בטחוני פיגוע באלעד

מצב
הנושא נעול.

יאיר דבוש

משתמש פעיל
הדס שטייף בגל"צ: ההערכה הולכת וגוברת במשטרה כי המחבלים הצליחו להמלט לחזור לשטחים, המסוקים הורדו מהאוויר, הסריקות שנמשכות עכשיו רק בגלל להזדכות על הזירה.
‏הערכת הסגר בשטחים עד יום ראשון היא על גבול זריית חול בעיני הציבור, בימי שישי ושבת בין כה המעברים סגורים, ועל יום ראשון עצמו ייערך דיון מחדש.

צריכה לחשוב...

משתמש מקצוען

"שמעתי צרחות 'חובש' 'חובש', יש מחבלים להתמגן" • עדויות מהפיגוע​

אחד מעדי הראיה שנקלע הערב לזירת הפיגוע באלעד, שבו נקבע מותם של 3 בני אדם שנרצחו ו-3 נוספים נפצעו. סיפר כי הגיע זמן קצר לאחר הפיגוע ובשעה שהמרדף אחר המחבלים נמשך • הוא שחזר את רגעי האימה
נתנאל בירנבוים נקלע הערב (חמישי) לזירת הפיגוע באלעד, שבו נקבע מותם של 3 בני אדם שנרצחו ו-3 נוספים נפצעו. בשיחה עם 'ערוץ 12', זמן קצר לאחר הפיגוע ובשעה שהמרדף אחר המחבלים נמשך, הוא שחזר את רגעי האימה שבמהלכם הבין שנקלע לזירת פיגוע.

"חזרתי מחנות, הלכתי לקנות משהו", סיפר. "נסעתי ברכב ואז פתאום אני שומע צעקות 'חובש, חובש'. היה אוטובוס שחסם את התנועה, עצרתי ישר אחריו. היה איתי באוטו חובש, הוא פשוט רץ למקום והתחיל לעשות החייאה לבן אדם. ברגע שהוא ראה סימני מוות הוא התקשר למוקד… הוא לא פרמדיק אז הוא לא יכל לקבוע את המוות".

עוד סיפר בירנבוים כי להבנתו הפצוע שאליו הגיעו השניים היה הראשון שנפגע במסגרת מסע הרצח המחריד.

לפי העדות שנתן בירנבוים, במקום היו לפי הבחנתו שני מחבלים שהשתמשו בגרזן. "פשוט ראינו שתי דמויות רצות במדרגות, ואז אחד הבחורים רץ אלינו ואמר 'היו פה שני מחבלים כולם להתמגן", אמר. עוד הוסיף בירנבוים: "מקבל עכשיו הרבה טלפונים, 'מה איתך?'. מי ששומע אותי מפה אני יכול להגיד לו שאני שהכול בסדר, אני חי נושם ברוך השם. מודה על הנס".

מרדכי, תושב העיר, שהיה בקרבת מקום לפיגוע סיפר ב'ערוץ 13': "הייתי בשיעור והבן של הגבאי יצא החוצה ואמר 'מחבל מחבל'. ראו אותו צועק אללה אכבר. המאבטח לא הצליח לשלוף את הנשק ופגע בו בגרזן. כל מי שעמד לידו, המחבל תקף אותו בגרזן. לקח למשטרה 20 דקות להגיע".

עו"ד יניב בדלוב, חבר מועצת העיר אלעד, סיפר: "הכתובת הייתה חרוטה על הקיר. התרעתי שהפיגוע זה עניין של זמן. פניתי לראש העיר ולמשטרה. אני בעצמי הצבתי אולטימטום שאני אלך לכניסה לעיר ואשמור בעצמי. אני נושא נשק. עצרתי שני שב"חים והוריתי להם להסתובב ומגיעה ניידת משטרה ועוצרת אותי. הושיבו אותי בתא עצורים יחד עם שב"חים ופתחו לי תיק פלילי".

גינדי

משתמש מקצוען

הפיגוע הנורא באלעד: לצד שלושת הנרצחים - שלושה בני אדם נפצעו בדרגות פציעות שונות. בבית החולים בילינסון מעדכנים על 2 פצועים במצב קשה כשאחד במצב קשה מאוד. ב'שיבא' מעדכנים על פצוע אחד במצב קשה שמורדם ומונשם.​

אליז

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
*בעקבות הפיגוע באלעד | הרב אברהם ויצמן שליט"א מנכ"ל ארגון הכשרות והפיקוח איגוד הרבנים בהודעה דרמטית לציבור ולבעלי העסקים:* כל העסקים אשר מחזיקים עובד משטחי הרשות הפלסטינית והכפרים האוייבים יש לדאוג לפטרם או שיוסר לכם הפיקוח מהעסק לאלתר. מדובר בארגון הכשרות הראשון בישראל שנוקט צעדים משמעותיים כנגד בעלי העסקים.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אמא של אחד הפצועים בפיגוע הקשה ביקשה להתפלל לרפואת בנה.
שי בן אילנה.
לרפואה שלמה בתוך שאר חולי עמו ישראל
אמן.

מה עם המחבל השני?
אין עדיין מידע רשמי על תפיסת המחבל הראשון...

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אלעזר 1

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
UX UI
D I G I T A L
יוצרי ai
כמה מילות הערכה לאנשים שעובדים בשקט מאחורי הקלעים.
צילום מסך ממגזין 'אשכולות' האחרון:
1651782676246.png

שמחה קופי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי

הכל טוב????

משתמש רשום

ראה את המחבלים רצים למדרגות; עדות דרמטית​

נתנאל בירנבוים שמצא את עצמו במוקד מסע הטבח הנוראי באלעד, מתאר את רגעי האימה אליהם נקלע לאחר קנייה שגרתית בחנות ואת הרגעים בהם ראה את המחבלים וברח יחד עם כולם לרכבים​

חיים שמואלי | בטחוני5.5.2022 | 23:19

נתנאל בירנבוים מצא את עצמו הערב (חמישי) במוקד מסע הטבח הנוראי באלעד, שבו נרצחו שלושה בני אדם ונפצעו ארבעה נוספים. בירנבוים תיאר את רגעי האימה אליהם נקלע לאחר קנייה שגרתית בחנות.
"חזרתי מחנות, הלכתי לקנות משהו", שחזר בירנבוים, "נסעתי ברכב ואז פתאום אני שומע צעקות 'חובש, חובש'. היה אוטובוס שחסם את התנועה, עצרתי ישר אחריו".
הוא סיפר כי היה איתו ברכב חובש. "הוא פשוט רץ למקום והתחיל לעשות החייאה לבנאדם. ברגע שהוא ראה סימני מוות.. הוא התקשר למוקד... הוא לא פרמדיק אז הוא לא יכול היה לקבוע את המוות", אמר בירנבוים ל'חדשות 12'.
בירנבוים סיפר כי להבנתו, הפצוע שאליו הגיעו השניים היה הראשון שנפגע במסגרת מסע ההרג המחריד. לפי עדותו, הפצוע סבל מפגיעות גרזן בפלג גופו העליון.
"פשוט ראינו שתי דמויות רצות למדרגות לכיוון הפארק", המשיך בירנבוים בשחזור, "אחד הבחורים רץ אלינו ופשוט אמר 'היו פה שני ערבים, כולם להתמגן'. כולם רצו לרכבים, בינתיים התחילו להגיע כוחות של מד"א, שמו עליו שקית... זה עדיין מתחת לבית שלי, יש פה מלא אמבולנסים, משטרות, אני רואה עדיין את הזירה".
עד הראייה סיפר כי הרבה חוששים לשלומו ושהוא מקבל הרבה טלפונים. הוא ביקש להעביר מסר לבני משפחתו ולחבריו: "מי ששומע אותי מפה, אני רוצה להגיד לו שהכול בסדר. אני בבית, אני חי ונושם ברוך השם. מודה על הנס".
בחדרי חרדים

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
כלי מלחמה חדש בזירה מזל"ט צבאי עם ראיית לילה וטכנולוגיות נוספות של זיהוי חום ועוד הובא לשטח לסייע בחיפושים.

rabin

מנהל קהילת אוטומציה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
פייק ברשת על חיסול המחבלים

כבר 30 דקות שרץ ברשתות החברתיות על חיסול המחבלים, אך לא קיבלנו על כך שום אישור משום גורם רשמי וכנראה מדובר בפייק, כי במקרה שהמחבלים יחוסלו או אחד מהם, ישר זה יעודכן תוך דקות על ידי גורמים רשמיים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה