עזרה בידע על אורגן ימהה PSR S910

ארוש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
יש לי את האורגן הזה כמה שנים ואני לא יודע איך
לבנות בו מקצבים ואיך להעתיק דברים
אם משהו יודע איך ניתן להשיג עליו חוברת הפעלה בעברית(יש ברשת רק באנגלית וכשמתרגמים זה יוצא משובש)
אשמח אם יידע אותי
דרך אגב האם מקצבים של 950/970 עולים עליו והאם יש בו דגימות
תודה

שניאור אייזנבך

אורגניסט ועורך סרטים - '054-8528425'
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
אין באורגן אפשרות של דגימות
אבל מקצבים בלי דגימות יעלו עליו

נערך לאחרונה ב:

שניאור אייזנבך

אורגניסט ועורך סרטים - '054-8528425'
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
ב 970 יש גם אפשרות לדגימות

יהושפט

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
יש משמעות נוספת לאורגן ימהה 975?
והאם ניתן להדגים בו ואיך?
ממש תודה רבה לכל העונים...

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כמעט כמו ה970
יש בו יותר מקום לדגימות
סאונד משופר מעט
וכן אפקט מונו לגטו....[אל תשאל מה זה......]
ושליטה על לייב קונטרול בבנק.
הרמקולים לא משהו לטעמי כמו כל הPSR S............
הם לא שורדים את מה שהאורגן יכול להוציא...........
בקורג אפילו ב700 זה הרבה יותר טוב!
וכ"ש ב1000
אני תמיד ניגנתי על אוזניות אולפן.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בדרך כלל.. מונו זה אומר שאם לוחצים על 2 קלידים - יישמע צליל רק של אחד מהם, ואם לוחצים על אחד ותוך כדי לחיצה עליו לוחצים על עוד תו - התו השני מושמע
ככה אפשר לשחק הרבה עם מהירויות בלחיצה על צלילים, לדוגמה מחזיקים קליד בתו דו ולוחצים מהר על התו דו באוקטבה מעל ואז זה יוצר טרילי כזה... בגלל שברגע שעוזבים את התו השני שנלחץ אז התו הראשון חוזר להיות מושמע מכיון שהוא עדיין לחוץ

מקווה שזה לא מסורבל.. ;)

לגטו זה אומר שאם מנגנים ועוברין מתו לתו בלי לתת רגע הפסקה בין לחיצה ללחיצה אלא שומרים על רציפות אז הצליל נמרח קצת בין התווים ולא מפוסק כרגיל..

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא מסובך ממש תודה רבה....
אגב יש אפקט מיוחד לקלרינט? כי יש עוד סוגי פיץ' וכדו' שאולי ישפרו את הפיל כלומר file המדוקדק ...
קלרינט זה כלי קצת מסובך באורגן
אגב לפני כל הפיץ' והכפתורים, אפשר לפתח טכניקות בנגינה עצמה של הקלרינט שיישמע כאילו יש קנעייטצ'ים וטרילים וכדו'
חוץ מזה שלענ"ד כדאי לשים הרבה ריוורב ודיליי לקלרינט (כמובן במידה ולא בהגזמה, אבל כן לתת בשפע)
זה משנה את התמונה לגמרי

יהושפט

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
קלרינט זה כלי קצת מסובך באורגן
אגב לפני כל הפיץ' והכפתורים, אפשר לפתח טכניקות בנגינה עצמה של הקלרינט שיישמע כאילו יש קנעייטצ'ים וטרילים וכדו'
חוץ מזה שלענ"ד כדאי לשים הרבה ריוורב ודיליי לקלרינט (כמובן במידה ולא בהגזמה, אבל כן לתת בשפע)
זה משנה את התמונה לגמרי
ואיך אני נותן טרילים ודיליי?

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ודאי ששוה לך לשדרג זה עולם אחר, ללא ספק (אם יש לך כסף)
ניגנתי פעם באוזניות בחנות של כלי זמר , אני חושב שזה היה על ה975
זה היה תענוג.. סאונד כזה חם

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ואיך אני נותן טרילים ודיליי?
ראית פעם את דוד ביתן בסרטון? הוא עושה סקסופנים ומשחק עם 2 האצבעות במהירות ובעדינות
אבל גם יש את הקנעייצ'ים של הקלרינט, אפשר ללחוץ על תו ואז עם האצבע השניה ללחוץ על התו שמצד ימין שלו לחיצה של רגע קצר וחלשה ואז לחזור לתו הקודם יותר חזק, כמו קפיצה קצרה לתו הימני וחזרה מיד לתו שאנחנו עליו, כמו גניחה כזאת..

דיליי זה אפקט, כמו שיש ריוורב אפשר לשים גם דיליי באפקטים
לצלילי יד ימין יש אפשרות ל2 סוגי אפקטים לפחות

ארוש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בדרך כלל.. מונו זה אומר שאם לוחצים על 2 קלידים - יישמע צליל רק של אחד מהם, ואם לוחצים על אחד ותוך כדי לחיצה עליו לוחצים על עוד תו - התו השני מושמע
ככה אפשר לשחק הרבה עם מהירויות בלחיצה על צלילים, לדוגמה מחזיקים קליד בתו דו ולוחצים מהר על התו דו באוקטבה מעל ואז זה יוצר טרילי כזה... בגלל שברגע שעוזבים את התו השני שנלחץ אז התו הראשון חוזר להיות מושמע מכיון שהוא עדיין לחוץ
יש את זה גם ב910

ארוש

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
איך עושים שב A יהיה 4/4 ובB יהיה8/8 כלומר לקחת שני מקצבים ולשלב אותם במקצב אחד שבכל כפתור יהיה מקצב שונה באורגן ימהה PSR 910

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה