פורום אפוקסי

• פותח הנושא g
  • פורסם בתאריך

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
גם אם המשטח יהיה 100 אחוז אפוקסי?
כן, יש לו הרבה חסרונות בתור שיש.
אם המשטח חשוף לשמש הצבע יכול להשתנות,
הוא רגיש לחום חזק, זה יכול לגרום לו להינמס,
רואים עליו כל שריטה קטנה...

אני מאמינה שכל המטבחים עם שיש איפוקסי הם רק לראווה, ויש להם איזה כוך קטן לבשל בו...

אנטוריום

משתמש מקצוען
כן, יש לו כל הרבה חסרונות.
אם המשטח חשוף לשמש הצבע יכול להשתנות,
הוא רגיש לחום חזק, זה יכול לגרום לו להינמס,
רואים עליו כל שריטה קטנה...

אני מאמינה שכל המטבחים עם שיש איפוקסי הם רק לראווה, ויש להם איזה כוך קטן לבשל בו...
באמת?:unsure:
כי דווקא מרפרוף ברשת נראה לכאורה בדיוק הפוך..
כתוב כאן
"שרף אפוקסי עמיד מאוד בפני שריטות, כתמים וחום,"
ובהמשך
"הבישול כרוך בהנחת סירים ומחבתות חמים על משטחי השיש, והאפוקסי מצטיין ביכולתו לעמוד בטמפרטורות גבוהות מבלי להינזק או להשתבש."
יכול להיות שיש סוגים שונים של אפוקסי?

נערך לאחרונה ב:

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אולי... ממה שאני יודעת זה חומר שלא מומלץ לצפות איתו משטח, אם מתכוונים לעבוד עליו הרבה.
אולי באמת יש סוגים של איפוקסי שאני לא יודעת עליהם...

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אם תחפש בעוד כמה אתרים תמצא גם דברים אחרים, תלוי מה מחפשים.
זה מה שכתוב פה למשל..

מטבח אפוקסי – יתרונות וחסרונות​

מטבח אפוקסי הוא מטבח שמתאים לאנשים שמבלים רק מעט מזמנם במטבח, להבדיל ממטבח פורמייקה שמתאים לאנשים שמבלים בו דווקא זמן רב. מטבח אפוקסי ידוע בגמישותו הגדולה מבחינה עיצובית, שכן הוא מביא איתו עושר אדיר של צבעים, חיתוכים וגימורים. מדובר כאן על מטבח שמחיריו הם יקרים יותר מאשר מחיריהם של מטבחים מסוגים אחרים, אך למי שהעיצוב נמצא עבורו במקום הראשון, גם על פני עמידות לטווח הארוך ואפשרויות ניקוי נוחות, המטבח הזה יכול להתאים כמו כפפה ליד.

יונלה

משתמש מקצוען
מטבח עם משטחי אפוקסי הקסים אותי, אבל המטבח שלי די חדש,

סתם בשביל הסקרנות, יש גם חיפויים לריצוף מאפוקסי,
איך זה? לא מחליק?

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
שמעתי על זה. זה נראה כמו משהו חלקלק למדי, קצת יותר מקרמיקה מבריקה מן הסתם.

אנטוריום

משתמש מקצוען
יכול להיות שיש סוגים שונים של אפוקסי?
אם תחפש בעוד כמה אתרים תמצא גם דברים אחרים, תלוי מה מחפשים.
אז חפרתי קצת בנסיון להבין איך יתכן שיש על אפוקסי תגובות כ"כ הפוכות..

וזה מה שיצא:

כשמדברים של מטבח אפוקסי יש 2 סוגים של שימוש באפוקסי במטבח.
  1. לציפוי הארונות- יש אפשרות מקבילה לפורמייקה או פורניר, והיא לצבוע את החזיתות והארון עצמו באפוקסי, [יש מקומות שיקראו לזה "צביעה בתנור"]. כלומר במקום להדביק שכבה נוספת על העץ [כמו שעושים עם הפורמייקה למשל], צובעים את העץ באפוקסי. לגבי השימוש הזה יש ויכוח מה עדיף, יש מסבירים שהחומר של האפוקסי פחות מוצלח, ויש שמעדיפים לראות את הצד של האפוקסי שלא עשוי משני חומרים נפרדים שדבוקים אלא חומר שצבוע על העץ.
  2. משטחי מטבח מאפוקסי- כיון שהאפוקסי הוא חומר מתועש שמיוצר על ידי בני אנוש, ניתן לשלב בו חומרים שהופכים אותו למתאים יותר כמשטח עבודה, אם מבחינת רגישות לחום, לשריטות ולחומרים חריפים. כיום ניתן לרכוש אפוקסי שמתאים לשימוש כציפוי למשטח עבודה, או ליציקת משטח עבודה למטבח, כשהוא כבר עשוי מאותם החומרים שגורמים לו להיות ישים לשימוש במטבח. הדבר נפוץ, עד כדי כך שיש חברות שזו ההתמחות שלהם, לבנות משטחים ואפילו לרצף [!!!] מאפוקסי למעוניינים.

אנטוריום

משתמש מקצוען
סתם בשביל הסקרנות, יש גם חיפויים לריצוף מאפוקסי,
איך זה? לא מחליק?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה