פחד משיחות טלפון...

ששונית

משתמש מקצוען
דבר ראשון אני מופתעת משכיחות התופעה, הייתי בטוחה שאני הנכה היחידה. (כן, זו נכות לא להיות מסוגלת ליזום שיחת טלפון חשובה ודחופה ככל שתהיה)
דבר שני, נראה לי שמערבים כאן שני תחומים שונים.
יש כאלו שיש להם חרדה ממה לומר ואיך ולאיזה כיוון תתפתח השיחה וכולי,
יש את הסוג השני שאני נמנית עליו שאין לי שום בעיה לנהל שיחה, יש לי יכולות וורבליות ורטוריות גבוהות, הבעיה היא לצלצל.
אין לי בעיה להרים טלפון לאחות או חברה קרובה. מעבר למעגל הזה כל שיחת טלפון היא עינוי.

מתכנתת+

משתמש מקצוען
בכתיבה גם לי ממש קל :) הבעיה היא רק בטלפון, מסתבר
לי קשה גם בהתכתבות בצאטים וכו עם חברות ואנשים שאני טיפה לחוצה על הרושם שלי עליהם
הכי נהנית וזורמת פנים מול פנים, או מיילים.
מעניין ממה זה נובע,
כי אני בבסיס בן אדם מאוד חברותי תקשורתי וזורם.

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
האמת, בסופו של דבר, הפתרון (הקשוח) הוא להתקשר בלי לחשוב יותר מידי - להתאפק לא לנתק, לומר את המשפט הראשון
וזהו. כל הלחץ ירד.
קשוח, ולא באמת פתרון אלא דרך התמודדות שמצריכה רצון ואומץ...
וזה מה שעשיתי הערב
:)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
מכירה את התופעה היטב מקרוב...
מה שעזר לי מאוד זה להכין את עצמי לשיחות הטלפון האלה ע"י כתיבת תוכן השיחה על דף (ממש ברמת המילה: הלו וכו').
יש מעלה בטלפון מהבחינה הזאת שלא רואים אותך. ואז הייתי פשוט מקריאה מהדף עם קצת אינטונציה...
כמובן שזה לא מתאים בכל שיחה, וכמובן שאי אפשר להתכונן לחלוטין מבחינת התוכן, אבל בשבילי זה היה עוגן (ב"ה לא זקוקה לו היום)
אבל זה דפוק, (גם אני הייתי עושה ככה במקרים ממש מלחיצים)
כי ככה אני לא טבעית וזורמת כמו שאני, ותכלס השיחה פחות מוצלחת
האמת, בסופו של דבר, הפתרון (הקשוח) הוא להתקשר בלי לחשוב יותר מידי - להתאפק לא לנתק, לומר את המשפט הראשון
וזהו. כל הלחץ ירד.
קשוח, ולא באמת פתרון אלא דרך התמודדות שמצריכה רצון ואומץ...
וזה מה שעשיתי הערב
:)
בדיוק ככה אני מתנהלת
קופצים למים
אבל שיחות שאני לא חייבת לעשות אני לא יוזמת וחבל, כי אני מפסידה הרבה קשרים יפים שיכלו להיות בגלל זה.
בסופו של דבר זה חסימה רצינית בחיים.

פלמינגו 67

משתמש סופר מקצוען
בדיוק ככה אני מתנהלת
קופצים למים
אבל שיחות שאני לא חייבת לעשות אני לא יוזמת וחבל, כי אני מפסידה הרבה קשרים יפים שיכלו להיות בגלל זה.
בסופו של דבר זה חסימה רצינית בחיים.
צודקת, אבל אם נגיד את יודעת שייצא לך מזה משהו טוב, זה לא סוג של יחייב אותך? ייתן לך פוש?
נגיד לי זה לא מפריע, לא לחוצה על חברות וכו'
רק מה שחייבת.
יש לי מספיק קשרים עם אנשים ולא מחפשת חדש...

מתכנתת+

משתמש מקצוען
צודקת, אבל אם נגיד את יודעת שייצא לך מזה משהו טוב, זה לא סוג של יחייב אותך? ייתן לך פוש?
נגיד לי זה לא מפריע, לא לחוצה על חברות וכו'
רק מה שחייבת.
יש לי מספיק קשרים עם אנשים ולא מחפשת חדש...

זהו גם אני, אבל יש כאלו שכן קצת חבל לי, ניסו להתכתב איתי פעם פעמיים הגבתי כי הייתי חייבת, התקשרו ודיברתי אבל זה לא המשיך כי אני לא יזמתי מצידי כלום, וזה חבל כי זה דווקא עם אלו שאני כן מעריכה ושמה עליהן, אם זה כאלו שפחות שמה עליהם אז יש לי הרבה פחות מניעה להתקשר.

באמת עיקר הבעיה זה עם שיחות שחייבים לעשות ואני מכריחה את עצמי להתקשר/לענות כל פעם מחדש, וזה מעצבןן שזה לא זורם אלא סוג של עינוי כל פעם להרים את הטלפון .
כמובן שיש אנשים וחברות שאני מרגישה איתם הכי בנוח בעולם וכיף לי להתקשר אליהם ולדבר איתם (בדרך כלל אחרי שכבר נוצר קשר טוב מאוד לא דרך הטלפון) אבל עדיין אין כמו שיחה פנים מול פנים!!
חשבתי שזה רק בעיה שלי...

הדופק המואץ בשעת הצלצול, וההקלה הגדולה, שההוא מהעבר השני לא עונה...

מוזר, כי בחיים הפרונטליים אני ממש לא כזה, אלא להפך, ובפער ענק...
תאור מדויק!!
וההזוי זה באמת הפער העצום...

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
ואוו אני עוברת בין הדפים ומנסה לספור כמה אומרים על עצמם שזה קורה להם ואוו זה הרבה.
לפעמים חלק מהפתרון הוא לדעת שיש עוד אנשים שזה קורה להם.
אף פעם לא הייתי חושבת לפתוח על זה אשכול. בטח לא לדבר על זה.
ובקושי מצליחה להסביר לאחותי איך יכול להיות שכ"כ הרבה זמן לא עשיתי שיחה מסוימת...
אז לשמוע שזה קורה...זה נותן תחושת הקלה!
@פלמינגו 67 . שאפו!

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
לקהל של מבוגרים ואין לי שום בעיה עם זה
מעיזה, רק בגלל שאני גם באותו מצב. לשאול: יכול להיות שהפרט הזה משפיע?(שהם מבוגרים...)
הנוהל הזה של התקשרות חפוזה מוכר היטב
מזדהה...... ואנשים שואלים אותי למה אני מצנתקת....(לכו תסבירו...תמיד חשבתי אני טיפוס מתחשב...עד שחברה אמרה לי את כמות הצלצולים שחייב לעשות ומאז אני מאד משתדלת...)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
יש מצב שזה באמת מגיע מהקטע שכשאני מדברת עם אנשים שמצד אחד אכפת לי מאוד מהרושם שאני עושה עליהם ומצד שני לא מספיק בקשר חזק איתם אז בשיחה איתם אני אומרת את המשפט המתבקש לפי ההבעות והתגובות גוף של מי שעומד מולי, פנים מול פנים מאוד קל להבין מה המשפט הבא שכדאי לומר מה שאולי מתחיל להתבלבל בטלפון.
מנסה לפרשן את עצמי...
לא בטוח שמזה זה נובע...

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
יש מצב שזה באמת מגיע מהקטע שכשאני מדברת עם אנשים שמצד אחד אכפת לי מאוד מהרושם שאני עושה עליהם ומצד שני לא מספיק בקשר חזק איתם אז בשיחה איתם אני אומרת את המשפט המתבקש לפי ההבעות והתגובות גוף של מי שעומד מולי, פנים מול פנים מאוד קל להבין מה המשפט הבא שכדאי לומר מה שאולי מתחיל להתבלבל בטלפון.
מנסה לפרשן את עצמי...
לא בטוח שמזה זה נובע...
אני מכירה אצלי גם חשש מדמויות סמכות כמו: מנהלת. וכ"ו.
ואני רואה שאצל דמויות סמכות זה מתעצם.
על זה אני חושבת שכולם מסכימים זה קורה רק עם מי ששמים עליו...

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
מעיזה, רק בגלל שאני גם באותו מצב. לשאול: יכול להיות שהפרט הזה משפיע?(שהם מבוגרים...)
אולי לא הובנתי נכון. כשכתבתי מבוגרים התכוונתי שהם לא ילדים. אני מוסר שיעורים לאברכים בגילאי 20 עד 40 (אם הובנתי נכון, אז כנראה לא ירדתי לסוף דעתך).
אני לא חושב שיש קשר בין זה לבין הבעיה המדוברת, בפרט שהיא התחילה הרבה קודם. אם כבר, כשהתחלתי למסור שיעורים, זה קצת השתפר. יכול להיות שמלבד עצם הרתיעה הייתה לי בעיה קלה של בטחון עצמי (אני זוכר לדוגמא שהיה לי קשה כשהייתי בישיבה קטנה לבקש שירות ממוכרים בחנות או ללכת לרופא) שלאט לאט השתחררה עד שנמחקה לגמרי, ונשארתי רק עם הטלפונופוביה.

מרחבית

משתמש מקצוען
ככל שאני קוראת, נראה לי שכאן המפתח העיקרי להבנת רוב המקרים:

זה אופייני לאנשים חזותיים
שחווים את העולם חזותית
מתחברים לאחרים רק כשרואים אותם וחווים אותם
מתקשרים וחווים את השני דרך הבעות פנים ושפת גוף
היות ובשיחה טלפונית
אי אפשר לראות את בן השיח
החוויה תהיה של חוסר אונים
כי קשה מאוד להתחבר לבן השיח
לקלוט אותו, את הסאב טקסט שלו
זה ממש חוויה של חוסר אונים

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
אולי לא הובנתי נכון. כשכתבתי מבוגרים התכוונתי שהם לא ילדים. אני מוסר שיעורים לאברכים בגילאי 20 עד 40 (אם הובנתי נכון, אז כנראה לא ירדתי לסוף דעתך).
באמת לא הבנתי, תיארתי לעצמי מבוגרים יותר. (סוג בית אבות....ואז מרגיש שפחות מתביישים...)

מתכנתת+

משתמש מקצוען
בלת"ק
זה אופייני לאנשים חזותיים
שחווים את העולם חזותית
מתחברים לאחרים רק כשרואים אותם וחווים אותם
מתקשרים וחווים את השני דרך הבעות פנים ושפת גוף
היות ובשיחה טלפונית
אי אפשר לראות את בן השיח
החוויה תהיה של חוסר אונים
כי קשה מאוד להתחבר לבן השיח
לקלוט אותו, את הסאב טקסט שלו
זה ממש חוויה של חוסר אונים

מה עושים?
מודעים לזה
ומוכנים לחוות חוסר אונים
אצלי לא בטוחה, כי כשאני לא בלחץ (כשאני לא שמה על מי שאני מדברת איתו/בקשר מצוין איתו) אני מתקשרת מצוין++ בשיחות טלפון, לא קשה לי להבין ולתקשר וממש לא מרגישה חסרת אונים.
הבעיה זה הלחץ מהשיחה והלחץ תוך כדי השיחה בשיחות עם אנשים שחשוב לי הרושם שלי עליהם, שלא קיים בשיחות פנים מול פנים
וסתם שנאה כזאת משיחות טלפון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה