סוכרת הריון עזרה מבעלות ניסיון

seven up

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
למה הזרוז כ"כ מלחיץ אתכן?
בלידה הקודמת היה לי זרוז
ומפחדת להודות שהיה אפילו נחמד.
מה אני מפספסת?
מה הפחד? הסתבכויות? האורך? הכאבים?
אשמח לשמוע
לי בפעם הקודמת התינוק לא הגיב טוב לפיטוצין והיו כל הזמן ירידות בדופק. (מה שכמעט הוביל לניתוח...)
לידה הרבה יותר ארוכה, את חייבת להיות מחוברת למוניטור כל הלידה ובד"כ חייבים לקחת אפידורל כי הצירים הרבה יותר כואבים...
מה ממליצות? טיפול רפלקסולוגי או דיקור סיני?
יש מישהי מומלצת?
אני גם בשבוע 34, אבל רוצה כבר להתכונן...

אינסוף

משתמש מקצוען
קשה לדעת מה באמת עוזר
אני עשיתי גם רפלקסולוגיה שכנראה בססה את העובר
גם דיקור סיני 3 פעמים
וגם סטריפינג פעמיים
הרופאה אמרה שאני מוכנה ללידה
אבל בסוף הגעתי לזרוז
והבתי שהיום נותנים אפידורל בכל מקרה לפני הזרוז.

אבל נראה לי שאעצור פה כי זה יותר מדי לפורום הזה.
לרפלקסולוגיה ממליצה מאד על דבורה ארביב מירושלים

אילה מינה

משתמש מקצוען
למה הזרוז כ"כ מלחיץ אתכן?
בלידה הקודמת היה לי זרוז
ומפחדת להודות שהיה אפילו נחמד.
מה אני מפספסת?
מה הפחד? הסתבכויות? האורך? הכאבים?
אשמח לשמוע
תלוי מי באמת
אותי לא מלחיץ
האמת זה בדבר היחיד שמעודד אותי בסכרת הזו
שלפחות לא אחכה ל42

שירה רחל

משתמש פעיל
חפשתי עוגה כזאת פה ולא מצאתי, אז מעלה.

רכה, מלטפת, היתה נהדרת לאווירה הביתית השבוע.
קלה במיוחד.

להכין אותה , לאט. עם מלא צומי.

עוגת גבינה קלילה
7 ביצים
כוס ורבע סוכר
750 גר' גבינה (שמתי 850)
4 כפות קורנפלור
4 כפות אינסטנט

אופן ההכנה:
מפרידים חלמון וחלבון.
מקציפים חלבונים עם כוס סוכר
לחלמונים מוסיפים-
גבינה, רבע כוס סוכר, קורנפלור, ואינסטנט.
מאחדים תערובת,
אופים כרבע שעה בחום גבוה.
מנמיכים ל-150 מעלות, ואופים כשעה (תלוי בתנור- אצלי פחות)

*לציפוי: 2 שמנת חמוצה + 2 סוכר וניל + רבע כוס סוכר
שופכים על העוגה כשהיא מוכנה ומכניסים לעשר דק' נוספות..

*אנחנו במקום הציפוי - מרחנו מלית אוכמניות.
בתאבון!!!
ראיתי בפורום אחר. נראה לכם מתאים גם לי? אם אני ממירה סוכר לסוכרלוז כמובן...

seven up

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש סיכוי שיתנו לי להשתמש במוניטור ביתי ולשלוח דיווח לרופא?
מישהי ניסתה פעם?

פרוגיוזר

משתמש צעיר
אשמח להבין כמה פחמימות חובה לאכול ביום.
שאלתי את הרופא שלי ואמר שמינימום 45. זה מספיק?
כי ההערכת משקל שלי גבוהה ואני ממש לא רוצה להגיע ל4 קילו או קרוב..
ובנתיים אני מאוזנת ממש עם ארוחה אחת מלאה (30 ג') + נשנושים עם מעט פחמימה לאורך היום.
(בשאר הארוחות מסתמכת יותר על מוצרים קטוגניים שהם בלי פחמימה בכלל - לחמניות עוגיות וכו)
האם זה בסדר?

ובלי קשר -
האם שומנים עוברים לעובר? משפיעים על המשקל?
ובאופן כללי מה אפשר לעשות כדי לאזן את קצב הגדילה?
יכול להיות שעדיף להמנע מעליות סוכר אפילו לא ל 130? יעזור?

אשמח ממש למידע!

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
איך חוגגים יומולדת עם סכרת הריון??
היה לי בשבת שעברה, אמא שלי הכינה לי עוגת גבינה בלי סוכר :giggle:
אחרי הלידה נחגוג נורמלי, אני צריכה ללדת כבר ממש בקרוב אז העדפתי לדחות
אפשר ללכת לכותל אם מסתדר או משהו בסגנון שקרוב לך

קקטוסה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
דוחים לאחרי....
מה קורה איתך?
עוד לא ילדת?

ודחוף אני צריכה את עזרתכן- השובוע הלכתי לרופא בכיר כדי להתייעץ על צורת הלידה. פעם קודמת ילדתי בניתוח. ואין לי לידות רגילות בהיסטוריה.
בקיצור, בגלל שמדובר בהריון מאד מאד מאד יקר, הוא טוען שנקבע תור לניתוח ב39, ואם תתפתח לידה קודם מצוין ובכל אופן על כל סיבוך קטן בלידה לעבור מיד לניתוח.
מבאס אותי ממש. כי אני מרגישה שאישה שעברה לידה- היא אישה אמיתית וללכת מראש ללניתוח זה סוג של סתימת גולל.
אני עכשיו ב34, ומתכוונת לעשות הכל כדי שתתפתח לידה טבעית.
אשמח אם יש למשהי המלצות על תומכת טובה שיכולה לעזור לי בתרגילים וכד'(אני לא בטוחה שאני רוצה תומכת בלידה, אלא רק בתקופה קודם, משהו אישי אחד על אחד) בגלל ההריון היקר וההיסטוריה המהממת שלי אני חייבת משהי סופר מקצועית.
וגם אשמח לשמוע על דברים שאפשר לעשות כבר בשלב הזה- ניפוח בלונים אמבטיות וכד'.

תודה לכולן

יעל חדש

משתמש חדש
ממליצה לך מאוד על דבורה זרביב 0527671486
גרה ברמות
בהצלחה ולידה קלה בידיים מלאות

שירה רחל

משתמש פעיל
חיה שריד. מהממת. וממליצה מאוד לקחת תומכת לידה.
אבל במצב שלך הייתי לוקחת רופא פרטי.

ותזכרי תמיד, שכל אשה היא אמיתית!!

ביצת הפתעה

משתמש פעיל
לי המליצו לקחת תומכת שיש לה ניסיון של לידות אחרי ניתוח, כל תקופה יש המלצות שונות.

אם את מירושלים, ממליצה לשאול את גב' יונה רוב (02-6420534, 02-5388085), שמכירה היטב בשערי צדק על תומכת עם ניסיון בתחום הזה שסומכים על השיקול דעת שלה בביה"ח.

בכל אופן הייתי מבררת לגבי המהירות של ניתוח בבית חולים, כמובן שצריך ביה"ח מומחה ולא אחד שלוקח סיכונים (ציינת שההריון יקר אז אני מבינה שזה משהו יותר מיוחד מהריון יקר של כל אשה),
אבל תזכרי שהרבה פעמים מנתחים מהר לא כי רוצים טווח ביטחון, אלא כי אין להם אינטרס וסבלנות לחכות ללידה האיטית, וכמובן רוצים לפנות את החדר לידה... ואז יש להם תירוץ... את אחרי ניתוח, אסור למשוך זמן, וכו' וכמובן שגם המוניטור הצמוד יכול לשגע. (כל תזוזה נראה האטות בדופק ועוד סיבה ללחץ),

שמעתי שהרבה תומכות שולחות לחוה בלמס לפני הלידה, היא ממקמת את העובר בתעלת הלידה ואומרים שזה גם עוזר ללידה פעילה ומהירה יותר.

דברים טבעיים שיכולים לזרז בד"כ ממליצים לא לפני שבוע 36 - 37, כדאי לברר על כל דבר עם מישהו שסומכים (שמן נר הלילה, תה מיץ פתל, וכו' אפשר לשאול בחנות טבע)

בלון (אפינו) מומלץ רק משבוע 36, ולא שמעתי שגם מזרז לידה, אולי קצת, זה מיועד בעיקר שלא יצטרכו תפרים (שוב כדאי להתייעץ אם תומכת, רב או עסקן וכו, יכול להיות לזה השלכות נוספות)

לא יודעת כמה מומלץ רופא פרטי,
קודם כל אין החזר ללידה עם רופא פרטי, גם אם בסוף צריך ניתוח.
הרופא זמין בשבילך יותר בקטע של השגחה אם צריך משהו אבל ממש לא צמוד אלייך, ובסוף הוא כבר קיבל את התשלום ורוצה להיות אחרי, אין לו אינטרס מיוחד שלא יהיה ניתוח, זה סתם מעכב אותו. ובד"כ האמצעים הרגילים של זירוז, שגם ככה אני לא יודעת מה אפשר אחרי ניתוח, לא מונעים ניתוח, כנראה להפך.
כך שמבחינת השגחה הייתי מסתפקת בבירור על בית חולים. ותומכת מספיק מקצועית ובעלת ניסיון.

וכמובן לא יכולתי שלא להגיב על המשפט המקומם:
מבאס אותי ממש. כי אני מרגישה שאישה שעברה לידה- היא אישה אמיתית וללכת מראש ללניתוח זה סוג של סתימת גולל.
בעז"ה מאחלת לך שתיהיה לך לידה רגילה וקלה כמו רוב הנשים, וזה שהלידה הקודמת הסתיימה בניתוח לא אומר כלום על הפעם (מניסיון), ואת מבחינתך יכולה ורוצה ללדת ויודעת שתעשי מה שהקב"ה החליט שככה את אשה אמיתית, בדיוק כמו שהחליט איך השכנה אשה אמיתית. ואין כלל כזה שרק אשה שעברה לידה היא אשה אמיתית

הריון עברת ואת עוברת, התחלת הלידה את כנראה גם חווית, התאוששות מהלידה אחרי ניתוח זה יותר מאשה שעברה לידה רגילה, הנקה זה אותו דבר בעזרת ד', ותמישיכי להתפלל לזכות לגדל את התינוק והילד לתורה, למצוות ולמעשי"ט כמו אמא יהודית טהורה,
אז במה אשה שזכתה להביא ילד בניתוח לא אשה???

שירה רחל

משתמש פעיל
לא הייתי מסתכלת על הרופאים הפרטיים ככה.
הם מבינים מצוין למה לקחת אותם (הם גם שמעו על האופציה של ניתוח)
ובסך הכל כן עושים מאמץ להצדיק את זה.
לגבי המחיר, אין לי מילים. יקר יקר יקר...

אני לקחתי רופא פרטי במקרה מורכב מאוד שלא חשבנו שיש סיכוי.
והוא אכן לקח ריזיקה שבית חולים לא חייב לקחת (יוסי עזרא, אמרו לנו שאפשר לסמוך עליו)

והייתי מתייעצת עם המוקד של עזר מציון (ציפי, היא אלופה ויודעת המון ויכולה לכוון איזה רופא מתאים למה, וסתם יודעת מה קורה בבתי חולים)
עונים מיד וזמינים ונותנים הרגשה ממש טובה.

ביצת הפתעה

משתמש פעיל
זה כבר כבר נושא שקשור לאשכולות של איפה ללדת...
אולי סתם התאכזבתי מכל הייעוץ שקיבלתי, גם התייעצתי עם המוקד של עזר מציון ומה ששכתבתי קודם זה התשובה שקיבלתי גם מהם,
אמרו לי בפירוש שאין שום יתרון לרופא פרטי אם אני באה ללידה רגילה, אבל אולי אם זה לזירוז זה כן שונה.
ואם יש לי כסף מיותר אז למה לא...
באופן כללי לא ראיתי שיש להם יותר מידי ידע מעבר למה שפורסם פה בפרוג.
מבחינתם שלושת הבתי חולים בירושלים מצויינים, ואם כן הולכים על רופא פרטי, אז פלוטקין בשערי צדק או עזרא בהדסה.
אה וכמובן, לעשות מה שהרופא אומר (ברצינות? חידוש!)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה