דרוש מידע ענין חשוב לדבר עליו...

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא תמיד צריך לקום!!!
יוצא לי לנסוע לא קצת בקו בינעירוני, בהלוך בדרך כלל בסדר, בחזור בפרט בתקופות של שמחות, האוטבוסים מתפוצצים, אנו תמיד רצים לתחנה ראשונה כדי לתפוס מקום לשבת, ואז... בתחנה החמישית, כשהכל מלא, נכנסים/ות מבוגרים/ות, אז מה שאנחנו נרד מן האוטובוס??? אולי ניקח מונית??
מי שמעונין לשבת שיואיל בטובו לבדוק אם יש מקומות ישיבה, אין לי בעיה לזוז ממקום למקום אבל לעמוד?? אני רץ לתחנה ראשונה ומשלם בשביל זה!!
מה, שהצעירים/רות ונשים שאינן במצב.... לא יסעו????

נערך לאחרונה ב:

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חילוני קלאסי - אין סיבה למחוק...
אפילו לא מבין מה רוצים ממנו - ה' ישמור

'משלם בשביל זה'
לא הכל כסף!!! יש ערכים ששווים יותר מזה

אלא א"כ לימדו אותך להיות ת ו ת ח מכירות בפרוג....:eek:
יש לך מכונית פרטית כנראה....

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ש לך מכונית פרטית כנראה....
פה מתחיל החינוך.......
אם מגיעים לתחנה הראשונה ויש מקום זה מעולה ממש!
אבל כנראה שיש עוד אנשים שעלו לאוטובוס ורוצים לשבת.
אז נכון שזה לא תמיד הוגן ומשתלם, אז בהחלט שכל אחד יעשה את השיקולים שלו........

בעריש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פה מתחיל החינוך.......
אם מגיעים לתחנה הראשונה ויש מקום זה מעולה ממש!
אבל כנראה שיש עוד אנשים שעלו לאוטובוס ורוצים לשבת.
אז נכון שזה לא תמיד הוגן ומשתלם, אז בהחלט שכל אחד יעשה את השיקולים שלו........
לא כ''כ הבנתי, בכל מקרה ברור שאני קם, אבל זה כבר בלתי נסבל, נסיעה של כשעתיים, והבנאדם עייף תכנן לנוח קצת בדרך אבל מישהו שעלה בתחנה אחרונה רוצה את המקום למהההה???
יש תדירות של פעם בחצי שעה אז למה שלא יחכו וילכו לתחנה ראשונה??

מ פ ר ג נ ת

משתמש רשום
עיצוב גרפי
איזה מעצבן בשבילך!
אבל משהו אחד
אני זוכרת שפעם למדנו שאם אישה עולה כבר על אוטובוס מלא והיא יודעת ורואה שאין לה מקום לשבת ובכל זאת עולה אז לא חייבים לקום לה.
זה לא אומר שזה לא מעצבן וחסר חינוך, אבל ככה אני יודעת.

שפרה חנה

משתמש רשום
נכון נכון נכון מאד!
מכוער שכל דרדס ודרדסית תופסים מקום!
מכוער שהמבוגר שיושב בסמוך אליהם (בלי לקחת מישהו עליו) מעודד אותם לשבת ומסמן להם ביד שלא יעזו לקום כי יתפסו להם,
וכן,
אני אתמול לצערי הגדול ירדתי מהאוטובוס (כמובן אחרי ששלמתי, נסעתי עם מונית פנימית לתחנות יחסית ראשונות), ולקחתי מונית ב220 ש"ח, כן כן, אחרי המתנה של שעה +
למה?
כי לא היה מקום מהסיבות הנ"ל, ומדי יקר לי חלילה וחס...
שיהיה להם לזכות...

שפרה חנה

משתמש רשום
נכון נכון נכון מאד!
מכוער שכל דרדס ודרדסית תופסים מקום!
מכוער שהמבוגר שיושב בסמוך אליהם (בלי לקחת מישהו עליו) מעודד אותם לשבת ומסמן להם ביד שלא יעזו לקום כי יתפסו להם,
וכן,
אני אתמול לצערי הגדול ירדתי מהאוטובוס (כמובן אחרי ששלמתי, נסעתי עם מונית פנימית לתחנות יחסית ראשונות), ולקחתי מונית ב220 ש"ח, כן כן, אחרי המתנה של שעה +
למה?
כי לא היה מקום מהסיבות הנ"ל, ומדי יקר לי חלילה וחס...
שיהיה להם לזכות...
רגע,
יחד עם זה אמליץ טוב על בחורה מקסימה שבדרך הלוך קמה ונתנה לי את מקומה, הושבתי עלי 2 ילדים,
תבורך מפי עליון אמן!

יעלולה

משתמש מקצוען
צריך לחנך עם התחבורה הציבורית. הם יודעים מצוין באלו שעות העומס הזוי, שישלחו בבקשה יותר אוטובוסים. בערים חילויות האוטובוס לרוב ריק.
ואם תשאלו אני ובנותי תמיד מצטופפות כדי לפנות לאחרים מקום, ועם כל זה לאחת מבנותי אני לא מסכימה לעמוד כי יש לה מדרסים, ובעמידה ממושכת היא חוטפת כאב רגליים שעובר לה אחרי חצי יום.
כשאני חוזרת בארבע והאוטובוס עמוס, אני קמה לאשה מבוגרת, את המחיר הילדים שלי משלמים בבית, כי אמא שלהם חזרה עוד יותר עייפה ועצבנית, כי דקות נסיעה שמשמשות למעט מנוחה והתאפסות לפני משמרת ב' התאדו.
אז גם לחנך לקום, וגם לחנך לדון לכף זכות והכי חשוב בעיני לדרוש תגבור בשעות עומס.

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לא אהבתי את זה שלא צריך לקום לכל אישה, לדעתי בהחלט יש לקום לכל אישה באשר היא, אם היא בתחילת הריון היא לא אמורה לבקש לבחורה לקום בשבילה, זה סיטואציה מאוד לא נעימה.
ותאמינו לי שאם היא לא מרגישה צורך לשבת ולא במצב מיוחד היא לא תשב, ונתקלתי הרבה פעמים במקרים כאלו.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
בערים חילויות האוטובוס לרוב ריק.

גם בקו 480 יש הרבה פעמים עומסים כבדים.
ההבדל העיקרי בין קוים חילוניים בינעירוניים לחרדיים - הוא שהחילוניים יוצאים מתחנות מרכזיות. אנשים מחכים בתור בצורה מסודרת, עולים לפי זמן ההגעה, והנותרים מחכים לאוטובוס הבא.

הקוים החרדיים מסתובבים בעיר הרבה זמן, מתעכבים, נתקעים, מגיעים עמוסים לתחנות האחרונות - וממתיני התחנות האלו לא יכולים לחכות לאוטובוס הבא, כי גם הוא יהיה עמוס כקודמו.

כמובן שהתעלמתי ממנה והתיישבתי כששני ילדיי על ברכי.

לא מצליחה להבין את אלו שראו קופסא על המושב, ביקשו באדיבות לפנות אותה, ובעלת הקופסה 'לא הסכימה'.
למה היא צריכה להסכים?
הקופסא תזוז משם, ברצונה או שלא.

וזכור לטוב ילד חוצפן בן חוצפן, שהניח את ילקוטו על ספסל תחנה, והלך לשוטט מסביב.
הגיע קשיש עם זקן-שיבה הדור הולך לאיטו, מחפש מקום לשבת.
ניגשתי ועשיתי את המתבקש: הורדתי את הילקוט הנכבד למדרכה, מתוך מחשבה הגיונית שרגליו של הילקוט לא יכאבו שם, בעוד רגליו של הזקן - כן.

אחרי חצי דקה מגיע הילד משיטוטיו, וכאן גילינו כמו בסיפור הידוע מה זה חוצפה יסגא אמיתית:
הילד *כעס* על כך שהורידו לו את הילקוט...
חחח.
הוא עוד חשב ש*אנחנו*, המבוגרים, חוצפנים, שהעזנו לגעת בילקוט שלו...

לילי 1

משתמש מקצוען
לאדם ששילם על מקומו אין חובה הלכתית לקום לאף אחד
כך שלתחושת ה"חייבים לי" אין יסוד
כמובן שמחובת הדרך ארץ שקדמה לתורה יש מחוייבות להיות מוסרי ואנושי, מענטש, אבל שימו לב שחובה זו חלה על היושב ולא על העומדת המתנדנדת.

לדעתי הנושא העיקרי כאן זה חוסר הכבוד הקיצוני של הנוער כלפי מבוגרים. בתחושה שלי חלה הדרדרות עמוקה בשנים האחרונות. (אבל יכול להיות שאני המזדקנת במהירות)

נתקלתי במרחבים ציבוריים שונים בנוער היימיש, ממש משלנו, עם אפס עגול של כבוד למבוגרים. בעידוד המחלוקות המכוערות והזלזול המחריד בקדוש ויקר, אנחנו מגדלים במו ידינו, בהשפעות מתוך הבית פנימה, את דור הנושרים הבא.

לילי 1

משתמש מקצוען
ואגב קימה לנשים במצב מיוחד וכדו'
לא יודעת מה מצאתם להתעלל בבנות ישראל
כנוסעת קבועה בקווי המשא 31 32 אני חווה מאוד שונה. קמים לי המווון למרות שאני רק נראית בהריון. אני כמובן מסרבת בנחישות. ונדיר נדיר לראות אשה במצב מתקדם או מבוגרת עומדת.
אם זה קורה, וזה נדיר, אני פונה בשקט למישהו/י בסביבה ומבהירה שיש כאן מצווה אבל ממש ממש לא חייבים. מעולם לא סירבו לי

סיגל א

משתמש מקצוען
ואגב קימה לנשים במצב מיוחד וכדו'
לא יודעת מה מצאתם להתעלל בבנות ישראל
כנוסעת קבועה בקווי המשא 31 32 אני חווה מאוד שונה. קמים לי המווון למרות שאני רק נראית בהריון. אני כמובן מסרבת בנחישות. ונדיר נדיר לראות אשה במצב מתקדם או מבוגרת עומדת.
אם זה קורה, וזה נדיר, אני פונה בשקט למישהו/י בסביבה ומבהירה שיש כאן מצווה אבל ממש ממש לא חייבים. מעולם לא סירבו לי
זה ממש מעניין מה שאת אומרת.
כי כנוסעת קבועה מהכניסה לעיר לצומת רמות, פעמים בודדות ממש קמו לי גם שלא היה ספק שאני לפני לידה.
גדודי תלמידות הסמינרים שעולות בתחנה הזו בד"כ משתדלות מאוד *לא לראות* את אלה שצריך לקום להן. מבינה שהן נורא עייפות אחרי 7 שעות לימודים.
ודנה לכף זכות שהן עדיין לא יודעות שגם 8 שעות עבודה מתישות לא פחות. (שלא נדבר על כך שהן בד"כ נחות אח"כ ולנו ממתינה משמרת ב').
זה מה שנקרא - שתגדלו תבינו :rolleyes:

מילא זו נסיעה קצרצרה, אבל התופעה הזו בהחלט לא נגמרת שם.

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
'נער הייתי, גם זקנתי, ולא ראיתי מי שוויתר והפסיד'
(בשם מרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל)

ברוך אתה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
דור של משיח נקרא "חוצפן" אנשים חוצפנים סיבה לקירוב הגאולה.

770

רחל שמש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני נוסעת כל יום בקרונות בקר מרמות לעיר. ואני לפני לידה ולפעמים גם עם תינוק על הידיים
ונדיר שמישהו קם
אבל לוקחת בחשבון שהרבה בחורים לא קמים כי אם יעמדו ימחצו בין נשים. ולא - הם לא יכולים לנסוע בגלל זה כל יום במונית וגם לא ללכת ברגל למעלה משעה
והרבה בחורות לא קמות מחוסר מודעות ותפקידנו כהורים ואולי גם כמורים ליידע אותן

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
לא אהבתי את זה שלא צריך לקום לכל אישה, לדעתי בהחלט יש לקום לכל אישה באשר היא, אם היא בתחילת הריון היא לא אמורה לבקש לבחורה לקום בשבילה, זה סיטואציה מאוד לא נעימה.
ותאמינו לי שאם היא לא מרגישה צורך לשבת ולא במצב מיוחד היא לא תשב, ונתקלתי הרבה פעמים במקרים כאלו.
חוץ מזה זה כבוד בסיסי - גם אם היא לא בהריון

לא מדברת כמובן על בחורה בת 30 וזו"צית בת 19

אולי מעניין אותך גם...