סוכרת הריון עזרה מבעלות ניסיון

חסה ירוקה הדס אבטיח

משתמש צעיר
צילום מקצועי
הרופאה נתנה לי על השבוע הראשון כדורים שאני אמורה לקחת בארוחות ובבוקר , אני די מתפלא שהיא לא נותנת לי עוד פסק זמן בשביל לראות האם יש מצב לאיזון
האם יש לי מה לשאול אותה שוב ? או שכך זה תמיד

אות ומופת

משתמש פעיל
הרופאה נתנה לי על השבוע הראשון כדורים שאני אמורה לקחת בארוחות ובבוקר , אני די מתפלא שהיא לא נותנת לי עוד פסק זמן בשביל לראות האם יש מצב לאיזון
האם יש לי מה לשאול אותה שוב ? או שכך זה תמיד
ודאי שלא תמיד נותנים כדורים, זה תלוי במצב שלך. בד"כ מתחילים קודם כל בדיאטה לאיזון.
תמיד אפשר לשאול שוב, ואפילו לבקש חוות דעת שניה מרופא אחר.

123456

משתמש מקצוען
קרה למשהי?
עשיתי העמסה של 50 יצא תקין
בשבוע 32 הרופא שלח להעמסה מלאה בגלל היקף בטן גדולה לעובר
יצא ערך אחד גבוה
הרופא אמר שאם ערך אחד גבוה + עובר גדול = סוכרת
הלכתי לדיאטנית נתנה תפריט, עוד לא הייתי אצל הרופא אני כבר שבועיים עושה מעקבים במד סוכר
תמיד בתוך הטווח
יכול להיות שזה בכלל לא סוכרת? (ניסיתי לאכול מתוקים ולמדוד אחרי רבע שעה / חצי שעה ושעה ואז היה 137 פעם אחת ויחידה)

ענני במרחב

משתמש חדש
קרה למשהי?
עשיתי העמסה של 50 יצא תקין
בשבוע 32 הרופא שלח להעמסה מלאה בגלל היקף בטן גדולה לעובר
יצא ערך אחד גבוה
הרופא אמר שאם ערך אחד גבוה + עובר גדול = סוכרת
הלכתי לדיאטנית נתנה תפריט, עוד לא הייתי אצל הרופא אני כבר שבועיים עושה מעקבים במד סוכר
תמיד בתוך הטווח
יכול להיות שזה בכלל לא סוכרת? (ניסיתי לאכול מתוקים ולמדוד אחרי רבע שעה / חצי שעה ושעה ואז היה 137 פעם אחת ויחידה)
היה לי אותו סיפור .יום קודם הגזמתי במתוקים .שומרת לאיזון כי זה מראה שיש בעיה עם הלבלב והוא חלש

ענני במרחב

משתמש חדש
לא מודדים אחרי רבע שעה אלה שעתים אחרי ארוחה וזה צריך להיות פחות מ120 .כמה סוכר בצום ?ומה הA1C שזה הכי אמין לסכרת . זו בדיקה שמראה ערכים של שלושה חודשים אחרונים

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סכרתיות לא צמות נכון?
כמובן כל מקרה לגופו ובהוראה פרטנית של רב, אבל ההנחיה הרפואית הכללית היא לא לצום?

אות ומופת

משתמש פעיל
סכרתיות לא צמות נכון?
כמובן כל מקרה לגופו ובהוראה פרטנית של רב, אבל ההנחיה הרפואית הכללית היא לא לצום?
בגדול הרופאים לא אוהבים שיצומו
כפי שכתבת בהוראה פרטנית של רב, וכשזה מגיע ליום כיפור אז לכאורה גם הנחיה פרטנית של רופא (שהרב עשוי גם להתעלם ממנה לפי שיקול דעתו...)

יוכי גולד

משתמש רשום
מה אוכלים בתשעת הימים?????
אשמח דחוף לרעיונות כי לא יודעת איך אעבור את זה.
אני לא אוכלת דגים. ואוכלת כל יום ארוחה בשרית.

אות ומופת

משתמש פעיל
לפני הכל תשאלי רב.
אם הוא יגיד שזו בעיה, אז תעדכני פה שוב ובמקביל תנסי לקבל תור דחוף לדיאטנית.

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
קשה בלי דגים בתשעת הימים!

כל אחת מגיבה אחרת למאכלים שונים, אבל יש פה קצת רעיונות לקטניות, חלבי וביצים:

מרק ירקות עם חומוס, על קוסקוס
פלאפל בלי הפיתה
מג'דרה עם סלט קצוץ
שקשוקה
סלט חי עשיר עם צ'יפס בטטה וגבינות

יש פה עוד רעיונות?

BMiriam

משתמש רשום
סכרתיות לא צמות נכון?
אני הייתי אצל הרופאה שלי השבוע ושאלתי אותה לגבי הצום - רופאה מומחית מאד
היא אמרה לי שבגלל שאני מאוזנת בצום (לא היו לי ערכים חריגים אף פעם בצום, אחרי ארוחות יותר קשה לי לאזן..)
אין שום מניעה לצום.
אלא אם כן אני לא מרגישה טוב ואז זו כבר שאלה אחרת..

לגבי הערכים, 2 הריונות אמרו לי גם הרופאה וגם הדיאטנית
לאחר שעה עד 140 ולאחר שעתים עד 130, בצום עד 95.

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אין לי תור עד אחרי ט באב, אז התקשרתי לשאול ביום שהרופאה נמצאת וביקשתי מהאחות שתעביר את השאלה שלי לרופאה. האחות מזה התעצבנה ודיברה מאד לא יפה כאילו זו שאלה לא לגיטימית בכלל ואפילו לא העבירה את השאלה שלי לרופאה! רק הודיעה לי בעצבים שסוכרתיות לא צמות נקודה ושלא אחפש היתרים.
היא חציפה ואני בדרך להתלונן עליה בקופה, אבל תכלס אני לא יודעת עכשיו מה לעשות...
אני מאוזנת 99% בצום, וגם ביומיום כמעט תמיד מאוזנת. חוץ מחריגה פעם או פעמיים בשבוע, וגם זה לא יותר מ 160 גג.
מחר בעלי ישאל רב אבל אני הייתי רוצה להגיע לרב גם עם הוראת רופא.
אין לי ניסיון עם סכרת הריון ברוך השם.
אולי אנסה לשאול רופא אחר של הריון בסיכון שמקבל מחר בקופה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה