התייעצות האם מסמך השמאות מעריך את הנכס בצורה אמיתית או מהווה רק חותמת גומי לבנק?

וסרמן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שח לי חבר:
קניתי דירה לפני כשנה במליון ש"ח,
השמאי העריך את הנכס בתשע מאות חמישים אלף ש"ח.
כעת אני רוצה למכור, ומתווכים טוענים שהנכס לא שווה יותר משמונה מאות אלף.

לא כ"כ ידעתי מה לומר לו, ולכן אני שואל אתכם:
האם מסמך השמאות אמין? זה אומר שהשווי של הנכס הוא אכן תשע מאות וחמישים אלף?
או, כפי שטענו לי, שהשמאים אוהבים את העבודה הקלה ותמיד מסתכלים על מחיר המכירה ונותנים שמאות פלוס מינוס באותו סכום?
(בלי קשר לכך שהמחיר של הנכס גבוה או נמוך מהשווי המקורי שלו)

ה. שלמה

משתמש מקצוען
שח לי חבר:
קניתי דירה לפני כשנה במליון ש"ח,
השמאי העריך את הנכס בתשע מאות חמישים אלף ש"ח.
כעת אני רוצה למכור, ומתווכים טוענים שהנכס לא שווה יותר משמונה מאות אלף.

לא כ"כ ידעתי מה לומר לו, ולכן אני שואל אתכם:
האם מסמך השמאות אמין? זה אומר שהשווי של הנכס הוא אכן תשע מאות וחמישים אלף?
או, כפי שטענו לי, שהשמאים אוהבים את העבודה הקלה ותמיד מסתכלים על מחיר המכירה ונותנים שמאות פלוס מינוס באותו סכום?
(בלי קשר לכך שהמחיר של הנכס גבוה או נמוך מהשווי המקורי שלו)
מה זה משנה?
כרגע שימכור לפי השווי, והא לא צריך להאמין לא לשמאים ולא למתווכים, הוא צריך לברר טוב ולמכור

yossilang

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אין ספק שברוב המקרים השמאים עושים לעצמם עבודה קלה, מסתכלים מה מחיר השוק של הדירה ומזה בד״ע מחסרים פחת כל שהוא. לשמאי לא באמת אכפת מה גובה השמאות והוא תמיד ילך על הצד הבטוח, קרי מחיר קצת יותר נמוך ממחיר השוק.

בחוכמה

משתמש רשום
לא להאמין למתווכים
בקשר למחיר
לא ברכישה ולא במכירה

אגב אין דירה בארץ שירדה במחיר ממיליון ל- 800000
אולי בישובי קו העימות
ואז לא רלוונטי השמאות של שנה שעברה

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שמאות למשכנתא ושווי אמיתי של דירה אלו שני דברים שונים לגמרי
אם זה המקרה

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה