מידע שימושי עשרים שמונים זהירות!!!

ג.ס.

משתמש רשום
אני בא להזהיר את הציבור שלא להתפתות!!!! אחרי שכנועים של מתווכים ואנשי מכירות לאחר שחבר שלי קנה בפרוייקט מסויים לפני 3 שנים ב20/80. במחיר מסויים למטר. והמתווך הבטיח לו הרים וגבעות אחרי שלקח ממנו 2.5 אחוז תיווך. וכהיום הוא עומד במקום שהדירה מוכנה והדירה עלתה במחיר של אולי 100 אלף שקל.
והוא כעת בהוצאות כבר של למעלה מ350 אלף שקל.
לא להאמין להבטחות!!!
אני לא אומר שלא להשקיע, אבל לא להאמין להבטחות מאיפה המתווך הזה יודע שעוד 4 שנים תרויח מליון שקל מה הוא נביא..

מקצועיות

משתמש פעיל
אני בא להזהיר את הציבור שלא להתפתות!!!! אחרי שכנועים של מתווכים ואנשי מכירות לאחר שחבר שלי קנה בפרוייקט מסויים לפני 3 שנים ב20/80. במחיר מסויים למטר. והמתווך הבטיח לו הרים וגבעות אחרי שלקח ממנו 2.5 אחוז תיווך. וכהיום הוא עומד במקום שהדירה מוכנה והדירה עלתה במחיר של אולי 100 אלף שקל.
והוא כעת בהוצאות כבר של למעלה מ350 אלף שקל.
לא להאמין להבטחות!!!
אני לא אומר שלא להשקיע, אבל לא להאמין להבטחות מאיפה המתווך הזה יודע שעוד 4 שנים תרויח מליון שקל מה הוא נביא..
אם אפשר לשאול
באיזה עיר?

עכשיו הגיע האכלוס
ואין לו את האפשרות להשלים את העסקה?

ג.ס.

משתמש רשום
יש לו את האפשרות להשלים את העסקה.
אבל הוא לא הרויח רק הפסיד.
ואני לא רוצה לפרט את העיר כי אני לא רוצה להכליל. אפשר בפרטי.
אני גם לא רוצה שכל מי שקנה דירה שיתחיל עכשיו לא לישון זאת לא המטרה שלי אני רק רוצה שאנשים יבדקו. ולא יסמכו על הבטחות סרק.

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
מייד שזה עלה הרעיון של 20/80 אנשי המקצוע הזהירו שרק מי שיודע איך יהיה לו את הכסף להתקרב לזה
תכלס הם לוקחים את הכסף בדרכים אחרות.
וגם קשה למכור דירה לפני שקיבלו מפתח

עכשיו אנשים רואים את הבעיה של זה בפועל

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הבעיה היא לא 20/80 שמי שעשה כזו עסקה למשל בבי"ש לפני כ4-5 שנים, הרוויח יפה מאד.

הבעיה זה אנשים בלי כסף שלא חושבים מטר קדימה, ודמיינו שבעסקאות של 20/80 הם משלמים רק את ה20, ולא זכרו למשל הוצאות של עליית מדד תשומות הבניה... ועוד כל מיני הוצאות שקיימות בדירה.
ולא היה להם מושג שקשה מאד למכור דירה לפני קבלת אחרי סילוק כל הכספים (הסבת ערבות).
ולא דמיינו שהם באמת יאלצו להשלים את שאר 80% של מחיר הדירה.
ולא זכרו שיש כזה מושג של מס רכישה.

מי שיש בידו הממון, הוא מחושב ומודע לעלויות נילוות, ופעל מתוך מחשבה ושק"ד, הרוויח לא רע.

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
ידוע העניין שבעסקאות 20/80 יש גם אחוז מסוים שמשלמים במה שנקרא "הלוואת קבלן" שהקבלן לוקח הלוואה על שם הקונה ומשלם עליו את הריביות
הבעיה היא, שהקבלנים לא מספרים שעל אותם 10/20/50 אחוז בהלוואת קבלן הלקוח משלם מדד, שיכול להגיע ל4% שנתי, שזה המון כסף מתוך הרווח המיועד.

ג.ס.

משתמש רשום
הנושא הוסט.
התכוונתי למשהו אחר.
תמיד כשתשבו מול יועץ מכירות של 20/80 הוא יבטיח לכם שבתוך 4 שנים המחיר ודאי יעלה במינימום של חצי מליון שקל.
על זה אני בא לומר שמי אומר אולי לא???? אולי זה יעלה רק ב200 אלף ואז זה טחינת מים במקרה הטוב.
אני לא אוהב את ההבטחות של המתווכים מבטיחים העיקר שתגמור את העיסקה.

בינה מלכותית

משתמש מקצוען
על זה אני בא לומר שמי אומר אולי לא???? אולי זה יעלה רק ב200 אלף ואז זה טחינת מים במקרה הטוב.
אם זה יעלה בוודאות אז כבר עכשיו זה היה אמור לעלות

בהחלט זה דברים שאף אחד לא יכול לצפות את זה מראש
ותפקידם של המתווכים לשכנע
תפקידנו לברר ברור היטב מה קורה אם זה לא יעלה בפועל, האם עדיין נרצה את זה וזה יתאים לנו וכו'

מפתחות - מאגר דירות.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
תמיד כשתשבו מול יועץ מכירות של 20/80 הוא יבטיח לכם שבתוך 4 שנים המחיר ודאי יעלה במינימום של חצי מליון שקל.
מי שעושה עסקאות של מיליונים על סמך הבטחות של יועץ מכירות.
אני חושבת שאפשר גם במקורות למצוא ביטוי שהולם את תיאור מציאותו...

227

משתמש מקצוען
קשה לי להבין איך דירה שנקנתה על הנייר לפני שלוש שנים וכעת היא בנויה, ובכל זאת המחיר שלה עלה בסה"כ 100000 ש"ח.
כלל הדירות בארץ התייקרו מאוד בשלושת השנים האלה, ובתוספת העובדה שלכל דירה יש פער גדול בין השלב שהיא על הנייר לבין שהיא כבר בנויה, הרווח היה צריך להיות הרבה יותר גדול.
לדעתי משהו בסיפור פה לא מדויק

משי האמיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
קשה לי להבין איך דירה שנקנתה על הנייר לפני שלוש שנים וכעת היא בנויה, ובכל זאת המחיר שלה עלה בסה"כ 100000 ש"ח.
כלל הדירות בארץ התייקרו מאוד בשלושת השנים האלה, ובתוספת העובדה שלכל דירה יש פער גדול בין השלב שהיא על הנייר לבין שהיא כבר בנויה, הרווח היה צריך להיות הרבה יותר גדול.
אני גם כתבתי לפותח האשכול בהודעה פרטית (מיד כשהוא פתח את האשכול) כי זה נשמע הזוי על גבול הלא אמיתי....
בקשתי בצורה מכובדת לקבלת פרטים, ועד לרגע זה לא קבלתי מענה.....

מקצועיות

משתמש פעיל
אני גם כתבתי לפותח האשכול בהודעה פרטית (מיד כשהוא פתח את האשכול) כי זה נשמע הזוי על גבול הלא אמיתי....
למה זה לא יוכל להיות?
בחריש מכרו לפני שלוש שנים 4 חדרים במיליון 350 היום זה שווה מיליון 450
בבית שמש מכרו 3 חדרים במיליון 800 היום זה שווה מיליון 900

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
למה זה לא יוכל להיות?
בחריש מכרו לפני שלוש שנים 4 חדרים במיליון 350 היום זה שווה מיליון 450
בבית שמש מכרו 3 חדרים במיליון 800 היום זה שווה מיליון 900
ממש לא!
בחריש לפני 3 שנים מכרו ב1.1
ובבית שמש לפני 3 שנים מכרו ב1.3-1.4

ניק 109814

משתמש פעיל
רוב הדירות בעסקאות 20 80 נמכרות ביותר יקר מדירה מוכנה.
לא חסר תמימים שמתפתים לכל מודעה של מתווך "חרדי" ורוכשים דירות במחיר יותר יקר ממחיר השוק.

ניק 109814

משתמש פעיל
הבעיה הכי גדולה עכשיו זה שכל מישהו שעוסק בתחום אם בתיווך או בייעוץ משכנתאות וכו' רושם מאמר יפה על הסכנה בעסקאות של 20\80, ובסוף המאמר או בכתבה אחרת או פרסומת, רושם שיש לו עכשיו עסקה חמה שבאמת משתלמת.

אין חיה כזאת
השוק מתמחר כבר עכשיו את העליות הצפויות שהנדלניסטים חולמים עליו, זה אותו דבר כמו בשוק המניות השוק כבר מתמחר את העליות או הירידות שיתד מתריע עליו.
אם הקבלן והמתווך היו מאמינים שתהיה עליית מחירים של 15% בתוך 3 חודשים, הקבלן והמתווך היו לוקחים הלוואה משוק האפור ומשאירים את הרווח לעצמם.

ג.ס.

משתמש רשום
ברוך השם שאני לא צמוד למחשב 24 שעות ביממה ולכן לא קיבלת מענה עד לרגע זה.
ואגב אפילו אם זה היה מתייקר ב300 אלף שקל האם היה לו שווה כל הסיפור??

ממש לא!

ובבית שמש לפני 3 שנים מכרו ב1.3-1.4
אתה מתבלבל
המחיר שכתבת זה היה רק בשיווק הראשוני
לפני יותר מחמש שנים
לפני שלוש שנים אכן נמכר דירות - יד ראשונה
של 3 חדרים החל ממיליון שבע מאות ומעלה !
תבדוק .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה