שיתוף - לביקורת עסק קלקלי

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
בס"ד
מאוד רציתי למכור את הדירה שלי, קודם כל היא בקומה מינוס שלוש בלי מעלית, דבר שני השכן שלידי בנה בחצר שלו 3 יחידות דיור, איך אתם שואלים,

אז ככה, הגינה עצמה מאוד גדולה שטח של מאתיים מטר אז הוא חפר קומה אחת, בנה בה דירה בגודל של מאה חמישים מטר, יש לו שני כיווני אוויר, ומעליה בחצר שלו הוא בנה עוד 2 יחידות 75 מטר כל אחת ועדיין נשאר לו 50 מטר גינה.

יצא לו ממש יפה, לא יאומן, המחירים של בניה עצמית לא מתקרבים למחיר של שווי של דירה.

את הקומה התחתונה הוא מכר ארבעה חדרים יפים בטאבו משותף קיבל עליה יופי של מחיר מיליון ארבע מאות, זה כיסה לו את עלות הבניה כולה, עכשיו הוא משכיר את שתי היחידות כל אחת בשלוש אלף ויש לו הכנסה יפה.

למה אני לא עשיתי אותו הדבר? אלף, אינני מעוניין בטאבו משותף ובית, אין לי ראש לגייס סכומים גבוהים ולהתעסק איתם, אני מעדיף למכור את הנכס כפי שהוא שמישהו אחר ינצל אותו בדרך שמתאימה לו.

חוץ מזה שאני לא גר בדירה אני מתגורר בעיר אחרת כך שאני מעדיף לקבל סכום יפה של ערך הדירה פלוס השטח הענק ששייך לה.

אנשים באים והולכים רואים את הדירה מתלהבים אבל תמיד רוצים להוריד בערך שבעים אלף במחיר, המחירים עלו בצורה דרסטית ואיננו יכולים להתחייב על כזה סכום, ככה הם אומרים.

קשה לאנשים לראות משהו שהוא בפוטנציאל שעדיין לא ממומש, אבל בדיוק בגלל זה אני מראה להם את הבניה של השכן שיבינו את הפוטנציאל.

היו אנשים ממש רציניים הם כבר רצו לסגור רק שניסו להוריד את המחיר בשמונים אלף, אני יודע שאחרים מכרו לאחרונה וגם ירדו קצת במחיר, אבל תקשיבו יש מחיר שוק ויש להם שם חצר ענקית.

בינתיים הדירה מחכה עכשיו כבר יש פחות מתעניינים, נכון יכולתי למכור, אבל שכן שלי בנה על כל השטח והרוויח, אני לא מוכן למכור בפחות, כרגע אני משלם משכנתא ממש גבוהה שנוגסת לי חלק נכבד מההכנסות, האמת היא שזה בדיוק מה שאנשים אמרו לי שלפני תקופה קצרה הם יכלו לקחת משכנתא יותר זולה ולבנות אבל עכשיו זה פחות משתלם כלכלית, עדיף להשקיע באפיקים אחרים.

אני יודע שרציתי לעשות רווח גבוה ובמחירים של התקופה הקודמת הייתי מרוויח פחות, אבל שווה לי לחכות, שווה לי לשלם הוצאות גדולות של משכנתא,

העיקר שארוויח את השווי העכשווי של הנכס.

חבר שלי אומר לי אם היית מבין קצת בכספים היית כבר מוכר רק מהריבית השנה היית מגיע לאותו הסכום, אבל אני כמו שכתבתי בהתחלה, יודע מספרים לפי מה שכתוב, לא יודע לעשות עסקים.

לפעמים אני שואל את עצמי האם היה שווה לי הכאב ראש הזה בשביל העוד סכום הזה, ולפעמים אני שואל אולי היה כדאי שאסתפק בקצת פחות.

כי לפעמים פחות זה יותר.

ועיניים שפלות זהו נכס רווחי ביותר.

רק לפעמים אני חושב כך אבל זה המחיר שקבעתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה