

פורים בפתח

משתמש צעיר
צריך גם לדון לכף זכות, אולי היה להם מעבר? ואולי ואולי... קל לשפוט אותם!! בסופו של דבר הציבור שלנו יראי שמיים והציבור הכי מוסרי שקיים!
מצטרף, אני גר בעיר מעורבת ורואה לאחרונה הרבה חילנוים שעולים ופשוט עוברים הלאה. כנראה זה בגלל שאפשר לשלם בטלפון אז הנהג אפילו לא חונן אותם במבט.
ומצד שני הציבור שלנו, ציבור מקבלי התורה מקפידים על זה במסירות נפש.
אתמול נסעתי בנסיעה ארוכה והמכשיר לא קלט כרטיס של אחת הנוסעות, אז הנהג אמר לה לשלם אחרי זה, במקרה כזה יש המון הוראות היתר...
אחרי שעה וחצי של נסיעה היא הגיעה לשלם לפני שירדה, והקפידה שהמכישר יחייב אותה במחיר מלא ולא כפי המחרי של מי שעולה בתחנות האחרונות.
אשרינו מה טוב חלקינו.

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מזועזעת מהסיפור הזה!
את בעצם מספרת לנו ששני ילדים עלו לאוטובוס בהפרש זמן קצר בלי לשלם
עם רב קו שאין בו כסף
מה קרה לנו??
אנחנו עומדים מאחורי החינוך הזה שילדים מתקפים רק כשרואים פקח באוטובוס??
או מאחורי זה שילדים נוסעים בלי לשלם??
בושה!!

ואל תתלוננו על פקחים שצועקים כי ככה לפחות יש פחד מהם אם אין פחד מאלוקים.

הפקחים הרשעים הם אלו שנטפלים לאנשים שחסר להם 10 אגורות ברב קו או שעבר להם המעבר לפני חצי דקה
ונתקעו בלי אפשרות להסתדר או להטעין בעליה לאוטובוס
לא על אנשים (או ילדים) שנסעו בידיעה שהם לא משלמים!!
המטרה פה לא הייתה ש''תזדעזעי'' זה גם בא להראות לנו שאם קרה מיקרה אז קרה. אבל הדרך שבה הוא לימד אותם שזה גזל וצריך לשלם יותר יעילה פי מיליון מאשר לצעוק עליהם ולהגיד ''אני מזועזעת''. זה ודאי לא היה מועיל.
יש כאלה שגם הם בעצמם צריכים ללמוד מהפקח איך להגיב נכון.

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
באלעד היה (יש?) פקח נחמד שאם רואה מישהו שנתקע, שואל בקול רם מי מוכן לשלם לו. יתכן שזה יותר מחנך, כי הילדים קולטים שתכלס מישהו משלם פה..

והנזק מאי תיקוף הוא לכולם, גם אם יש חופשי/מעבר כמות הנוסעים האמיתית לא נרשמת ואחכ אין מספיק אוטובוסים ואין תיעוד על הצורך האמיתי.

יהודי אנ

משתמש פעיל
נראה שאתם פשוט לא מכירים את הפקחים של אגד כי נראה לי שלפני שנכנסו לתפקיד הוציאו להם את הלב,
אתמול עליתי על קו 555 בירמיהו לכיוון יחזקאל שניה אחרי שעליתי עם 2 ילדים קטנים הנהג אמר שיש הפגנות בכיכר השבת ( או שכן או שלא הוא ממש שמח שהוא לא חייב לגמור את המסלול ) והוא מסתובב בחזרה לירמיהו , הנהג לא נתן לי לרדת מהאוטובוס ולכן נסעתי איתו וירדתי בימיהו בדיוק בתחנה שממול התחנה שממנה עליתי ,ואז אני מנסה לרדת מאוטובוס והפקחים עצרו אותי ורצו לתת לי דוח כי לא שילמתי לבת שלי בת שנתיים כי נסעתי גם עם התינוקת ורק ילד אחד זכאי לנסיעה בחינם אז אמרתי לפקח שמיד אחרי שתיקפתי על עצמי הנהג אמר שהוא לא ממשיך ולא נתן לי לרדת ושישאל את הנהג איפה עליתי- בדיוק בתחנה ממול אבל הפקח בלי הלב אמר שברגע שעליתי על האוטובוס הייתי חייבת לתקף ואם אני רוצה אני יכולה לערער ,התחננתי אליו שישאל את הנהג איפה עליתי ושהוא אמר שהוא לא נכנס לגאולה וכו אבל כלום לא עזר, הוא לקח לי את הרב קו ומישהיא אמרה לי להשאיר אותו אצל הפקח ולא נתתי לו פרטים נוספים, והלכתי מיד לעשות רב קו חדש,

כמה דברים שאני רוצה להוסיף בקשר לסיפור:
-אני תמיד משלמת ואף פעם לא קיבלתי דוח
_ כל פעם שעולה פקח אני מתחילה לפחד שאולי שחכתי לשלם בגלל שהם כאלו אכזרים
_האם יהיה סוף לצורת אכיפה האכזרית?
_ אם נגיש עצומה או משהוא בסגנון אני לא יודעת למי אולי לשר התחבורה וכו זה יעזור?
_ האם אני יקבל דוח למרות שלא נתתי לו פרטים?
- האם כדאי לערער על דוח או שפשוט חבל על הזמן?
_ כמה כסף זה דוח?

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נראה שאתם פשוט לא מכירים את הפקחים של אגד כי נראה לי שלפני שנכנסו לתפקיד הוציאו להם את הלב,
אתמול עליתי על קו 555 בירמיהו לכיוון יחזקאל שניה אחרי שעליתי עם 2 ילדים קטנים הנהג אמר שיש הפגנות בכיכר השבת ( או שכן או שלא הוא ממש שמח שהוא לא חייב לגמור את המסלול ) והוא מסתובב בחזרה לירמיהו , הנהג לא נתן לי לרדת מהאוטובוס ולכן נסעתי איתו וירדתי בימיהו בדיוק בתחנה שממול התחנה שממנה עליתי ,ואז אני מנסה לרדת מאוטובוס והפקחים עצרו אותי ורצו לתת לי דוח כי לא שילמתי לבת שלי בת שנתיים כי נסעתי גם עם התינוקת ורק ילד אחד זכאי לנסיעה בחינם אז אמרתי לפקח שמיד אחרי שתיקפתי על עצמי הנהג אמר שהוא לא ממשיך ולא נתן לי לרדת ושישאל את הנהג איפה עליתי- בדיוק בתחנה ממול אבל הפקח בלי הלב אמר שברגע שעליתי על האוטובוס הייתי חייבת לתקף ואם אני רוצה אני יכולה לערער ,התחננתי אליו שישאל את הנהג איפה עליתי ושהוא אמר שהוא לא נכנס לגאולה וכו אבל כלום לא עזר, הוא לקח לי את הרב קו ומישהיא אמרה לי להשאיר אותו אצל הפקח ולא נתתי לו פרטים נוספים, והלכתי מיד לעשות רב קו חדש,

כמה דברים שאני רוצה להוסיף בקשר לסיפור:
-אני תמיד משלמת ואף פעם לא קיבלתי דוח
_ כל פעם שעולה פקח אני מתחילה לפחד שאולי שחכתי לשלם בגלל שהם כאלו אכזרים
_האם יהיה סוף לצורת אכיפה האכזרית?
_ אם נגיש עצומה או משהוא בסגנון אני לא יודעת למי אולי לשר התחבורה וכו זה יעזור?
_ האם אני יקבל דוח למרות שלא נתתי לו פרטים?
- האם כדאי לערער על דוח או שפשוט חבל על הזמן?
_ כמה כסף זה דוח?
כן כבר אמרו פה שרק פקחי מטרופולין אנושיים...
עדיין לא ברור לי הסיבה.
ממש עצוב לשמוע מה שקרה לך.

אופקים 1

משתמש פעיל
לא צריך בצעקות
הוא פשוט יכול בנחמדות לתת קנס
או לחילופין - אם זו הפעם הראשונה
לתת להם אזהרה
זה לא חייב להיות בצעקות ואיומים ודברים מפחידים שכתבו פה
של התעללות שיש בחברות אחרות
שזה פשע שהדבר לא מטופל

אבל למה שיוותר ?
ראית פעם ילד שגונב בחנות
והמוכר בנחמדות אומר לו 'לא נורא פעם הבאה שאתה רוצה חליפה תשלם'
אולי חד פעמי זה יהיה נחמד - אבל אם דבר כזה קורה בקביעות ?!
חנויות שמוכרת חליפות לא מגבילים את הקונים כך שהם צריכים:

לרכוש באמצעות כרטיסים שצריך להנפיק בתחנות שירות שאינן צמודות לחנות, עם זמני המתנה לא סבירים וששעות הפתיחה של מרכזי השירות אינם תואמים את זמני הפתיחה של החנות.
אין אפשרות סבירה לבדוק את היתרה בכרטיסים של החנות
גם הטעינה של הכרטיסים מסורבלת, ולעיתים קרובות העמדות בכלל לא תקינות.
ובכלל מכל עמדה יש את הכללים שלה, יש עמדות שהם רק מזומן ואחרות דווקא באשראי.

אני סבור שאם יש כזאת חנות, שבנוסף לכל הצרות הנ"ל גם מצליחה לאסור על גורמים אחרים לתת את אותו השירות, יש מקום בשעת הדחק ולא לכתחילה להקל.

וכל אחד יתייעץ עם רבותיו.
ואכמ"ל.

לארג'

משתמש מקצוען
בסופו של דבר הציבור שלנו יראי שמיים והציבור הכי מוסרי שקיים!
יש לציבור שלנו הרבה מעלות,זה לא אחד מהם
כל עוד שלא היו פקחים בשכונות,אחוזי התיקוף לא היו גבוהים

אלמון פלמון

משתמש רשום
אזז כןןןן. הלם. לא כל הפקחים מתנכלים וצועקים, נכון שיש המון כאלה, אבל יש גם נחמדים.
בסדר,
על ילדים אפשר להיות נחמדים.
כל האשכולות האחרים שהשמיצו בהם פקחים,
הם לא בגלל שבגללם אנו צריכים לשלם...
לא, אנו משלמים, כי זו דרך ארץ, ואסור לגזול. נקודה.
על זה אין וויכוח.
שם היו השמצות על כך שהם ממש מתנכלים בזדון וברשעות, הן על נוסעים שבאים לשלם, והן על נוסעים עם תום לב,
על כך האשמה, ועל כך הצעקה.
ואיני מבין למה מערבין עניין בעניין.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני מזועזעת מהסיפור הזה!
את בעצם מספרת לנו ששני ילדים עלו לאוטובוס בהפרש זמן קצר בלי לשלם
עם רב קו שאין בו כסף
מה קרה לנו??
אנחנו עומדים מאחורי החינוך הזה שילדים מתקפים רק כשרואים פקח באוטובוס??
או מאחורי זה שילדים נוסעים בלי לשלם??
בושה!!

ואל תתלוננו על פקחים שצועקים כי ככה לפחות יש פחד מהם אם אין פחד מאלוקים.

הפקחים הרשעים הם אלו שנטפלים לאנשים שחסר להם 10 אגורות ברב קו או שעבר להם המעבר לפני חצי דקה
ונתקעו בלי אפשרות להסתדר או להטעין בעליה לאוטובוס
לא על אנשים (או ילדים) שנסעו בידיעה שהם לא משלמים!!

+1

כנוסעת קבועה בתחבורה ציבורית אני נחשפת לתופעה יומיומית בה ילדים/נערים ואף מבוגרים לא מתקפים עד שלא עולה פקח!
ולא מדובר באדם או שתיים ששכחו! או שלא הצליחו עקב עומס!
יכול להיות גם 10 ויותר שפתאום רצים למכשירי תיקוף
וזה חוזר על עצמו יומיום ולעיתים גם אותם אנשים!
גזל מקטרג בראש!

(כדי למנוע שכחת הטענה אצל הילדים, ממליצה לשלוח לאימייל תזכורת יום לפני שפג המנוי)

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מוסיפה צלש על פקחי בית שמש
לא נתקלתי בכוחניות או צעקות

שישפן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש לציבור שלנו הרבה מעלות,זה לא אחד מהם
כל עוד שלא היו פקחים בשכונות,אחוזי התיקוף לא היו גבוהים
חייבת להוסיף!!!!!
בתחנה שעליתי עלתה איתי עוד אישה שביקשה שהנהג לא יסע כי היא רק רוצה לתקף!!!!

ZX

משתמש פעיל
אם נגיש עצומה או משהוא בסגנון אני לא יודעת למי אולי לשר התחבורה וכו זה יעזור?
עשו את זה כבר וזה לא עזר.....:(:(:(
האם אני יקבל דוח למרות שלא נתתי לו פרטים?
יכול להיות שכן צריך לבדוק באגד האם יש דו"ח על המ.ז. שלך. (אגב אם לא נתת לו פרטים ע"פ הנחיות המפקח על התעבורה אסור להם להוציא פרטי ת.ז. מהרב קו. ואם הם כן הוציאו אז הם עוברים על החוק ואפשר להוציא מהם הרבה מאוד כסף יש עו"ד שמחכה לתביעה כזו){פרטים 0527694578}
האם כדאי לערער על דוח או שפשוט חבל על הזמן?
אם יש דו"ח אולי כן למי שאין ראש לתבוע את אגד..
ולמי שיש ראש לתביעות שיצור קשר עם המס' דלעיל.

כמה כסף זה דוח?
100 ש"ח.

ZX

משתמש פעיל
לא נראלי מכיוון שאין לו פרטים ת"ז וכו'

אבל איך הוא שחרר אותך בכזה קלות?
הם יכולים להוציא פרטים מהרב קו. וגם לטענתם מס' הרב קו הוא במקום הת.ז. (שזה לא נכון לפי ההנחיות של משרד התחבורה והמפקח)

simcha282

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
חייבת לשתף בעקבות השמצות לגבי פקחים באוטובוסים, סליחה על החפירה אבל זה כ''כ חימם את הלב.

אתמול עליתי על אוטובוס של מטרופולין, עמד שם פקח כמעט לאורך כל הנסיעה שלי,
ועלה ילד אחד עם 2 שלוקים ביד, ניסה להתחמק ולשבת בלי לשלם תוך כדי שהוא מסתכל על הפקח בעיניים מפוחדות.. הפקח פנה אליו ושאל אותו 'אתה רוצה שאני יעביר בשבילך את הרב קו'? הילד ענה שאין לו רב קו. הפקח השיב לו 'לא נורא, אל תפחד, אבל נסיעה הבאה תזכור לשלם כי זה גזל!, עכשיו לך לשבת'.

אחרי כמה ד'ק עלה ילד נוסף מקדימה והתקרב אלינו לדלת האחורית, הילד התכוון לשבת ואז קלט את הפקח, הוציא את הרב קו והסתכל בהלם על הפקח, הפקח פנה אליו ואמר לו 'אתה לא צריך לשלם רק כשאתה רואה אותי' והילד עדיין בהלם לא עונה. הפקח שאל אותו אם יש לו כסף ברב קו, פה כבר רציתי להתערב ולשלם על הילד אבל אז הפקח אמר לו 'לך לשבת ותזכור לשלם פעם הבאה צדיק, כי זה גזל'. וחייך לו.

אזז כןןןן. הלם. לא כל הפקחים מתנכלים וצועקים, נכון שיש המון כאלה, אבל יש גם נחמדים.
תודה.
זוית שונה: הייתי חושבת האם ואיך לכתוב את הדברים כדי לא להסב נזק לפקח הפקח..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כח

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה אֶקְרָא צוּרִי אַל תֶּחֱרַשׁ מִמֶּנִּי פֶּן תֶּחֱשֶׁה מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יוֹרְדֵי בוֹר:ב שְׁמַע קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ בְּנָשְׂאִי יָדַי אֶל דְּבִיר קָדְשֶׁךָ:ג אַל תִּמְשְׁכֵנִי עִם רְשָׁעִים וְעִם פֹּעֲלֵי אָוֶן דֹּבְרֵי שָׁלוֹם עִם רֵעֵיהֶם וְרָעָה בִּלְבָבָם:ד תֶּן לָהֶם כְּפָעֳלָם וּכְרֹעַ מַעַלְלֵיהֶם כְּמַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם תֵּן לָהֶם הָשֵׁב גְּמוּלָם לָהֶם:ה כִּי לֹא יָבִינוּ אֶל פְּעֻלֹּת יְהוָה וְאֶל מַעֲשֵׂה יָדָיו יֶהֶרְסֵם וְלֹא יִבְנֵם:ו בָּרוּךְ יְהוָה כִּי שָׁמַע קוֹל תַּחֲנוּנָי:ז יְהוָה עֻזִּי וּמָגִנִּי בּוֹ בָטַח לִבִּי וְנֶעֱזָרְתִּי וַיַּעֲלֹז לִבִּי וּמִשִּׁירִי אֲהוֹדֶנּוּ:ח יְהוָה עֹז לָמוֹ וּמָעוֹז יְשׁוּעוֹת מְשִׁיחוֹ הוּא:ט הוֹשִׁיעָה אֶת עַמֶּךָ וּבָרֵךְ אֶת נַחֲלָתֶךָ וּרְעֵם וְנַשְּׂאֵם עַד הָעוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה