מידע פיתוח קול

החושב

משתמש פעיל
הוא היה בבדיקה אצל א.א.ג. מומחה (ד"ר שטרן המפורסם)
והוא נתן הפניה לקלינאית, כך שהטיפול בכיוון.
השאלה היא האם צריך סבלנות עד לשיפור משמעותי, או שקצב ההתקדמות איטי ממה שאמור להיות.
כדאי לקבל חוות דעת נוספת.
אם תרצו רופא טוב כתבו לי בפרטי.

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אצל רופא אאג עם מצלמה, גם אני הופתעתי לגלות יבלת בשלב מתקדם
כלום, אבל כלום, לא יכול לעזור ליבלת משמעותית, שלא ימרחו אתכם.
מהנסיון.

דווקא אצלי בגיל 7 בערך הייתה לי יבלת במיתרי הקול, בעקבות אהבת השירה שלי...
ורופא מאד רציני אמר להורים שלי שאין שום פתרון חוץ מניתוח,
אלא א"כ אלך לקלינאית תקשורת - אולי זה יציל מניתוח,
הלכתי כמה פעמים לקלינאית, אבל עקב זה שהייתי ביישן - זה נפסק (התביישתי מעצמי לעשות כאלו קולות מוזרים...)
מידי פעם כשהייתי הולך לרופא תמיד הייתי מבקש שיבדוק אם היבלת עברה - וזה לא עבר,
רק לאחר כמה שנים טובות באחד מהביקורים אצלו ביקשתי שיבדוק לי את זה ולהפתעתי (ולהפתעתו) - זה נעלם,
כך שתמיד יש תקווה...
בכל מקרה, ודאי שאין תחליף למורה לפיתוח קול!!!
וכל השאר זה עזרים שלדעתי - מאד טובים.

החושב

משתמש פעיל
דווקא אצלי בגיל 7 בערך הייתה לי יבלת במיתרי הקול, בעקבות אהבת השירה שלי...
ורופא מאד רציני אמר להורים שלי שאין שום פתרון חוץ מניתוח,
אלא א"כ אלך לקלינאית תקשורת - אולי זה יציל מניתוח,
הלכתי כמה פעמים לקלינאית, אבל עקב זה שהייתי ביישן - זה נפסק (התביישתי מעצמי לעשות כאלו קולות מוזרים...)
מידי פעם כשהייתי הולך לרופא תמיד הייתי מבקש שיבדוק אם היבלת עברה - וזה לא עבר,
רק לאחר כמה שנים טובות באחד מהביקורים אצלו ביקשתי שיבדוק לי את זה ולהפתעתי (ולהפתעתו) - זה נעלם,
כך שתמיד יש תקווה...
בכל מקרה, ודאי שאין תחליף למורה לפיתוח קול!!!
וכל השאר זה עזרים שלדעתי - מאד טובים.
הכל תלוי בסוג היבלת ובמצב שלה, כמובן שאין להקיש מאחד לשני..

לוחם תמורות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שרתי לפני תקופה באירוע תחת כיפת השמים כמה שעות, ומאז יש לי איזו צרידות ותחושת אי נעימות בגרון, ובטון הנמוך שלי לא עולה הצליל אלא כמו לחישה .
המורה שלי טוען שעל ידי התרגילים זה יעבור אבל כשאני בא זה נראה לי מאמץ עוד יותר.
האם יכול להיות שקרה לי נזק (שמעתי על דבר כזה ).
מה דעתכם מה עושים?

החושב

משתמש פעיל
שרתי לפני תקופה באירוע תחת כיפת השמים כמה שעות, ומאז יש לי איזו צרידות ותחושת אי נעימות בגרון, ובטון הנמוך שלי לא עולה הצליל אלא כמו לחישה .
המורה שלי טוען שעל ידי התרגילים זה יעבור אבל כשאני בא זה נראה לי מאמץ עוד יותר.
האם יכול להיות שקרה לי נזק (שמעתי על דבר כזה ).
מה דעתכם מה עושים?
לפני הכל, תמיד ללכת להבדק לפני שיהיה מדי מאוחר.
חובה אצל רופא עם מצלמה, אחרת אין שום משמעות לבדיקה.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
@החושב היקר אנחנו מודים לך על התגובות שלך שהם נכונות לגמרי ואין כמעט אף אחד שיש לו נסיון רציני שחושב שיש תועלת ממשית מכל התכשירים האלו והם רק למצבי צרידות קלים עד קלים מאד שזה עוזר לך קצת ברמה נקודתית ואין שום תחליף למורה רציני שיעבוד איתך בפרטי ללא קבוצות ושטויות
אגב הייתי פעם בהרצאה של פרופסור פטר פרידמן שנראה לי נקרא המומחה בתחום הזה והוא אמר בהרצאה שהוא שלח בקשה לכל החברות שמייצרות ומשווקות טיפות וכו' והוא ביקש הסברים איך זה עובד וכו' וכולם התחמקו מלענות
הוא בכל אופן טוען שאין סבירות רפואית שהדברים האלו עוזרים וזה שטויות
מילה של רופא מומחה ביותר מה נאמר אנן...
בכל אופן תודה שהרסת את החגיגה;)

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צר לי להרוס את החגיגה.
אין, ולא קיים תחליף לעבודה ממשית על הקול, שום תכשיר לא באמת עוזר.
העזרה היא מינימאלית, לרוב פסיכולוגית.
במקרים קלים של צרידות או התקררות אפשר להיעזר בדברים אלו, אבל שוב, אין "תרופות פלא" אמיתיות.
האמינו לי, ניסיתי כבר הכל.
הכי חשוב: בדקו את עצמכם מבחינה קלינית מידי כמה זמן.
אצל רופא אאג עם מצלמה, גם אני הופתעתי לגלות יבלת בשלב מתקדם
כלום, אבל כלום, לא יכול לעזור ליבלת משמעותית, שלא ימרחו אתכם.
מהנסיון.
לי היו יבלות, האמת שאיני יודעת עד כמה הם היו רציניות אבל זו הייתה תקופה שבמשך חודשיים בקושי יכולתי לדבר שישמעו אותי!, הופניתי ע"י אא"ג לקלינאית תקשורת שעזרה לי הרבה ... ושהחזיר לי את הקול, אבל היבלות (כנראה ישתפרו בינתיים ) אבל עדין היו שם.... ולאט לאט התחלתי להשתמש בTMRG טיפות הקלאסיות +אבקה וזזה ממש עזר ומיגר ואא"ג אמר שאין שום יבלות ... (שוב יכל להיות שמראש הם לא היו כל כך קשות) אבל זה מה שאני חוויתי , חשוב לומר שאין ולא היה תחליף לפיתוח קול ושירה נכונה , אבל התכשירים שלהם לוקח אותך יותר גבוה , אץ זה אני רואה במוחש ביום שיש לי קול במיטבו ואני משתמשת בטיפות / באבקה , אני ממש ממש מרגישה שהקול שלי הרבה יותר עם תהודה וגוון עמוק יותר !, ואני חושבת שיש לי מודעות לקול שלי ברמה שאני יכולה להבחין בניואנסים. זה לא תחליף אבל בהחלט מקדם ומיטיב.

נערך לאחרונה ב:

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לי היו יבלות, האמת שאיני יודעת עד כמה הם היו רציניות אבל זו הייתה תקופה שבמשך חודשיים בקושי יכולתי לדבר שישמעו אותי!, הופניתי ע"י אא"ג לקלינאית תקשורת שעזרה לי הרבה ... ושהחזיר לי את הקול, אבל היבלות (כנראה ישתפרו בינתיים ) אבל עדין היו שם.... ולאט לאט התחלתי להשתמש בTMRG טיפות הקלאסיות +אבקה וזזה ממש עזר ומיגר ואא"ג אמר שאין שום יבלות ... (שוב יכל להיות שמראש הם לא היו כל כך קשות) אבל זה מה שאני חוויתי , חשוב לומר שאין ולא היה תחליף לפיתוח קול ושירה נכונה , אבל התכשירים שלהם לוקח אותך יותר גבוה , את זה אני רואה במוחש ביום שיש לי קול במיטבו ואני משתמשת בטיפות / באבקה , אני ממש ממש מרגישה שהקול שלי הרבה יותר עם תהודה וגוון עמוק יותר !, ואני חושבת שיש לי מודעות לקול שלי ברמה שאני יכולה להבחין בניואנסים. זה לא תחליף אבל בהחלט מקדם ומיטיב.
בתוך השאלה מונחת התשובה....
חוץ מזה שיש לי הרגשה שזה מאד פסיכולוגי ואתה אולי פיתחת תלות בזה אז תתחיל לרדת מזה לאט לאט

progitm

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
בתוך השאלה מונחת התשובה....
חוץ מזה שיש לי הרגשה שזה מאד פסיכולוגי ואתה אולי פיתחת תלות בזה אז תתחיל לרדת מזה לאט לאט
אני לא ישלול את הפסיכולוגי כי זה כמו לטחון מים אני אגיד לא , תמיד יגידו כן...
אבל מה שאני כן יכולה להגיד באופן וודאי זה שכמו שאני יאכל דבש לפני הופעה ואני יראה שיפור אם הקול לא היה במיטבו , גם אם התכשירים האלו אני מזהה שיפור / הטבה / התקדמות.
האם התלות שלי בתוצאות מטיבות יותר שזה גורם קיימת - אולי,
אבל עדין יש לי מספיק דרכים להיות מחוברת לקול שלי כדי להבחין מתי הוא מצליח לבצע את הביצועים שביכולתו בד"כ ומתי לא,
באופן כללי כשהיו לי ימיים אם ביצועים נמוכים יותר בד"כ אפילו לאחר כשעה בשימוש ראיתי שיפור, להגיד שהכל ישתפר פלאים והפך להיות הקול במיטבו במאה אחוז - לא אמרתי.
אבל גם כן בימים שהקול היה במיטבו ראיתי שינוי בצלילי התהודה .
(חייבת לציין שיש מספר אחר של טיפות שהשתמשתי שלהם ולא הקלאסיות ושאמרו שזה אפילו יותר אקסטרא וממש לא ראיתי את אותן השפעות אלא פחות אם בכלל ככה שאולי זה תלוי קול, וכן כל אדם בפני עצמו.)

החושב

משתמש פעיל
בעצם, כמעט כל דבר בגוף מושפע מה"פסיכולוגיה". לכן, גם תכשיר שעוזר"פסיכולוגית" משיג את המטרה, ואין מניעה להשתמש בו.
במיוחד בנושא של צרידות. אם תשימו לב, תמיד, אבל תמיד לפני הופעה חשובה או ארוע גדול, פתאום מרגישים צרודים, כאבי גרון וכו'. "פסיכולוגי", אין פירושו "דמיוני", אלא, מצב אמיתי שנגרם כתוצאה מתחושה כל שהיא ולא מסיבה חיצונית כמו התקררות וכד'
ומכאן, גם לעניין הריפוי, אם ה"פסיכולוגי" עזר, אין פירושו "עבדו עלי", אלא באמת פתרתי את הבעיה.
ושוב, תמיד חשובה "היד על הדופק", לדעת מתי לערב טיפול רפואי.
בהצלחה.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מעלה לכאן קובץ דוגמא מהספר הקול ברור של הגברת אסולין
לא ידעתי אם מותר להעלות אבל בסוף החוברת כתוב שמותר להפיץ שלא לצורך מסחרי
אם למישהו יהיה מזה תועלת והיה זה שכרינו
אגב היא חברה כאן בפורום על שם @הכל בקול ניתן לפנות אליה לצורך רכישת הספר וכדו'

קבצים מצורפים

• חוברת מתנה מתוך ערכת הקול ברור.pdf
    5 MB · צפיות: 272

ליש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
גראגורי - 0584555825
מורה מצוין לפיתוח קול

לוחם תמורות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בשביל להתחיל הוא בטוח טוב אח"כ תחליט
הרוב עוזבים אבל חלק נשארים איתו שנים
סימן לאינדיבידואליות שבתחום הפיתוח קול...
כמובן שאין כוונתי לומר שגריגורי הוא לא מורה טוב לפיתוח קול רק נתתי שידע השואל שאם אינו מתקדם שהוא אינו היחיד על אף שהוא המורה הכי טוב לאחרים

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
תבדקי אצל ד"ר פטר פרידמן. הוא המומחה הידוע אצל גדולי החזנים והזמרים. ויוכל לענות לשאלתך.

אולי מעניין אותך גם...