מידע פיתוח קול

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
וכמובן אם תנסה להקפיד על ההבנה כמו שכתבתי למעלה
אני לא מצליח להבין איך ע"י התרגילים אני אדע לשיר ולדבר מהמקום נכון ??
אם למשל יש לי תרגיל של 5-4-3-2-1-2-3-4-5-3-1 ועושים אותו אותו בכול הטונים מהנמוך ביותר ועד הגבוה ביותר ויורדים כמעט באותם טונים, איך זה גורם לי לשיר ממקום נכון ולא ממה שאני שר או מדבר כיום ?
התרגיל מלמד את הגרון תשיר מפה ולא משם ?
2. ולמה ביום שאני לא עושה תרגילים הקול שלי נמצא במצב שכאילו לא למדתי פיתוח קול ??

לוחם תמורות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה שאני הבנתי זה שהתרגילים שאתה מזכיר זה לא לקול אלא לשליטה והסיבובים וגם לקול לגבי התפיסה של המח את כל הקולות
אבל לגבי עצם הקול אני לומד אצל מורה שיש תרגילים שמאמנים לשינוי הקול עד שהמח תופס לבד מאיפה להוציא את הקול זה סוג של הברות מסוימות קשה להסביר זאת פה ובכלל זה נושא מאד דק
המורה שלי עובד גם עם דמיון ולי זה עוזר יש בזה כ''כ המון הבדלים ודקויות שכל מורה יש לו שיטה
אני הייתי אצל מורה מסוים והרגשתי שלא זז לי כלום ועברתי למישהו אחר ואצלו ממש יש לי שינוי ויש כאלה שכן נהנו והשתנו אצל המורה הראשון
כמה זמן אתה מתעסק בזה ולומד אולי השאלות שלך הם קצת מוקדמות תחכה בסבלנות תתמיד ותראה שינוי
ואולי כמו שכבר הזכירו קודם לכתחילה כדאי מאד מורה פרטי מומחה ששומע אותך ומכוון אותך באופן מדויק זה הרבה יותר יקר אבל שווה

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
כמה זמן אתה מתעסק בזה ולומד אולי השאלות שלך הם קצת מוקדמות תחכה בסבלנות תתמיד ותראה שינוי
אני בתוך זה שלושה חודשים. חודשיים לימוד וחודש נוסף של תירגול יומיומי

אבל כמו שאמרתי, כשאני עושה את התרגילים, אני מרגיש שהדיבור שלי ללא מאמץ וגם השירה נקיה וטונים גבוהים ללא מאמץ (אני לא זמר אבל אוהב לשיר) אבל אני לומד אם תלמידים פרטי.
אז יכול להיות שאחרי תקופה ארוכה אני לא אצטרך את התרגילים כלל ??

שאלה נוספת- האם כדאי לעשות את התרגילים בבוקר מיד כשקמים או לחכות קצת שהקול יתעורר ואז לעשות את התרגילים ?
אם עושים בבוקר זה לא עושה את הקול צרוד ?(בגלל שהמייתרים עוד לא התעוררו)

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני בתוך זה שלושה חודשים. חודשיים לימוד וחודש נוסף של תירגול יומיומי
בינתיים לאט לך עם כל השאלות כי כמו שהזכרתי והזכיר @לוחם תמורות זה עדיין מוקדם

ולגבי
אני לא מצליח להבין איך ע"י התרגילים אני אדע לשיר ולדבר מהמקום נכון ??
אם למשל יש לי תרגיל של 5-4-3-2-1-2-3-4-5-3-1 ועושים אותו אותו בכול הטונים מהנמוך ביותר ועד הגבוה ביותר ויורדים כמעט באותם טונים, איך זה גורם לי לשיר ממקום נכון ולא ממה שאני שר או מדבר כיום ?
התשובה היא כן
רק צריך להוסיף שזה לא רק לעשות את התרגילים כפשוטו אלא גם שישמע טוב כשאתה עושה את התרגיל ולא צרחני וכו'
אבל כמו שאמרתי, כשאני עושה את התרגילים, אני מרגיש שהדיבור שלי ללא מאמץ וגם השירה נקיה וטונים גבוהים ללא מאמץ (אני לא זמר אבל אוהב לשיר) אבל אני לומד אם תלמידים פרטי.
אז יכול להיות שאחרי תקופה ארוכה אני לא אצטרך את התרגילים כלל ??
שאלה נוספת- האם כדאי לעשות את התרגילים בבוקר מיד כשקמים או לחכות קצת שהקול יתעורר ואז לעשות את התרגילים ?
אם עושים בבוקר זה לא עושה את הקול צרוד ?(בגלל שהמייתרים עוד לא התעוררו)
א. יכול להיות שיגיע יום שהתרגילים שיש לך היום לא יעזרו לך כמעט כי מיצית איתם
ב. רוב התרגילים חוץ ממה שהם עוזרים לפיתוח הקול הם גם מחממים את הקול למיידי שתוכל לשיר יותר טוב אבל זה מיידי ולא זה המטרה של הלימוד
ג.אם אתה מרגיש שזה קשה לך על הבוקר אז תתחיל בתרגילים המיועדים רק לחימום כמו זמזום וכו''
מה שבטוח שאין תחליף למורה עם שיעורים נורמליים שישמע אותך ויכוון אותך בכל הדקויות
זה הרבה יותר יקר אבל שווה
בהצלחה

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
@cantor אחרי פיתוח קול, הקול אמור לעבוד טוב אוטומטי ?
מורה שלוקח 75 ש"ח או 100 ש"ח הוא מורה מקצועי או שאי אפשר לדעת לפי המחיר ?

כי בדרך כלל ברוב המוצרים אם הוא זול אז זה כנראה חיקוי. האם כאן גם כך ?

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מורה שלוקח 75 ש"ח או 100 ש"ח הוא מורה מקצועי או שאי אפשר לדעת לפי המחיר ?
כי בדרך כלל ברוב המוצרים אם הוא זול אז זה כנראה חיקוי. האם כאן גם כך ?
מורה לפיתוח קול זה משהו מאד אינדיבידואלי ואין כמעט מורה שטוב לכולם ואין כמעט מורה שלא הועיל אי פעם למישהו
אני נפגשתי כבר עם מורה שלענ"ד יכול להתאים לכולם כי הוא לא נעול על שיטה מסוימת רק הוא מכיר כמה וכמה שיטות והוא מתאים לכל אחד לפי דעתו אבל זה מאד נדיר והוא גם לוקח 350 ש"ח לשעה אקדמאית קרי 45 דקות
בכל אופן זה שהוא לוקח זול לא מסמן שהוא לא טוב ואתה יכול לנסות 3 או 4 שיעורים ולהחליט בעיקרון אתה יכול לשלוח לי הודעה פרטית מי זה המורה ואני ינסה לברר לך

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
משהו שמע על בערל צוקר ועל השיטה שלו והאם הוא עדיין מקבל היום ללמד פיתוח קול?
בעיקרון צוקר נקרא מורה טוב ששווה לנסות ללמוד אצלו
ושוב מורה לפיתוח קול זה מאד אינדבידואלי ותקרא את המודעות האחרונות
הוא מקבל בביתר עלית לפי ידיעתי אם כי יתכן ואני טועה

פ.צ.מ.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
קראתי את כל ההודעות ואני כרגע גם הולך אצל גרגורי לכן חשוב לי לדעת כי למיטב ידיעתי הוא הפסיק לקבל תלמידים..

תו סול

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מחפשת מורה טובה ומקצועית לפיתוח קול באזור י-ם

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
שיעול יבש טורדני שעובר רק עם שתיית מים (ז"א בלי מים אני לא יכולה לדבר-נחנקת). סובלת מזה כבר חצי שנה.
עליי לציין שאני קריינית, מדובבת וזמרת.
האם זה קשור לעבודתי?
מה זה יכול להיות, למישהו יש מידע?
אודה מאד!

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שיעול יבש טורדני שעובר רק עם שתיית מים (ז"א בלי מים אני לא יכולה לדבר-נחנקת). סובלת מזה כבר חצי שנה.
עליי לציין שאני קריינית, מדובבת וזמרת.
האם זה קשור לעבודתי?
מה זה יכול להיות, למישהו יש מידע?
אודה מאד!
פיתוח קול למדת?

גאולה דהאן

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
פיתוח קול למדת?
התחלתי והפסקתי. (עליי לציין שאין זו צרידות. ברוך ד' הקול שלי צלול)
אני בתחום כבר 15 שנה ורק עכשיו התופעה.
מניסיונכם, דבר כזה יכול להתפתח במשך 15 שנה ועכשיו להתפרץ?

נועה555

משתמש חדש
אני גם אשמח לשמוע לגבי מה צריך לדעת על פיתוח קול ואיפה מתחילים

החושב

משתמש פעיל
התחלתי והפסקתי. (עליי לציין שאין זו צרידות. ברוך ד' הקול שלי צלול)
אני בתחום כבר 15 שנה ורק עכשיו התופעה.
מניסיונכם, דבר כזה יכול להתפתח במשך 15 שנה ועכשיו להתפרץ?
אני ממליץ על בדיקת המיתרים ע"י מצלמה (בלבד!)
התופעות האילו מוכרות לי. וכדאי לשלול יבלת.

אולי מעניין אותך גם...