דיון עליית ריבית בנק ישראל

אני בודק

משתמש מקצוען
הרוב המוחלט של האנשים פה מסכימים איתי,מציע לך בחום לשמוע את גיא רולניק
אופס... מניןן לך?
העובדא שכל פעם הדבר העתידי הזה מתקיים(כלומר שהנגידים הולכים לעבוד על הגופים עליהם פיקחו)
בעיני מוכיחה כמעט ב100 אחוז שהדברים היו כבר מתוכננים עוד קודם
וממילא קבלת ההחלטות הייתה מושפעת משם

זה לא היה מקרה אחד אלא פעם אחר פעם

לגבי הדרך להתמודד עם זה ,זה כבר נושא אחר(תקופת צינון של 2-3 שנים ישפיע בוודאי)
בכל פעם?
אתה יכול למנות כעת 10 דוגמאות שבכירים בפיקוח על הבנקים עבדואח"כ בבנקים מסחריים?
אני מוכן להתפשר איתך על 5 דוגמאות. פייר?

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
איפה חוץ מרוממה בירושלים?
כי יש מקומות שיש שם הצפה של דירות להשכרה, והמחיר כמעט ולא עולה.
לא רוממה, לא ירושלים
כן ריכוז חרדי
אבל המצב ככה גם אצל בני משפחה שגרים בערים לא חרדיות (אבל כן עם ביקוש גבוה).
קשה למצוא דירות להשכרה, והשכירות עלתה מאוד.

ניק 109814

משתמש פעיל
לא רוממה
כן ריכוז חרדי
אבל המצב ככה גם אצל בני משפחה שגרים בערים לא חרדיות (אבל כן עם ביקוש גבוה).
קשה למצוא דירות להשכרה, והשכירות עלתה מאוד.
אבל ברוב המקומות זה עדיין לא מגיע ליחס של עליית מחירי הדירות.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אופס... מניןן לך?

בכל פעם?
אתה יכול למנות כעת 10 דוגמאות שבכירים בפיקוח על הבנקים עבדואח"כ בבנקים מסחריים?
אני מוכן להתפשר איתך על 5 דוגמאות. פייר?
תסתכל מהרגע שהתפרצת וטענת את טענותיך
מי קיבל יותר לייקים (לא ספרתי ,אבל זה היה רוח הדברים)
על הרעיון שלי ומי על שלך

מניתי לעיל( כמה (לפחות 3) שהיו בזה אחר זה(גליה מאור וכו)
את מה שמנה גיא רולניק

ופשוט האינטרנט שלי חסום וממילא אין לי גישה לסרטון אבל נראה לי שהוא הביא יותר

ובכלל הנגיד מכהן הרבה שנים(נראה לי 5 שנים
אז מספיק 3-4 רצופים כדי להוכיח

ובנוסף -גם אם היה מקרה אחד בלבד
זה עדיין לא אומר שום דבר

עצם העובדא שיש את האפשרות זה בעוכרינו

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
אבל ברוב המקומות זה עדיין לא מגיע ליחס של עליית מחירי הדירות.
נכון
אבל אם תהיה עצירה , עליה מתונה של מחירי הדירות
והשכירות תמשיך לקפוץ, במיוחד, אם יהיה יותר ביקוש לדירות שכורות, היחס ישתנה

אני לא יודעת כמובן מה יהיה, אלא רק חושבת בקול, וגם חושבת שאחרי תקופה כל כך ארוכה של ריבית נמוכה, קשה לנו לחשוב איך יתנהג השוק בסביבת ריבית גבוהה, והתנהגות השוק עלולה להיות שונה ממה שחשבנו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הרי כל הרעיון של מפקח ומפוקח זה שלא יהיה ניגודי עניינים בינהם
העובדא שכל פעם הדבר העתידי הזה מתקיים(כלומר שהנגידים הולכים לעבוד על הגופים עליהם פיקחו)
בעיני מוכיחה כמעט ב100 אחוז שהדברים היו כבר מתוכננים עוד קודם
וממילא קבלת ההחלטות הייתה מושפעת משם

זה לא היה מקרה אחד אלא פעם אחר פעם
זה פשוט לא נכון.
הביאו איזה שתי דוגמאות מלפני עשרות שנים, ולזה אתם קוראים פעם אחר פעם.
איפה סטנלי פישר עבד אחרי שפרש? איפה קרנית פלוג עבדה אחרי שפרשה?

כדאי קצת לקרוא את הרזומה של נגידי בנק ישראל האחרונים בויקיפדיה לפני שמשמיצים בלי קשר. [והוא כנראה "קצת" יותר רציני משל גיא רולניק]
קרנית פלוג

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
זה פשוט לא נכון.
הביאו איזה שתי דוגמאות מלפני עשרות שנים, ולזה אתם קוראים פעם אחר פעם.
איפה סטנלי פישר עבד אחרי שפרש? איפה קרנית פלוג עבדה אחרי שפרשה?

כדאי קצת לקרוא את הרזומה של נגידי בנק ישראל האחרונים בויקיפדיה לפני שמשמיצים בלי קשר. [והוא כנראה "קצת" יותר רציני משל גיא רולניק]
קרנית פלוג
הביא 4 דוגמאות לפחות!(שהבאתי לעיל,3 על הנגידים עצמם והרביעי שהוא לא מצליח לחשוף שחיתות של הבנקים)

אני בניגוד לכולם פה לא מדבר בשם סברות הכרס שלי ,אלא בסך הכל מציב מראה ומצטט את גיא רולניק
עם הוכחות מוצקות ולא זורק איזה חצי קישור מוויקפדיה (שאת זה כל אחד יכול לעשות)
מי שישמע את ההרצאה השניה עד הסוף מבין בדיוק איך המערכות פועלות

בכל אופן אין שום נפקא מיניה בזה
כי תאכלס אין שום דרך לשנות את זה

בכל אופן נראה לי שהדברים כבר מתחילים להשתחזר על עצמם
ולכן אין טעם לחזור ולדון בזה

בהצלחה

מקצועי בנדל"ן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ליתר דיוק
בניכוי הריבית על המשכנתא זה תשואה שלילית של -3%.
ואם מוסיפים את שחיקת המדד אז זה תשואה שלילית של -8%.

כי הערכה של איש נדל"ן היא אובייקטיבית.
כי מה שקרה בשנים האחרונות כשהריבית הייתה אפסית, רלוונטית למה שיקרה בשנים הבאות כשהריבית כבר 3.5% - 4%.
כי המשקיעים היום מקבלים 2% בהשקעה בדירה מול 3% עד 7% בהשקעה בפק"מ/מק"מ/פקדונות בבנקים ובאג"ח בבורסה.
אוי התמימות.

צר לי נורא על אנשים שמשקיעים בנדל"ן ויש להם אחוזי תשואה של פחות מ - 3%, בוודאי ובוודאי תשואה שלילית.
כי יש המון השקעות איכותיות בנדל"ן שיכולות להניב תשואה של 3.5% ומעלה!!!
בנדל"ן צריך לדעת להשקיע! - לא כל נדל"ן זה רווחי...

(אם יהיה פה ביקוש אני מוכן לכתוב מאמר של כמה כללים מאוד חשובים למשקיע נדל"ן מקצוען)

ניק 109814

משתמש פעיל
הביא 4 דוגמאות לפחות!(שהבאתי לעיל,3 על הנגידים עצמם והרביעי שהוא לא מצליח לחשוף שחיתות של הבנקים)

אני בניגוד לכולם פה לא מדבר בשם סברות הכרס שלי ,אלא בסך הכל מציב מראה ומצטט את גיא רולניק
עם הוכחות מוצקות ולא זורק איזה חצי קישור מוויקפדיה (שאת זה כל אחד יכול לעשות)
מי שישמע את ההרצאה השניה עד הסוף מבין בדיוק איך המערכות פועלות

בכל אופן אין שום נפקא מיניה בזה
כי תאכלס אין שום דרך לשנות את זה

בכל אופן נראה לי שהדברים כבר מתחילים להשתחזר על עצמם
ולכן אין טעם לחזור ולדון בזה

בהצלחה
כל אחד והאינטרס שלו,
גם לגיא רולניק יש אינטרסים ציטוט מהמכלול, והייתי לוקח בעירבון מוגבל את הסיפורים שלו.

ומה שבנק ישראל העלה את הריבית עכשיו אין לזה שום קשר לשחיתות,
כי אם הנגיד דואג לבנקים אז למה הוא הוריד את הריבית בשעתו או לא העלה את זה כבר לפני שנה?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כל אחד והאינטרס שלו,
נכון מאוד מאוד,
ועל זה נסוב כל הוויכוח מההתחלה אם תחזור אחורה תראה
שמקצועי בלבד מסתכלת על בנק ישראל כגוף טהור זך וישר בלי שום נגיעות נטו לטובת האזרח בלבד
כמעט כמו גדולי ישראל

וסך הכל רציתי להראות שזה רחוק מלהיות ככה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
נכון מאוד מאוד,
ועל זה נסוב כל הוויכוח מההתחלה אם תחזור אחורה תראה
שמקצועי בלבד מסתכלת על בנק ישראל כגוף טהור זך וישר בלי שום נגיעות נטו לטובת האזרח בלבד
כמעט כמו גדולי ישראל

וסך הכל רציתי להראות שזה רחוק מלהיות ככה
לא כתבתי זאת בשום מקום!!
ואני מבקשת להפסיק לסלף את דבריי!

סה"כ כתבתי שבנק ישראל הוא לא מושחת, [כפי שאתם טענתם] ועליות הריבית הנוכחיות זה מעשה מבורך מאד.
וזה רחוק מאד ממה שכתבתם בשמי!!

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
לא כתבתי זאת בשום מקום!!
ואני מבקשת להפסיק לסלף את דבריי!

סה"כ כתבתי שבנק ישראל הוא לא מושחת, [כפי שאתם טענתם] ועליות הריבית הנוכחיות זה מעשה מבורך מאד.
וזה רחוק מאד ממה שכתבתם בשמי!!
טוב טוב...
ציטטת מויקפדיה מה תפקידו של בנק ישראל לאותו ניק לעיל שאמר משהו שלילי נגדו
ואז רשמת שבנק ישראל הוא לא גוף מסחרי וכו וכו והבאת קישור מוויקפדיה(הפרשנות שלי
ונראה שהפרשנות של כל קורא עברית סטנרדטי שהבנק המרכזי הוא פועל ביושר ונטול נגיעות כלל,בניגוד למה שהניק לעיל רשם)
אם תרצי אני יכול לצטט מוויקפדיה
מה תפקידו של בית המשפט העליון
וגם תפקידה של המשטרה ועוד ועוד

זה שבווקפדיה רשום משהו לא אומר שמקיימים את זה

אני456

משתמש מקצוען
לא נראה לי שאפשר לבנות על נהירת הציבור לשכירות כאסטרטגיה בפני עצמה לירידת המחירים.
נא לא לשכוח שזוג צעיר צריך לפחות 35 מ', וגם זה לשנתיים שלוש פלוס מינוס, אח"כ ככל שהשנים עוברות, היציבות נדרשת יותר ויותר (מקומות לימוד, מקומות עבודה, התברגות חברתית) ומנגד שוק השכירות ארוכת הטווח כמעט לא קיים בישראל.
מה עוד שחרדים לרוב מעדיפים מקום קהילתי, ככה שים של דירות להשכרה באור יהודה ודימונה פחות רלוונטי.

אז בבקשה, מי שמכיר כמות גדולה של דירות להשכרה שעומדות פנויות בערים עם אוכלוסייה חרדית נשמח שיפרט היכן הן ממוקמות.

כמובן שהמצב הקיים מוציא יותר אנשים מהמשחק ותכלס שכירות זו האפשרות הראלית שלהם, אבל עדיין לא שוכנעתי שאדם שיכול לקפוץ למים ישב על הגדר מתוך תקווה שחסוך מאה אל"ש.

ניק 109814

משתמש פעיל
ברמה ד', על אף ההצפה של הדירות להשכרה ודירות נשארות ריקות, מחירי השכירות עולים ועולים.
ואיך הם משלמים את המשכנתא?
כי ממה שאני שומע, מי שקצת מחפש מוצא דירות טובות במחיר זול.
חלק גדול מהדירות זה ממחיר למשתכן, והשוכרים חייבים דחוף את הכסף והם לא יכולים להצטרף לקרטל.

ניק 109814

משתמש פעיל
אם תתחיל ירידת מחירים הוא ימכור.
ואם יהיו ירידות של מעל 10% בדירות הירידות יחריפו לכיוון 20 ו30%

ראשית, אחוז המשקיעים יירד מאוד (אחוז המשקיעים כיום הוא בסביבות 20%)
שנית, יש כיום המון יחידות דיור קטנות פנויות בבני ברק וירושלים ומי שעוסק בתחום יודע את זה היטב.
אז "קורת גג" כשמו של פורום זה - תהיה להם בכל מקרה :)
לבנתיים לא ראיתי הכחשה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה